• I Ty możesz zmieniać świat ... rok szkolny 2023/2024

     • Milena Jacak - uczennica klasy 8a

       

      Gdyby przyszło Jej żyć w XVI wieku, niewątpliwie zostałaby wpisana w poczet wybitnych HUMANISTÓW ! Jednym słowem nastolatka wszechstronnie utalentowana. Na co dzień emanuje pogodą ducha, ciepłym uśmiechem. Kobieta nosząca imię Milena jest prawdziwą, życiową wojowniczką ( i to by się zgadzało), w mniej i bardziej ważnych sprawach walczy do końca… AMBITNA!

      Uwielbia książki, malowanie, rysowanie; gra na gitarze basowej. Obecnie zgłębia tajemnice szydełkowania. A nade wszystko kocha chemię! Reakcja, która Ją definiuje, opisana jest równaniem:

      M=C+DZ – MARZENIA ZAMIENIA NA CELE, A CEL NA DZIAŁANIE !

      Jestem przekonana, że w dziedzinie chemii dokona przewrotu na skalę światową !

      Piotr Główczyński  - uczeń klasy 7a

       

      Bez wątpienia ubogacił nas sobą i zmienił naszą szkolną rzeczywistość. UCZEŃ -DŻENTELMEN – uprzejmy, powściągliwy, wyjątkowy rozmówca, honorowy, nienaganne maniery. Wyjątkowo pracowity, sumienny, obowiązkowy, aktywny, pomocny. Intuicyjnie myślę, że w dziedzinie informatyki, a szczególnie w sferze programowania gier czy aplikacji, zostanie okrzyknięty prekursorem!

      Młody człowiek wielu pasji. Nurkowanie, oglądanie rafy koralowej, , obserwowanie żółwi, ośmiornic, zapewne Piotra wycisza. Od niedawna  - wędkowanie. Życzymy spełnienia marzeń – podróży do Stanów Zjednoczonych oraz … pieska.

     • Kłopoty leśnych krasnali...

     • Szkole koło muzyczno-teatralne uczniów z klas 2b i 2c pod kierunkiem p. Doroty Cienkosz i p. Justyny Zapiór zaprezentowało przedstawienie pt. "Kłopoty leśnych krasnali". Dzieci miały okazję wystąpić dwukrotnie. Najpierw w czwartkowe popołudnie dla rodziców i seniorów w ramach podsumowania projektu "Działajmy razem" oraz w piatkowy poranek 14 czerwca dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3. 

      Mali aktorzy swoim występem przypomnieli przed wakacjami o zasadach zachowania w lesie i szacunku dla przyrody. Gratulujemy pięknego występu !

     • Szkolny projekt - „ Aktywni ze sztuką”

     • W dniu 13 czerwca 2024 r. w ramach projektu„ Aktywni ze sztuką” odbyły się warsztaty edukacyjno-plastyczne. Siódmoklasiści wspólnie z młodszymi uczniami z klasy 2b wykonywali pracę plastyczną pt. „Moje wymarzone i bezpieczne wakacje”. Na początku zajęć p. Agnieszka Jasińska przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas pobytu w różnych miejscach wakacyjnych. Następnie starsi uczniowie pomagali drugoklasistom wycinać kształty, które wspólnie przyklejali, tworząc pracę plastyczną. 

      Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach.Uczniowie z klasy 2 b z pomocą swoich starszych kolegów wykonali piękne dzieła, które pani Dorota Cienkosz umieściła jako dekorację w sali lekcyjnej.

     • SZKOLNE KOŁO WOKALNO - TEATRALNE NA PIKNIKU RODZINNYM

     • 16 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wystąpili z programem artystycznym na  Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Spółdzielnię „Na Kozłówce” i Miasto Kraków. Odbyła się ona na parkingu przy basenie Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32, a Szkolne Koło Wokalno - Teatralne reprezentowało naszą szkołę już po raz piąty.

     • Projekt " Aktywni ze sztuką" - plener malarski

     • W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 7a uczestniczyli w plenerze malarskim, który odbył się w ogrodzie szkolnym. Młodzi artyści mieli za zadanie wykonać pejzaż miejski połączony z otaczająca ich przyrodą. 

      Celem ćwiczenia było rozwijanie umiejętności obserwacji  i interpretacji otaczającej rzeczywistości oraz wzbogacenie wyobraźni.

      Uczniowie spędzili miło i ciekawie czas tworząc kreatywne pełne pasji obrazy.

      Nauczyciel plastyki - Agnieszka Jasińska

     • 2a, 2b i 2c Wycieczka na Kopiec Piłsudskiego

     • Uczniowie klas drugich postawili sobie za cel, aby w tym roku szkolnym zdobyć kolejny krakowski kopiec. Na swoim koncie mają już Kopiec Kraka. Tym razem wybór padł na Kopiec Piłsudskiego. Misja zaliczona, a także piknik integracyjny na polanie pod kopcem. Były gry i zabawy, a na zakończenie wycieczki pyszne lody. 

     • 2b i 2c NA GALI ZAKOŃCZENIA PROJEKTU AKADEMIA BOHATERÓW KLIMATU

     • 11 czerwca odbyła się uroczysta gala na zakończenie II edycji Akademii Bohaterów Klimatu, na której swoją obecnością zaszczycił Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Pan Stanisław Kracik. Było to  spotkanie podsumowujące akademię z udziałem wszystkich 10 klas z Krakowa, które wzięły udział w projekcie. Odbyło się ono  w Nowohuckim Centrum Kultury. 

      W programie znalazły  się treści dotyczące zieleni na terenie miasta. Uczniowie posadzili  drzewo - kasztanowca czerwonego i poznali tajniki prawidłowej pielęgnacji drzew.` Otrzymali też certyfikaty ukończenia akademii. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Otwinowskiej z Urzędu Miasta Krakowa, która wspaniale koordynowała cały przebieg projektu :) Był to rok zdobywania wiedzy na trudne tematy, ale w sposób przystępny i połączony z dobrą zabawą.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu oraz osobom prowadzącym zajęcia z ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem :) 

     • Sukces Jana Ostrowskiego z klasy 5c

     • Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Ostrowski uzyskał bardzo wysoki wynik w Konkursie Literacko-Plastycznym X-lecia Rady Krakowskich Seniorów - dla Seniorów i Uczniów pt. "Łączymy pokolenia - Mój Kraków". W kategorii prace literackie  - dzieci 12-18 lat, Jaś zdobył II miejsce, natomiast w kategorii prace plastyczne - Młodzież - 12-18 lat, uzyskał wyróżnienie. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie urzędu miasta w Pałacu Wielopolskich w Krakowie. 

      Serdecznie gratulujemy !!

     • Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b

     • Miło nam poinformować, że Jakub Błaszczyk z klasy 2b został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo Genealogiczne "Portret Rodziny". Organizatorem inicjatywy było Centrum Młodzieży Jordan przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

      Gratulujemy !!!!!

     • Klasa 2b w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej

     • Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną  środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia.

      Podczas wizyty uczestnicy mogli stworzyć niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które już posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.

     • Warsztaty ceramiczne

     • W dniu 21 maja 2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez pracowanie artystyczną „Mali Twórcy”. Uczniowie klas 4a i 5c własnoręcznie wykonali kubek, który dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia miały na celu doskonalenie możliwości pracy manualnej i twórczej.

      Agnieszka Jasińska - nauczyciel plastyki

     • Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów 2024/2025

     • ZEBRANIE

      Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.00. Zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły. p. Martą Dębosz-Warchoł, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

       

      WYPRAWKA

      Co będzie potrzebne w klasie pierwszej?

      >>> WYPRAWKA UCZNIA KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 <<<

       

      BASEN

      Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone Kozłówek przy ul. Facimiech 32 serdecznie zaprasza dzieci klas 1-3 na bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia nauki pływania w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki ,, UMIEM PŁYWAĆ” 2024.

      Program zakłada przeprowadzenie dwudziestu, 45-minutowych zajęć nauki pływania pod okiem wykwalifikowanego instruktora z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Czas trwania programu od września do grudnia 2024.W przypadku braku możliwości przyprowadzenia dziecka na zajęcia organizator zajęć zapewniają opiekunów, którzy odbiorą dziecko ze świetlicy i odprowadzą po zajęciach na basenie.Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie informacji do końca czerwca oraz dostarczenie do sekretariatu szkoły zgody na udział dziecka w zajęciach.

      Głównymi celamiprojektu są:

      • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,

      • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,

      • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

      • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,

      • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,

      • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

       

     • DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO

     • 6 czerwca uczniowie klasy 2 c wybrali się na DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Poznali kulisy pracy pogotowia, zobaczyli wnętrza ambulansów i sprawdzili, jak działa najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia. Nauczyli się zasad pierwszej pomocy – na manekinach i pod okiem doświadczonych instruktorów. 130 lat temu powstało w Krakowie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie pogotowie ratunkowe. 6 czerwca 1891 roku po raz pierwszy pospieszyła do pacjentów karetka konna.

     • Laureaci konkursu pięknego czytania w j. angielskim

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego czytania w języku angielskim dla kl. 1-3.

      2 miejsce Samson Śliżewski z kl. 2c 

      3 miejsceVictoria Simonides z kl.3b

      Wyróżnienie otrzymali:

      Alicja Maślanka z kl. 3a

      Mateusz Stanewicz z kl. 2b 

      Michał Groom-Nowak z kl. 2a

      Wszystkim gratulujemy!

     • Kapelusze Pani Wrony

     • Uczniowie klasy 2b po przeczytaniu lektury postanowili zamienić się w projektantów i stworzyć niepowtarzalne kapelusze dla Pani Wrony. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach :)

     • Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które jest ulokowane w starej zajezdni tramwajowej. Uczniowie odbyli podróż w czasie budując kosmiczny pojazd oraz zwiedzając wystawę zabytkowych pojazdów szynowych. Korzystając z wyobraźni stworzyli własne projekty i konstrukcje. Zabawa wielkimi, miękkimi klockami pozytywnie wpłynęła na rozwój umiejętności społecznych i kreatywność.

     • Animal Island

     • W miniony czwartek klasy 1b, 3b odwiedziły Animal Island w niedalekiej Sierczy. Dzieci spędziły czas obcując bezpośrednio z rożnymi gatunkami zwierząt, również takimi  które nie żyją w Polsce. Od prowadzącej dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia a potem mogły je głaskać, karmić, brać na ręce. Było wiele radości i należało czasem wykazać się nie lada odwagą , biorąc np węza do ręki.