• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Wycieczka 1a i 1c do Relaksowiska Red Raj

      Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w dniu 29.05.2024 r. klasy 1a i 1c wybrały się do Zagrody Edukacyjnej Red Raj w Młoszowej. Na miejscu uczniowie skorzystali z wielu atrakcji: park linowy, zamek dmuchany, park Ninja, tor do zjazdu na oponach, plac zabaw wyposażony w trampoliny, kręgielnię, tyrolkę.

     • WARSZTATY "SMAKI ŚWIATA" W 2C i 2A

      28 maja uczniowie klasy 2ai 2c uczestniczyli w warsztatach „Smaki Świata” prowadzone przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli okazję odkryć różnorodność kulinarną świata. Podczas warsztatów uczniowie za pomocą zmysłów wzroku, smaku, węchu i dotyku poznawali przyprawy. To była fascynująca podróż przez smaki i aromaty, które skrywają różne kuchnie. Dzieci również miały okazję spróbować niecodziennych przysmaków i nauczyć się jeść pałeczkami, co było dla nich nie tylko zabawą, ale także lekcją o kulturze i tradycjach.

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W AKADEMII KROPELKI

      Uczniowie klasy 2b w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Dzieci zmierzyły się z trudnymi tematami jak obieg wody w przyrodzie czy technologie jej uzdatniania, a wszystko przybliżone zostało dzieciom w sposób przystępny i przyjemny :) Dziękujemy :)

     • Wykonanie naczyń z gliny samoutwardzalnej

      Uczniowie klasy 7a w czasie lekcji plastyki lepili naczynia z gliny samoutwardzalnej. Powstały piękne miseczki, talerzyki , kubeczki oraz inne naczynia , które po wyschnięciu zostały pomalowane farbami.

      Praca z gliną miała działanie terapeutyczne i relaksujące.

      Nauczyciel plastyki

      Agnieszka Jasińska

     • KLASA 2 C W  KRAKOWSKIM CENTRUM EDUKACJI KLIMATYCZNEJ

      W ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, 24 maja uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia. Podczas wizyty dzieci stworzyły niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.

     • Szkolny konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk"

      18 kwietnia w naszej skzole odbył się konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk" przeznaczony dla klas 4-8.

      Laureatami zostali:

      I miejsce: Amelia Opałka kl.6a

      II miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c

      III miejsce ex aequo: Milena Syrek kl.7a i Kinga Misiuda kl. 7b

      Serdecznie gratulujemy odwagi i muzycznych zdolności oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach i konkursach.

     • Konkurs "Mistrz kaligrafii"

      W dniu 20 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny dla klas I-III pt. „Mistrz Kaligrafii”.Każdy z uczestników miał za zadanie napisać - najładniej jak potrafi wybrany przez organizatora tekst. W klasach I był to tekst ,,Abecadło” Juliana Tuwima, w klasach II - ,,Co dzieci widziały w drodze” Marii Konopnickiej, w klasach III - ,,Ptasie radio” Juliana Tuwima.

     • Ósmoklasiści z wizytą w Auschwitz-Birkenau

      10 maja uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą udali się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Szcześciogodzinny pobyt wzbogacił ich wiedzę na temat II wojny światowej i stworzył możliwość do głębokich refleksji.

     • Zawody naszych rodziców

      Dnia 7 maja 2024 roku mama jednego z uczniów uczęszczających do świetlicy - Pani Jolanta Stawińska - opowiedziała nam o swoim zawodzie jako kierownik działu analiz w firmie In Post. Dzieci mogły zapoznać się z przygotowaną prezentacją w programie Power Point. Następnie miały do wykonania kilka zadań dotyczących paczkomatów. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wręczyliśmy dyplom z podziękowaniem dla rodzica za spotkanie.

     • Działajmy razem!

      24 kwietnia w ramach projektu "Działajmy razem" odbyło się spotkanie pod hasłem "Gimnastyka dla Seniora". Uczniowie naszej szkoły przekonali osoby starsze jak ważna jest aktywność fizyczna, dzięki której będą cieszyć się dobrą kondycją. Zaprezentowali ćwiczenia, które Seniorzy samodzielnie mogą wykonywać w domu. Była to również okazja do nawiązania relacji i integracji społecznej oraz sposób na budowanie współpracy międzypokoleniowej.

     • Klasy 2b i 2c w EKOSPALARNI

      W ramach projektu „Akademia Bohaterów Klimatu” uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Ekospalarni w Krakowie. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście.

      Wizytę w Ekospalarni rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie zakładu specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, która przybliżyła najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów, czyli: przywóz i rozładunek odpadów, termiczne przekształcenie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał niezapominajkę.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny".

      Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Z naszej szkoły brało udział 31 uczniów z klas I - VIII.

      Laureatami zostali:

      Dawid Kozub z kl. 2a - 13 miejsce w kraju,

      Samson Śliżewski z kl. 2c- 13 miejsce w kraju,

      Jan Kapuśniak z kl. 2c - 15 miejsce w kraju,

     • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      W dniu 26.04.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie klasy IVa i IVb przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 – maja.

     • ROWEROWY MAJ

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy klasy (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny). Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 6 maja do dnia 29 maja 2024 roku.

     • Klasa 2b na Warsztatach Żywieniowych

      Uczniowie klasy 2b w ramach projektu Akademii Bohaterów Klimatu wzięli udział w warsztatach żywieniowych "Jak gotować z myślą o planecie".Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie, a poprowadziła je znana edukatorka kulinarna, ekologiczna, dziennikarka - Sylwia Majcher - autorka bestsellera "Gotuję, nie marnuję", "Kuchnia zero waste po polsku" oraz "Jestem eko. Ja też mogę uratować świat!" Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ mają nasze nawyki żywieniowe na zmiany klimatyczne oraz spróbować swoich sił w przygotowaniu smacznych i zdrowych posiłków w duchu less waste i niemarnowania. Dziękujemy :)

     • Mali wynalazcy z 2b

      Uczniowie klasy 2b przy okazji omawiania tematów związanych z wynalazkami i odkryciami, chcieli poczuć się jak wynalazcy i wykonali własne urządzenia, które mogą być przydatne. Pokazali też, jak można wykorzystać niepotrzebne już surowce wtórne do wykonania pomysłowych prac :)

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych