• Wyniki konkursu SPORTY ZIMOWE

     • Z przyjemnością informujemy, że międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczny "SPORTY ZIMOWE" został rozstrzygnięty!

      I miejsce:

      Samson Śliżewski kl. 2c

      II miejsce:

      Karolina Kudzia kl. 1a

      Milena Kasprzyk kl. 1a

      III miejsce:

      Lena Krawczyk kl. 1a

      Wiktoria Dźwigała kl. 2c, SP. 61

      Wyróżnienia:

      Oliwia Czekajło kl. 2d, ZSP 11

      Anna Miszkiel kl. 3b

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud i piękne prace plastyczne, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy.

      Organizatorki konkursu: Joanna MatogaDominika OrzechowskaMaria Cebula

     • Po kolędzie chodzimy, świętości Wam życzymy...

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego dwukrotnie wystapili z noworocznym programem artystycznym. Grupa kolędnicza zaprezentowała tradycyne pastorałki i kolędy na góralską nutę. Skocznej i radosnej muzyce towarzyszyły tradycyjne życzenia bożonarodzneiowe i noworoczne. 

      Kolędnicy wystapili w czwartek 18 stycznia dla seniorów oraz nastepnego dnia dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 36.  

     • "Taniec, który łączy"

     • Dnia 18 stycznia odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie w ramach międzypokoleniowego projektu "Działajmy razem". Spotkanie rozpoczęli uczniowie z koła teatralnego, którzy zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności.  

      Pani Dorota Cienkosz i Justyna Zapiór przygotowały przedstawienie kolędnicze na wzór dawnych obrzędów ludowych, podczas których kolędnicy przebrani za różne postaci pukają do każdego domu, aby wnieść do niego szczęście przez swój krótki występ. W drugiej części spotaknia uczennice klasy VII- Kołaczewska Liwia,  Korczek Łucja, Misiuda Kinga i Orłowska Wiktoria pod okiem  Marty Oprocha przygotowały warsztaty taneczne dla Pań z Klubu Seniora. Przekonaliśmy się, że taniec to źródło radości i sposób na aktywność ruchową. 

     • Zimowe zabawy na śniegu

     • Zabawy na śniegu są ulubioną formą zimowej aktywności dzieci. Klasa IIc wykorzystała zimową aurę i wybrała się do parku A. i E. Jerzmanowskich. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości. Zobaczcie jak się bawiliśmy. :)

     • Warsztaty mydlarskie

     • 16 stycznia klasa 2c wybrała się do Klubu Seniora na warsztaty mydlarskie. Uczniowie poznali proces powstawania mydła a następnie samodzielnie je wykonali. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonane mydła, które będą cudownym prezentem z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

     • Klasa 2b w Żywej Pracowni

     • 20 grudnia uczniowie klasy 2b wybrali się do Żywej Pracowni przy ulicy Celnej na świąteczne warsztaty rękodzielnicze. Spotkanie składało się z części teoretycznej n/t tradycji i dekoracji oraz praktycznej. Uczniowie wykonali pachnące jedliną stroiki do zawieszenia na drzwiach, pod sufitem lub do położenia na stole, które ozdobili suszonymi jabłkami, orzechami i szyszkami.

     • Jasełka w naszej szkole

     • Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Klasy 4c i 5a wraz z wychowawcami przygotowały i przedstawiły jasełka kierownictwu szkoły, gronu pedagogicznemu oraz uczniom klas 4-8. Fabuła jasełek koncentrowała się na poszukiwaniach Prawdziwego Króla przez Małego Księcia i przeplatana była kolędami. Kolędy były okazją do przyłączenia się naszej społeczności szkolnej do wspólnego śpiewu. Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne uczniom, nauczycielom i rodzicom.​​​​​​​

      W równie miłej atmosferze przebiegło bożonarodzeniowe spotkanie uczniów klas 1-3. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli jasełka przygotowane przez koło teatralne z klasy 2a i 2b pod opieką p. Doroty Cienkosz i Justyny Zapiór.

      Były to jasełka wyjątkowe, ponieważ w tym roku występ swoją obecnością uświetniły Panie z Klubu Seniora w ramach współpracy międzypokoleniowej „Działajmy razem”. Na widowni oprócz Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców nie zabrakło również Seniorów z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej - Klubu Samopomocy nr 6. Był to bezcenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, wspólnego śpiewu, składania życzeń i wielu chwil wzruszeń.

     • Zajęcia otwarte na świetlicy

     • Dnia 18 grudnia 2023 roku, w naszej świetlicy odbyły się otwarte zajęcia integracyjne, o tematyce świątecznej, z udziałem rodziców uczniów.

      Na początku organizowane były zabawy integracyjne. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce świątecznej.

      Przeprowadzony został quiz "Jaka to kolęda?".

      Ozdabialiśmy drzewka oraz wykonywaliśmy różne dekoracje świąteczne, takie jak: choinki z wełny lub z papieru kolorowego (origami), kartki świąteczne, łańcuchy z bibuły, aniołki, skrzaty, świeczniki z masy solnej. Atmosferę spotkania umiliło nam wspólne kolędowanie oraz słodkości w postaci pierniczków i cukierków.

      Serdecznie dziękujemy za przybycie na to spotkanie wszystkim rodzicom i uczniom.

      Wychowawcy świetlicy.