• I Ty możesz zmieniać świat ... rok szkolny 2023/2024

     • Milena Jacak - uczennica klasy 8a

       

      Gdyby przyszło Jej żyć w XVI wieku, niewątpliwie zostałaby wpisana w poczet wybitnych HUMANISTÓW ! Jednym słowem nastolatka wszechstronnie utalentowana. Na co dzień emanuje pogodą ducha, ciepłym uśmiechem. Kobieta nosząca imię Milena jest prawdziwą, życiową wojowniczką ( i to by się zgadzało), w mniej i bardziej ważnych sprawach walczy do końca… AMBITNA!

      Uwielbia książki, malowanie, rysowanie; gra na gitarze basowej. Obecnie zgłębia tajemnice szydełkowania. A nade wszystko kocha chemię! Reakcja, która Ją definiuje, opisana jest równaniem:

      M=C+DZ – MARZENIA ZAMIENIA NA CELE, A CEL NA DZIAŁANIE !

      Jestem przekonana, że w dziedzinie chemii dokona przewrotu na skalę światową !

      Piotr Główczyński  - uczeń klasy 7a

       

      Bez wątpienia ubogacił nas sobą i zmienił naszą szkolną rzeczywistość. UCZEŃ -DŻENTELMEN – uprzejmy, powściągliwy, wyjątkowy rozmówca, honorowy, nienaganne maniery. Wyjątkowo pracowity, sumienny, obowiązkowy, aktywny, pomocny. Intuicyjnie myślę, że w dziedzinie informatyki, a szczególnie w sferze programowania gier czy aplikacji, zostanie okrzyknięty prekursorem!

      Młody człowiek wielu pasji. Nurkowanie, oglądanie rafy koralowej, , obserwowanie żółwi, ośmiornic, zapewne Piotra wycisza. Od niedawna  - wędkowanie. Życzymy spełnienia marzeń – podróży do Stanów Zjednoczonych oraz … pieska.

     • Sukces Jana Ostrowskiego z klasy 5c

     • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Ostrowski uzyskał bardzo wysoki wynik w Konkursie Literacko-Plastycznym X-lecia Rady Krakowskich Seniorów - dla Seniorów i Uczniów pt. "Łączymy pokolenia - Mój Kraków". W kategorii prace literackie  - dzieci 12-18 lat, Jaś zdobył II miejsce, natomiast w kategorii prace plastyczne - Młodzież - 12-18 lat, uzyskał wyróżnienie. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie urzędu miasta w Pałacu Wielopolskich w Krakowie. 

      Serdecznie gratulujemy !!

     • Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b

     • Miło nam poinformować, że Jakub Błaszczyk z klasy 2b został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo Genealogiczne "Portret Rodziny". Organizatorem inicjatywy było Centrum Młodzieży Jordan przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

      Gratulujemy !!!!!

     • Klasa 2b w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej

     • Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną  środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia.

      Podczas wizyty uczestnicy mogli stworzyć niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które już posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.

     • Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów 2024/2025

     • ZEBRANIE

      Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.00. Zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły. p. Martą Dębosz-Warchoł, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

       

      WYPRAWKA

      Co będzie potrzebne w klasie pierwszej?

      >>> WYPRAWKA UCZNIA KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 <<<

       

      BASEN

      Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone Kozłówek przy ul. Facimiech 32 serdecznie zaprasza dzieci klas 1-3 na bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia nauki pływania w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki ,, UMIEM PŁYWAĆ” 2024.

      Program zakłada przeprowadzenie dwudziestu, 45-minutowych zajęć nauki pływania pod okiem wykwalifikowanego instruktora z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Czas trwania programu od września do grudnia 2024.W przypadku braku możliwości przyprowadzenia dziecka na zajęcia organizator zajęć zapewniają opiekunów, którzy odbiorą dziecko ze świetlicy i odprowadzą po zajęciach na basenie.Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji do końca czerwca oraz dostarczenie do sekretariatu szkoły zgody na udział dziecka w zajęciach.

      Głównymi celamiprojektu są:

      • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,

      • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,

      • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

      • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,

      • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,

      • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

       

     • DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO

     • 6 czerwca uczniowie klasy 2 c wybrali się na DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Poznali kulisy pracy pogotowia, zobaczyli wnętrza ambulansów i sprawdzili, jak działa najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia. Nauczyli się zasad pierwszej pomocy – na manekinach i pod okiem doświadczonych instruktorów. 130 lat temu powstało w Krakowie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie pogotowie ratunkowe. 6 czerwca 1891 roku po raz pierwszy pospieszyła do pacjentów karetka konna.

     • Laureaci konkursu pięknego czytania w j. angielskim

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego czytania w języku angielskim dla kl. 1-3.

      2 miejsce Samson Śliżewski z kl. 2c 

      3 miejsceVictoria Simonides z kl.3b

      Wyróżnienie otrzymali:

      Alicja Maślanka z kl. 3a

      Mateusz Stanewicz z kl. 2b 

      Michał Groom-Nowak z kl. 2a

      Wszystkim gratulujemy!

     • Kapelusze Pani Wrony

     • Uczniowie klasy 2b po przeczytaniu lektury postanowili zamienić się w projektantów i stworzyć niepowtarzalne kapelusze dla Pani Wrony. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach :)

     • Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które jest ulokowane w starej zajezdni tramwajowej. Uczniowie odbyli podróż w czasie budując kosmiczny pojazd oraz zwiedzając wystawę zabytkowych pojazdów szynowych. Korzystając z wyobraźni stworzyli własne projekty i konstrukcje. Zabawa wielkimi, miękkimi klockami pozytywnie wpłynęła na rozwój umiejętności społecznych i kreatywność.

     • Animal Island

     • W miniony czwartek klasy 1b, 3b odwiedziły Animal Island w niedalekiej Sierczy. Dzieci spędziły czas obcując bezpośrednio z rożnymi gatunkami zwierząt, również takimi  które nie żyją w Polsce. Od prowadzącej dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia a potem mogły je głaskać, karmić, brać na ręce. Było wiele radości i należało czasem wykazać się nie lada odwagą , biorąc np węza do ręki.

     • Nasza szkoła oczami uczniów

     • Uczniowie klasy 7a i 7b nakręcili  filmiki promujące szkołę. Wykazali się kreatywnością, aktywnością i  zaangażowaniem w przedstawieniu nowoczesnej szkoły, która jest przyjazna każdemu uczniowi. Jeden z filmów znajduje się poniżej, zapraszamy do wspólnego spaceru po Naszej szkole.

      Nauczyciel plastyki- Agnieszka Jasińska

     • Zawody naszych rodziców

     • Dnia 9 maja 2024 roku w naszej świetlicy gościliśmy mamę jednego z uczniów klasy pierwszej , która jest fotografem. Pani  opowiedziała  nam o swoim zawodzie i pokazała dzieciom profesjonalny sprzęt fotograficzny..

      Dnia 17 maja 2024 roku mieliśmy przyjemność poznać zawód mamy Antosi Deptuły, która jest przedstawicielem firmy Thermomix.  Poznaliśmy zasady i wiele funkcji tego sprzętu gospodarstwa domowego. Na koniec spotkania odbyła się degustacja  soku cytrynowego i  lodowego sorbetu truskawkowego.

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa 1b brała udział w dniu otwartym 8 Bazy  Lotnictwa Transportowego w Balicach. W tym dniu przy okazji zaliczyliśmy mała powtórkę ze środków transportu; najpierw jechaliśmy tramwajem na dworzec w Płaszowie, następnie pociągiem na lotnisko w Balicach. Stamtąd autobusem już na platformę lotniska gdzie były zgromadzone różne pojazdy zarówno samoloty wojskowe jak i potrzebne do obsługi np pojazdy straży pożarnej.Mieliśmy okazję wejść do ich wnętrza, usiąść za sterami.A nawet wypróbować swoich umiejętności w  strzelaniu do celu.Ponieważ było dość ciepło można było ochłodzić się pod armatkami wozów strażackich.To była wesoła przygoda.

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W CENTRUM MŁODZIEŻY JORDAN

     • Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach z cyklu Miasto - "Architekt, konstruktor, urbanista – kim są i czym się zajmują”. Podczas zajęć mali architekci szukają, tworzą, oglądają -  łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą się współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy. Uwrażliwiają się na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane. Było to nowe ciekawe doświadczenie.

     • Gwiezdna przygoda

     • 27 maja klasa 1b uczestniczyła w warsztatach "Gwiezdna przygoda" w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. 

      Warsztaty składały się z trzech części . Najpierw był krótki wykład o tematyce astronomicznej, podczas której dzieci poznawały wygląd planet oraz ciekawostki na ich temat. Następne  wykonywały swoje paszporty kosmonauty i planowały podróż na wybraną planetę. Potem był seans podczas, którego mogły poznać jak wygląda życie kosmonauty w rakiecie kosmicznej oraz pokazy nieba. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zobaczyć przez teleskop Słońce. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy jeszcze do pobliskiego parku , gdzie jest ogród doświadczeń .

     • Projekt "Działajmy razem"

     • 29 maja odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej z młodzieżą naszej szkoły pod hasem "Gry planszowe- łączą pokolenia". Nowoczesne gry planszowe oferują bogactwo korzyści. W swojej różnorodności uczą, bawią, stymulują umysł do pracy, relaksują i sprzyjają kontaktom interpersonalnym. 

      Dla seniorów gry planszowe mogą być świetną formą “gimnastyki umysłu”,  otwierają na nowe doświadczenia i gwarantują nieustanną stymulację szarych komórek, wspomagając pamięć i koncentrację. Międzypokoleniowe spotkania przy wspólnym stole niosą bezcenne wartości.