• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23 odbędzie się w czwartek 1 września według nastepującego harmonogramu:

      godz. 9:00 - klasy 7a, 8a, 8b, 8c

      godz. 10:00 - klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b, 3c

      godz. 11:00 - klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b

       

      Rodziców zapraszamy na zebrania organziacyjne:

      Klasy 1 - 31 sierpnia godz. 17:00

      Pozostałe klasy - 1 września godz. 17:00

       

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • 24 czerwca nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego 2021/2022.  Po raz pierwszy wybrzmiały dwa hymny – Polski oraz naszej szkoły  ! Podziękowań nie było końca…

      Nie mniej uczniowie wyczekiwali momentu, w którym Pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł, wręczy nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnienia. Nie sposób pominąć NAGRÓD DYREKTORA SZKOŁY dla absolwentów klas ósmych: Lidii Łyczak, Mateusza Żołnierczyka, Wojciecha Kasprzaka oraz ORDERU UCZNIA Z KLASĄ dla Julii Sali z klasy 5 a. A wszystko w przepięknej, zwłaszcza dla ucha, aranżacji muzycznej pod  przewodnictwem Pani Basi Leśniak.

      Słowo, na które czekaliśmy najbardziej i było dopełnieniem roku szkolnego 2021/2022 to : WAKACJE - odmieniane przez wszystkie przypadki ! ! !

     • Pożegnań nadszedł czas ...

     • Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są takie osoby na myśl o  których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…

      23 czerwca br. miało miejsce uroczyste pożegnanie klas ósmych. Siódmoklasiści przygotowali część artystyczną, w której słowami przewodnimi były: TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZESZŁOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ.​​​​​​​​​​​​​​

      Niemałym zaskoczeniem okazał się czerwony dywan z myślą o niezastąpionych WYCHOWAWCACH KLAS ÓSMYCH  oraz przyznane Oskary, a to brzmi dumnie ! Nie kryliśmy wzruszenia, żegnając Panią Monikę Pepłowską, wyjątkową osobowość…

      Ksiądz J. Twardowski pisał: „ Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.

      Drodzy Absolwenci ! Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze !  Pamiętajcie, że przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń, a życiowe wyzwania nie powinny Was paraliżować,  tylko pomóc w odkrywaniu, kim naprawdę jesteście…

      POWODZENIA…

     • Regionalny Program Stypendialny

     • Z radością informujemy, że pięciu podopiecznym naszej szkoły zostało przyznane stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2021/2022 w ramach projektu pn. „Regionalny Program Stypendialny”.  Celem wskazanego projektu jest wzmocnienie potencjału uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki oraz przedsiębiorczości. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Ignacy Boruta (5a), Franciszek Cygan (5b), Kacper Kubin (5b), Hanna Rożek (5a) oraz Milena Syrek (5a).

      Gratulujemy sukcesu !

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI

     • Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego EDI. Uczniowie klasy 2b mogą być dumni z uzyskanych wyników.

      Franciszek Jurkowski został laureatem zajmując 4 miejsce, natomiast Michał Trojanowski oraz Szymon Kugler 7 i 8 miejsce otrzymując wyróżnienie.

      Gratulujemy uzyskanych wyników!

     • KOMERS KLAS 8

     • WSPOMNIENIA ZAPISANE W KADRZE ...

      15 czerwca 2022 r. o godzinie 17 uczniowie klas ósmych bawili się na komersie. Dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy elegancko ubrani, wyglądali zjawiskowo ! Zabawie przyświecała różnorodna muzyka oraz pyszne słodkości. Na twarzach uczniów królował uśmiech świadczący o wyśmienitej zabawie. Wyjątkowe chwile upamiętniają zdjęcia…

     • Wycieczka w Pieniny

     • Pieniny to najpiękniejszy region górski w Polsce i właśnie tam na wycieczkę wybrały się klasy 5 oraz ochotnicy z klas 7. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku "Dunajec" w  Niedzicy oraz Wozowni.  Następnie statkiem popłynęliśmy do Czorsztyna, aby obejrzeć ruiny zamku. Na zakończenie wybraliśmy się na wędrówkę malowniczym Wąwozem Homole. 

      Wypoczęci i w dobrych humorach wróciliśmy do Krakowa.

      Zapraszamy do obejrzenia gaelrii zdjęć:

      GALERIA - PIENINY

     • Rugby w SP123

     • W maju 2022 roku nasz szkoła nawiązała współpracę z krakowskim klubem rugby RKS JUVENIA. Wszystkich  chętnych uczniów zapraszamy  na DARMOWE ZAJĘCIA Z RUGBY! 

      klasy 4-6  we wtorek 17:00-18:30

      klasy 2-3  w czwartek 17:00-18:30

       

      Będzie dużo grania i mnóstwo zabaw dla wszystkich, co mogliśmy już przeżyćw czasie pokazowych treningów z zawodnikami klubowymi.  Zapraszmay do obejrzenia filmu promocyjnego z naszym udziałem!

     • "I Ty możesz zmieniać świat ..." - nowa zakładka SU

     • Drodzy uczniowie,

      Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Przyszedł czas na wyróżnienia ...

      Na naszej stronie (dla ucznia - SU) pojawiła się nowa wyjątkowa zakładka, której przyświeca hasło tegorocznego planu pracy - "I Ty możesz zmieniać świat ..."

      Zerknijcie, kto w tym roku szkolnym został wyróżniony, kto zmienił naszą szkolną rzeczywistość i sprawił, że była piękniejsza, a owe piękno udzieliło się nam samym !

      Ze słonecznymi pozdrowieniami,

      Agnieszka Piskorska

      Ewelina Dranka

      Samorząd Uczniowski

     • Rodzinna Impreza Plenerowa "Otwarcie parku"

     • W niedzielę 12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rodzinnej Imprezie Plenerowej "Otwarcie Parku" zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Na Kozłówce". 

      Podczas pikniku obejrzeć można było występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych placówek kulturalno oświatowych - w tym uczniów naszej szkoły. Zespół wokalny uczniów z klasy 3b i 3c przygotowany przez p. Justynę Zapiór i Dorotę Cienkosz zaprezentował krótki występ muzyczny, który został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność.

      Imprezę plenerową wspierali także swoją obecnością uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Katarzyny Siemieńskiej i p. Iwony Kondratiuk. Dziękujemy pięknie wszystkim dzieciom za poświęcony czas i gratulujemy!

     • Wycieczka klas 3 do Łagiewnik

     • W czwartek 9 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która była dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej. Dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej, po której wraz z przewodnikiem zwiedzały centrum Miłosierdzia Bożego. Po wyjściu na wieżę widokową oraz wykonaniu wspólnej pamiątkowej fotografii w Bramie Miłosierdzia, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Dziękujemy księdzu Pawłowi Matysiakowi za zorganizowanie pielgrzymki.

     • Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego - wyniki

     • Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego został rozstrzygnięty!

      Poniżej prezentujemy wyniki:

      KLASA 7:
      I MIEJSCE - Veronika Muklanovich (7A)
      II MIEJSCE - Aurelia Figiel (7B)
      III MIEJSCE - Oliwia Mikulska i Maria Samoilenko (7B)
      Finaliści - Łukasz Romański i Tomasz Szczepaniak (7C)

      KLASA 8:
      I MIEJSCE - Lidia Łyczak (8A)
      II MIEJSCE - Kacper Sado (8C)
      III MIEJSCE - Mateusz Żołnierczyk (8C) i Korneliusz Kusiak (8A)
      Finalista - Mikołaj Frasik (8A)


      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości 24 czerwca.

     • Sukces Kacpra Kubina!

     • Miło nam poinformować, że Kacper Kubin zdobył 1 miejsce w Pucharze Polski w Ju-Jitsu w kategorii Młodzicy U14 do 46 kg. Złoty medal w  Kacper zdobył w konkurencji Ne-Waza GI (walki w kimonie). 

      Gratulujemy!

     • Przygody z bogami i boginiami...

     • W piątek 3 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr... Wszystko za sprawą szkolnego koła teatralnego, które własnie tego dnia zaprezentowało spektakl zatytułowany "Przygody z bogami i boginiami". 

       

      Scenariusz przedstawienia oparty był na znanych mitach greckich. Na scenie nie mogło więc zabraknąć postaci takich jak Prometeusz, Ariadna, Syzyf, czy Dedal i Ikar. W klimat starożytnej Grecji widzów wprowadziłą wspaniała scenografia i kostiumy, w przygotowanie których właczyli się także rodzice. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Elżbiety Trygar oraz Katarzyny Rożek.

      Wszystkim aktorom gratulujemy wspaniałego występu oraz dziękujemy za zaangażowanie, włożony trud i wysiłek. Rozwijajcie się najpiękniej jak potraficie!


      Obsada:

      Zeus - Aurelia Figiel

      Hera - Milena Jacak

      Atena - Wiktoria Gwiazdowicz

      Demeter, Chórzystka - Hanna Rożek

      Kora, Ariadna, Chórzystka - Milena Syrek

      Syzyf, Minos, Chórzysta - Ignacy Boruta

      Prometeusz, Hades, Narrator - Szymon Kisiel

      Hefajstos, Ikar - Andrzej Reich

      Hermes, Dedal - Adam Piekarski

      Reżyseria:

      Dorota Cienkosz

      Justyna Zapiór