• Palmy wielkanocne

     • W ostatni piątek w klasie 3b odbyły się warsztaty wielkanocne. Tym razem robiliśmy palmę wielkanocną. Wykonywaliśmy ją pod czujnym okiem i z pomocą Mamy Karola. Nauczyła nas jak zrobić piękne kwiaty z bibuły i połączyć odpowiednio wszystkie elementy. Jesteśmy gotowi na Niedzielę Palmową , a niektórzy postanowili oddać swoje palmy na konkurs. Święta nadchodzą wielkimi krokami.

     • Klasa 3b w kosmosie!

     • 28 kwietnia uczniowie klasy 3b odwiedzili  Kosmopark. W tym wyjątkowym miejscu mogli przenieść się na odległe planety. Na początku dawka wiadomości o pierwszych lotach w kosmos. Następnie oglądali filmiki jak przebiega życie w rakiecie. Potem chętni próbowali czy zaliczą kurs zanim wsiądą do  rakiety na symulatorach. Mogli też sprawdzić  swoją wagę, czy  usłyszeć swój głos na różnych planetach. Kto wie , może kiedyś te loty staną się dla nich realne?:)

      Po powrocie do szkoły konstruowali rakiety i latające spodki z kosmitami.

     • Klasy pierwsze w Cinema City

     • Klasy pierwsze w Cinema City.W marcu klasa 1a, 1b i 1c w ramach integracji i wzmacniania więzi koleżeńskiej  - wybrały się do Cinema City na seans „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”. Film oparty na podstawie bestselerowej serii książek dla dzieci Martina Widmarka dostarczył wiele wrażeń i emocji oraz zachęcił do czytania kolejnych przygód młodych detektywów.

     • Klasa 1a w Żywej Pracowni

     • Zbliża się Wielkanoc, a więc to najwyższa pora, by rozpocząć przedświąteczne przygotowania. Uczniowie klasy 1a zazęli je od warsztatów z wyplatania niezbędnych na te święta koszyczków. Zajęcia odbyły się w Żywej Pracowni - niezwykłym i inspirującym miejscu, które od wejścia zachwyciło pierwszoklasistów niesamowitą atmosferą. 

      Zajęcia prowadził Pan Adam, który pokazał nam różne rodzaje naturalnych materiałów z których można wyplatać koszyki oraz opowiedział o sposobach wyplatania. Następnie krok po kroku wyjaśnił jak należy wyplatać koszyczek i przystąpiliśmy do pracy. Pan Adam oraz obecne z nami mamy służyły nam pomocą i wsparciem - za co bardzo dziękujemy. Stworzenie koszyczka z wikliny okazało się całkiem prostym zadaniem. Wymagało dużo cierpliwości i uważności, ale poradziliśmy sobie naprawdę świetnie! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do pracowni. :)

     • Dzień Książki dla Dzieci

     • W niedzielę 02.04 przypada 218 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, a wraz z nią święto najmłodszych czytelników – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – obchodzone nieprzerwanie od 1967. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem literackim Grecji. Przewodzi mu hasło zaczerpnięte z wiersza Vangelisa Iliopoulosa „Jestem książką, przeczytaj mnie”.

      Często mówi się o tym, że książki dla dzieci muszą staczać nierówną walkę z innymi, multimedialnymi formami rozrywki. Czy jest aż tak źle? Raport o stanie czytelnictwa Biblioteki Narodowej z 2022 r. wykazał, że odsetek Polaków sięgających po książki powoli powraca do normy sprzed pandemii i obecnie wynosi 38%. Wśród pozytywów warto zaznaczyć, że czytający rodzice stanowią duży odsetek tej grupy. Statystyki wykazały też, że osoby posiadające dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) częściej powiększają swoje księgozbiory.

      Co możemy zrobić, by miłośników książek było coraz więcej? Czytajmy dzieciom!

      Nie sposób zliczyć badań pokazujących, że oswajanie maluchów z książkami stanowi odpowiedź na wiele cywilizacyjnych problemów. Aby wychować małego czytelnika, wcale nie trzeba wiele. Wystarczy drobnymi krokami włączać czytanie do codziennej rutyny, a po jakimś czasie pociechy same będą domagały się sięgania po książeczki.

      Kilka konkretnych strategii oraz wskazówek, jak znaleźć czas na czytanie dzieciom nawet w najbardziej zabieganej codzienności, można znaleźć w artykule „Zaszczep pociechom miłość do książek”.

     • Projekt "WYBITNI NAUKOWCY" - wyróżnienia

     • Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły, Nina Jarosz (8c) i Marta Błaszczyk (5a) otrzymały wyróżnienie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za aktywny udział w przyrodniczym projekcie pt. "WYBITNI NAUKOWCY". Gratulujemy sukcesu !

     • Wycieczka do teatru na spektakl „Brzydkie kaczątko”

     • W piątek 24 marca uczniowie klas 3a i 3c naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Teatru Groteska, aby zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko”oparte na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. Był to przepiękny spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.

       Brzydkie Kaczątko odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas podróży wiele razy trafia na różne przeszkody, ale okazuje się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Na szczęście zawsze na naszej drodze pojawia się ktoś życzliwy, kto chce nam pomóc. Baśniowa scenografia i ciekawa gra aktorów sprawiły, że dzieci z uwagą śledziły losy kaczątka. Ten wzruszający spektakl o sile marzeń, pragnieniu akceptacji i uznania, to piękna lekcja tolerancji.

     • Kto czyta, żyje podwójnie...

     • W marcu został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy dla klas 2-8 na najwięcej przeczytanych książek w pierwszym półroczu. Oto wyniki: 

      I miejsce: Jan Ostrowski kl. 4c

      II miejsce: Alicja Gąsiorek kl. 4c

      III miejsce: Kacper Kubin kl. 6b

       

       

      Gratulujemy i cieszymy się, że czytanie książek ma grono pasjonatów!

      Oranizatorzy:

      Magdalena Feliks

      Magdalena Pala

     • Powitanie wiosny w klasach 1-3

     • 21 marca klasy 1-3 próbowały przywołać wiosnę na różne sposoby. Po długich zimowych miesiącach chcemy ciepła, kwitnących kwiatów i pięknych słonecznych dni.

     • Józef Bem patronem szkoły mej...

     • Z okazji Święta Patrona naszej szkoły - Generała Józefa Bema uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne przygotowali woklano-instrumentalne wykonanie hymnu szkoły.

      Cieszymy się, że dzieci tak chętnie rozwijają swoje talenty!

       

      Hymn zaśpiewały:  

      Oliwia Krzysztofiak, Wiktoria Łukasik i Weronika Szwabowska z kl.4b oraz Alicja Gąsiorek i Annna Stefan-Sadzikowska z kl.4c.

      Na dzwonkach zagrali:

      Andrzej Reich i Laura Kucia z kl. 4b, Adam Piekarski i Jan Ostrowski z kl. 4c oraz Joasia Krawczyk z kl. 5a i  Ignacy Boruta z kl.6a.

       

     • Wyniki konkursu TONGUE TWISTERS

     • W naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego  TONGUE TWISTERS dla uczniów klas 2 i 3.

      Laureatami zostali:

      Victoria Simonides z klasy 2b,

      Krystian Uryga z klasy 2a

      i Michał Trojanowski z klasy  3b.

      GRATULUJEMY!

       

     • Tęcza na talerzu

     • Na ostatnich zajęciach Szkolnego Koła Przyrodniczego uczniowie klas trzecich poznawali ciekawe zjawiska pogodowe, zachodzące w określonych warunkach atmosferycznych. Jednym z takich zjawisk była powstająca po letniej burzy tęcza.

      Tęcza to zjawisko optyczne, powstające gdy promienie słoneczne wnikając do kropli wody ulegają załamaniu oraz rozszczepieniu i przyjmują postać wielobarwnego łuku nazywanego tęczą. Warto wspomnieć, że tęcza składa się z siedmiu barw.

      Nasi uczniowie, pracując w parach wykonali własny model tęczy z wykorzystaniem kolorowych cukierków oraz niewielkiej ilości wody. Doświadczenie jest bardzo proste i wykonuje się je w krótkim czasie.  Potrzebny jest talerz, woda oraz opakowanie kolorowych cukierków typu skittles. Im więcej kolorów tym lepszy efekt.

      Zachęcamy do zabawy i eksperymentowania w domu :-)