• Dla Uczniów i Rodziców


 • Aktualności


     • Wielkanoc

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne. Zostały one przekazane Seniorom uczestniczącym w zajęciach "Z kulturą na ty - od malucha do seniora", organizowanych na terenie Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Kozłówce". Uczniowie spotkali się z Seniorkami, złożyli życzenia i wręczyli pięknie zdobione kartki.

     • Pomagamy Polakom na Ukrainie

      Uczniowie naszej szkoły tuż przed Świętami Wielkanocnymi przyłączyli się do akcji pomocy Polakom na Ukrainie.

      Na pomoc czekały osoby polskiego pochodzenia, które pozostały na Ukrainie. Najczęście ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co mówiąc wojny. Wielkanocne Paczki zostały przygotowane przez uczniów klasy 7a i 3c oraz przekazane zostały do Domu Polonii w Krakowie. Stamtąd zostały dowiezione do rodaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim.

     • Świąteczna środa w szkole…

      Kochani,

      13 kwietnia w naszej szkole królowała świąteczna, wielkanocna wrzawa, przepełniona JAJEM w roli głównej, a nade wszystko śmiechem !

      Mieliśmy okazję poznać zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy, z różnych zakątków świata, a celem każdej klasy było zdobycie gigantycznej pisanki z niespodzianką w środku dla wszystkich uczniów.

     • U progu Wielkanocy...

      W dniu dzisiejszym odbył się apel klas 1-3 pod tytułem Przy wielkanocnym stole. Był to wspólny program wszystkich klas w trakcie, którego Panie odczytywały wiersze a uczniowie śpiewali wesołe piosenki o tematyce świątecznej.​​​​​​​

      W klasach odbyły się spotkania przy wielkanocnym stole, zaś uczniowie klasy 2b odwiedzili kolegów z klas pierwszych z inscenizacją Wielkanocny alfabet.​​​​​​​

     • Wielkanocne warsztaty z ceramiki

      W minionym tygodniu odbyła się druga część warsztatów z ceramiki tym razem o tematyce wielkanocnej. Dzieciaki jak zawsze świetnie sobie poradziły i wykonały piękne prace, które na pewno będą ozdobą w domach podczas nadchodzących świąt Wielkanocnych.

     • Klasa 3c z wizytą w bibliotece

      Po długiej przerwie spowodowanej pandemią Filia nr 44 Biblioteki Publicznej ponownie otworzyła drzwi dla młodych czytelników. W czwartek 31 marca uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą i panią Magdaleną Feliks odwiedzili osiedlową bibliotekę. Dzieci czestniczyczyły w bardzo ciekawych zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki w oparciu o książkę pt. "Czarna książka kolorów".

     • Zbiórka na rzecz osób pokrzywdzonych wojną w Ukrainie

      W dniach od 9 do 11 marca w naszej szkole, w ramach pomocy Ukrainie, odbywała się sprzedaż ciast, babeczek oraz innych słodkości przygotowanych przez dzieci, rodziców i grono pedagogiczne. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i podczas każdej przerwy wokół stoiska ze słodyczami nie brakowało chętnych do ich zakupu. Udało się zebrać niesamowitą kwotę 4150 zł, która w całości została przeznaczona na pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej wspierającej uchodźców oraz osoby dalej przebywające na terenach Ukrainy.

     • Tydzień matematyczny - podsumowanie

      PODSUMOWANIE TYGODNIA MATEMATYKI

      W dniach 14 – 18 marca 2022 r. w naszej szkole królowała matematyka. Zaproponowane zabawy i konkursy cieszyły się wśród uczniów klas IV – VIII dużym zainteresowaniem.

      Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursów.

      „Matematyka jest wszędzie” – konkurs plastyczno – literacki

     • Z wizytą w Teatrze Groteska

      W marcu uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc wybrali się do Teatru Groteska w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w spektaklu pt.: „Detektyw Pozytywka”, przygotowanym na podstawie książki autorstwa Grzegorza Kasdepke.

      Podczas przedstawienia uczniowie mieli możliwość rozbudzenia swoich zainteresowań teatralnych, uczenia się kultury odbioru sztuki i świadomego z nią obcowania. Kształtowali nawyki właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz integrowali się podczas wspólnego wyjścia.

     • Informacja Dyrektora SP 123

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie informuje o liczbie wolnych miejsc w poszczególnych klasach:

      Klasa I - 1

      Klasa II - 23

      Klasa III - 16

      Klasa IV- 9

      Klasa V - 5

      Klasa VI - 0

      Klasa VII - 18

      Klasa VIII - 14

      Директор початкової школи № 123 у Кракові повідомляє про кількість вільних місць у кожному класі:

     • Powitanie wiosny 2022

      ​​​​​W tym roku nadejście wiosny widać było gołym okiem. Pierwszy dzień wiosny był ciepły i pełen słońca. Uczniowie klas I-III poprzez ubiór, okrzyki, śpiew, wspólną zabawę zaakcentowali nadejście wiosny. Na korytarzach królował kolor zielony oraz wiosenne opaski na głowach.

      ​​​

      Na boisku szkolnym wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną wiosenną piosenkę, dwójka uczniów z klasy 3a zagrała na dzwonkach „Stokrotkę”, dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania dotyczące wiosny. Na koniec podążając za Marzanną przeszliśmy marszem dookoła szkoły. Dzień był radosny, pełen wiosny.

     • Wycieczka klas trzecich do Kopalni Soli w Bochni

      Uczniowie klasy IIIa, IIIb I IIIc odwiedzili zabytkową, najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.

      Podróż rozpoczęła się od zjazdu pod ziemię. Panie Przewodniczki - bardzo ciekawie przybliżyły nam historię kopalni, opowiedziały o ciężkiej pracy górników, o tradycjach, obyczajach i legendach z nią związanych. Mieliśmy możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych z soli oraz odbyć podróż podziemną kolejką zwaną „Kuba”. Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejowe i przejeżdża pociąg. Na koniec spotkaliśmy się z dobrym duchem kopalni Skarbnikiem, który sprawdził naszą wiedzę i obdarował woreczkami soli tzw. „białym złotem”. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn.

     • Wycieczka do Tarnowa - Spacer "Szlakiem pamiątek po Generale Bemie”

      16 marca 2022 r. klasy 5a, 5b i 6a wzięły udział w wycieczce do Tarnowa "Szlakiem pamiątek po Generale Bemie".

      Miejsca i zabytki, które mieliśmy okazję zobaczyć to:

      - Galeria "Panorama" na dworcu PKP (oddział Muzeum Okręgowego) – uczniowie zapoznali się z biografią naszego patrona J. Bema i obejrzeli fragmenty "Panoramy Siedmiogrodzkiej" autorstwa Jana Styki,

     • Klasa 2b na ZIELONEJ SZKOLE

      W dniach 7 -11 marca, w ramach programu organizowanego przez KSOS, klasa 2b była na zielonej szkole w Bazie Wypoczynkowo-Szkoleniowej „Lubogoszcz” w Kasinie Małej. Podczas pobytu dzieci intensywnie doskonaliły sprawności pokonywania naturalnych przeszkód w terenie górskim, pracowały nad kondycją, na boisku i sali ćwiczeń. Pod fachowym okiem ratowników GOPR uczyli się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia lawiną, udzielać pierwszej pomocy, pakować się na wyprawy górskie oraz pokonali most linowy.

     • Dzień Herbaty

      25 lutego świętowaliśmy w naszej szkole "Dzień Herbaty". W ramach akcji SU "Klasa z klasą" klasa 8a przygotowała różne informacje i ciekawostki o herbacie. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na losowo wybrane pytanie z quizu. Nagrodą była pyszna herbata serwowana przez uczennice kl. 8a. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo jakże miło i przyjemnie wypić pyszną herbatkę w czasie przerwy...

     • Konkurs "Walentynka"

      W naszej szkole odbył się konkurs na kartkę walentynkową w języku angielskim dla klas 2 i 3.

      Podajemy wynki i gratulujemy:

      1. miejsce - Laura Iwańska 2b

      2. miejsce - Wiktoria Łukasik 3b, Bartek Szęklewski 2b, Michał Trojanowski 2b

      3. miejsce - Karol Hala 2b, Ola Pękala 2c

      4. wyróżnienia - Karolina Płazińska 2c, Małgorzata Trela 2c, Anastazja Leleka 3a

     • Wyniki konkursu

      Z przyjemnością przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu na Lapbook o patronie szkoły - Józefie Bemie.

      I miejsce: Łucja Korczek 5b i Wiktor Korczek 8b

      II miejsce: Nina Jarosz 7c

      Kinga Misiuda 5b

      III miejsce: Hania Rożek i Emilia Nguyen 5a
      Julia Sala i Milena Syrek 5a

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych