• Ślubowanie klas I

     • 14 października 2020 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Było pięknie. Najmłodsi uczniowie  naszej szkoły brali udział w bardzo ważnym i podniosłym dla nich wydarzeniu. Klasy 1a, 1b i 1c pod kierownictwem pań wychowawczyń przygotowały część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności. Po części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Gratulujemy!

       

      Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć 

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami!

     • W czwartek, 1 października 2020 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 4 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Justyna Kaźmierczak z klasy VIII a.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Korneliusz Kusiak (VII a)

      Arkadiusz Wilk (VII c)

      Wiktoria Gwiazdowicz (VI a)

       

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a nowej Przewodniczącej życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2020/2021 !

     • Dawid Pękala złotym medalistą Półfinałów Mistrzostw Polski w szachach!

     • Szachista trzeciej klasy naszej Szkoły Dawid Pękala (klasa 3a) w dniach 23-30 września 2020 roku wziął udział w eliminacjach strefy Małopolska- Podkarpacie do finałów Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2021 będących jednocześnie półfinałami MP.

      Zawody zostały rozegrane w Ośrodku Wczasowym „U Zbójnika” w Murzasichle i codziennie przez zawodnika rozgrywana była jedna partia szachowa.Tempo gry wynosiło1,5 godziny dla zawodnika oraz 30 sekund bonifikaty na każde posunięcie od początku partii. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7-rundowym dla dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej i Dawid grał w grupie 9-latków (rocznik 2011 i młodsi).

      Dawid rozpoczął wspaniale zawody od czterech z rzędu zwycięstw z zawodnikami z Pilzna, Gorlic, Krakowa i Przeworska. Następna partię niestety przegrał z zawodnikiem z Chrzanowa. Zmobilizowało to Dawida do mocniejszego ataku w następnych dwóch partiach z zawodnikami z Krakowa i zdobył półtora punktu na dwa możliwe. Remis i zwycięstwo w ostatniej rundzie turnieju  dało Dawidowi zasłużone zwycięstwo w całym turnieju z przewagą pół punktu nad następnym zawodnikiem.

      Jako zdobywca 1-go miejscaw półfinałach Mistrzostw Polski Dawid otrzymał okazały puchar, złoty medal, dyplom i nagrody rzeczowe! Dawid indywidualnie zdobywając 1 miejsce i jednocześnie uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach klasycznych, które planowane są wiosną 2021 roku  oraz potwierdził II kategorię szachową uzyskując ranking 1800 ! W sumie Dawid grał zasłużenie przez cały turniej na pierwszej szachownicy, przegrał tylko jedną partię z siedmiu, jedną też zremisował, wygrał pozostałe pięć partii i w sumie zgromadził 5,5 punktów.

      Serdeczne gratulacje dla Dawida i już trzymamy kciuki za podobne wspaniałe sukcesy w finałach Mistrzostw Polski.

       

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz

       

     • Bezpieczni w Internecie!

     • W czwartek 8 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w przedstawieniu  pt. "Smartfon". Spektakl profilaktyczny przygotowany przez Straż Miejską wzbudził w najmłodszych uczniach wiele emocji. W czasie przedstawienia mogli oni sledzić losy ich rówiesnika Adasia, który został właścicielem wymarzonego smartfona. Niestety nie był świadomy zagrożeń czyhających na niego w Internecie i przez swoje zachowanie mógł doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.  Na szczęście z pomocą przybył mu przyjazny smok i strażnicy miejscy, którzy wyjaśnili mu zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz  nieprzyjemne skutki ich łamania.

     • Dzień Chłopaka w klasie 1c

     • 30 września klasa 1c w wyjątkowy sposób obchodziła  Dzień Chłopaka.Chłopcy otrzymali od koleżanek woreczki na buty, samochodziki - zabawki, słodycze i przepiękne dyplomy z życzeniami. Rada Klasowa Rodziców zadbała o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Również dziewczynki otrzymały słodkie upominki. Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopców zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje oraz gry logiczne, w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.Wspólnie świętowanie  wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.

      Wychowawca Katarzyna Stala

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Program:

      28.09.-01.10.2020 -  Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      02.10.2020 - Egzaminy z tabliczki mnożenia - PRZYKŁADOWY EGZAMIN

      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Koordynatorzy Lokalni: Katarzyna Siemieńska, Ewelina Dranka, Justyna Zając

     • Pierwszaki żegnają lato

     • Uczniowie klasy 1b wraz  z wychowawczynią p. Wiolettą Antosiewicz pożegnali lato w legendarnym miejscu i przy letniej jeszcze pogodzie. Kopiec zdobyty, bieg wokół zaliczony, gry i zabawy w pięknej scenerii i na świeżym powietrzu -  na wesoło i kolorowo! Oby jesień była równie piękna jak ten dzień ! 

     • Szachiści SP 123 w Krakowie finalistami drużynowych mistrzostw Polski w Igrzyskach Dzieci !

     • Szachiści naszej Szkoły w składzie: Marceli Trześniowski (klasa 7b), Jakub Leski (klasa 6c), Dawid Pękala (klasa 3a), Milena Jacak (klasa 5a) i Aurelia Figiel (klasa 6b)   okazali się najlepszymi szachistami Miasta Krakowa w kategorii klas 1-6 (rocznik 2007 i młodsi) oraz brązowymi medalistami Mistrzostw Małopolski w roku szkolnym 2019/2020. Dzięki temu awansowali do FINAŁÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH W KATEGORII - IGRZYSKA DZIECI, które odbyły się w dniach 13-16.09.2020r. w Kompleksie Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy” w Szklarskiej Porębie.

      Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 11 rund tempem 15 minut plus 10 sekund na ruch dla zawodnika. Drużyna szkolna w każdej kategorii wiekowej składała się z  4 zawodników w każdym meczu - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

      Turniej nasi szachiści rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa 4:0 z ZSP Szybowice i wysoko jeszcze wygraliśmy z SP 5 Goleniów 3,5:0,5 oraz SPKP Łowicz i SP 10 Łomża po 3:1. Wygraliśmy jeszcze mecz z ZSO Włoszakowice 2,5;1,5 oraz zremisowaliśmy z SP Chocianów. Bardzo dobra gra i nieznaczne przegrana z SP 71 Wrocław 1,5:2,5 uplasowała nasza drużynę na 5 miejscu przed ostatnią runda i szansą walki o medal drużynowy. Zagraliśmy na pierwszym stole i transmisji video online z przyszłymi Mistrzami Polski ZSzP 10 Rybnik. 

      Pomimo, ze przegraliśmy ostatni mecz to zostaliśmy najlepsza drużyną z Małopolski  i zdobyliśmy piękne 8-miejsce w Polsce !. 

      Dodatkowo indywidualnie 2 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobył Dawid Pękala na trzeciej szachownicy, który przegrał tylko jedną partię z jedenastu, dwie zremisował, wygrał pozostałe osiem partii i w sumie zgromadził 9 punktów.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim Sponsorom naszego wyjazdu, bez których nie byłoby tak znacznego sukcesu naszej Szkoły: Urzędowi Miasta Krakowa, Zarządowi Dzielnicy XII, Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły. 

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz

      >>> GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW <<<

     • Środki ochrony osobistej dla krakowskich rodzin

     • Fundacja Inteligentna Małopolska realizując projekt "Razem z Rodziną"  wspiera krakowskie rodziny w dostępie do środków ochronnych (maseczki i przyłbice). Projekt sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wsparcia Organizacji Pozarządowych w zakresie Przeciwdziałania Covid 19. Do wsparcia uprawnione są Rodziny zamieszkujące obszar Miasta Krakowa. Gdzie można odebrać pakiet rodzinny:

      FABLAB MAŁOPOLSKA
      ul. Królewska 65a
      30-081 Kraków
      tel.665 770 994, 665 770 995
      .

      Dodatkowe informacje dostępne pod adresem:

      https://www.fablabmalopolska.pl/fundacja-inteligentna-malopolska-wspiera-krakowskie-rodziny

     • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy LEON

     • Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Sesja wiosenna została przeprowadzona online.

      Mamy LAUREATÓW !!!  Są nimi Joasia Krawczyk z kl.2a oraz dwukrotny laureat  Kacper Kubin z kl.3b.

      Gratulujemy Im jak również wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

     • Giganci programowania

     • Drodzy uczniowie!

      W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python! 

       

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

      “Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które mogą być dla uczniów okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.

      >  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python.

      >  Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

      “Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

      Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

      Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

      Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

      >>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>>

      Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

      >>FORMULARZ ZAPISU<<

     • Góra Grosza

     • Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli  udział w XX edycji akcji "Góra Grosza" w roku szlolnym 2020/21. Ten dyplom jest dla WAS! 

     • UWAGA KONKURS!

     • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Szachy z komputerem” . Konkurs organizowany jest przez  https://infoszach.pl/ oraz https://mogalo.pl/ 

      Temat pracy plastycznej to SZACHY Z KOMPUTEREM .

      Do wyboru  technika :
      a)  rysunkowa
      b)  malarska
      c)  grafika komputerowa

      Zgłoszenie musi zawierać dane autora (imię, nazwisko oraz wiek), a także dwa pliki graficzne:

      1.Praca konkursowa w postaci obrazka

      2.Zdjęcie przedstawiające autora wraz z pracą

      Prace konkursowe prosimy wysyłać do środy 27 maja na adres:

      agnieszkajasinska@opoczta.pl - nauczyciel plastyki

      erbudkiewicz@poczta.fm - trener szachowy

      Dziękujemy

       

     • Charytatywny turniej szachowy online - pomoc dla szpitali

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Serdecznie dziękuję i gratuluję WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w CHARYTATYWNYM TURNIEJU SZACHOWYM ONLINE - POMOC DLA SZPITALI, którego organizatorami byli: Łukasz Sęk - Radny Miasta Krakowa oraz Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków.

      Wspólnie mogliśmy pomóc, a przy okazji miło spędzić czas przy szachowym stoliku online. Turniej był przeznaczony dla każdego chętnego, nie było żadnych ograniczeń wiekowych ani posiadania kategorii szachowych. Graliśmy na Serwisie Internetowym Chess.com przez 9 rund, tempem 5 minut plus 1 sekunda za ruch.

      Organizatorzy zebrali w sumie 2365,00 złotych, które zostaną przekazane na pomoc dla krakowskich szpitali.

      Ponadto zostały ufundowane dodatkowe puchary dla trzech najlepszych zawodników oraz książki szachowe dla najlepszego juniora i juniorki do lat 12. Nagrody będą wysłane pocztą.

      Wiele osób z naszej szkoły, zarówno uczniów jak i rodziców wzięło udział w akcji, wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, natomiast na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli najwyższe miejsca w turnieju: Bartek Cichoń (uczeń klasy 7a), Franek Cygan i Kacper Kubin (obaj z klasy 3b),  Milenka Jacak (z klasy 4a), Maksymilian Gruszecki, Rafał Oczkowicz i Łukasz Romański (uczniowie klas 5-tych).

      Pozdrawiam serdecznie,
      koordynator akcji - Ryszard Budkiewicz.

       

       

       

     • Drużyna Energii

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Nasza Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu sportowo-edukacyjnego „Drużyna Energii”, realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a jej celem jest aktywizacja uczniów i zachęcanie do ruchu młodzieży szkoły podstawowej.

      Szczegółowe informacje na temat projektu mozna znaleźć na stronie   https://druzynaenergii.pl/

      Mimo trudności wynikających z obecnej sytuacji udało nam się stworzyć wymagany filmik. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w akcję. 

      Trzymamy mocno kciuki i gorąco wierzymy, że zakwalifikujemy się do projektu.

      Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

     • Próbny egzamin ósmoklasisty

     • Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

      Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

      • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
      • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
      • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

      Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE. 

     • Kształcenie na odległość

     • Informujemy, że kształcenie na odległość zostało przedłużone do 10 kwietnia 2020r. Informujemy również, że w dniach 25.03 do 10.04 będzie prowadzone nauczanie zdalne. Szczegółowe informacje będą przekazywane przez dziennik elektroniczny. Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości. Prosimy również o zapoznanie się z informacjami psychologa. 

       PRZESLANIE_PSYCHOLOGA.pdf

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Szanowni Państwo

      Informujemy, że w dniach 12.03. i 13.03.2020r. w szkole odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16.03. do 25.03.2020r. wszystkie zajęcia są odwołane. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. 

      Nauczyciele będą przekazywali za pośrednictwem dziennika elektronicznego materiały do samodzielnej pracy dydaktycznej. Proszę na bieżąco monitorować informacje przekazywane drogą elektroniczną.

      Bardzo prosimy aby uczniowie unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, przestrzegali zasad higieny, jak również traktowali okres kwarantanny jako czas szczególnej ostrożności i skupienia się na pracy własnej w domu.

      Wszelkie informacje o koronawirusie znajdziecie Państwo na stronie:

      https://www.gov.pl/web/koronawirus 

       

     • Zabawa karnawałowa

     • 20 lutego nasi uczniowie świetnie bawili się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. W związku z tym, że impreza przypadła na Tłusty Czwartek, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek – pączki! Uczniom dopisywały świetne humory, chętnie brali udział w zabawach i tańcach prowadzonych przez przedstawicieli samorządu. Były też konkursy – na najlepsze przebranie oraz maskę karnawałową.

      Zabawa była przednia, aż żal było wracać do domu. Karnawał 2020 można zaliczyć do udanych! 

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

     • Dzień otwarty

     • W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich Rodziców. Po krótkim spotkaniu z panią dyrektor Martą Dębosz - Warchoł na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy sportowe, muzyczno-ruchowe, plastyczne, układanki, rozgrywki szachowe, labirynty matematyczne, pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych, zabawy z tablicą interaktywną i  zabawy z językiem angielskim. Na koniec dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek.