• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”

     • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”. 

      W konkursie brało udział łącznie 13 uczniów z klas II-VIII.

      Laureatami zostali:

      Milena Jacak kl. 6a - 4. miejsce w kraju,

      Kacper Kubin kl. 5b - 8. miejsce w kraju,

      Andrzej Reich kl. 3b -  9. miejsce w kraju,

      Wiktor Dobranowski kl. 2a - 10. miejsce w kraju,

      Kacper Trybuła kl. 6a - 10. miejsce w kraju,

      Franciszek Cygan kl. 5b - 11. miejsce w kraju,

      Wiktor Korczek klasa 8b - 12. miejsce w kraju.

      Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.

     • Walentynki

     • Dzisiejszy poniedziałek - 14 lutego przepełniony był w szkole atmosferą serdeczności i przyjaźni. Tego dnia obchodziliśmy „Walentynki - święto zakochanych”. Uczniowie klas 1-3 chętnie wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Mały Samorząd. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym powodzeniem. Już w zeszłym tygodniu dzieci przygotowywały walentynkowe pocztówki skierowane do swoich przyjaciół i sympatii oraz wrzucały je do walentynkowej skrzynki pocztowej. Dzisiaj "walentynki" trafiły do adresatów przynosząc wiele radości. 

     • Przekaż 1% podatku dla Hospicjum ALMA SPEI

     • W tym roku szkolnym Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie, nauczyciele  i rodzice z naszej szkoły wspierają Hospicjum Domowe dla Dzieci ALMA SPEI.

      Zachęcamy również wszystkich do takiej formy pomocy. Warto pomagać!

     • Konkurs plastyczny "Sporty zimowe"

     • Zima i karnawał w pełni! Uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonali ciekawe maski karnawałowe, ale zachęcamy ich także do wykazania się umiejetnościami plastycznymi i wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez świetlicę.

       


     • 14 stycznia dniem SZALONEGO UBIORU

     • Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego organizowana w ramach szkolnego konkursu KLASA Z KLASĄ za nami. Piątek  14 stycznia, ostatni dzień nauki przed feriami, to był doskonały moment, aby w naszej szkole zagościły szalone, śmieszne, kolorowe, a nawet nieco dziwaczne stroje. 

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy ciekawych pomysłów!

      Uczniowie klasy 5a

      Do akcji dołączył się również Mały Samorząd, a uczniowie klas 1-3 ubarwili szkolne korytarze swoimi kolorowymi strojami!

     • Konkurs plastyczny "Anioły i aniołki"

     • W grudniu odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 zatytułowany "Anioły i aniołki". Jurorami w konkursie byli uczniowie klas pierwszych i drugich. Dziękujemy za liczny udział i piękne prace. Przedastawiamy listę lauretów konkursu.

       

      I miejsce - Bartek kl. 2b

      II miejsce - Dawid kl. 2c

      III miejsce - Ania kl. 1b

      Wyróżnienie: 

      Wojtek kl. 1b

      Emilka kl. 3a

      Anastazja kl.3a

      Udział w konkursie:

      Amelka kl.1a

      Przemek kl. 1a

      Amelka kl. 1a

      Mieszko kl. 3a

     • Wizyta w Teatrze Współczesnym w Krakowie

     • W dniu dzisiejszym klasy drugie odwiedziły Teatr Współczesny w Krakowie, gdzie miały okazję obejrzeć spektakl przygotowany na podstawie lektury "Doktor Dolittle". Atmosfera w tym kameralnym teatrze udzielała się wszystkim: mali widzowie żywo reagowali na losy bohaterów i miało się wrażenie, że sami są uczestnikami przedstawienia. Po widowisku było spotkanie z jednym z aktorów tego teatru, który przeprowadził krótkie warsztaty teatralne na temat magii teatru.

     • Coraz bliżej święta...

     • W tym roku szkolnym niestety znowu nie mogliśmy się spotkać na światecznej akademii, jednak uczniowie klas 1-3 podjęli się wykonania wspólnego projektu, którego efektami chcemy się podzielić w tym miejscu. 

      Zapraszamy do obejrzenia świątecznego montażu w wykonaniu uczniów klas 1-3. Pomysłodawcą i auorką scenariusza jest p. Wioletta Antosiewicz, która wraz z uczniami z klasy 2b przygotowała bożonarodzeniową inscenizaję zatytułowaną "Zmierzając do Betlejem". W projekcie wzięli udział także uczniowie pozostałych klas, wykonując kolędy i pastorałki. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i ... miłego odbioru! :)

     • Zbiórka żywności dla hospicjum Alma Spei - podsumowanie

     • W dniach 22.11 - 26.11 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności i chemii gospodarczej dla rodzin podopiecznych Hospicjum  w ramach wsparcia przed Świętami Bożego Narodzenia. 

       


       

      Uczniowie klas 4-8 mogli przekazać żywność wolontariuszom  pełniącym dyżur na długich przerwach, a uczniowie klas 1-3 swoim Wychowawcom.  Zbierane były produkty żywnościowe oraz chemia gospodarcza. 

      Akcja cieszyła się popularnością, zebraliśmy sporo jedzenia i kosmetyków, które zostały przekazane hospicjum Alma Spei. Dziękujemy!

     • Barbórka w 3a

     • "Ta czapka górnicza

      Ma puszyste piórka

      Pamięta tę czapkę

      Niejedna Barbórka

      Jest czapka jak węgiel

      Ze ścian korytarzy,

      A znaczek na czapce

      Wesoło się jarzy."

      Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko święto wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim święto górników obchodzone każdego roku 4 grudnia. 

      Święta Barbara uchodzi za patronkę tych, których zawód wiąże się z trudną pracą i poświęceniem, a więc nie tylko górników, ale także żołnierzy, hutników itp. Obrazy i rzeźby przedstawiające św. Barbarę można zobaczyć w wielu kościołach, muzeach i kopalniach znajdujących się na południu Polski. Najstarsza rzeźba patronki górników pochodzi z 1689 r. i mieści się w kopalni soli w Wieliczce.

     • Grudzień na świetlicy

     • Święta coraz bliżej. Wszyscy wokół zaczynamy się do nich przygotowywać. Dziś do świetlicy nadleciały Anioły, wszyscy z zapałem przyłączyli się do prac. Część z nich będzie dekoracją na przedstawieniu, a część zawiśnie w domach na choinkach.

      Mikołaje, choinki i kolorowe aniołki!

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • W poniedziałek 6 grudnia do naszej szkoły zawitał szczególny gość:  najpopularniejszy ze wszytskich świętych - Święty Mikołaj! Przybysz z dalekiej, zimnej Laponii odwiedził naszych najmłodszych uczniów i wręczył im świateczne podarunki. 

      Mikołaju! BARDZO CI DZIĘKUJEMY! Zapraszamy za rok!

     • Czekoladowe mikołajki

     • Dzień 6 grudnia klasa 2b spędziła na mikołajkowych warsztatach w Manufakturze Czekolady. Na początku mali czeladnicy poznali historię czekolady. Potem własnoręcznie z masy czekoladowej wycinali świąteczne ozdoby. Wykonane przez siebie  słodkości zabrali w ozdobnych kuferkach do domu. Chętni zaliczyli jeszcze  mikolajkowo-czekoladowy makijaż .Było bardzo słodko i wesoło, wszyscy stwierdzili, że ten pomysł to strzał w dziesiątkę. 

     • Święta godne, a nie głodne!

     • Takie motto towarzyszy tegorocznej zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności, do której przyłączyło się Szkolne Koło Wolontariatu. W zeszły piątek i sobotę – 26,27 listopada nasi wolontariusze w ramach akcji organizowanej przez Krakowski Bank Żywności zbierali produkty spożywcze dla potrzebujących w markecie Lidl przy ulicy Ćwiklińskiego. 

      W akcji brało udział 20 uczniów SP 123 oraz trzy nauczycielki – pani Monika Pepłowska, pani Katarzyna Siemieńska oraz pani Iwona Kondratiuk. Pracowaliśmy do późna i już pierwszego dnia zebraliśmy 272 kg żywności!

      Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy w dwa dni zebraliśmy pół tony produktów żywnościowych, które zostały pięknie posegregowane, spakowane i przekazane Bankowi Żywności. Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto pomagać, a swoją pozytywną energią zaraziliśmy też klientów marketu.

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Wycieczka klasy 2a

     • 2 XII 2021 uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni – najstarszej kopalni soli w Polsce. Sam początek wizyty budził wiele emocji gdyż zjechaliśmy pod ziemię autentyczną windą górniczą, zainstalowaną w 450-letnim szybie Campi.

      Mieliśmy okazję przejechać się podziemną kolejką, pograć w piłkę 250 m pod ziemią, wędrowaliśmy długimi podziemnymi korytarzami, spotykając po drodze historyczne postacie. Z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z Mikołajem, który z początkiem grudnia odwiedza zabytkowe solne wyrobiska, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry.

      Tym razem to Mikołaj zwraca się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił on, worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

      Wycieczka była bardzo udana, mimo długich wędrówek podziemnych. Byliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni. :-)

     • Wyniki konkursu "Flaga Wielkiej Brytanii"

     • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych w ramach języka angielskiego. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką flagi Wilekiej Brytanii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów, inwencji oraz staranności wykonanych prac. A oto flagi nagrodzone w naszym konkursie. Gratulujemy!

      1 miejsce: Anna Łaskawiec 1b

      2 miejsce: Amelia Jankowicz 1a,  Wiktoria Bielecka 1b 

      3 miejsce: Dariia Mazurchuk 1b

      Wyróżnienia: Mateusz Drużbacki 1a, Alicja Maślanka 1a, Aleksander Góra 1b

       

      Jury konkursowe: Nika Kuliś, Magdalena Pala

     • Ania wyśpiewała II miejsce!

     • Jest nam bardzo miło poinformować, iż uczennica klasy IIIc Ania Stefan-Sadzikowska zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 61. Konkurs odbywał się w formie online, a zadaniem uczestników było nagranie swojego wykonania wybranej piosenki patriotycznej. Ania wybrała piosenkę żołnierską pt. "Serce w plecaku". Konkursowego wykonania można posłuchac poniżej. Gratulujemy serdecznie!

      Laureaci konkursu:

      I miejsce wyśpiewał sobie Wojciech Popek ze Szkoły Podstawowej nr 117 piosenką „Pierwsza kadrowa”

      II miejsce zdobyła Anna Stefan – Sadzikowska ze Szkoły Podstawowej nr 123 za interpretację piosenki „Serce w plecaku”

      III miejsce przyznano Łucji Sobierskiej ze Szkoły Podstawowej nr 61, która  śpiewająco odpowiedziała na pytanie „Co to jest niepodległość?”

      Wyróżnienia otrzymali Przemysław Szwajdych ze Szkoły Podstawowej nr 117 za piosenkę „My, Pierwsza Brygada”

      oraz Alicja Majcher ze Szkoły Podstawowej nr 61 za utwór „Pierwsza kadrowa”