• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • Klasa 1 c na Targach BOOKGame !

      2 maja uczniowie klasy 1 c aktywnie uczestniczyli w targach gier planszowych. Był to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją i integracją. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

     • Moje serce to jest muzyk

      W piatek 19 maja troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w przesłuchaniach do II Wojewódzkiego Konkursu na Interpretację Pisoenki Polskiej "Moje serce to jest muzyk". Konkurs odbył się w Młodziezowym Domu Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie.

      Uczennica z klasy 4c Ania Stefan-Sadzikowska wykonała pisoenkę "Wszystko mi mówi, że mnei ktoś pokochał" zespołu Skaldowie. Zosia Tatoń z klasy 4b zaśpiewała piękną pisoenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Jaś Ostrowski również z klasy 4c zaprezentował pisoenkę "Między ciszą, a ciszą" Grzegorza Turnaua.

     • Wiosenny Turniej Sportowy klas 1-3

      20 kwietnia reprezentanci klas 1-3 brali udział w Wiosennym Turnieju Sportowym klas 1-3. Gry i zabawy sportowe rozegrały się w Szkole Podstawowej nr 57.Impreza była organizowana pod patronatem Rady Dzielnicy XII. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas trzecich.

      Po zwycięstwie w półfinałach, 11 maja zmierzyli się
      z najlepszymi szkołami, które się zakwalifikowały do drugiego etapu. Gra była zacięta a różnice w czasie i zdobytych punktach minimalne. Końcowy wynik to III miejsce. Szczęśliwi zawodnicy wrócili do szkoły z pucharem, medalami i nagrodami.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Cudze chwalicie , swego nie znacie ”

      Uczniowie klasy 3a uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Cudze chwalicie , swego nie znacie". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić mało popularne miejsce w Polsce , które warto zobaczyć. Celem konkursu było min. :

     • Wycieczka do Planetarium w Niepołomicach

      8 V 2023 r. klasa 3 a wybrała się do Niepołomic. Spacerując uliczkami weszliśmy na dziedziniec zamku w Niepołomicach, mogliśmy pobawić się na placu zabaw, a docelowo wzięliśmy udział w „Gwiezdnej przygodzie” w planetarium w Niepołomicach.

      W trakcie zajęć obejrzeliśmy prezentację o tematyce astronomicznej, słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem opowieści bogatej w treść, obraz i dźwięk, wzbogaconej filmami edukacyjnymi oraz symulacjami komputerowymi. Uzupełnieniem tego był seans w nowym cyfrowym planetarium, gdzie pod sztucznym niebem zaprezentowano ciekawe zjawiska astronomiczne widoczne na sferze niebieskiej jak również mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli astronautami i poznawali jak wygląda życie na pokładzie pojazdu kosmicznego. Na koniec udało nam się przejść parkiem miejskim nazwanym – Błoniami Niepołomickimi. Znajduje się tu m.in.: ogród doświadczeń, park sensoryczny, ścieżki do bie

     • Klasa 3a na Zielonej Szkole

      W dniach od 24 – 28 IV 2023 r. klasa 3a wzięła udział w projekcie „Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz”. Tematem przewodnim programu jest „Natura i kultura w Zagórzańskich Dziedzinach”. Uczniowie klasy 3 a brali udział w licznych warsztatach kulturalno-oświatowych, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych oraz zajęciach przyrodniczych.

     • Brzechwa Dzieciom - konkurs recytatorski

      W środę 26 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Brzechwa Dzieciom". Uczestników konkusu oraz zebraną widownię powitała Pani Dyrektor życząc powodzenia wszystkim uczniom. Zadanie konkursowe polegało na pięknym wyrecytowaniu wybranego wiersza jednego z nasłynniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci poetów - Jana Brzechwy.

     • Śladami Jana Matejki

      Tuż przed majówką klasa 3b zaliczyła wycieczkę śladami naszego najwybitniejszego malarza dziejów Polski . Spacer zaczęliśmy od Placu Jana Matejki i szkoły obecnie Akademii Sztuk Pięknych, w której niegdyś studiował i był rektorem mistrz. Następnie wzdłuż Barbakanu przeszliśmy ul.Floriańsą , na której jest zaprojektowany przez Matejkę wizerunek Orła. Pod nr 41 znajduje się Dom Jana Matejki. W tym miejscu urodził się i zmarł malarz. Obecnie dom został przeznaczony na muzeum artysty.

     • ROWEROWY MAJ

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy przedszkolak/uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jestwyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy do piątku 29 kwietnia 2022 roku. (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny). Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2022 roku.

     • Dzień Ziemi w klasie 1b

      Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1b zastanawiając się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety, postanowili posprzątać teren wokół szkoły. Zaopatrzyli się w potrzebny sprzęt (worki na śmieci oraz rękawiczki) i wyruszyli do akcji. Efekty można zobaczyć w naszej fotogalerii. Wykonaliśmy też piękne prace plastyczne i opaski, które będą przypominać nam, że o Ziemię należy dbać przez cały rok, nie tylko od święta.

     • "Solni detektywi"-wycieczka do Wieliczki

      21 kwietnia klasa 3b pojechała na wycieczkę do Wieliczki , gdzie w Muzeum Żup Krakowskich uczestniczyła w warsztatach „Solny detektyw”. Razem z przewodnikiem zjechaliśmy 135 m pod ziemię. Tam szliśmy podziemnymi korytarzami i podziwialiśmy jak wyglądało wnętrze kopalni. Dowiedzieliśmy się o pracy górników i zwierząt, jaki był sprzęt, jakimi narzędziami pracowali.

     • Światowy Dzień Ziemi 2023

      W ubiegłym tygodniu, 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 53. Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      Dzień Ziemi to święto, w trakcie którego promowane są postawy ekologiczne oraz zdrowy tryb życia. Obecnie co roku na całym Świecie podczas tego szczególnego dnia organizowane są różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, festyny, przedstawienia oraz akcje obejmujące porządkowanie najbliższej okolicy.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HUMANISTYCZNY „1, 2, 3 WIEDZĘ MASZ TY” POD PATRONATEM DZIELNICY XII

      W czwartek 30 marca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego „1, 2, 3 wiedzę masz Ty” wraz z uroczystym rozdaniem dyplomów i nagród.

      W konkursie brały udział drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu przewodnika po Krakowie. W drugiej części drużyny rozwiązywały quiz o legendach krakowskich (klasy IV-VI) i o Krakowie w okresie renesansu (klasy VII–VIII). W ostatniej części konkursu uczestnicy napisali legendę związaną z wybranym miejscem w okolicy.

     • Klasy czwarte w Europejskim Centrum Bajki

      W ubiegłym tygodniu, po przerwie świątecznej uczniowie klas czwartych udali się z wycieczką do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Niezwykła podróż do świata fantazji i iluzji dostarczyła naszym podopiecznym nie tylko wspaniałej zabawy, ale również wielu ciekawych informacji na temat animacji, bajek, baśni oraz spektakli teatralnych.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Wielkanoc 2023 ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc 2023 ”. Organizatorem konkursu był Dwór Czeczów- filiaCentrum Kultury Podgórza.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę plastyczną inspirowaną Świętami Wielkanocnymi (wielkanocna kartka, pisanka, palma, stroik, koszyczek, itp.) . Spośród wielu pięknych dzieł mali artyści Szkoły Podstawowej nr 123 zostali wyróżnieni. Dla laureatów został przygotowany uroczysty finał Konkursu i wręczenie nagród.
      W ramach finału Konkursu odbył się koncert pt. "Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu
      zespołu Pieśniara.
      Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ib Zuzanna Kulig​​​​​​

     • Święta, święta biją dzwony....

      W dniu 5 kwietnia odbył się w naszej szkole apel wielkanocny. Uczniowe zaprezentowali zwyczaje i przybliżyli symbolikę Świąt. Na koniec uczniowie klas zaśpiewali piosenkę „ Święta, Święta biją dzwony”.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych