• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Wielkanoc 2023 ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc 2023 ”. Organizatorem konkursu był Dwór Czeczów- filiaCentrum Kultury Podgórza.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę plastyczną inspirowaną Świętami Wielkanocnymi (wielkanocna kartka, pisanka, palma, stroik, koszyczek, itp.) . Spośród wielu pięknych dzieł mali artyści Szkoły Podstawowej nr 123 zostali wyróżnieni. Dla laureatów został przygotowany uroczysty finał Konkursu i wręczenie nagród.
      W ramach finału Konkursu odbył się koncert pt. "Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu
      zespołu Pieśniara.
      Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ib Zuzanna Kulig​​​​​​

     • Święta, święta biją dzwony....

      W dniu 5 kwietnia odbył się w naszej szkole apel wielkanocny. Uczniowe zaprezentowali zwyczaje i przybliżyli symbolikę Świąt. Na koniec uczniowie klas zaśpiewali piosenkę „ Święta, Święta biją dzwony”.

     • Wyniki konkursu pt. "Wiosna na łące"

      Z przyjemnością prezentujemy wyniki szkolnego konkursu dla klas I-III "Wiosna na łące"

      I miejsce - Amelia Jankowicz 2a

      II miejsce - Amelia Bochenek 2a

      III miejsce - Jakub Sikora 1a

      Wyróżnienia: Jakub Błaszczyk - 1b, Bartosz Madejczyk - 1a

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy !

     • Zajęcia integracyjne w świetlicy

      Dnia 30 marca 2023 roku w świetlicy odbyły się z integracyjne zajęcia wiosenno - świąteczne z udziałem rodziców. Dzieci rozwiązywały zagadki tematyczne oraz quiz świąteczny. Następnie na kilku stanowiskach wykonaliśmy kurczaczki, zajączki oraz wspólny koszyczek Wielkanocny.

     • Klasy trzecie w Zalipiu

      Dnia 4 kwietnia 2023 roku klasy 3a, 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do Zalipia. Jest to niewielka wieś, położona w województwie małopolskim, niedaleko Tarnowa, która od dawna słynie z malowania domów w kwieciste wzory.

      Zwiedziliśmy zagrodę Felicji Curyłowej - obecnie oddział Muzeum Okręgowego, w której można podziwiać - obok malowanych ścian domu i zabudowań gospodarczych - przepięknie dekorowane wnętrze chaty. Dom artystki już za jej życia był licznie odwiedzany i przez lata stał się najważniejszym miejscem dla wszystkich zainteresowanych sztuką ludową. Obiekt został zachowany w identycznej postaci, jak za życia malarki.

     • Warsztaty ceramiczne w klasie 1 c

      Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Dzieci przygotowały pracę związaną ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podejrzewamy, że zajączki będą piękną ozdobą wielkanocnych stołów. :)

     • 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 

      Drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
      W tym czasie szkoły włączają się w akcję i organizują wydarzenia związane z tematyką autyzmu. Wszystkie działania zmierzają w kierunku poszerzania świadomości społecznej, zwiększają wiedzę i wspierają osoby ze spektrum. Warto zgłębić ten temat zanim zaświecimy na niebiesko(kolor autyzmu).

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach sensorycznych. Poznawali świat poprzez zmysł wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm a poprzez udział w doświadczeniach sensorycznych przenieśli się do świata autyzmu i poczuli, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

     • Świąteczny kogel-mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku.

      Uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory. Zwiedzili przepiękne sale muzealne oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach „ Świąteczny kogel - mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku”. W trakcie zajęć poznali zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedzieli się, czym jest Rękawka, odpust Emaus oraz pucheroki. Uczniowie malowali też drewniane jaja. Wycieczkę zakończyliśmy wysłuchaniem hejnału z Wieży Mariackiej, spacerem po Rynku, ulicą Grodzką, aż pod Wawel.

     • Palmy wielkanocne

      W ostatni piątek w klasie 3b odbyły się warsztaty wielkanocne. Tym razem robiliśmy palmę wielkanocną. Wykonywaliśmy ją pod czujnym okiem i z pomocą Mamy Karola. Nauczyła nas jak zrobić piękne kwiaty z bibuły i połączyć odpowiednio wszystkie elementy. Jesteśmy gotowi na Niedzielę Palmową , a niektórzy postanowili oddać swoje palmy na konkurs. Święta nadchodzą wielkimi krokami.

     • Klasa 3b w kosmosie!

      28 kwietnia uczniowie klasy 3b odwiedzili Kosmopark. W tym wyjątkowym miejscu mogli przenieść się na odległe planety. Na początku dawka wiadomości o pierwszych lotach w kosmos. Następnie oglądali filmiki jak przebiega życie w rakiecie. Potem chętni próbowali czy zaliczą kurs zanim wsiądą do rakiety na symulatorach. Mogli też sprawdzić swoją wagę, czy usłyszeć swój głos na różnych planetach. Kto wie , może kiedyś te loty staną się dla nich realne?:)

     • Klasy pierwsze w Cinema City

      Klasy pierwsze w Cinema City.W marcu klasa 1a, 1b i 1c w ramach integracji i wzmacniania więzi koleżeńskiej - wybrały się do Cinema City na seans „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”. Film oparty na podstawie bestselerowej serii książek dla dzieci Martina Widmarka dostarczył wiele wrażeń i emocji oraz zachęcił do czytania kolejnych przygód młodych detektywów.

     • Klasa 1a w Żywej Pracowni

      Zbliża się Wielkanoc, a więc to najwyższa pora, by rozpocząć przedświąteczne przygotowania. Uczniowie klasy 1a zazęli je od warsztatów z wyplatania niezbędnych na te święta koszyczków. Zajęcia odbyły się w Żywej Pracowni - niezwykłym i inspirującym miejscu, które od wejścia zachwyciło pierwszoklasistów niesamowitą atmosferą.

     • Dzień Książki dla Dzieci

      W niedzielę 02.04 przypada 218 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, a wraz z nią święto najmłodszych czytelników – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – obchodzone nieprzerwanie od 1967. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem literackim Grecji. Przewodzi mu hasło zaczerpnięte z wiersza Vangelisa Iliopoulosa „Jestem książką, przeczytaj mnie”.

     • Projekt "WYBITNI NAUKOWCY" - wyróżnienia

      Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły, Nina Jarosz (8c) i Marta Błaszczyk (5a) otrzymały wyróżnienie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za aktywny udział w przyrodniczym projekcie pt. "WYBITNI NAUKOWCY". Gratulujemy sukcesu !

     • Wycieczka do teatru na spektakl „Brzydkie kaczątko”

      W piątek 24 marca uczniowie klas 3a i 3c naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Teatru Groteska, aby zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko”oparte na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. Był to przepiękny spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.

     • Kto czyta, żyje podwójnie...

      W marcu został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy dla klas 2-8 na najwięcej przeczytanych książek w pierwszym półroczu. Oto wyniki:

      I miejsce: Jan Ostrowski kl. 4c

      II miejsce: Alicja Gąsiorek kl. 4c

      III miejsce: Kacper Kubin kl. 6b

      Gratulujemy i cieszymy się, że czytanie książek ma grono pasjonatów!

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych