• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W piątek, 24 września 2021 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 11 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Marysia Mika z klasy VIII c.                       

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Lidia Łyczak (VIII a)

      Marita Kowalczyk (VII c)

      Dawid Knapik ( V a )

      Maksymilian Gruszecki ( VII a )

      Victoria Paprocka ( IV b )

      Krzysztof Nowak ( VII b )

      Milena Jacak ( VI a )

      Alicja Urban ( V b )

      Kacper Kubin ( V b )

      Ksawery Uryga ( IV a )

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2021/2022 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców ! 

       

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka                                                                                                      mgr Agnieszka Piskorska

     • Trzecie klasy z wizytą w Wygiełzowie...

     • W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Skanseny to miejsca, w których możemy zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Możemy przyglądać się przedmiotom z przeszłości, wsłuchiwać się w opowiesci o dawnych czasach, a nawet spacerować po całych domostwach sprzed pokoleń. 

      Tak było i tym razem. Dzieci wraz z panią przewodnik odwiedziły m.in. okazały dwór zamożnej szlachty, dom chłopski, młyn i piękny niemal 400-letni kościół. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli również udział w warsztatach "PAWIE PIÓRA U CZAPECZEK, KRASNE WSTĄŻKI U DZIEWECZEK – STRÓJ KRAKOWSKI OD PODSZEWKI" podczas których dowiedzieli się z czego składa się nasz strój krakowski oraz na jakie okazje się go zakłada. Na zkończenie warsztatów uczniowie ozdabiali bawełniane torby kwiatowym wzorem. Dzięki temu każdy przywiózł ze sobą piekną, oryginalną i przede wszystkim samodzielnie wykonaną pamiątkę.

     • Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

     • W ramach zajęć na świetlicy dzieci z klas drugich poznawały plan naszego osiedla, a potem same tworzyły makietę przestrzenną oraz plan najbliższej okolicy. Rozpoznawały też podczas zabawy znaki drogowe oraz stosowały poznane zasady ruchu drogowego w grze planszowej.

     • Wizyta klasy 2b w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W minionym tygodniu w ramach zajęć edukacyjnych i rozwijających, klasa 2b była w Muzeum Inżynierii Miejskiej . Tam w Strefie kreatywności  dzieci posługując się klockami o dużych wymiarach projektowały swój własny świat . Dzięki swojej wyobraźni mieli okazję wybudować  w grupach Miasto przyszłości. Było przy tym dużo zabawy, współpracy i  emocji .

      Potem zwiedzili jeszcze wystawę interaktywną Więcej światła, gdzie z zaangażowaniem wykonywali ciekawe doświadczenia.

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22

     • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 1 września w nastepujących godzinach:

      - godz. 8.00 - kl. 7 i 8

      - godz. 9.00 - kl. 5 i 6

      - godz. 10.00 - kl. 3 i 4

      - godz. 11.00 - kl. 1 i 2

       

      Przydział sal dla poszczególnych klas będzie znajdował się na  drzwiach wejściowych do szkoły. Prosimy o zachowanie wszelkich srodków ostrożności - zakrycie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

       

      Rodziców zapraszamy  na zebranie organizacyjne:

      -  31 sierpnia 2021 godz. 17:00  -   klasy 1

      -  2 września 2021 godz. 17:00   -   klasy 2, 4, 5, 6

      -  2 września 2021 godz. 18:00   -   klasy 3, 7, 8

       

      Informacje dotyczące zapisów i funkcjonowania stołówki szkolnej w nowym roku szkolnym  dostępne są TUTAJ.

       

     • Sukcesy Uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

     • W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 40 uczniów klas II – VIII. Niestety, ze względu na jego formę zdalną, nie przyznawano miejsc. W naszej szkole najlepsze wyniki na każdym z poziomów uzyskali uczniowie:

      Adam Piekarski kl. 2c, 
      Pistol Piotr kl. 3b,
      Kacper Kubin kl. 4b,
      Milena Jacak 5a,
      Łukasz Romański kl. 6c,
      Zuzanna Maciaszek kl. 7b,
      Zuzanna Ślusarczyk kl. 8b

      Serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

     • Radosny Dzień Dziecka

     • Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali piękne, słodkie bukiety dla swoich rówieśników - Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Rucianej. Podarunki wraz z życzeniami zostały przekazane opiekunom Podopiecznych. Dziękujemy za ten cenny dar, który ofiarowały Dzieci-Dzieciom. 

      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

       

     • Podsumowanie konkursu "1, 2, 3 wiedzę masz Ty"

     • We wtorek 22 czerwca podsumowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny  „1, 2, 3 wiedzę masz Ty”. Brały w nim udział  drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Zespół uczniów naszej szkoły zajął w nim III miejsce.

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom.

      Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu!

     • "Mój sposób na kontrolę złości"

     • Kochani uczniowie klas IV-VI! Ogłaszam wyniki konkursu na najlepszy plakat na temat "Mój sposób na kontrolę złości"!

      I miejsce: Alicja Urban - klasa IVb

      II miejsce: Franciszek Cygan - klasa IV b

      III miejsce: Paweł Mazan klasa - IVa

      Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

      Szkolny psycholog - Artemi Skalińska

     • Projekt "Wsparcie na starcie"

     • Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach „Wsparcie na starcie”, których celem jest budowa pozytywnego obrazu korzystania z pomocy psychologicznej. Metody zastosowane przy realizacji warsztatów to działania aktywizujące uczestników: mini wykład, gry i zabawy integracyjne, dyskusja na forum grupy, praca indywidualna, wykorzystujące oraz rozwijające kreatywność uczestników.

     • Sukces ucznia klasy 4b

     • Miło nam poinformować, że Kacper Kubin uczeń klasy 4b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu KRAKOWSKA MATEMATYKA 2021.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Pierwsza pomoc - warsztaty dla uczniów

     • W życiu, jak to w życiu… zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne. Poznanie zasad pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego uczniowie klasy 2a, 2b i 2c wzięli udział w warsztatach, dzięki którym mogli się dowiedzieć, jak ważna jest każda minuta podczas walki o życie i jak w prawidłowy i bezpieczny sposób udzielić pierwszej pomocy.

      W drugiej części warsztatów uczniowie  spotkali się ze strażakami. Dowiedzieli  się, że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, a czasami  bardzo  niebezpieczna. Uczniowie  zobaczyli , jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy  i  gaśniczy. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich, ćwiczenia praktyczne w gaszeniu pożaru i sesja fotograficzna na quadzie. Spotkanie przebiegało w miłej  i serdecznej atmosferze, strażacy  przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. To było bardzo pouczające spotkanie. Serdecznie dziękujemy.

     • Certyfikat uczestnictwa w projekcie #SU-w-ak”

     • Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym tegoroczną edycję Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak”. Szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w Projekcie. Uczniowie już snują plany na kolejne projekty w nowym roku szkolnym. 

       

     • Szczególne wyróżnienie dla Wolontariuszy

     • W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Bartłomiej Cichoń i Kacper Tyrawa otrzymali wyróżnienia za swoją wzorową postawę  i ogromne zaangażowanie w pracę wolontaryjną.

      Wyróżnienia i nagrody przyznane przez Dom Pracy Twórczej ” Wielopole , Wielopole”  w Krakowie wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 Marta Dębosz – Warchoł.

      Dziękujemy za charytatywną pracę Laureatom i wszystkim zaangażowanym w działalność   Szkolnego Koła Wolontariatu.

      Opiekunki

      Agnieszka Jasińska 

      Magdalena Wójtowicz

     • Żywa lekcja gospodarskiej tradycji...

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w „Żywej lekcji przyrody” na Ranczu Artemidy w Nowej Górze. Dzieci między innymi: jeździły konno i mini bryczką, zwiedzały stajnię, doiły krowę, karmiły konie, króliki, barany, jadły zupę z pokrzyw i kiełbaski z grilla. Wzięły udział w warsztatach w Skansenie Jurajskim, gdzie dowiedziały się, jak dawniej żyli i pracowali ludzie na wsi. Podczas warsztatów ogrodniczych każdy zasadził swój kwiat na szczęście i zabrał go do domu, aby o niego dbać i obserwować jak rośnie. To była wspaniała wyprawa.

     • Dzień Dziecka i Dzień Sportu w klasach 1-3

     • 1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla uczniów klas młodszych. Najpierw klasy pierwsze współzawodniczyły na zmianę w 8-osobowych zespołach klasowych. Zawodnicy stawali do rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych (noszenie piłeczek na paletkach, rzuty woreczkami do celu, zabawy z chustą animacyjną, strzelanie goli do bramki, przekładanie szarfy, biegi sztafetowe). Godzinę później do zabaw ruchowych gotowi byli uczniowie klas drugich. 

      Każda klasa otrzymała dyplom za zaangażowanie w aktywny udział w rozgrywkach sportowych, których celem było nie tyle, wyłonienie zwycięzców, lecz radość ze wspólnej zabawy. Zabawy sportowe miały na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów oraz umiejętność przestrzegania zasad gry fair-play. 

      Po emocjonujących rywalizacjach uczniowie poszczególnych klas powrócili do sal lekcyjnych, gdzie kontynuowali świętowanie Dnia Dziecka m.in. oglądając bajki, śpiewając karaoke, grając w kalambury. 

      Klasy trzecie integrowały zespół klasowy spacerując po zrewitalizowanym Parku im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Dzieci poznały krótką historię Prokocimia i pałacowo-parkowego zespołu zabytkowego oraz sylwetkę Erazma Jerzmanowskiego. Szukały pomników przyrody na terenie parku oraz bawiły się na odnowionym placu zabaw. 

      W tym, zapewne najwspanialszym dla dzieci dniu, nie zapomniano również o obdarowaniu wszystkich upominkami i słodkościami. Można było zauważyć, że zaproponowane gry i zabawy ruchowe oraz wycieczki dla najmłodszych były bardzo atrakcyjne. Dzieci świetnie się bawiły, grom i zabawom towarzyszyło wiele śmiechu i radości.