• Uśmiechy, tańce, zabawa – karnawał klas I-III

     • Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Mimo, że z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 nie było jak co roku odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej i każda klasa bawiła się w oddzielnych terminach, zabawa dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji, radości i zachwytu.

      Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania. Nie zabrakło księżniczek, kowbojów, zwierzątek czy superbohaterów. Dzieci podczas zabawy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, szczególnie ulubionymi tańcami okazały się makarena, kaczuchy czy marsz krasnoludka. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, przygotowane przez wychowawców. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy: taniec zamrażaniec, robot dance, „limbo” - świetna hawajska zabawa, uczestnicy zabawy w rytm muzyki przechodzą pod tyczką, wyginając się do tyłu (głowa skierowana w stronę sufitu), następnie zwiększany jest poziom trudności, poprzez obniżanie tyczki coraz niżej.W celu zregenerowania swoich sił i nabrania nowej energii do karnawałowych szaleństw wychowawcy wraz z rodzicami zapewnili dzieciom poczęstunek.Punktem kulminacyjnym zabaw karnawałowych był wybór króla i królowej balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

     • Laureaci Olimpusa

     • Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Nina Jarosz i Zuzanna Maciaszek zostały laureatkami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z biologii OLIMPUS sesja jesienna. Nina zajęła 6 miejsce wśród 201 uczestników, a Zuzanna 15 miejsce wśród 322. Gratulujemy!

     • Ogólnopolski konkurs "Orzeł Matematyczny"

     •  

      W dniach 27.10.20 r oraz 10.11.20 r odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” oraz Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” online.

      W konkursie brało udział łącznie 31 uczniów z naszej szkoły z klas II – VIII.

      Laureatami konkursu zostali:

      Bartosz Korzeń z kl. 2a

      Andrzej Reich z kl. 2b

      Adam Piekarski z kl. 2c

      Sebastian Oczkowicz z kl. 2c

      Julia Nazgowicz z kl. 3a

      Wiktor Cepil z kl. 3a

      Ignacy Boruta z kl. 4a

      Kacper Kubik z kl. 4a

      Kacper Kubin z kl. 4b

       

      Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę.

       

     • Szachiści z SP123 z sukcesami w Mistrzostwach Małopolski w Szachach

     • ​​​​​​Szachiści z naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Małopolski Juniorów, które rozgrywane były przez trzy dni (od 20-22.11.2020r.) w Hotelu Galaxy w Krakowie pod nazwą

       

      W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział nasi uczniowie:

      - Bartłomiej Cichoń (z klasy 8a) grał w kategorii do lat 18 i zdobył   9 miejsce drużynowo wraz z bratem Jakubem,

      - Milena Jacak (z klasy 5a) grała w kategorii do lat 12 i zdobyła  14 miejsce drużynowo i 7 miejsce indywidualnie w kategorii dziewcząt 

      - Pękala Dawid (z klasy 3a) grał w kategorii do lat 10 i zdobył  4 miejsce w szachach szybkich (7 rund po 25 minut dla zawodnika plus 2 sekundy za ruch) szybkich oraz                3 miejsce w szachach błyskawicznych (9 rund po 5 minut dla zawodnika).   

      Nasz brązowy medalista – Dawid tak relacjonuje swoje zmagania przy szachownicy w Mistrzostwach Małopolski:

      „W dniu 21.11.2020 roku brałem udział w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów do lat 10 w Szachach Szybkich  . Turniej odbył się w Hotelu Galaxy w Krakowie .Grałem 7 rund tempem 25'+2".Moi przeciwnicy to bardzo zaangażowani szachiści  z różnych stron małopolski, wiedziałem zatem ,że turniej będzie niesamowicie ciężki . Przegrałem 1 partię, 3 zremisowałem i 3 wygrałem .

      Zgromadziłem 4,5 pkt i ostatecznie zająłem 4 Miejsce. 

      Na następny dzień tj. 22.11.2020 w niedzielę brałem udział w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów do lat 10 w szachach błyskawicznych. 

      W tzw.Blitzu oprócz moich umiejętności musiałem wykazać się przysłowiowym ,,refleksem szachisty" , gdyż partia trwała tylko 5 minut + 2 sekundy/ na ruch . W tym czasie wykonywałem nawet kilkadziesiąt ruchów na szachownicy, analizując jednocześnie różne warianty . Musiałem byś bardzo skoncentrowany i skupiony. Zagrałem 9 rund ,a ostatnia decydowała o moim miejscu na podium .Przeciwnikowi jednak brakło czasu ,dzięki czemu zdobyłem upragniony 7 punkt i zająłem 3 Miejsce na Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Szachach Szybkich .”

      Wszystkie wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie Małopolskiego Związku Szachowego: https://www.facebook.com/mzszach/

     • Challenge sportowy - kalendarz adwentowy

     • Już od 1 grudnia, ale też później od dowolnego dnia w grudniu zapraszamy i zachęcamy Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli  do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia w szczególny sposób. Każdego dnia korzystamy z zestawu ćwiczeń na konkretny dzień. To od nas zależy ile serii i ile powtórzeń wykonamy, ale pamiętajmy aby wykonywać ćwiczenia w bezpiecznym miejscu. 

      Jeśli chcesz wziąć udział w challengu należy dokumentować wykonywanie ćwiczeń za pomocą robienia zdjęć lub nagrywania krótkich filmików. Na koniec można utworzyć prostą prezentację i przesłać nauczycielowi WF.

      Zestawy ćwiczeń na każdy dzień zawarte są w prezentacji. A więc do dzieła!

      PREZENTACJA:  CHALLENGE SPORTOWY - KALENDARZ ADWENTOWY

     • Szkoła Do Hymnu 2020!

     • Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. 

      W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wspólnie hymn podczas zajęć on-line ze swoimi nauczycielami. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji chcieliście włączyć się  we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy! 

       

      Z przyjemnością prezentujemy zdjęcia oraz nagrania "Mazurka Dąbrowskiego" nadesłane przez najmłodszych uczniów.
      Jeszcze Polska nie zginęła!

     • Szkoła do hymnu!

     • Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy  połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. 

      Uczniów i ich rodziców zachęcamy do uwiecznienia tego momentu. Zdjęcia lub filmiki przedstawiające udział w akcji #SzkołaDoHymnu prosimy przesyłać do swoich wychowawców! 

     • Najmłodsi uczniowie w kolorach jesieni...

     •  

      Czy jesień musi być szara i ponura? Zdecydowanie nie! Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zabawie pod hasłem "Jesienny kolorowy tydzień".  To za ich sprawą każdego dnia korytarze naszej szkoły mieniły się cudnymi kolorami jesieni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

     • Na tropie jesieni

     • W minionym tygodniu kl.1b odbyła spacer do Parku Jerzmanowskich. Dzieciaki chętnie obserwowały zmiany jakie poczyniła pani Jesień. Badały przyrodę, odnalazły pomniki przyrody i nawet udało im się spotkać  wiewiórkę. Dla podtrzymania kondycji zaliczyły jesienny bieg . Na koniec sprawdziły swoją sprawność na placu zabaw. Ze skarbów jesieni wykonały mandale. A na zajęciach w szkole plastyczna wersję parku. Edukacja na spacerze jest super! :)

     • Dawid Pękala ze Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie złotym medalistą mistrzostw Polski w szachach klas I-III

     • Siedmioro wspaniałych szachistów naszej Szkoły w składzie: Kacper Kubin, Franciszek Cygan i Artur Moryl (wszyscy z klasy 4b), Dawid Pękala (klasa 3a), Adam Piekarski (klasa 2c) oraz Maciek Moryl i Emilka Piwowar  (oboje z klasa 2a)   wzięli udział w DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W SZACHACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS 1-III, które odbyły się w dniach 14-18.10.2020r. w Ośrodku  Wypoczynkowym „Limba” w Poroninie. 

      Były to zawody zaległe za rok szkolny 2019/2020, które miały odbyć się wiosną bieżącego roku, jednak ze względu na panującą pandemię w kraju zostały przesunięte na jesień i dlatego mogli wystąpić uczniowie obecnych klas czwartych. Opiekę nad szachistami sprawowała pani Bożena Gębska, za co bardzo dziękujemy.

      Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 13 rund tempem 15 minut plus 10 sekund na ruch dla zawodnika. Drużyna szkolna w składała się z  4 zawodników w każdym meczu - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

      Turniej nasi szachiści rozpoczęli grając dwoma drużynami bez jednej zawodniczki, co skutkowało utratą jednego punktu w każdym meczu i ostatecznie zepchnęło nasza drugą drużynę na 14 miejsce.. Natomiast wspaniale zagrała nasza pierwsza drużyna w składzie: Dawid, Kacper, Franek i Emilka, która wygrała 7 meczy między innymi z drużynami z Warszawy, Chrzanowa, Rzuchowej, Czeladzi oraz zremisowała z II drużyną z Chrzanowa i przegrała 5 meczy.

      Dzięki wygraniu  ostatnich trzech rund, w tym meczy z Rzuchową po 3:1 zdobyliśmy wspaniałe 7-miejsce w Polsce !.

      Dodatkowo indywidualnie 1 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobył Dawid Pękala, który grał na pierwszej szachownicy, który nie przegrał ani jednej partii!!, jedną zremisował, wygrał pozostałe dwanaście partii i w sumie osiągnął nieprawdopodobny wynik 12,5 punktów.

      Dodatkowo Dawid  został najlepszym zawodnikiem z uzyskanym rankingiem 1886 i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski!

      Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i szkoła otrzymała dyplom oraz puchar.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim Sponsorom naszego wyjazdu, bez których nie byłoby tak znacznego sukcesu naszej Szkoły: Urzędowi Miasta Krakowa, Zarządowi Dzielnicy XII, Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły.

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz 

     • Ślubowanie klas I

     • 14 października 2020 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Było pięknie. Najmłodsi uczniowie  naszej szkoły brali udział w bardzo ważnym i podniosłym dla nich wydarzeniu. Klasy 1a, 1b i 1c pod kierownictwem pań wychowawczyń przygotowały część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności. Po części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i godnie reprezentować swoją szkołę.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków. Gratulujemy!

       

      Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć 

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami!

     • W czwartek, 1 października 2020 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 4 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Justyna Kaźmierczak z klasy VIII a.

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Korneliusz Kusiak (VII a)

      Arkadiusz Wilk (VII c)

      Wiktoria Gwiazdowicz (VI a)

       

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a nowej Przewodniczącej życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2020/2021 !

     • Dawid Pękala złotym medalistą Półfinałów Mistrzostw Polski w szachach!

     • Szachista trzeciej klasy naszej Szkoły Dawid Pękala (klasa 3a) w dniach 23-30 września 2020 roku wziął udział w eliminacjach strefy Małopolska- Podkarpacie do finałów Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2021 będących jednocześnie półfinałami MP.

      Zawody zostały rozegrane w Ośrodku Wczasowym „U Zbójnika” w Murzasichle i codziennie przez zawodnika rozgrywana była jedna partia szachowa.Tempo gry wynosiło1,5 godziny dla zawodnika oraz 30 sekund bonifikaty na każde posunięcie od początku partii. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7-rundowym dla dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej i Dawid grał w grupie 9-latków (rocznik 2011 i młodsi).

      Dawid rozpoczął wspaniale zawody od czterech z rzędu zwycięstw z zawodnikami z Pilzna, Gorlic, Krakowa i Przeworska. Następna partię niestety przegrał z zawodnikiem z Chrzanowa. Zmobilizowało to Dawida do mocniejszego ataku w następnych dwóch partiach z zawodnikami z Krakowa i zdobył półtora punktu na dwa możliwe. Remis i zwycięstwo w ostatniej rundzie turnieju  dało Dawidowi zasłużone zwycięstwo w całym turnieju z przewagą pół punktu nad następnym zawodnikiem.

      Jako zdobywca 1-go miejscaw półfinałach Mistrzostw Polski Dawid otrzymał okazały puchar, złoty medal, dyplom i nagrody rzeczowe! Dawid indywidualnie zdobywając 1 miejsce i jednocześnie uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Szachach klasycznych, które planowane są wiosną 2021 roku  oraz potwierdził II kategorię szachową uzyskując ranking 1800 ! W sumie Dawid grał zasłużenie przez cały turniej na pierwszej szachownicy, przegrał tylko jedną partię z siedmiu, jedną też zremisował, wygrał pozostałe pięć partii i w sumie zgromadził 5,5 punktów.

      Serdeczne gratulacje dla Dawida i już trzymamy kciuki za podobne wspaniałe sukcesy w finałach Mistrzostw Polski.

       

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz