• Wycieczka 1a i 1c do Relaksowiska Red Raj

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w dniu 29.05.2024 r. klasy 1a i 1c wybrały się do Zagrody Edukacyjnej Red Raj w Młoszowej. Na miejscu uczniowie skorzystali z wielu atrakcji: park linowy, zamek dmuchany, park Ninja, tor do zjazdu na oponach, plac zabaw wyposażony w trampoliny, kręgielnię, tyrolkę.

      Dzieci miały możliwość zobaczyć także zwierzęta hodowlane takie jak: alpaki, strusie, pawie, kaczki, gęsi i króliki. W przerwie od wesołego szaleństwa uczniowie zjedli grillowaną kiełbaskę. Było wspaniale! Pogoda i humory nam dopisały.

     • WARSZTATY "SMAKI ŚWIATA" W 2C i 2A

     • 28 maja uczniowie klasy 2ai 2c uczestniczyli w warsztatach „Smaki Świata” prowadzone przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli okazję odkryć różnorodność kulinarną świata. Podczas warsztatów uczniowie za pomocą zmysłów wzroku, smaku, węchu i dotyku poznawali przyprawy. To była fascynująca podróż przez smaki i aromaty, które skrywają różne kuchnie. Dzieci również miały okazję spróbować niecodziennych przysmaków i nauczyć się jeść pałeczkami, co było dla nich nie tylko zabawą, ale także lekcją o kulturze i tradycjach.

     • Wykonanie naczyń z gliny samoutwardzalnej

     • Uczniowie klasy 7a  w czasie lekcji plastyki lepili naczynia z gliny samoutwardzalnej. Powstały piękne miseczki, talerzyki , kubeczki oraz inne naczynia , które po wyschnięciu zostały pomalowane farbami. 

      Praca z gliną miała działanie terapeutyczne i relaksujące. 

      Nauczyciel plastyki 

      Agnieszka Jasińska

     • KLASA 2 C W  KRAKOWSKIM CENTRUM EDUKACJI KLIMATYCZNEJ

     • W ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, 24 maja uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach  „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”.  Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną  środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia. Podczas wizyty dzieci stworzyły niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które  posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.

     • Szkolny konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk"

     • 18 kwietnia w naszej skzole odbył się konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk" przeznaczony dla klas 4-8.

      Laureatami zostali:

      I miejsce: Amelia Opałka kl.6a

      II miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c

      III miejsce ex aequo: Milena Syrek kl.7a i Kinga Misiuda kl. 7b

      Serdecznie gratulujemy odwagi i muzycznych zdolności oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach i konkursach.

      Maria Cebula

     • Konkurs "Mistrz kaligrafii"

     • W dniu 20 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny dla klas I-III pt. „Mistrz Kaligrafii”.Każdy z uczestników miał za zadanie napisać - najładniej jak potrafi wybrany przez organizatora tekst. W klasach I był to tekst ,,Abecadło” Juliana Tuwima, w klasach II - ,,Co dzieci widziały w drodze” Marii Konopnickiej, w klasach III - ,,Ptasie radio” Juliana Tuwima.

       

      W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Po wnikliwej analizie prac przez komisję w składzie: p. Katarzyna Stala, p. Marta Oprocha, p. Anna Tokarska wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach.

      Wyniki kategorii klas I:

      I miejsce – Oliwia Gałka z klasy I c

      II miejsce – Lena Stokłosa z klasy I b

      III miejsce – Karolina Kowalczyk z klasy I c

      Wyniki kategorii klasy II:

      I miejsce – Oliwia Maciejewska z klasy II b

      II miejsce – Łucja Chachlowska z klasy II c

      III miejsce – Julia Zator z klasy II c

      Wyniki kategorii klas III:

      I miejsce – Anna Miszkiel z klasy III c

      II miejsce – Zuzanna Czajka z klasy III a

      III miejsce – Patryk Pajda z klasy III b

      Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony uwagą pozytywną.

      Organizator

      Katarzyna Stała

     • Ósmoklasiści z wizytą w Auschwitz-Birkenau

     • 10 maja uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą udali się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Szcześciogodzinny pobyt wzbogacił ich wiedzę na temat II wojny światowej i stworzył możliwość do głębokich refleksji.

     • Zawody naszych rodziców

     • Dnia 7 maja 2024 roku mama jednego z uczniów uczęszczających do świetlicy - Pani Jolanta Stawińska - opowiedziała nam o swoim zawodzie  jako kierownik działu analiz w firmie In Post. Dzieci mogły zapoznać się  z przygotowaną prezentacją w programie Power Point. Następnie miały do wykonania kilka zadań dotyczących paczkomatów. Na koniec zrobiliśmy sobie  wspólne pamiątkowe zdjęcie i wręczyliśmy dyplom z podziękowaniem dla rodzica za spotkanie.

     • Działajmy razem!

     • 24 kwietnia w ramach projektu "Działajmy razem" odbyło się spotkanie pod hasłem  "Gimnastyka dla Seniora". Uczniowie naszej szkoły przekonali osoby starsze jak ważna jest aktywność fizyczna, dzięki której będą cieszyć się dobrą kondycją. Zaprezentowali ćwiczenia, które Seniorzy samodzielnie mogą wykonywać w domu. Była to również okazja do nawiązania relacji i integracji społecznej oraz  sposób na budowanie współpracy międzypokoleniowej.

     • Klasy 2b i 2c w EKOSPALARNI

     • W ramach projektu „Akademia Bohaterów Klimatu” uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Ekospalarni w Krakowie. Celem wycieczki  było poznanie przez uczniów prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście. 

      Wizytę w Ekospalarni rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie zakładu specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, która przybliżyła najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów, czyli: przywóz i rozładunek odpadów, termiczne przekształcenie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał niezapominajkę.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny".

     • Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Z naszej szkoły brało udział 31 uczniów z klas I - VIII.

       

      Laureatami zostali:

      Dawid Kozub z kl. 2a - 13 miejsce w kraju,

      Samson Śliżewski z kl. 2c- 13 miejsce w kraju,

      Jan Kapuśniak z kl. 2c - 15 miejsce w kraju,

      Jakub Gąsiorek z kl. 2a - 20 miejsce w kraju,

      Wioletta Sośnicka z kl. 2c - 20 miejsce w kraju,

      Mateusz Stanewicz z kl. 2b - 20 miejsce w kraju,

      Bartosz Madejczyk z kl. 2a - 26 miejsce w kraju,

      Jakub Woźniak z kl. 2b - 26 miejsce w kraju,

      Mateusz Drużbacki z kl. 3a - 25 miejsce w kraju,

      Jan Ostrowski z kl. 5c – 21 miejsce w kraju,

      Ksawery Uryga z kl. 6a – 18 miejsce w kraju,

      Hanna Rożek z kl. 7a - 19 miejsce w kraju,

      Kacper Kubin z kl. 7b - 23 miejsce w kraju,

      Franciszek Cygan z kl. 7b - 26 miejsce w kraju,

      Adrian Karłowicz z kl. 8a – 17 miejsce w kraju.

       

      Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę.

     • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • W dniu  26.04.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.  Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie klasy IVa i IVb  przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 – maja.

      Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi  skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

      Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: 

      Agnieszki Jasińskiej  i Justyny Zając

     • ROWEROWY MAJ

     • Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody  przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy klasy (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny). Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 6 maja do dnia 29 maja 2024 roku. 

      Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób. aktywny: na rowerze, hulajnodze, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe nagrody. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie organizatora Kampanii www.rowerowymaj.eu

      ULOTKA DLA RODZICÓW

      Szkolny koordynator: Ryszard Budkiewicz