• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Klasa 2a w Brzechwolandii

      W poniedziałek 2 października klasa 2a wybrała się w podróż do krainy wyobraźni "Brzechwolandii". Stało się to za sprawą aktorów Narodowego Teatru Edukacji, którzy na scenie Kina Kijów wystąpili z barwnym i pełnym humoru przedstawieniem o takim właśnie tytule. Spektakl opowiadał o zabawkach, które po nieobecność Zuzi i Krzysia szukają pomysłu na spędzenie czasu. Z pomocą przychodzi im książka Jana Brzechwy i zawarte w niej wiersze, które bawią, uczą i pomagają odróżniać dobro od zła.

     • Warsztaty w Ogrodzie Doświadczeń

      Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach "Dziecinnie proste eksperymenty". Przekonali się, że można zrobić szaszłyk z balona. Badali gęstość substancji oraz sprawdzili czy kartka papieru jest w stanie zatrzymać wodę w szklance. Następnie zwiedziliśmy ogród, gdzie poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym świecie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Tropiciele ortografii

      Uczniowie klasy 2c aktywnie włączyli się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wzięli udział w dyktandzie ruchowym, które rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz spostrzegawczość. Zabawa sprawiła uczniom dużo radości i wywołała wiele śmiechu.

     • Navigator Bezpieczeństwa

      „Navigator Bezpieczeństwa” to innowacyjny projekt Programu „Bezpieczny Kraków” który zapewnia zupełnie nowe, nieznane dotąd doznania, uczy przekraczania granic swoich możliwości fizycznych i umysłowych, poznawania i odkrywania niezwykłych miejsc w Krakowie, a to wszystko w zgranym zespole kolegów i koleżanek.

     • Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !! - akcja SU

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6 - 8 do wzięcia udziału w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !!". Celem akcji jest popularyzowanie i promowanie zdrowego żywienia, a polega ona na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego odżywiania się. Prezentację należy wykonać do 16 października 2023 r. Poniżej szczegółowa informacja na temat akcji.

     • Klasa 4c i 5a na tropach gen. Józefa Bema

      27 września odbyła się wycieczka do Tarnowa – rodzinnego miasta patrona naszej szkoły, gen. Józefa Bema. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4c i 5a.

      Na tarnowskim rynku spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem. Zostaliśmy zapoznani z historią miasta. Następnie udaliśmy się na spacer śladami obecności Józefa Bema w Tarnowie. Widzieliśmy domy, w których wychowywał się w dzieciństwie nasz Patron, miejsce pracy jego ojca. Odwiedziliśmy katedrę, w której został ochrzczony. Pan przewodnik co krok zaskakiwał nas nowymi informacjami i ciekawostkami o słynnym generale. Odwiedziliśmy jego pomnik oraz podziwialiśmy mural przedstawiający fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej. Spacer zakończył się w Parku Strzeleckim, gdzie zobaczyliśmy monumentalne mauzoleum Józefa Bema. Ponieważ dopisała nam pogoda, postanowiliśmy resztę dnia spędzić na tutejszym placu zabaw. Był to doskonały czas, żeby odpocząć, p

     • DAWID PĘKALA Z PUCHAREM NA OMSIP W SZACHACH !

      Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

      Miło mi poinformować, że 12 dzieci wzięło udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Szachach, które odbyły się w Katowickim Spodku dnia 26 września 2023 r. , gdzie rywalizowało blisko 1200 szachistów z całej Polski.

      Każdy uczeń rozegrał 8 rund tempem 10 minut dla zawodnika, przy czym grano w kategoriach klasowych.

     • Stwórz historię swojego miasta !

      Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Zagłosuj w ramach tegorocznej 10. jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek czy zameldowanie. Głosować można, elektronicznie na stronie: www.budzet.krakow.pl lub osobiście poprzez wypełnienie karty do głosowania w jednym z punktów na terenie miasta.

     • Bezpłatne szczepienia przeciw HPV!

      Od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat.

      O programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

      Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

     • Druga edycja akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów"

      Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci.

      Akcja trwa od 1.09.2023r. i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 01.09.2023 do 05.11.2023 r.

     • „NAVIGATOR BEZPIECZEŃSTWA”

      W dniu 26.09.2023 r. drużyna SP 123 uczestniczyła w turnieju „NAVIGATOR BEZPIECZEŃSTWA”, którego celem jest podniesienie świadomości młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz umiejętności pracy w grupie.

      Zmagania miały formę gry terenowej opartej na wiedzy uczestników z zakresu bezpieczeństwa. Podstawą rywalizacji była praca zespołowa, wymagająca od uczestników predyspozycji fizycznychi psychicznych, szybkiego podejmowania decyzji, a także wykazania się umiejętnościami przywódczymi, czytania ze zrozumieniem i orientacji w terenie.

     • Klasa 1b żegna lato

      21 września, na pożegnanie lata klasa 1b odwiedziła pobliski Park Jerzmanowskich. Pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody, pomiarom, rozgrywkom i zabawom na świeżym powietrzu.

     • Klasa 1c w Muzeum Obwarzanka

      Dnia 21 września 2023r. uczniowie klasy Ic udali się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i tradycji powstawania obwarzanka. Uczniowie dowiedzieli się, która królowa zachwycała się jego smakiem. Poznali unikatowy proces jego produkcji, dowiedzieli się po czym można poznać prawdziwego i oryginalnego krakowskiego obwarzanka i oczywiście mogli własnoręcznie wykonać swojego własnego.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

      W środę, 20 września 2023 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 9 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Alicja Urban z klasy VII b.

     • Zebrania z rodzicami

      1 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 1

      Klasa 1a - wych. Anna Tokarska - sala 18

      Klasa 1b - wych. Wioletta Antosiewicz - sala 27

      Klasa 1c - wych. Katarzyna Stala - sala 19

      7 września o godz. 17:00 - zebranie z rodzicami uczniów klas 2-8

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych