• Dla Uczniów i Rodziców


 • Aktualności


     • Wycieczka do Ciężkowic

      27 maja 2022 r klasy 8b i 8c były na wycieczce w Ciężkowicach. Po stresujących egzaminach uczniowie potrzebowali dnia relaksu na świeżym powietrzu.

      Przeszliśmy trasą turystyczną w Skamieniałym Mieście i zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pogoda dopisała i nastroje też były dobre.

      Katarzyna SiemieńskaElżbieta Pasionek

     • Ósmoklasiści w Oświęcimiu

      5 maja 2022 r. klasy ósme odbyły wycieczkę do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Była to prawdziwa lekcja historii. Słuchaliśmy niezwykłych opowieści o historii powstania tego okrutnego miejsca, jego funkcjonowania, losach ludzi, którzy się tam znaleźli oraz okrucieństwie nazistów w tej „fabryce śmierci”.

     • Relacja z Dnia Dziecka na Sportowo!

      W naszej szkole Dzień Dziecka cała społeczność szkolna świętowała zdrowo, czyli na sportowo. Był to dzień pełen wspólnych zabaw ruchowych, umysłowych w trakcie turnieju szachowego oraz przy budowaniu i testowaniu robotów Mbot, zdobywaniu i sprawdzaniu swojej wiedzy na kartę rowerową oraz przy malowaniu twarzy i fotografowaniu się na wesoło w fotobudce.

     • Dzień Dziecka – na sportowo, kolorowo i wesoło.

      To był wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od zabaw na basenie. Potem sportowe konkurencje w szkole , nawet chwilowy deszcz nam nie przeszkodził. Później wyścigi i mecze na boisku. Kolejno atrakcje przygotowane przez starszych kolegów; malowanie twarzy i fotobudka. Na koniec jeszcze pizza zafundowana przez rodziców, upominki i kino w klasie.

     • Sukces naszych uczniów

      Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Albus tytuł laureata uzyskali:

      Aleksander Opiela, klasa 5b

      Szymon Kisiel klasa 7b.

      Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Firlej, Kaja Kudłek, Mikołaj Trojanowski, Piotr Główczyński, Aurelia Figiel, Laila Ropek, Lidia Łyczak i Mikołaj Frasik.

     • MOD czyli Dzień Matki, Ojca i Dziecka w 2b

      Do tego dnia przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Jeszcze podczas pobytu na zielonej szkole, na warsztatach w Izbie Pracy Twórczej w Kasinie Małej, malowaliśmy wzory na płóciennych torbach, które stały się idealnym prezentem dla mam. Natomiast na początku maja uczestniczyliśmy w rewelacyjnych warsztatach ekologicznych „Z sercem do drzew”- podczas, których mogliśmy majsterkować i stworzyliśmy piękny obrazek. ​​​​​​​

     • Rodzinny, majowy weekend - akcja SU - Klasa z Klasą !

      Kochani,

      serce rośnie, patrząc na Wasze rodzinne zdjęcia z majowego wypadu. Piękne jest to, że celebrujecie wspólnie spędzony czas, czas z rodziną ! Te cudowne chwile zawsze będą częścią Was samych, będą Was kształtowały.

      Dziękuję za Wasze zaangażowanie i włączenie się w akcję !

      Agnieszka Piskorska

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasa 7b wraz z wychowawcą przygotowała krótki apel. W rytmach muzyki rockowej przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia z historii naszego kraju, znalazł się też czas na refleksje i śpiewanie tradycyjnych pieśni patriotycznych.

     • KLASY 6a i 7a NA ZIELONEJ SZKOLE

      W dniach 25-29 kwietnia uczniowie klas 6a i 7a wraz z wychowawcami byli na zielonej szkole w Ośrodku Sportu i Rekreacji ALPINA SPORT w miejscowości Muszyna-Złockie. Podczas pobytu dzieci miały okazję się zintegrować, doskonalić umiejętność pracy w zespole, a także popracować nad kondycją.

     • „Śmieciowa EKO Zabawka” – wyniki konkursu

      Z radością prezentujemy wyniki szkolnego konkursu pt. „Śmieciowa EKO zabawka”. Poniżej lista tegorocznych laureatów.

      I miejsce: Łucja Korczek (5B)

      II miejsce: Franciszek Cygan (5B)

      III miejsce: Wiktor Cepil (4A)

      Wyróżnienia: Mateusz Ofierski (4A), Hanna Rożek (5A), Kacper Kubin (5B), Karolina Sosin (6A), Kacper Trybuła (6A).

     • Tworzymy szkolny ogródek

      W piątek 29 kwietnia w szkole zbieraliśmy kwiaty do SZKOLNEGO OGRÓDKA. Była to jedna z akcji samorządu uczniowskiego "Klasa z Klasą". Następnie uczniowie klasy 7c zasadzili przed budynkiem szkoły przyniesione, przepiękne, kwitnące rośliny, m.in. bratki, stokrotki, goździki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji.

     • Dzień Ziemi 2022

      22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 52. Międzynarodowy Dzień Ziemi, który jest największym dorocznym świętem ekologicznym na świecie, poświęconym naszej planecie i jej środowisku naturalnemu.

      W ramach szkolnych obchodów tego święta, nasza społeczność szkolna miała okazję zakupić sadzonki roślin wyhodowanych specjalnie na tą okazję. Na naszym stoisku dominowały rośliny z rodzaju Geranium, Chlorophytum oraz wielobarwne trzykrotki i fitonie. Sam kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zakupione rośliny na pewno staną się ozdobą naszych domów i przyczynią do poprawy jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

     • Rowerowy Maj

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy do piątku 29 kwietnia 2022 roku (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny).

     • Wielkanoc

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne. Zostały one przekazane Seniorom uczestniczącym w zajęciach "Z kulturą na ty - od malucha do seniora", organizowanych na terenie Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Kozłówce". Uczniowie spotkali się z Seniorkami, złożyli życzenia i wręczyli pięknie zdobione kartki.

     • Pomagamy Polakom na Ukrainie

      Uczniowie naszej szkoły tuż przed Świętami Wielkanocnymi przyłączyli się do akcji pomocy Polakom na Ukrainie.

      Na pomoc czekały osoby polskiego pochodzenia, które pozostały na Ukrainie. Najczęście ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co mówiąc wojny. Wielkanocne Paczki zostały przygotowane przez uczniów klasy 7a i 3c oraz przekazane zostały do Domu Polonii w Krakowie. Stamtąd zostały dowiezione do rodaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim.

     • Świąteczna środa w szkole…

      Kochani,

      13 kwietnia w naszej szkole królowała świąteczna, wielkanocna wrzawa, przepełniona JAJEM w roli głównej, a nade wszystko śmiechem !

      Mieliśmy okazję poznać zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy, z różnych zakątków świata, a celem każdej klasy było zdobycie gigantycznej pisanki z niespodzianką w środku dla wszystkich uczniów.

     • U progu Wielkanocy...

      W dniu dzisiejszym odbył się apel klas 1-3 pod tytułem Przy wielkanocnym stole. Był to wspólny program wszystkich klas w trakcie, którego Panie odczytywały wiersze a uczniowie śpiewali wesołe piosenki o tematyce świątecznej.​​​​​​​

      W klasach odbyły się spotkania przy wielkanocnym stole, zaś uczniowie klasy 2b odwiedzili kolegów z klas pierwszych z inscenizacją Wielkanocny alfabet.​​​​​​​

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych