• Muzykujemy na świetlicy

     • Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas IIIb i IIIc stworzyli mały zespół instrumentalny. Wspólnie wykonali melodię pt. "Owieczki Kasi". Zapraszamy do słuchania! :)

     • Trzecioklasiści w Puszczy Niepołomickiej

     • Złota polska jesień to idealny moment na wycieczkę do lasu mieniacego się wspaniałymi koloram. Okazję do podziwiania wspaniałej natury mieli uczniowie i uczennice klasy IIIb i IIIc, którzy 19 października wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach terenowych w Puszczy Niepołomickiej. Realizując projekt "Zostań pomocnikiem leśnika" przemierzali leśne ścieżki obserwując przyrodę. 

      Każde z dzieci otrzymało od Nadleśnictwa Niepołomice specjalny zeszyt z zadaniami, dzięki któremu mógł dowiedzieć się jak zbudowany jest las, na czym polega praca leśnika, jakie korzyści daje nam ekosystem leśny oraz jakie możemy spotkać w lesie rośliny i zwierzęta. Była to wspaniała okazja do utrwalenia i sprawdzenia w praktyce wiedzy przyrodniczej zdobytej na lekcjach oraz miło spędzony czas na łonie natury.

     • W dawnej szkole...

     • okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 2a oraz 2b odwiedzili Muzeum Etnograficzne Krakowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach: „W dawnej szkole”.

      Drugoklasiści dowiedzieli się do jakiej szkoły chodzili ich dziadkowie i pradziadkowie, zasiedli w drewnianych ławkach sprzed lat. Poznali świat drewnianych tornistrów, tabliczek do pisania kredą, ławek z kałamarzami, dowiedzieli się również o dyscyplinie panującej w dawnej szkole – do czego służyły ośle uszy, woreczki z grochem. Dzieci miały również możliwość ćwiczenia kaligrafii piórem ze stalówką. Bardzo im się podobało :-) Po wizycie w muzeum skorzystaliśmy z pięknej pogody i podziwialiśmy złotą, polską jesień spędzając czas na świeżym powietrzu.

     • Ślubowanie Pierwszoklasistów

     • Zaprzyjaźnić się z książkami,

      dumą swojej szkoły być,

      ze wszystkimi pierwszakami 

      ślubujemy dziś!

      Uczniem być - to ważna sprawa

      i otwierać wiedzy drzwi.

      Uczyć się, by świat poznawać,

      ślubujemy dziś!

      14 października 2021 r. dzieci z klasy 1a oraz 1b złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez panią Dyrektor na uczennice i uczniów naszej szkoły. Życzymy im wielu sukcesów w nauce!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W tym roku szkolnym obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczęły się w już 12 października. Właśnie tego dnia uczniowie klas III przygotowani przez wychowawców: P. Dorotę Cienkosz, Marię Mikę i Justynę Zapiór zaprosili Dyrekcję, Wychowawców, Nauczycieli oraz młodsze Koleżanki i Kolegów na uroczystą akademię podczas której trzecioklasiści zaprezentowali program artystyczny. Nie zabrakło podziękowań, pięknych życzeń i piosenek, a akademię zakończył wspólny i radosny śpiew piosenki "Sto lat" dla wszystkich Nauczycieli.

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz przedstawiciele klas IV-VIII uczestniczyli w uroczystej akademii w czwartek 14 października. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VIIIa pod okiem P.Justyny Zając. Młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła scenki z życia szkoły, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia wszystkim pedagogom, a opiekunka SU P. Agnieszka Piskorska - Łuszczyńska zadedykowała wszystkim piękne opowiadanie z książki pt. "Balsam dla duszy nauczyciela". Uroczystość zakończyło wręczenie Paniom Dyrektor i Wicedyrektor upominków - wspaniałych portretów wykonanych przez uczennicę klasy Vb Alicję Urban. 

      Wszystkim uczniom serdeczanie gratulujemy występów, pedagogom raz jeszcze składamy najlepsze życzenia! 

     • Park Rzeczny Drwinka wysprzątany!

     • W dniu 10 października 2021 roku, wspólnie z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie zebraliśmy się, aby posprzątać śmieci z pobliskiego Parku Rzecznego Drwinka. W akcji wzięli również udział członkowie Stowarzyszenia Drwinka oraz panie nauczycielki z SP nr 123: pani Iwona Kondratiuk, pani Monika Pepłowska oraz pani Katarzyna Siemieńska. 

      Każda z nich stanęła na czele jednej z trzech grup, na które podzieliliśmy się przystępując do akcji.  Poszczególne zespoły miały za zadanie wysprzątać przydzielone im obszary parku. Łącznie zebraliśmy 240 litrów śmieci, które zapakowaliśmy w 118 worków. Odpady składaliśmy w trzech pobliskich punktach odbioru śmieci. Po zakończeniu akcji jej efekty były widoczne w każdym z tych punktów, a przede wszystkim na terenie Parku Rzecznego Drwinka.

     • Sprzątamy Drwinkę!

     • Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przyłączają się do akcji! Gromadzimy się w sobotę  przed szkołą o godz. 9.40. Razem przejdziemy na miejsce zbiórki. Prosimy o zabranie rękawic ochronnych.

     • Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”

     • 1 października 2021 r. klasa Va wybrała się na zajęcia ekologiczne do Lasu Wolskiego. W Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Kształt przyrody”, zwiedzali ekspozycję „Opowieść buka o swoim życiu”, a na zakończenie wybrali się z edukatorem na spacer po jesiennym lesie. Taka lekcja biologii w terenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 1 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Aby przygotować się do tej dość nietypowej akcji, w ostatnim tygodniu września wszyscy uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia i uzupełniali wakacyjne zaległości.
      Nie lada wyzwaniem były łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponieważ hasło przewodnie ŚDTM brzmi „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, jak co roku czwartoklasiści pełnili funkcję egzaminatorów.

      Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólne „tabliczkowe zmagania”, a tym, którzy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Chłopaka

     • Dzisiaj, 30 września 2021 roku klasa 2a świętowała Dzień Chłopaka. Po złożeniu życzeń chłopcom, zostali oni obdarowani drobnymi upominkami. Każdy z chłopców otrzymał m.in. CERTYFIKAT SUPER CHŁOPAKA, aby poczuli się wyjątkowo w tym szczególnym dla nich dniu. 

      Razem z naszą wychowawczynią świetnie bawiliśmy się przy znanych i lubianych przebojach muzycznych w JUST DANCE. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Tańce, zabawy i prezenty dla naszych chłopców umiliły dzisiejszy dzień.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W środę 29 września obchodziliśmy 20. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Tradycyjnie dołączyliśmy do tej akcji.

      Na lekcjach uczniowie, ale również i nauczyciele głośno czytali fragmenty wybranych książek z biblioteki szkolnej.

     • Wycieczka do ZOO

     • 29 października 2021 roku klasy 2a i 2c wraz z opiekunami odwiedzili ogród zoologiczny. Tuż za bramą ZOO powitały uczniów niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem m.in.: koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty jak i wiele innych. 

      Spacerując alejkami ogrodu dzieci, miały okazję zobaczyć z bliska ich wygląd, a także poznać tryb życia – czytając informacje na tabliczkach jak również słuchając uważnie Pani przewodnik. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

     • Klasa 2b na wycieczce w Wieliczce

     • 28 IX klasa 2b postanowiła zadbać o swoje zdrowie i kondycję. W tym celu pojechaliśmy do Wieliczki, gdzie w  Tężni Solankowej przypominającej zamek obronny  inhalowaliśmy się. Potem spacerkiem przez Rynek przeszliśmy do Parku Pod Baranem. Krętymi alejkami wspinaliśmy się na stok, skąd roztaczał sie piękny widok. Skorzystaliśmy też z wielu atrakcji do ćwiczeń na wolnym powietrzu, które są ukryte w leśnym zaciszu oraz placów zabaw. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj ze swoimi rodzicami.

     • Wybory do "Małego Samorządu"

     • W bieżącym roku szkolnym swoją działalność wznowił Mały Samorząd Uczniów klas I-III. Powołanie Małego Samorządu ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Poprzez rozwijanie samorządności uczymy aktywności, umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych oraz rozwijania własnych zainteresowań. 

      Wybory do samorządu poprzedzone kampanią wyborczą odbyły się w poniedziałek 27 września 2021r. Swoją kandydaturę zgłosiło 7 uczniów z klas trzecich. W drodze głosowania najmłodsi uczniowie wybrali swoich przedstawicieli; zostali nimi:

      Bartosz Korzeń  z klasy IIIa

      Anna Stefan - Sadzikowska z klasy IIIc

      Patryk Syrek z klasy IIIb

      Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom, a nowemu Samorządowi życzymy  owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

      Opiekun
      mgr Justyna Zapiór

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W piątek, 24 września 2021 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 11 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Marysia Mika z klasy VIII c.                       

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Lidia Łyczak (VIII a)

      Marita Kowalczyk (VII c)

      Dawid Knapik ( V a )

      Maksymilian Gruszecki ( VII a )

      Victoria Paprocka ( IV b )

      Krzysztof Nowak ( VII b )

      Milena Jacak ( VI a )

      Alicja Urban ( V b )

      Kacper Kubin ( V b )

      Ksawery Uryga ( IV a )

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2021/2022 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców ! 

       

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka                                                                                                      mgr Agnieszka Piskorska

     • Trzecie klasy z wizytą w Wygiełzowie...

     • W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Skanseny to miejsca, w których możemy zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Możemy przyglądać się przedmiotom z przeszłości, wsłuchiwać się w opowiesci o dawnych czasach, a nawet spacerować po całych domostwach sprzed pokoleń. 

      Tak było i tym razem. Dzieci wraz z panią przewodnik odwiedziły m.in. okazały dwór zamożnej szlachty, dom chłopski, młyn i piękny niemal 400-letni kościół. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli również udział w warsztatach "PAWIE PIÓRA U CZAPECZEK, KRASNE WSTĄŻKI U DZIEWECZEK – STRÓJ KRAKOWSKI OD PODSZEWKI" podczas których dowiedzieli się z czego składa się nasz strój krakowski oraz na jakie okazje się go zakłada. Na zkończenie warsztatów uczniowie ozdabiali bawełniane torby kwiatowym wzorem. Dzięki temu każdy przywiózł ze sobą piekną, oryginalną i przede wszystkim samodzielnie wykonaną pamiątkę.

     • Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

     • W ramach zajęć na świetlicy dzieci z klas drugich poznawały plan naszego osiedla, a potem same tworzyły makietę przestrzenną oraz plan najbliższej okolicy. Rozpoznawały też podczas zabawy znaki drogowe oraz stosowały poznane zasady ruchu drogowego w grze planszowej.