• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • Wycieczka w Pieniny

      Pieniny to najpiękniejszy region górski w Polsce i właśnie tam na wycieczkę wybrały się klasy 5 oraz ochotnicy z klas 7. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Zamku "Dunajec" w Niedzicy oraz Wozowni. Następnie statkiem popłynęliśmy do Czorsztyna, aby obejrzeć ruiny zamku. Na zakończenie wybraliśmy się na wędrówkę malowniczym Wąwozem Homole.

     • Rugby w SP123

      W maju 2022 roku nasz szkoła nawiązała współpracę z krakowskim klubem rugby RKS JUVENIA. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy na DARMOWE ZAJĘCIA Z RUGBY!

      klasy 4-6 we wtorek 17:00-18:30

      klasy 2-3 w czwartek 17:00-18:30

      Będzie dużo grania i mnóstwo zabaw dla wszystkich, co mogliśmy już przeżyćw czasie pokazowych treningów z zawodnikami klubowymi. Zapraszmay do obejrzenia filmu promocyjnego z naszym udziałem!

     • "I Ty możesz zmieniać świat ..." - nowa zakładka SU

      Drodzy uczniowie,

      Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Przyszedł czas na wyróżnienia ...

      Na naszej stronie (dla ucznia - SU) pojawiła się nowa wyjątkowa zakładka, której przyświeca hasło tegorocznego planu pracy - "I Ty możesz zmieniać świat ..."

      Zerknijcie, kto w tym roku szkolnym został wyróżniony, kto zmienił naszą szkolną rzeczywistość i sprawił, że była piękniejsza, a owe piękno udzieliło się nam samym !

     • Rodzinna Impreza Plenerowa "Otwarcie parku"

      W niedzielę 12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rodzinnej Imprezie Plenerowej "Otwarcie Parku" zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Na Kozłówce".

      Podczas pikniku obejrzeć można było występy artystyczne dzieci i młodzieży z okolicznych placówek kulturalno oświatowych - w tym uczniów naszej szkoły. Zespół wokalny uczniów z klasy 3b i 3c przygotowany przez p. Justynę Zapiór i Dorotę Cienkosz zaprezentował krótki występ muzyczny, który został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność.

     • Wycieczka klas 3 do Łagiewnik

      W czwartek 9 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, która była dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej. Dzieci uczestniczyły w Mszy Świętej, po której wraz z przewodnikiem zwiedzały centrum Miłosierdzia Bożego. Po wyjściu na wieżę widokową oraz wykonaniu wspólnej pamiątkowej fotografii w Bramie Miłosierdzia, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Dziękujemy księdzu Pawłowi Matysiakowi za zorganizowanie pielgrzymki.

     • Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego - wyniki

      Szkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego został rozstrzygnięty!

      Poniżej prezentujemy wyniki:

      KLASA 7:
      I MIEJSCE - Veronika Muklanovich (7A)
      II MIEJSCE - Aurelia Figiel (7B)
      III MIEJSCE - Oliwia Mikulska i Maria Samoilenko (7B)
      Finaliści - Łukasz Romański i Tomasz Szczepaniak (7C)

      KLASA 8:
      I MIEJSCE - Lidia Łyczak (8A)
      II MIEJSCE - Kacper Sado (8C)
      III MIEJSCE - Mateusz Żołnierczyk (8C) i Korneliusz Kusiak (8A)
      Finalista - Mikołaj Frasik (8A)


      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystości 24 czerwca.

     • Sukces Kacpra Kubina!

      Miło nam poinformować, że Kacper Kubin zdobył 1 miejsce w Pucharze Polski w Ju-Jitsu w kategorii Młodzicy U14 do 46 kg. Złoty medal w Kacper zdobył w konkurencji Ne-Waza GI (walki w kimonie).

      Gratulujemy!

     • Przygody z bogami i boginiami...

      W piątek 3 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr... Wszystko za sprawą szkolnego koła teatralnego, które własnie tego dnia zaprezentowało spektakl zatytułowany "Przygody z bogami i boginiami".

      Scenariusz przedstawienia oparty był na znanych mitach greckich. Na scenie nie mogło więc zabraknąć postaci takich jak Prometeusz, Ariadna, Syzyf, czy Dedal i Ikar. W klimat starożytnej Grecji widzów wprowadziłą wspaniała scenografia i kostiumy, w przygotowanie których właczyli się także rodzice. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Elżbiety Trygar oraz Katarzyny Rożek.

     • Wycieczka do Zatorlandu

      6 czerwca uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Parku Rozrywki - Zatorland. Na miejscu czekało ich mnóstwo atrakcji w czterech parkach. Zwiedzanie zaczęli od Parku Mitologii na wodzie, gdzie tramwajem wodnym odbyli rejs między postaciami z mitologii, wysłuchując ich krótkiej historii. Następnie sprawdzili swoje sprawności, na rewelacyjnym torze zręcznościowym w parku linowym. Po zaliczeniu tej aktywności czekała ich przygoda w Parku Dinozaurów.

     • Szkolny Konkurs Piosenki

      Pod koniec maja odbył się szkolny Konkurs Piosenki „Rozśpiewane podwórka”. Uczestniczki prezentowały swoje wokalne talenty, prezentując się w repertuarze piosenek dziecięcych. Jak powiedziała przewodnicząca jury pani Barbara Leśniak – wszystkie mają możliwości i powinny rozwiać swój talent. Cieszymy się, że mają radość ze śpiewania i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Ciężkowic

      27 maja 2022 r klasy 8b i 8c były na wycieczce w Ciężkowicach. Po stresujących egzaminach uczniowie potrzebowali dnia relaksu na świeżym powietrzu.

      Przeszliśmy trasą turystyczną w Skamieniałym Mieście i zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pogoda dopisała i nastroje też były dobre.

      Katarzyna SiemieńskaElżbieta Pasionek

     • Ósmoklasiści w Oświęcimiu

      5 maja 2022 r. klasy ósme odbyły wycieczkę do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Była to prawdziwa lekcja historii. Słuchaliśmy niezwykłych opowieści o historii powstania tego okrutnego miejsca, jego funkcjonowania, losach ludzi, którzy się tam znaleźli oraz okrucieństwie nazistów w tej „fabryce śmierci”.

     • Relacja z Dnia Dziecka na Sportowo!

      W naszej szkole Dzień Dziecka cała społeczność szkolna świętowała zdrowo, czyli na sportowo. Był to dzień pełen wspólnych zabaw ruchowych, umysłowych w trakcie turnieju szachowego oraz przy budowaniu i testowaniu robotów Mbot, zdobywaniu i sprawdzaniu swojej wiedzy na kartę rowerową oraz przy malowaniu twarzy i fotografowaniu się na wesoło w fotobudce.

     • Dzień Dziecka – na sportowo, kolorowo i wesoło.

      To był wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od zabaw na basenie. Potem sportowe konkurencje w szkole , nawet chwilowy deszcz nam nie przeszkodził. Później wyścigi i mecze na boisku. Kolejno atrakcje przygotowane przez starszych kolegów; malowanie twarzy i fotobudka. Na koniec jeszcze pizza zafundowana przez rodziców, upominki i kino w klasie.

     • Sukces naszych uczniów

      Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Albus tytuł laureata uzyskali:

      Aleksander Opiela, klasa 5b

      Szymon Kisiel klasa 7b.

      Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Firlej, Kaja Kudłek, Mikołaj Trojanowski, Piotr Główczyński, Aurelia Figiel, Laila Ropek, Lidia Łyczak i Mikołaj Frasik.

     • MOD czyli Dzień Matki, Ojca i Dziecka w 2b

      Do tego dnia przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Jeszcze podczas pobytu na zielonej szkole, na warsztatach w Izbie Pracy Twórczej w Kasinie Małej, malowaliśmy wzory na płóciennych torbach, które stały się idealnym prezentem dla mam. Natomiast na początku maja uczestniczyliśmy w rewelacyjnych warsztatach ekologicznych „Z sercem do drzew”- podczas, których mogliśmy majsterkować i stworzyliśmy piękny obrazek. ​​​​​​​

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych