• Opłatek w Domu Opieki

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udali się do Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej, aby złożyć życzenia  przebywającym tam Pacjentom.Uczniowie w trakcie odwiedzin Podopiecznych w ośrodku dzielili się z Nimi opłatkami, składali życzenia świąteczne i noworoczne  oraz wręczali wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Pacjenci bardzo się cieszyli, dziękowali i wzajemnie składali życzenia, byli bardzo wzruszeni.

      To było piękne i niezwykłe spotkanie.Dzielenie się opłatkiem – dobrocią, ciepłem i sercem.

      Opiekunki SZKW: Agnieszka Jasińskai  Magdalena Wójtowicz

     • Góra Grosza

     • JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

      W grudniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Góra Grosza”. Akcja ma na celu pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych oraz pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi.

      W zbiórce wzięło udział piętnaście klas, w sumie zebraliśmy 51,67 kg monet, co daje kwotę  921.19 zł.

      W akcję najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy 3a, którzy zebrali prawie sześć kilogramów groszy (181.08 zł). Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2a, którzy zebrali 123.87 zł. Trzecie miejsce zajęła klasa 4a z kwotą 92.28 zł.

      Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w „Górze Grosza” za rok!

      Podziękowania składamy również koordynatorowi akcji – pani Justynie Zając, specjalnej komisji w składzie: Jan Jurek, Radosław Puchalski, Gosia Czernek, Wiktoria Fabian oraz nauczycielom, którzy pomogli w liczeniu i ważeniu pieniędzy.

      Samorząd Uczniowski

     • Erasmus+ – wyjazd do Chorwacji

     • Kolejne spotkanie projektowe zorganizowano w dniach 14-19 października 2020 r. w Chorwacji. Gospodarzem była Osnovna Škola Veceslava  Holjevca z Zagrzebia. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VII – Patrycja Orłowska, Kinga  Pawlak i Bartek Cichoń. Opiekunami grupy były Agnieszka Jasińska i Teresa Starzec. Uczniowie mieszkali u rodzin, zostali bardzo serdecznie przyjęci, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

      W programie przewidziano zajęcia warsztatowe w szkole, rozgrywki sportowe, obserwację lekcji związanych z tematyką projektu oraz zasadzenie dębu ERASMUSA na podwórku szkolnym. Zwiedziliśmy również muzeum neandertalczyka w Krapinie, Muzeum Iluzji w Zagrzebiu oraz Park Jezior Plitwickich. Na zakończenie została nagrana  audycja radiowa z serii Eradius+ na temat wrażeń z pobytu w Chorwacji.