• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW - AKCJA LIDLA

     • Nasza szkoła została zarejestrowana do akcji Lidla: Szkoły pełne talentów! 

      Robiąc zakupy w Lidlu za min.50, - w tym jedno warzywo lub owoc - można odebrać przy kasie kupon TALENCIAKA i wrzucić w szkole do specjalnego pudełka, znajdującego się w przedsionku. Szkoła będzie mogła je zamienić na sprzęt sportowy, elektroniczny lub pomoce dydaktyczne. 

      Punkty uzyskane za zakupy można przekazać także szkole w następujący sposób:

      1. Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      2. Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kodalfanumeryczny.​​​​​​​

      Akcja trwa do 13.11.2022 r.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału! :)

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

     • ​​​​W poniedziałek, 19 września 2022 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 10 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Wiktoria Gwiazdowicz z klasy VIII b.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby: Alicja Urban (VI b), Ignacy Boruta (VI a), Milena Jacak (VII a), Patryk Syrek (IV b), Dawid Knapik (VI a), Krzysztof Nowak (VIII b), Kacper Kubin (VI b), Anna Stefan-Sadzikowska (IV c), Maksymilian Gruszecki (VIII a).

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2022/2023 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców !

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka

      mgr Agnieszka Piskorska

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Skąd się wzięło? 

       

      Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.  Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

      W tym roku w naszej szkole uczniowie klas 1-3 również świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Udowodnili, że mała kropka ma wielką moc. Jest obecna wszędzie i można z niej wyczarować prawie wszystko. Na przerwach, w klasach wymieniali się pomysłami na wykorzystanie, istnienie  kropki w otoczeniu. Kropka przybierała przeróżne postaci. Na świetlicy stworzyli obraz z mega puzzli. Wszyscy dobrze razem się bawili, oczywiście... w kropkowych stylizacjach! :)

     • Bajkowy piknik z książką

     • Zapraszamy na wielkie święto książki, bajki i biblioteki!

      KIEDY? Sobota 10 września w godzinach 11.00-15.00

      GDZIE? Dziedziniec Biblioteki al. F. Focha 39 (przy Błoniach)

       

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • Kochani,

      ruszamy z kampanią wyborczą (SU - klasy 4 - 8). Od 5 września br. można przynosić plakaty wyborcze (imię, nazwisko, klasa, program wyborczy - TABLICA SU - I PIĘTRO). 13-14 września kandydaci zaprezentują się w poszczególnych klasach ! Wybory do SU odbędą się 16 września (szczegóły zostaną podane).

      Opiekunowie SU

      Agnieszka Piskorska

      Ewelina Dranka

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23 odbędzie się w czwartek 1 września według nastepującego harmonogramu:

      godz. 9:00 - klasy 7a, 8a, 8b, 8c

      godz. 10:00 - klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b, 3c

      godz. 11:00 - klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b

       

      Rodziców zapraszamy na zebrania organziacyjne:

      Klasy 1 - 31 sierpnia godz. 17:00

      Pozostałe klasy - 1 września godz. 17:00

       

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24 czerwca nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego 2021/2022.  Po raz pierwszy wybrzmiały dwa hymny – Polski oraz naszej szkoły  ! Podziękowań nie było końca…

      Nie mniej uczniowie wyczekiwali momentu, w którym Pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł, wręczy nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnienia. Nie sposób pominąć NAGRÓD DYREKTORA SZKOŁY dla absolwentów klas ósmych: Lidii Łyczak, Mateusza Żołnierczyka, Wojciecha Kasprzaka oraz ORDERU UCZNIA Z KLASĄ dla Julii Sali z klasy 5 a. A wszystko w przepięknej, zwłaszcza dla ucha, aranżacji muzycznej pod  przewodnictwem Pani Basi Leśniak.

      Słowo, na które czekaliśmy najbardziej i było dopełnieniem roku szkolnego 2021/2022 to : WAKACJE - odmieniane przez wszystkie przypadki ! ! !

     • Pożegnań nadszedł czas ...

     • Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są takie osoby na myśl o  których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…

      23 czerwca br. miało miejsce uroczyste pożegnanie klas ósmych. Siódmoklasiści przygotowali część artystyczną, w której słowami przewodnimi były: TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZESZŁOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ.​​​​​​​​​​​​​​

      Niemałym zaskoczeniem okazał się czerwony dywan z myślą o niezastąpionych WYCHOWAWCACH KLAS ÓSMYCH  oraz przyznane Oskary, a to brzmi dumnie ! Nie kryliśmy wzruszenia, żegnając Panią Monikę Pepłowską, wyjątkową osobowość…

      Ksiądz J. Twardowski pisał: „ Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

      Drodzy Absolwenci ! Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze !  Pamiętajcie, że przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń, a życiowe wyzwania nie powinny Was paraliżować,  tylko pomóc w odkrywaniu, kim naprawdę jesteście…

      POWODZENIA…

     • Regionalny Program Stypendialny

     • Z radością informujemy, że pięciu podopiecznym naszej szkoły zostało przyznane stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2021/2022 w ramach projektu pn. „Regionalny Program Stypendialny”.  Celem wskazanego projektu jest wzmocnienie potencjału uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki oraz przedsiębiorczości. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Ignacy Boruta (5a), Franciszek Cygan (5b), Kacper Kubin (5b), Hanna Rożek (5a) oraz Milena Syrek (5a).

      Gratulujemy sukcesu !

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI

     • Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego EDI. Uczniowie klasy 2b mogą być dumni z uzyskanych wyników.

      Franciszek Jurkowski został laureatem zajmując 4 miejsce, natomiast Michał Trojanowski oraz Szymon Kugler 7 i 8 miejsce otrzymując wyróżnienie.

      Gratulujemy uzyskanych wyników!

     • KOMERS KLAS 8

     • WSPOMNIENIA ZAPISANE W KADRZE ...

      15 czerwca 2022 r. o godzinie 17 uczniowie klas ósmych bawili się na komersie. Dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy elegancko ubrani, wyglądali zjawiskowo ! Zabawie przyświecała różnorodna muzyka oraz pyszne słodkości. Na twarzach uczniów królował uśmiech świadczący o wyśmienitej zabawie. Wyjątkowe chwile upamiętniają zdjęcia…

     • Wycieczka w Pieniny

     • Pieniny to najpiękniejszy region górski w Polsce i właśnie tam na wycieczkę wybrały się klasy 5 oraz ochotnicy z klas 7. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku "Dunajec" w  Niedzicy oraz Wozowni.  Następnie statkiem popłynęliśmy do Czorsztyna, aby obejrzeć ruiny zamku. Na zakończenie wybraliśmy się na wędrówkę malowniczym Wąwozem Homole. 

      Wypoczęci i w dobrych humorach wróciliśmy do Krakowa.

      Zapraszamy do obejrzenia gaelrii zdjęć:

      GALERIA - PIENINY

     • Rugby w SP123

     • W maju 2022 roku nasz szkoła nawiązała współpracę z krakowskim klubem rugby RKS JUVENIA. Wszystkich  chętnych uczniów zapraszamy  na DARMOWE ZAJĘCIA Z RUGBY! 

      klasy 4-6  we wtorek 17:00-18:30

      klasy 2-3  w czwartek 17:00-18:30

       

      Będzie dużo grania i mnóstwo zabaw dla wszystkich, co mogliśmy już przeżyćw czasie pokazowych treningów z zawodnikami klubowymi.  Zapraszmay do obejrzenia filmu promocyjnego z naszym udziałem!