• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      21 czerwca 2024 roku uczniowie klas 4 - 8 spotkali się na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Apel został przygotowany przez uczniów klas siódmych wspólnie z wychowawcami. Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły podsumowując miniony rok szkolny.

     • I Ty możesz zmieniać świat ... rok szkolny 2023/2024

      Milena Jacak - uczennica klasy 8a

      Gdyby przyszło Jej żyć w XVI wieku, niewątpliwie zostałaby wpisana w poczet wybitnych HUMANISTÓW ! Jednym słowem nastolatka wszechstronnie utalentowana. Na co dzień emanuje pogodą ducha, ciepłym uśmiechem. Kobieta nosząca imię Milena jest prawdziwą, życiową wojowniczką ( i to by się zgadzało), w mniej i bardziej ważnych sprawach walczy do końca… AMBITNA!

     • Kłopoty leśnych krasnali...

      Szkole koło muzyczno-teatralne uczniów z klas 2b i 2c pod kierunkiem p. Doroty Cienkosz i p. Justyny Zapiór zaprezentowało przedstawienie pt. "Kłopoty leśnych krasnali". Dzieci miały okazję wystąpić dwukrotnie. Najpierw w czwartkowe popołudnie dla rodziców i seniorów w ramach podsumowania projektu "Działajmy razem" oraz w piatkowy poranek 14 czerwca dla swoich koleżanek i kolegów z klas 1-3.

     • Szkolny projekt - „ Aktywni ze sztuką”

      W dniu 13 czerwca 2024 r. w ramach projektu„ Aktywni ze sztuką” odbyły się warsztaty edukacyjno-plastyczne. Siódmoklasiści wspólnie z młodszymi uczniami z klasy 2b wykonywali pracę plastyczną pt. „Moje wymarzone i bezpieczne wakacje”. Na początku zajęć p. Agnieszka Jasińska przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego zachowania podczas pobytu w różnych miejscach wakacyjnych. Następnie starsi uczniowie pomagali drugoklasistom wycinać kształty, które wspólnie przyklejali, tworząc pracę plastyczną.

     • SZKOLNE KOŁO WOKALNO - TEATRALNE NA PIKNIKU RODZINNYM

      16 czerwca uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym wystąpili z programem artystycznym na Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Spółdzielnię „Na Kozłówce” i Miasto Kraków. Odbyła się ona na parkingu przy basenie Com-Com Zone przy ul. Facimiech 32, a Szkolne Koło Wokalno - Teatralne reprezentowało naszą szkołę już po raz piąty.

     • Projekt " Aktywni ze sztuką" - plener malarski

      W dniu 7 czerwca uczniowie klasy 7a uczestniczyli w plenerze malarskim, który odbył się w ogrodzie szkolnym. Młodzi artyści mieli za zadanie wykonać pejzaż miejski połączony z otaczająca ich przyrodą.

      Celem ćwiczenia było rozwijanie umiejętności obserwacji i interpretacji otaczającej rzeczywistości oraz wzbogacenie wyobraźni.

     • 2a, 2b i 2c Wycieczka na Kopiec Piłsudskiego

      Uczniowie klas drugich postawili sobie za cel, aby w tym roku szkolnym zdobyć kolejny krakowski kopiec. Na swoim koncie mają już Kopiec Kraka. Tym razem wybór padł na Kopiec Piłsudskiego. Misja zaliczona, a także piknik integracyjny na polanie pod kopcem. Były gry i zabawy, a na zakończenie wycieczki pyszne lody.

     • 2b i 2c NA GALI ZAKOŃCZENIA PROJEKTU AKADEMIA BOHATERÓW KLIMATU

      11 czerwca odbyła się uroczysta gala na zakończenie II edycji Akademii Bohaterów Klimatu, na której swoją obecnością zaszczycił Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Pan Stanisław Kracik. Było to spotkanie podsumowujące akademię z udziałem wszystkich 10 klas z Krakowa, które wzięły udział w projekcie. Odbyło się ono w Nowohuckim Centrum Kultury.

     • Sukces Jana Ostrowskiego z klasy 5c

      Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Ostrowski uzyskał bardzo wysoki wynik w Konkursie Literacko-Plastycznym X-lecia Rady Krakowskich Seniorów - dla Seniorów i Uczniów pt. "Łączymy pokolenia - Mój Kraków". W kategorii prace literackie - dzieci 12-18 lat, Jaś zdobył II miejsce, natomiast w kategorii prace plastyczne - Młodzież - 12-18 lat, uzyskał wyróżnienie. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie urzędu miasta w Pałacu Wielopolskich w Krakowie.

     • Sukces Jakuba Błaszczyka z klasy 2b

      Miło nam poinformować, że Jakub Błaszczyk z klasy 2b został laureatem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Drzewo Genealogiczne "Portret Rodziny". Organizatorem inicjatywy było Centrum Młodzieży Jordan przy współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

      Gratulujemy !!!!!

     • Klasa 2b w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej

      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia.

     • Warsztaty ceramiczne

      W dniu 21 maja 2024 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez pracowanie artystyczną „Mali Twórcy”. Uczniowie klas 4a i 5c własnoręcznie wykonali kubek, który dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia miały na celu doskonalenie możliwości pracy manualnej i twórczej.

      Agnieszka Jasińska - nauczyciel plastyki

     • Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów 2024/2025

      ZEBRANIE

      Zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025 odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.00. Zapraszamy na salę gimnastyczną na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły. p. Martą Dębosz-Warchoł, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

      WYPRAWKA

      Co będzie potrzebne w klasie pierwszej?

     • DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO

      6 czerwca uczniowie klasy 2 c wybrali się na DRZWI OTWARTE KRAKOWSKIEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Poznali kulisy pracy pogotowia, zobaczyli wnętrza ambulansów i sprawdzili, jak działa najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia. Nauczyli się zasad pierwszej pomocy – na manekinach i pod okiem doświadczonych instruktorów. 130 lat temu powstało w Krakowie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie pogotowie ratunkowe. 6 czerwca 1891 roku po raz pierwszy pospieszyła do pacjentów karetka konna.

     • Laureaci konkursu pięknego czytania w j. angielskim

      Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego czytania w języku angielskim dla kl. 1-3.

      2 miejsce - Samson Śliżewski z kl. 2c

      3 miejsce - Victoria Simonides z kl.3b

      Wyróżnienie otrzymali:

      Alicja Maślanka z kl. 3a

      Mateusz Stanewicz z kl. 2b

      Michał Groom-Nowak z kl. 2a

     • Kapelusze Pani Wrony

      Uczniowie klasy 2b po przeczytaniu lektury postanowili zamienić się w projektantów i stworzyć niepowtarzalne kapelusze dla Pani Wrony. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach :)

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych