• Szkolne Koło Wolontariatu

   •  

     

    W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Podejmujemy w nim różne prace, przyłączamy się do projektów instytucji charytatywnych. Niesiemy pomoc, uśmiech i serce. Zapraszamy serdecznie do pracy w naszym Szkolnym Kole Wolontariatu uczniów
    z klas siódmych i ósmych.

     

    Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
    mgr Agnieszka Jasińska i mgr Magdalena Wójtowicz

     

     REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU 

 • Świąteczna wizyta  w Domu Opieki 

  Warsztaty plastyczne online
   


   

 • Wielka zbiorka dobrej karmy

   

    

   • Opłatek w Domu Opieki


   • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udali się do Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej, aby złożyć życzenia  przebywającym tam Pacjentom.
    Uczniowie w trakcie odwiedzin Podopiecznych w ośrodku dzielili się z Nimi opłatkami, składali życzenia świąteczne i noworoczne  oraz wręczali wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Pacjenci bardzo się cieszyli, dziękowali i wzajemnie składali życzenia, byli bardzo wzruszeni.

    To było piękne i niezwykłe spotkanie.
    Dzielenie się opłatkiem – dobrocią, ciepłem i sercem.

   • "Dobro jest w Małopolsce"


   • „Dobro jest w Małopolsce” – to hasło przyświeca tegorocznej akcji świątecznej województwa małopolskiego. Nasza szkoła wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem przeprowadziła zbiórkę żywności dla potrzebujących.  Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom z naszej szkoły, którzy włączyli  się w naszą akcję i przynieśli dary, również Ich Rodzicom. Dziękujemy także naszym Wolontariuszom.

    Z zebranych podarunków zostaną zrobione paczki świąteczne dla biednych.

    Dziękujemy za okazane serce!


   • Warsztaty taneczne"Krakowiak"

   • Dnia 3.12.2019 r. w ramach obchodów Święta Wolontariusza, wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli  w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez opiekunów Zespołu Krakowiak w Szkole Podstawowej nr 149 w Krakowie. Na początku uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Następnie wraz z grupą taneczną wykonywali figury do różnych tańców ludowych w rytm muzyki.

    Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dyrektor Aldonę Skoczek do sali, w której znajdowały się kroniki pamiątkowe, a w nich uwiecznione występy Zespołu Krakowiak. Pani Dyrektor krótko opowiedziała historię działalności wolontaryjnej zespołu. Potem opowiedziała nam osobistą historię, która miała szczęśliwe zakończenie. Odniosła się do znanego motta: „że warto w życiu być dobrym i warto pomagać, bo dobro wraca….”. Doświadczyła tego na własnym przykładzie.

    Było to bardzo owocne spotkanie, jesteśmy bogaci o nowe doświadczenie.

     

   • Święta dla najuboższych

   •                                                        Podziękowanie

    Dziękujemy bardzo Rodzicom i Uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji „Święta dla najuboższych” i ofiarowali nam różnorodne dary.

    Wszystkie będą przeznaczone na paczki świąteczne dla biednych.

    Dziękujemy za okazane serce.

   • Porządkowanie cmentarza


   • W dniu 25.10.2019 r. uczniowie z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu uporządkowali kwaterę dziecięcą na Cmentarzu Podgórskim. Prace polegały na uprzątnięciu liści i udrożnieniu podejścia do grobów. Zebrano 57 worków z liśćmi.

    Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Wolontariuszy kwatera została uporządkowana i w ten sposób został ułatwiony dostęp do grobów.

    Uczestnicząc w tej akcji, uczniowie uczyli się szacunku do tradycji i poszanowania miejsc pamięci o zmarłych.