• Dla Uczniów i Rodziców

     • Od kopacza do górnika

      6 XII uczniowie klas: 1a, 1b, 1c oraz 2a wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Weliczce. Brali udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od Kopacza do Górnika” zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie kopalni soli. Na początku pobytu w Muzeum przypomniana została legenda o księżnej Kindze. Następnie dzieci odbywając interaktywny podziemny spacer zmierzyły się z pracami dawnych górników.

     • "Najpiękniejsza czapka górnika" - rozstrzygnięcie konkursu.

      4 grudnia to Barbórka. Z tej to okazji uczniowie klas I - III zostali zachęceni do wykonania czapek górników nawiązując do wspaniałych tradycji Barbórki, czyli święta górników w Polsce. W dniu 1 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą czapkę górnika. Strona artystyczna prac świadczyła o dużym zaangażowaniu oraz wkładzie pracy włożonym w ich wykonanie. Poniżej lista zwycięzców oraz wyróżnionych:

     • Akademia Bohaterów Klimatu

      Uczniowie klasy 2 b i 2 c w roku szkolnym 2023/2024 będą uczestniczyć w projekcie Akademia Bohaterów Klimatu. Jest to cykl spotkań, podczas których uczniowie mają szansę poprzez gry i doświadczenia poznawać różne aspekty dotyczące klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja. Podczas wydarzenia wyświetlone zostały filmy animowane przygotowane przez Miasto Kraków oraz Wodociągi Miasta Krakowa a uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Magiczny ogród w słoiku".

     • Andrzejki w klasie 2a

      29 listopada uczniowie klasy 2a wspólnie bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Najpierw poznaliśmy dawne zwyczaje związane z wróżbami andrzejkowymi, a następnie próbowaliśmy poznać własną przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez dzieci. Nie zabrakło ciasteczek z wróżbą, magicznych, kart, spodków i oczywiście serc z imionami chłopców i dziewcząt. Tradycyjnie sprawdziliśmy też, czyj bucik jako pierwszy przejdzie przez próg. Zabawę zakończyły wspólne tańce do ulubonej muzyki.

     • Andrzejki w klasie 4a

      W dniu 24.11.2023r. klasa IVa zorganizowała Andrzejki klasowe. Uczniowie przygotowali zabawy, magiczne ciasteczka i wróżby dzięki którym mogli dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości.

      Każdy chciał wiedzieć, co go czeka niebawem . Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, losowały karteczki i liczby , rzucały kostką, rozwiązywały rebusy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ciasteczka z wróżbą.

     • Świetlica realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku"

      W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Cztery pory roku". Oto nasze jesienne prace plastyczne.​​​​

      Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery Pory Roku jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.

     • Sukces Antosi Deptuły

      W dniu 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyło w nim aż 53 uczniów klas I-III z 13 krakowskich szkół.

      Naszą szkołę reprezentowała Antonina Deptuła z klasy 2a. Antosia wykonała piosenkę pt. "To nasza ojczyzna" i zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

     • Fotobudka

      Rok szkolny 2023/24 będzie obfitował w akcje poświęcone Zdrowiu, a nade wszystko zdrowemu odżywianiu. 20 listopada w obiektywie naszego szkolnego fotografa, Ignacego Boruty, znalazły się uczniowskie śniadaniówki, przede wszystkim wypełnione witaminami - owocami, warzywkami, płatkami...Pyszności !

     • Warsztaty - Odnawialne źródła energii

      W piątek 24 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii. Spotkanie rozpoczęło się teoretycznym wprowadzeniem do tematu. Podczas prezentacji uczniowie poznali, co kryje się pod skrótem OZE. Dowiedzieli się, jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Następnie uczniowie podzieleni na zespoły przeprowadzili eksperymenty, w trakcie których wykonali różnorodne testy i pomiary, aby sprawdzić, czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Sprawdzili również wydajność minipaneli słonecznych i spróbowali za ich pomocą uruchomić autko.

     • Koncert Międzypokoleniowy "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

      Uczniowie z koła teatralnego wystąpili na koncercie międzypokoleniowym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Wydarzenie odbyło się 21.11.2023r. na scenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością oraz interakcji z osobami starszymi.

     • Wieczór z poezją i pieśnią patriotyczną

      16 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Prezentowane pieśni i wiersze na tle pięknej scenerii wprowadziły wszytskich w uroczysty nastrój. Zaproszeni goście oraz seniorzy współpracujący w tym roku z naszą szkołą nie kryli wzruszenia.

     • Klasa 2 c na Wawelu

      Uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w lekcji muzealnej "Co archeolodzy znaleźli na Wawelu?" Celem zajęć było przybliżenie najdawniejszych dziejów wzgórza wawelskiego, jego budowli obronnych, rezydencjonalnych i kościelnych. Dzięki zabytkom i wykopaliskom archeologicznym prezentowanym na wystawie uczniowie poznali rolę archeologa w badaniu dawnych dziejów. Odwiedzili również Smoka Wawelskiego oraz zjedli tradycyjne krakowskie obwarzanki :)

     • Spotkanie kynologiczne z Zofią Stanecką w Radio Kraków

      We wtorek 14 listopada klasa 1c miała okazję odwiedzić Radio Kraków, by uczestniczyć w Festiwalu Literatury dla Dzieci: Niech żyje literatura! Temat spotkania brzmiał: Dobry pies! Było to spotkanie kynologiczne z Zofią Stanecką, skierowane przede wszystkim dla wielkich miłośników i miłośniczek psów

     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole


      11 listopada obchodzimy rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii- odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wyemitowana została audycja radiowa przypominająca historię naszej ojczyzny. Przekazywane treści przeplatane były patriotycznymi piosenkami.

      Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali występ o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i wspólnie zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienki”, „My Pierwsza Brygada”, „Piechota” oraz „Wojenko, wojenko”. W ramach ogólnopolskiej akcji #Szkoła do hymnu uczniowie wszystkich klas odśpiewali Hymn Polski.

     • Wyniki konkursu "Składamy hołd Orlętom Lwowskim"

      Z przyjemnością informuję, że międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII „Składamy hołd Orlętom Lwowskim” został rozstrzygnięty. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 123 w Krakowie.

      Celami konkursu było:

      •Zachęcenie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat historii Orląt Lwowskich

     • Na krakowskim szlaku niepodległości Polski

      Uczniowie klasy 4c, aby uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości, w dn. 6 listopada wyruszyli szlakiem pamiątek historycznych po pokoleniach Polaków, którzy przez 123 lata zaborów walczyli o wolność ojczyzny.

      Na Rynku Głównym oglądali płytę upamiętniającą przysięgę Tadeusza Kościuszki, naczelnika pierwszego powstania narodowego oraz zapoznali się z jego historią. Następnie wyruszyli do kościoła oo. dominikanów, aby zobaczyć grób gen. Jana Skrzyneckiego, dyktatora powstania listopadowego. Kolejnym etapem wycieczki był kościół oo. franciszkanów, w którym przy grobie Anny Różyckiej, działaczce spiskowej, zapoznali się z historią powstania krakowskiego.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych