• Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !! - akcja SU

     • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6 - 8 do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !!". Celem akcji jest popularyzowanie i promowanie zdrowego żywienia, a polega ona na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego odżywiania się. Prezentację należy wykonać do 16 października 2023 r. Poniżej szczegółowa informacja na temat  akcji.

     • Klasa 4c i 5a na tropach gen. Józefa Bema

     • 27 września odbyła się wycieczka do Tarnowa – rodzinnego miasta patrona naszej szkoły, gen. Józefa Bema. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4c i 5a. 

      Na tarnowskim rynku spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem. Zostaliśmy zapoznani z historią miasta. Następnie udaliśmy się na spacer śladami obecności Józefa Bema w Tarnowie. Widzieliśmy domy, w których wychowywał się w dzieciństwie nasz Patron, miejsce pracy jego ojca. Odwiedziliśmy katedrę, w której został ochrzczony. Pan przewodnik co krok zaskakiwał nas nowymi informacjami i ciekawostkami o słynnym generale. Odwiedziliśmy jego pomnik oraz podziwialiśmy mural przedstawiający fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej. Spacer zakończył się w Parku Strzeleckim, gdzie zobaczyliśmy monumentalne mauzoleum Józefa Bema. Ponieważ dopisała nam pogoda, postanowiliśmy resztę dnia spędzić na tutejszym placu zabaw. Był to doskonały czas, żeby odpocząć, pobawić się i zintegrować.

     • Stwórz historię swojego miasta !

     • Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Zagłosuj w ramach tegorocznej 10.  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie.  Głosować można, elektronicznie na stronie:  www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

      Warto głosować, bo projekty w ramach budżetu, nie tylko zmieniają otoczenie, w którym mieszkamy lub pracujemy, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tej edycji pod głosowanie poddanych będzie 714 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 559 projektów dzielnicowych.

       

      Więcej informacji  na www.budzet.krakow.pl

     • Bezpłatne szczepienia przeciw HPV!

     • Od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat.

      O programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

      Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

      HPV (Human PapillomaVirus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

      Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą płciową.

      W Polsce w powszechnym programie szczepień przeciw HPV bezpłatnie dostępne są 2 szczepionki: 2-walentana szczepionka Cervarix i 9-walentna szczepionka Gardasil 9.

     • Druga edycja akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów"

     • Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci.

      Akcja trwa od 1.09.2023r. i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 01.09.2023 do 05.11.2023 r.

      Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisując je do Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie. Można również przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie do pudełka umieszczonego w szkole.

      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracownikom szkoły nasza placówka w ubiegłej edycji wzbogaciła się o:

       

      - grupowy zestaw plastyczny x2

      - pakiet gier planszowych x3

      - zestaw tangramów x2

      - zestaw do nauki geometrii x1

      - klocki konstrukcyjne x2

      Pomoce zostały przekazane na świetlicę szkolną, oraz dla specjalistów zespołu psychologiczno – pedagogicznego.

      Dziękujemy za Państwa pomoc. Gorąco zachęcamy do udziału w drugiej edycji akcji „Szkoły Pełne Talentów”.

      Przekaż Talenciaka

      Kinga Mirowska

      Pedagog Szkolny

     • „NAVIGATOR BEZPIECZEŃSTWA”

     • W dniu 26.09.2023 r. drużyna SP 123  uczestniczyła w turnieju „NAVIGATOR  BEZPIECZEŃSTWA”, którego celem jest podniesienie świadomości młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz umiejętności pracy w grupie.

      Zmagania miały formę gry terenowej opartej na wiedzy uczestników z zakresu bezpieczeństwa. Podstawą rywalizacji była praca zespołowa, wymagająca od uczestników predyspozycji fizycznychi psychicznych, szybkiego podejmowania decyzji, a także wykazania się umiejętnościami przywódczymi, czytania ze zrozumieniem i orientacji w terenie.

      Szkołę reprezentował zespół klasy 8a w składzie: Milena Jacak, Kacper Trybuła, Adrian Karłowicz, Tomasz Szczepaniak, Dawid Franczyk. Opiekunem grupy był pedagog szkolny.

      Dziękujemy drużynie za ich duże zaangażowanie w wykonanie zadań konkursowych.  Zespół wykazał się dużą determinacją podczas rywalizacji.

                                                                                                                      Kinga Mirowska                                                                                          Pedagog Szkolny

     • Klasa 1b żegna lato

     • 21 września, na pożegnanie lata klasa 1b odwiedziła pobliski Park Jerzmanowskich. Pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody, pomiarom, rozgrywkom i zabawom na świeżym powietrzu.

     • Klasa 1c w Muzeum Obwarzanka

     • Dnia 21 września 2023r. uczniowie klasy Ic udali się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji powstawania obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa zachwycała się jego smakiem. Poznali unikatowy proces jego produkcji, dowiedzieli się po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka i oczywiście mogli własnoręcznie wykonać swojego własnego.

      Kiedy każdy wykonał już pięknie swój pyszny krążek, mógł zobaczyć jak obwarzanki się obwarza, a następnie wypieka w piecu. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał dyplom czeladnika oraz zabrał ze sobą swój wypiek. Pychota! 

      Tego dnia uczniowie wspólnie z wychowawcą udali się też na spacer po Rynku Krakowskim. Spacerując dzieci zobaczyły kilka interesujących budowli m.in. Sukiennice, Ratusz, słynną rzeźbę-głowę Mitoraja "Eros Bendato", pomnik Adama Mickiewicza i Bazylikę Mariacką. To był naprawdę udany dzień i mile spędzony czas.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

     • W środę, 20 września 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Alicja Urban z klasy VII b.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Milena Jacak (VIIIa)

      Aleksander Opiela (VIIb)

      Ignacy Boruta (VII a)

      Kinga Misiuda (VIIb)

      Julia Malec (V c)

      Piotr Wójcik (V b)

      Kacper Kubin (VIIb)

      Bartłomiej Szęklewski (IV b)

      Kacper Trybuła (VIII a)

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców !

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka

      mgr Agnieszka Piskorska

     • Zebrania z rodzicami

     • 1 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 1

       

      Klasa 1a - wych. Anna Tokarska - sala 18

      Klasa 1b - wych. Wioletta Antosiewicz - sala 27

      Klasa 1c - wych. Katarzyna Stala - sala 19

       

      7 września  o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 2-8

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     •  

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      -  godz. 9:00 - klasy 1-3

      -  godz. 10:00 - klasy 4-5

      -  godz. 11:00 - klasy 6-8

       

      Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:

      klasa 1a - sala 18

      klasa 1b - sala 27

      klasa 1c - sala 19

      klasa 2a - sala 26

      klasa 2b - sala 25

      klasa 2c - sala 17

      klasa 3a - sala 24

      klasa 3b - sala 22

      klasa 4a - sala 21

      klasa 4b - sala 35

      klasa 4c - sala 31

      klasa 5a - sala 23

      klasa 5b - sala 37

      klasa 5c - sala 32

      klasa 6a - sala 34

      klasa 6b - sala 24

      klasa 7a - sala 22

      klasa 7b - sala 36

      klasa 8a - sala 3

     • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8

     • 23 czerwca o godz. 9:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.

      W części oficjalnej apleu miało miejsce wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom poszczególnych klas oraz nagród Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor złożyła również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym. Do uczniów oraz absolwentów naszej szkoły skierowała wakacyjne życzenia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • 23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na  apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami. 

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce. 

      W salach uczniowie otrzymali świadectwa i pozostałe nagrody, a rodzice podziękowania za pracę na rzecz szkoły i pomoc w organizacji życia klasowego.

      Na koniec uczniowie doczekali się na słowa wypowiedziane przez Panią Dyrektor:  „Rok szkolny 2022/2023 uważam za zakończony”.

      Zatem Drodzy Uczniowie cieszcie się zasłużonym odpoczynkiem oraz pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych szaleństw. 

      Do zobaczenia 4 września 2023 r. ​​​​​​​

     • Pożegnanie klas ósmych

     • 22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

     • Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

      Ala marzy o podróży do Japonii. A przecież dla Niej nie ma rzeczy niemożliwych. Udowodniła to niejednokrotnie ! Podziwiając Jej ambicję i determinację w dążeniu do celu, jestem pewna, że dopnie swego i nawet jeśli nie wyląduje w Kraju kwitnącej wiśni, to coś wymyśli – może dopłynie, gdyż kolejną jej pasją jest pływanie.

      Niejednokrotnie prosząc Ją o pomoc, nigdy nie zdradziła, choćby grymasem, że nie sprosta wyzwaniu…

      Chce stworzyć mangę własnego autorstwa, ale przecież Ona już swoim życiem zapisuje na naszych oczach, nadzwyczajną historię, historię, która  przemienia Nas i czyni piękniejszymi ludźmi !

     • Nauczyciele ponownie górą !

     • 21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

      Składy drużyn:

      Nauczyciele: Mateusz Wilk (kapitan), Ryszard Budkiewicz, Katarzyna Siemieńska, Anna Włosek, Katarzyna Owoc oraz Dorota Cienkosz.

      Uczniowie: Krzysztof Adamiec (kapitan), Łukasz Romański, Tomasz Szczepaniak, Milena Jacak, Oleksandr Pidkorchevnyi, Eryk Szkaradek, Kamil Matyjasek, Mateusz Machyński, Kacper Żurek.

      Sędzia meczu: Pani Justyna Frączek

      Gratulujemy zwycięzcom !