• "Kraków w obiektywie"

     • Prezentujemy wyniki konkursu "Kraków w obiektywie"

      I miejsce

      Hubert Cebula - Ic

      II miejsce

      Jakub Sikora - Ia

      III miejsce

      Ewa Łopatka - Ib

      Anna Miszkiel - IIb

      Wyróżnienia:

      Adam Piwowar - Ib

      Mateusz Stanewicz - Ib

      Jan Kapuśniak - Ic

      Wojciech Kulig - IIb

      Gratulujemy !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)

      Organizatorki: Marta Oprocha, Dorota Cienkosz

     • Dzień Dziecka na sportowo

     • W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo. 

      Rozgrywki międzyklasowe w grę w Dwa Ognie oraz piłkę nożną na każdym poziomie klas przyniosły sporo emocji. Duże zaangażowanie zostało osłodzone! 

      Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy dwoma drużynami. Nauczyciele kontra Uczniowie. Pojedynek do samego końca był zacięty! Tym razem zespół uczniów musiał zadowolić się 2 miejscem i zapowiedział rewanż tuz przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Klasa 1b  na Wystawie  EkoEksperymentarium

     • Klasa 1b wybrała się na wystawę doświadczalną EkoEksperymentarium na Zakrzówku, aby poznać proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. Uczniowie szukali sposobów na oszczędzanie energii, wody, gotowanie zero warte i dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami ratować świat.

     • EkoEksperymentarium

     • ​​​​​​Dziś klasa 3b była  na wycieczce, na Zakrzówku.  Tam w budynku przy nowo otwartym kąpielisku odbyły się warsztaty  w EkoEksperymentarium. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ciekawy sposób zwiedzaliśmy ekomieszkanie i próbowaliśmy rozwiązać wszystkie  zadania, aby uświadomić sobie jak podczas codziennych czynności można zadbać o środowisko.Po warsztatach zaliczyliśmy spacer po zielonej części parku. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Następnie przez las, doszliśmy do Skałek Twardowskiego, gdzie zorganizowaliśmy sobie rozgrywki sportowe.Chętnie wrócimy tutaj na wakacyjny wypoczynek z rodzicami. To była super wycieczka na zakończenie klasy trzeciej.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Mój przyjaciel z kosmosu ”

     • Uczniowie  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z kosmosu". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Maria Mika.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić przestrzennego przyjaciela z kosmosu  wykonanego  z   różnorodnych materiałów.

      Wpłynęło dużo pięknych prac spośród nich wyłoniono następujących zwycięzców:

      I miejsce - Julia Lalik Ib

      II miejsce - Jakub Błaszczyk Ib

      III miejsce -  Jakub Sikora Ia

      Wyróżnienia:

      Emilia Rosiek Ia

      Jan Kapuśniak Ic

      Przemysław Ruebenbauer IIa

      Udział:

      Wojciech Kulig IIb

      Amelia Bochenek IIa

      Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego Dzielnicy XII

     • W dniu 31 V 2023 r.  w siedzibie Rady Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba 3  tradycyjnie już odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego dzielnicy XII dla szkół podstawowych. Udział wzięły szkoły:  nr 24,  111, 117 ( obecnie ZSP -19), 123, 148 i 157. Była to III edycja.

      Konkurs tradycyjnie zorganizowała nauczycielka fizyki Jolanta Popiel, a patronat objął p. Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz Rady Rodziców. Dzięki ich wsparciu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Do Konkursu stanęło ok. 40 uczniów  z w/w szkół a do Finału przeszli uczniowie ( po jednym z każdej szkoły), którzy w szkolnych eliminacjach zdobyli tytuł Najlepszego Fizyka w szkole.

      Tytuł  Najlepszego Fizyka dzielnicy XII zdobyła nasza uczennica Aurelia Figiel z klasy 8b !

      Serdecznie gratulujemy !!

     • Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej

     • Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Osada znajduje się w pięknym otoczeniu pagórków, lasów , zielonych terenów . W dużym ogrodzie znajdowało się kilka kolorowych namiotów indiańskich-tipi. Przywitał nas gospodarz ubrany w tradycyjny strój indiański. Opowiadał o historii plemienia, tradycjach, zwyczajach i codziennym życiu. 

      Mogliśmy  zobaczyć wnętrze namiotu, wyposażenie, stroje, broń. Potem mieliśmy czas na zabawy i rozgrywki sportowe w indiańskim charakterze. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku i chodzenie trójkami na nartach. Na koniec mieliśmy warsztaty , podczas , których każdy z nas wykonał sobie amulet. Nasz święto spędziliśmy wesoło i bardzo atrakcyjnie.

     • KLASY 1 W ANIMAL ISLAND

     •  7 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Animal Island w Sierczy. Czekało na nas wiele atrakcji. Już na samym wejściu przywitały nas psy pasterskie. Były również kucyki, alpaki, papugi, kangur, sowy, lemury i jeżozwierz. Uczniowie mogli głaskać i karmić zwierzęta. To była świetna okazja by poznać lepiej te gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ciekawostkach z ich życia. Na koniec ze smakiem zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

     • Dzień Dziecka na Kopcu Krakusa!

     • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach sportowych i integracyjnych na Kopcu Krakusa. Wzięli również udział w grze terenowej, podczas której uczyli się współpracy i sprawnej komunikacji. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda. 

     • "KRAKÓW W SŁOWACH WYPOWIEDZIANYCH"

     • 30 maja w Szkole Podstawowej nr 111 odbył się konkurs recytatorski  "Kraków w słowach wypowiedzianych". Naszą szkołę reprezentowały Antonina Deptuła- klasa 1a, Zofia Kostecka- klasa 1c, Pola Sadowska- 2 b oraz Maja Kuźniar- klasa 3 b. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai, która zajęła I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Klasa 1b  - Lekcja astronomii

     • W celu podsumowania realizacji zajęć związanych tematycznie z kosmosem klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Uczniowie wzięli udział w prelekcji „Gwiezdna przygoda”, następnie w warsztatach o Układzie Planet oraz wykonali paszporty, dzięki którym mogli wejść do kopuły i obserwować gwieździste niebo. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii.

     • KRAKÓW ŚLADAMI JANA MATEJKI

     • Jan Matejko to jeden z najwybitniejszych malarzy w historii Polski. Większość swojego życia mieszkał w Krakowie, dlatego 30 V klasa 3 a spacerując po mieście natrafiła na miejsca, z którymi był związany: plac Jana Matejki – Akademia Sztuk Pięknych i znajdująca się w pobliżu tablica pamiątkowa; pomnik Jana Matejki znajdujący się na plantach; Brama Floriańska; Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej. 

      Uczniowie zobaczyli na własne oczy jego mniej lub bardziej znane dzieła, jak również zobaczyły jego dom rodzinny, który obecnie jest Muzeum Jana Matejki.

     • Dzień Dziecka

     • W czwartek 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele klas 1-3 zorganizowali wiele atrakcji. 

      Ten piękny dzień uczniowie rozpoczęli od zaśpiewania piosenki pt. Piosenka na Dzień Dziecka. Następnie Pani dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Po krótkim otwarciu obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w różnych rozgrywkach i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Były to m. in. różne konkurencje z piłką i woreczkami, zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych, zabawa z balonami, „wędki szczęścia.”Za rozgrywki i konkursy sportowe, każda klasa otrzymała nagrody: dyplomy i słodkości. Nastrój święta był miły i pogodny.

     • Poznajemy zawody naszych rodziców

     • W dniach 15.05.2023r. oraz 26.05.2023r. gościliśmy w naszej świetlicy mamy uczniów, w ramach zajęć " poznajemy zawody naszych rodziców". Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się na czym polega praca maszynistki pociągów Intercity.  Uczniowie oglądali reportaż dotyczący jedynej kobiety maszynistki w Małopolsce, którą była właśnie zaproszona mama.

      Podczas oglądania zdjęć uczniowie omawiali zasady bezpiecznej podróży, zapoznawali się z treścią biletu, wyglądem kokpitu oraz  z jaką prędkością mogą poruszać się pociągi. Na koniec dzieci miały okazję przymierzyć odblaskową kamizelkę maszynisty.

      Na drugich zajęciach poznaliśmy zawód animatora kultury. Uczniowie  wykonali  zaproszenia na imprezę w formie plakatu - praca w grupach. Dowiedzieli się także kim był Stanisław Wyspiański. Za pomocą otrzymanych mapek uczniowie odczytali gdzie można zobaczyć jego dzieła. Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie włożone w prezentację swojego zawodu.

     • Klasa 1 c w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach

     • Dnia 26 maja, uczniowie klasy 1 c odwiedzili Obserwatorium w Niepołomicach. Uczestniczyli w warsztatach "Gwiezdna Przygoda". Na początku odbyła się projekcja, podczas której uczniowie poznali Układ Słoneczny. Następnie uczniowie wykonali Paszport Międzyplanetarny, dzięki któremu mogli odbyć podróż kosmiczną. Na koniec zajęć poszliśmy do planetarium, gdzie oglądaliśmy widok nieba nocą.

      Poznaliśmy gwiazdozbiory i polecieliśmy na niektóre planety. W drodze powrotnej weszliśmy na dziedziniec Zamku w Niepołomicach i zjedliśmy pyszne lody.

     • Klasa 1 c na Targach BOOKGame !

     • 2 maja uczniowie klasy 1 c aktywnie uczestniczyli w targach gier planszowych. Był to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją i integracją. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)