• CAVALIADA KRAKÓW 2022

     • W piątek 18 II 2022 roku klasa 2a wybrała się  do TAURON Areny Kraków, gdzie mogliśmy zwiedzać   zawody jeździeckie CAVALIADA Kraków 2022. Mogliśmy zobaczyć największe zawody jeździeckie w Polsce. Oglądaliśmy konkursy na arenie głównej oraz zwiedzaliśmy Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. 

      Dowiedzieliśmy się między innymi co jedzą konie, jak należy o nie dbać jak również wielu ciekawych informacji dotyczących samych zawodów. Wycieczka była bardzo udana !

     • W karnawale, w karnawale...

     • 15 II klasy 2a, 2b i 2c wybrały się na wycieczkę do ośrodka „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Jest to Ośrodek Edukacji Dziecięcej, w którym każda pora roku potrafi być piękna, urokliwa i bardzo ciekawa. Dzieci brały udział w  warsztatach pt: „Bale w karnawale”. 

      Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: wzięli udział w wielu zabawach i grach na świeżym powietrzu, jeździli konno, uczyli się właściwej opieki nad zwierzętami, zaprzyjaźnili się z mieszkańcami Mini Zoo, dowiedzieli się,  skąd wzięła się  tradycja karnawału, czym są bale, gdzie odbywają się najsłynniejsze zabawy karnawałowe.

      Dzieci własnoręcznie przygotowały, wywijały i degustowały faworki. Korzystając z różnych materiałów, technik, a przede wszystkim własnej fantazji wykonali maski karnawałowe. Na końcu były gry i zabawy karnawałowe.  Ach! Co to była za wycieczka!

      Uczniowie zgodnie przyznali, że była to bardzo atrakcyjna wycieczka i świetnie się bawili :-)

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

     • Z przyjemnością informujemy, że znamy już wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

      Z naszej szkoły brało udział 38 uczniów z klas II - VIII.

      Laureatami zostali:
      Kacper Gonkiewicz z kl. 2c - 13 miejsce w kraju,
      Franciszek Jurkowski z kl. 2b - 21 miejsce w kraju,
      Michał Trojanowski z kl. 2b - 22 miejsce w kraju,
      Piotr Radzicki z kl. 3b - 20 miejsce w kraju,
      Bartosz Korzeń z kl. 3a - 22 miejsce w kraju,
      Julia Nazgowicz z kl. 4a - 18 miejsce w kraju,
      Ksawery Uryga z kl. 4a - 18 miejsce w kraju,
      Tymoteusz Kurleto z kl. 4a - 20 miejsce w kraju,
      Oleksandr Mazurchuk z kl. 4b - 21 miejsce w kraju,
      Kacper Kubin z kl. 5b - 13 miejsce w kraju,
      Kacper Kubik z kl. 5a - 22 miejsce w kraju,
      Hanna Rożek z kl. 5a - 22 miejsce w kraju.

      Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”

     • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”. 

      W konkursie brało udział łącznie 13 uczniów z klas II-VIII.

      Laureatami zostali:

      Milena Jacak kl. 6a - 4. miejsce w kraju,

      Kacper Kubin kl. 5b - 8. miejsce w kraju,

      Andrzej Reich kl. 3b -  9. miejsce w kraju,

      Wiktor Dobranowski kl. 2a - 10. miejsce w kraju,

      Kacper Trybuła kl. 6a - 10. miejsce w kraju,

      Franciszek Cygan kl. 5b - 11. miejsce w kraju,

      Wiktor Korczek klasa 8b - 12. miejsce w kraju.

      Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

     • Walentynki

     • Dzisiejszy poniedziałek - 14 lutego przepełniony był w szkole atmosferą serdeczności i przyjaźni. Tego dnia obchodziliśmy „Walentynki - święto zakochanych”. Uczniowie klas 1-3 chętnie wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Mały Samorząd. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym powodzeniem. Już w zeszłym tygodniu dzieci przygotowywały walentynkowe pocztówki skierowane do swoich przyjaciół i sympatii oraz wrzucały je do walentynkowej skrzynki pocztowej. Dzisiaj "walentynki" trafiły do adresatów przynosząc wiele radości. 

     • Przekaż 1% podatku dla Hospicjum ALMA SPEI

     • W tym roku szkolnym Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie, nauczyciele  i rodzice z naszej szkoły wspierają Hospicjum Domowe dla Dzieci ALMA SPEI.

      Zachęcamy również wszystkich do takiej formy pomocy. Warto pomagać!

     • Konkurs plastyczny "Sporty zimowe"

     • Zima i karnawał w pełni! Uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonali ciekawe maski karnawałowe, ale zachęcamy ich także do wykazania się umiejetnościami plastycznymi i wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez świetlicę.

       


     • 14 stycznia dniem SZALONEGO UBIORU

     • Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego organizowana w ramach szkolnego konkursu KLASA Z KLASĄ za nami. Piątek  14 stycznia, ostatni dzień nauki przed feriami, to był doskonały moment, aby w naszej szkole zagościły szalone, śmieszne, kolorowe, a nawet nieco dziwaczne stroje. 

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych pomysłów!

      Uczniowie klasy 5a

      Do akcji dołączył się również Mały Samorząd, a uczniowie klas 1-3 ubarwili szkolne korytarze swoimi kolorowymi strojami!

     • Konkurs plastyczny "Anioły i aniołki"

     • W grudniu odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 zatytułowany "Anioły i aniołki". Jurorami w konkursie byli uczniowie klas pierwszych i drugich. Dziękujemy za liczny udział i piękne prace. Przedastawiamy listę lauretów konkursu.

       

      I miejsce - Bartek kl. 2b

      II miejsce - Dawid kl. 2c

      III miejsce - Ania kl. 1b

      Wyróżnienie: 

      Wojtek kl. 1b

      Emilka kl. 3a

      Anastazja kl.3a

      Udział w konkursie:

      Amelka kl.1a

      Przemek kl. 1a

      Amelka kl. 1a

      Mieszko kl. 3a

     • Wizyta w Teatrze Współczesnym w Krakowie

     • W dniu dzisiejszym klasy drugie odwiedziły Teatr Współczesny w Krakowie, gdzie miały okazję obejrzeć spektakl przygotowany na podstawie lektury "Doktor Dolittle". Atmosfera w tym kameralnym teatrze udzielała się wszystkim: mali widzowie żywo reagowali na losy bohaterów i miało się wrażenie, że sami są uczestnikami przedstawienia. Po widowisku było spotkanie z jednym z aktorów tego teatru, który przeprowadził krótkie warsztaty teatralne na temat magii teatru.

     • Coraz bliżej święta...

     • W tym roku szkolnym niestety znowu nie mogliśmy się spotkać na światecznej akademii, jednak uczniowie klas 1-3 podjęli się wykonania wspólnego projektu, którego efektami chcemy się podzielić w tym miejscu. 

      Zapraszamy do obejrzenia świątecznego montażu w wykonaniu uczniów klas 1-3. Pomysłodawcą i auorką scenariusza jest p. Wioletta Antosiewicz, która wraz z uczniami z klasy 2b przygotowała bożonarodzeniową inscenizaję zatytułowaną "Zmierzając do Betlejem". W projekcie wzięli udział także uczniowie pozostałych klas, wykonując kolędy i pastorałki. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i ... miłego odbioru! :)

     • Zbiórka żywności dla hospicjum Alma Spei - podsumowanie

     • W dniach 22.11 - 26.11 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności i chemii gospodarczej dla rodzin podopiecznych Hospicjum  w ramach wsparcia przed Świętami Bożego Narodzenia. 

       


       

      Uczniowie klas 4-8 mogli przekazać żywność wolontariuszom  pełniącym dyżur na długich przerwach, a uczniowie klas 1-3 swoim Wychowawcom.  Zbierane były produkty żywnościowe oraz chemia gospodarcza. 

      Akcja cieszyła się popularnością, zebraliśmy sporo jedzenia i kosmetyków, które zostały przekazane hospicjum Alma Spei. Dziękujemy!

     • Barbórka w 3a

     • "Ta czapka górnicza

      Ma puszyste piórka

      Pamięta tę czapkę

      Niejedna Barbórka

      Jest czapka jak węgiel

      Ze ścian korytarzy,

      A znaczek na czapce

      Wesoło się jarzy."

      Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko święto wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim święto górników obchodzone każdego roku 4 grudnia. 

      Święta Barbara uchodzi za patronkę tych, których zawód wiąże się z trudną pracą i poświęceniem, a więc nie tylko górników, ale także żołnierzy, hutników itp. Obrazy i rzeźby przedstawiające św. Barbarę można zobaczyć w wielu kościołach, muzeach i kopalniach znajdujących się na południu Polski. Najstarsza rzeźba patronki górników pochodzi z 1689 r. i mieści się w kopalni soli w Wieliczce.

     • Grudzień na świetlicy

     • Święta coraz bliżej. Wszyscy wokół zaczynamy się do nich przygotowywać. Dziś do świetlicy nadleciały Anioły, wszyscy z zapałem przyłączyli się do prac. Część z nich będzie dekoracją na przedstawieniu, a część zawiśnie w domach na choinkach.

      Mikołaje, choinki i kolorowe aniołki!

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • W poniedziałek 6 grudnia do naszej szkoły zawitał szczególny gość:  najpopularniejszy ze wszytskich świętych - Święty Mikołaj! Przybysz z dalekiej, zimnej Laponii odwiedził naszych najmłodszych uczniów i wręczył im świateczne podarunki. 

      Mikołaju! BARDZO CI DZIĘKUJEMY! Zapraszamy za rok!

     • Czekoladowe mikołajki

     • Dzień 6 grudnia klasa 2b spędziła na mikołajkowych warsztatach w Manufakturze Czekolady. Na początku mali czeladnicy poznali historię czekolady. Potem własnoręcznie z masy czekoladowej wycinali świąteczne ozdoby. Wykonane przez siebie  słodkości zabrali w ozdobnych kuferkach do domu. Chętni zaliczyli jeszcze  mikolajkowo-czekoladowy makijaż .Było bardzo słodko i wesoło, wszyscy stwierdzili, że ten pomysł to strzał w dziesiątkę. 

     • Święta godne, a nie głodne!

     • Takie motto towarzyszy tegorocznej zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności, do której przyłączyło się Szkolne Koło Wolontariatu. W zeszły piątek i sobotę – 26,27 listopada nasi wolontariusze w ramach akcji organizowanej przez Krakowski Bank Żywności zbierali produkty spożywcze dla potrzebujących w markecie Lidl przy ulicy Ćwiklińskiego. 

      W akcji brało udział 20 uczniów SP 123 oraz trzy nauczycielki – pani Monika Pepłowska, pani Katarzyna Siemieńska oraz pani Iwona Kondratiuk. Pracowaliśmy do późna i już pierwszego dnia zebraliśmy 272 kg żywności!

      Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy w dwa dni zebraliśmy pół tony produktów żywnościowych, które zostały pięknie posegregowane, spakowane i przekazane Bankowi Żywności. Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto pomagać, a swoją pozytywną energią zaraziliśmy też klientów marketu.

      Szkolne Koło Wolontariatu