• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Sukces naszych uczniów !

      Z satysfakcją informujemy, że Aleksander Opiela i Mikołaj Trojanowski z klasy 7b zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

     • Klasa 2b w Muzeum Archeologicznym

      Uczniowie klasy 2b wybrali się do Muzeum Archeologicznego na ulicy Poselskiej. Zwiedzili wystawę oraz wzięli udział w lekcji muzealnej „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”. Dzieci wzięły też udział w warsztatach ceramicznych, na których wykonali gliniane naczynia.

     • Mikołajki w klasie 2b

      Uczniowie klasy 2b z utęsknieniem czekali na odwiedziny Świętego Mikołaja. Z tej okazji wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników świątecznych. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, a każdy z uczniów otrzymał prezent :) To był bardzo miło spędzony czas :)

     • "Rany Julek!" Wyniki konkursów

      W listopadzie uczniowie klas 1-3 brali udział w dwóch konkursach związanych z poezją Juliana Tuwima. Pierwszy z nich - plastyczny - polegał na wykonaniu ilustracji do wybranego wiersza Juliana Tuwima techniką kolażu. Drugi - był konnkursem recytatorskim, w którym uczniowie zmierzyli się z poezją Tuwima i zaprezentowali przygotowane wiersze przed publicznością.

     • Dzielnicowy Konkurs Wiedzy Patriotycznej "Polskę znamy i kochamy!"

      29 listopada w naszej szkole obył się dzielnicowy konkurs wiedzy patriotycznej „Polskę znamy i kochamy. Patronat honorowy nad konkursem objęła Rada Dzielnicy XII oraz Instytut Pamięci Narodowej. Fundatorami nagród w konkursie była też Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 123 oraz Wydawnictwo Znak.

      Celem konkursu było:

     • Klasa 2c na zielonej szkole

      W dniach od 4.12 do 8.12 uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w Zielonej Szkole w bazie Lubogoszcz w Kasince Małej. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu w lesie. W trakcie wypoczynku uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach: przyrodniczych, artystycznych i ruchowych.

      Każdy dzień zachęcał do kontaktu z przyrodą i poznawania kultury i tradycji Zagórzan. Odwiedzaliśmy Muzeum w Gorczańskim Parku Narodowym. Gościliśmy ratowników GOPR z Grupy Podhalańskiej, którzy prowadzili zajęcia w terenie organizując akcję ratowniczą i park linowy. Zdobyliśmy wiedzę na temat różnorodnych ziół oraz tropów i śladów w przyrodzie. Poznaliśmy przyśpiewki i taniec Zagórzan- konika. Nie zabrakło spontanicznych zabaw na śniegu wokół ośrodka i zabaw integracyjnych oraz ogniska na zakończenie wypoczynku. Wspaniała pogoda zachęcała do pobytu na czystym i rześkim powietrzu. Przyczyniła się do wykorz

     • Otwarte zajęcia w świetlicy szkolnej

      Zapraszamy chętnych uczniów klas I-III, uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzicami, na otwarte zajęcia integracyjne o tematyce świątecznej, które odbędą się dnia 18.12.2023r. (poniedziałek) o godzinie 15.45-17.00 w sali 16. W planie wspólne kolędowanie, quiz "Jaka to kolęda", zabawy, zagadki i wykonanie ozdób świątecznych.

     • Od kopacza do górnika

      6 XII uczniowie klas: 1a, 1b, 1c oraz 2a wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Weliczce. Brali udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Od Kopacza do Górnika” zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie kopalni soli. Na początku pobytu w Muzeum przypomniana została legenda o księżnej Kindze. Następnie dzieci odbywając interaktywny podziemny spacer zmierzyły się z pracami dawnych górników.

     • "Najpiękniejsza czapka górnika" - rozstrzygnięcie konkursu.

      4 grudnia to Barbórka. Z tej to okazji uczniowie klas I - III zostali zachęceni do wykonania czapek górników nawiązując do wspaniałych tradycji Barbórki, czyli święta górników w Polsce. W dniu 1 grudnia 2023 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą czapkę górnika. Strona artystyczna prac świadczyła o dużym zaangażowaniu oraz wkładzie pracy włożonym w ich wykonanie. Poniżej lista zwycięzców oraz wyróżnionych:

     • Akademia Bohaterów Klimatu

      Uczniowie klasy 2 b i 2 c w roku szkolnym 2023/2024 będą uczestniczyć w projekcie Akademia Bohaterów Klimatu. Jest to cykl spotkań, podczas których uczniowie mają szansę poprzez gry i doświadczenia poznawać różne aspekty dotyczące klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja. Podczas wydarzenia wyświetlone zostały filmy animowane przygotowane przez Miasto Kraków oraz Wodociągi Miasta Krakowa a uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Magiczny ogród w słoiku".

     • Andrzejki w klasie 2a

      29 listopada uczniowie klasy 2a wspólnie bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Najpierw poznaliśmy dawne zwyczaje związane z wróżbami andrzejkowymi, a następnie próbowaliśmy poznać własną przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez dzieci. Nie zabrakło ciasteczek z wróżbą, magicznych, kart, spodków i oczywiście serc z imionami chłopców i dziewcząt. Tradycyjnie sprawdziliśmy też, czyj bucik jako pierwszy przejdzie przez próg. Zabawę zakończyły wspólne tańce do ulubonej muzyki.

     • Andrzejki w klasie 4a

      W dniu 24.11.2023r. klasa IVa zorganizowała Andrzejki klasowe. Uczniowie przygotowali zabawy, magiczne ciasteczka i wróżby dzięki którym mogli dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości.

      Każdy chciał wiedzieć, co go czeka niebawem . Dzieci przekłuwały serduszka z imionami, losowały karteczki i liczby , rzucały kostką, rozwiązywały rebusy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby z butami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ciasteczka z wróżbą.

     • Świetlica realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Cztery pory roku"

      W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Cztery pory roku". Oto nasze jesienne prace plastyczne.​​​​

      Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery Pory Roku jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.

     • Sukces Antosi Deptuły

      W dniu 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyło w nim aż 53 uczniów klas I-III z 13 krakowskich szkół.

      Naszą szkołę reprezentowała Antonina Deptuła z klasy 2a. Antosia wykonała piosenkę pt. "To nasza ojczyzna" i zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

     • Fotobudka

      Rok szkolny 2023/24 będzie obfitował w akcje poświęcone Zdrowiu, a nade wszystko zdrowemu odżywianiu. 20 listopada w obiektywie naszego szkolnego fotografa, Ignacego Boruty, znalazły się uczniowskie śniadaniówki, przede wszystkim wypełnione witaminami - owocami, warzywkami, płatkami...Pyszności !

     • Warsztaty - Odnawialne źródła energii

      W piątek 24 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii. Spotkanie rozpoczęło się teoretycznym wprowadzeniem do tematu. Podczas prezentacji uczniowie poznali, co kryje się pod skrótem OZE. Dowiedzieli się, jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Następnie uczniowie podzieleni na zespoły przeprowadzili eksperymenty, w trakcie których wykonali różnorodne testy i pomiary, aby sprawdzić, czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Sprawdzili również wydajność minipaneli słonecznych i spróbowali za ich pomocą uruchomić autko.

     • Koncert Międzypokoleniowy "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

      Uczniowie z koła teatralnego wystąpili na koncercie międzypokoleniowym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Wydarzenie odbyło się 21.11.2023r. na scenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością oraz interakcji z osobami starszymi.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych