• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • Jesienny Kolorowy Tydzień - fotorelacja

      Tydzień jesiennych kolorów za nami! Było bardzo kolorowo i bardzo jesiennie, ale najważniejsze, że wszyscy świetnie się bawiliśmy! Zobaczcie sami!

      DZIEŃ CZERWONY

      DZIEŃ POMARAŃCZOWY

      DZIEŃ ŻÓŁTY

      DZIEŃ BRĄZOWY

     • Klasa 3a na Wawelu

      28 X klasa 3 a wybrała się na Wawel, aby odkrywać zakamarki wzgórza wawelskiego.
      Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Życie codzienne na zamku”. Celem zajęć było przybliżenie życia codziennego dawnych mieszkańców zamku, w tym obyczaju, kultury i ceremoniału dworu królewskiego.

      Pani przewodnik pokazała i zwróciła uwagę na przeznaczenie poszczególnych sal oraz na najważniejsze elementy wyposażenia ekspozycji, omówiła rolę i obowiązki postaci związanych z rezydencją oraz organizację życia dworskiego. W drodze powrotnej udaliśmy się na spacer ulicami Starego Miasta i cieszyliśmy się przepiękną pogodą i piękną, polską jesienią. Oczywiście nie zapomnieliśmy o obwarzankach. Wycieczka była bardzo udana.

     • Dzień Kundelka

      W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto społeczne. Dzień został ustanowiony w dniu 25 października, zaś data nie jest przypadkowa – to również „Dzień o Ustawie Ochrony Zwierząt”.

      Październik jest także miesiącem dobroci dla zwierząt.Chętni uczniowie klas 1-3 pochwalili się swoimi sympatycznymi pupilami.Można było zobaczyć kundelki na korytarzy szklonej galerii. Właściciele powiedzieli o ich przyzwyczajeniach i historiach. Jak widać wszystkie psiaki są szczęśliwe ze swoimi właścicielami.

     • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

      24 października klasa 2a odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Krakowie, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt. W dawnej szkole. Podczas zajęć dzieci oglądały chatę podhalańską z XIX w. oraz dawną salę lekcyjną. W formie zabawy poznawały dawne zwyczaje i pomoce szkolne. Miały też okazję pisać i rysować stalówką zanurzoną w atramencie, twórczo dekorować kleksy i wykonać stemplowane obrazki. Zajęcia dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

     • Turniej Straży Pożarnej

      W piątek 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju organizowanym przez Straż Pożarną i SP 24. Turniej był związany tematycznie z patronem Szkoły Podstawowej nr 24 czyli Krakowską Strażą Pożarną i składał się z części sprawnościowej, artystycznej i teoretycznej. Przed częścią konkursową strażacy zrobili pokaz jak używać sprzętu gaśniczego w przypadku pożaru samochodu.

     • Dzień Krawata

      W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wzięli udział w organizowanej akcji. W ramach konkursu Samorządu Uczniowskiego pt. "Klasa z Klasą ", zliczyliśmy w każdej klasie uczniów, którzy przyłączyli się do organizacji tego wydarzenia. Wszystkim zaangażowanym klasom zostały przyznane punkty !

     • Zajęcia integracyjne

      W miniony piątek uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w formie placu zabaw na sali gimnastycznej. Dzieci miały możliwość spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, które wymagały od nich sprytu, zręczności, a niekiedy także sporo wytrwałości i cierpliwości. Po serii ćwiczeń na kolejnych urządzenaich dzieci przystepowały do konkursu, w którym zdobywały punkty za poprawne wykonanie zadań. Wszyscy nagrodzeni zostali cukierkami.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października to ważny dzień dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

      W tym roku święto to umiliły Koncertem Życzeń klasy 8a i 8b. Nauczyciele, w nastrojowej atmosferze kawiarenki, wysłuchali humorystycznych życzeń im dedykowanych, przeplatanych piosenkami, które wykonywały dziewczynki z klasy 8a. Oby te wszystkie życzenia się spełniły, a nauczyciele i pracownicy szkoły mieli dużo sił, cierpliwości i dobrego humoru. ​​​​​​​

     • Nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym

      Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w Wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie małopolskim jest prowadzony przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciela Roku otrzymała pracująca w naszej szkole nauczycielka: Agnieszka Piskorska-Łuszczyńska.

     • Ślubuję być dobrym uczniem!

      Piątek 14 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w naszej szkole. Właśnie tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Dzieci z klas 1a, 1b i 1c zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod opieką pań wychowawczyń. W uroczystości brali także udział starsi koledzyi koleżanki, którzy powitali peirwszoklasistów w szeregach uczniów.

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

      7 października 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach tej akcji "młodsi" egzaminowali "starszych". Nasi egzaminatorzy, uczniowie klasy 4b, sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia u 146 uczniów klas III - VIII. Ekspertami zostały 53 osoby bezbłędnie wykonując obliczenia w bardzo krótkim czasie. GRATULUJEMY!!!

     • Wrześniowa akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

      W zeszłą środę zakończyła się akcja charytatywna Kredkobranie !

      Zbiórka, zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu, miała na celu skompletowanie przyborów szkolnych, dla dzieci z rodzin żyjących na kresach (Ukrainy, Białorusi i Litwy).

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i dołożyli coś od siebie, jak i opiekunkom Koła Wolontariatu, Paniom Katarzynie Siemieńskiej i Jolancie Popiel, dzięki którym ta akcja mogła w ogóle się odbyć !

     • Krakowskie rady na różne odpady

      Klasa 6a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Ekologiczne BARYCZ. Uczniowie poznali zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego postępowania z nietypowymi odpadami takimi jak elektroodpady i inne odpady niebezpieczne.

      Nasi szóstoklasiści zdobyli wiedzę na temat odzysku i recyklingu surowców wtórnych, oraz funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Miejskiej Kraków.

     • Klasy trzecie w Wygiełzowie

      4 października uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce autokarowej do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego czyli muzeum na świeżym powietrzu w Wygiełzowie. Celem wycieczki było zwiedzenie skansenu, w którym znajdują się zabytki budownictwa drewnianego.

      Uczestniczące w niej dzieci wzięły udział w warsztatach pt: „ Od ziarenka do bochenka” - na zajęciach dzieci poznały rodzaje zbóż, próbowały swoich sił w młóceniu cepami i mieleniu w żarnach, poznały proces wypieku chleba i dowiedziały się jak wyglądało życie ludzi przed 100 laty. Uczniowie mogli zobaczyć następujące obiekty: spichlerz dworski, modrzewiową chałupę sołtysią, dom bogatego chłopa z klasą wiejskiej szkoły i zakładem wikliniarskim oraz stodoły i chlewiki, wszystko bogato wyposażone w oryginalne sprzęty. Najstarszy budynek jaki mogły zobaczyć dzieci to kościół z Ryczowa. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu nie

     • Małopolska Noc Naukowców 2022

      Małopolska Noc Naukowców odbyła się 30.09.2022 od 15.00 do 21.00 po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

      Tradycją jest spotykanie się naukowców Polskiej Akademii Nauk z młodzieżą. Spotkania są prowadzone przystępnym językiem, zrozumiałym dla wszystkich.

      W tym roku nasza szkoła również brała udział w tym przedsięwzięciu.

     • Jesteśmy aktywni!

      W piątek, 30 września wspólnie z uczniami z różnych części świata braliśmy udział w wielkimmiędzynarodowym święcie ruchu czyli w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego. Starsi uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, młodsi w trakcie lekcji w klasach oraz na korytarzu. Nie ważne jest miejsce, ważne są chęci i dobre nastawienie. A tego nam nie brakowało!
      #ESSD2022

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych