• Dla Uczniów i Rodziców


 • Aktualności


     • Przygody z bogami i boginiami...

      W piątek 3 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr... Wszystko za sprawą szkolnego koła teatralnego, które własnie tego dnia zaprezentowało spektakl zatytułowany "Przygody z bogami i boginiami".

      Scenariusz przedstawienia oparty był na znanych mitach greckich. Na scenie nie mogło więc zabraknąć postaci takich jak Prometeusz, Ariadna, Syzyf, czy Dedal i Ikar. W klimat starożytnej Grecji widzów wprowadziłą wspaniała scenografia i kostiumy, w przygotowanie których właczyli się także rodzice. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Elżbiety Trygar oraz Katarzyny Rożek.

     • Wycieczka do Zatorlandu

      6 czerwca uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Parku Rozrywki - Zatorland. Na miejscu czekało ich mnóstwo atrakcji w czterech parkach. Zwiedzanie zaczęli od Parku Mitologii na wodzie, gdzie tramwajem wodnym odbyli rejs między postaciami z mitologii, wysłuchując ich krótkiej historii. Następnie sprawdzili swoje sprawności, na rewelacyjnym torze zręcznościowym w parku linowym. Po zaliczeniu tej aktywności czekała ich przygoda w Parku Dinozaurów.

     • Szkolny Konkurs Piosenki

      Pod koniec maja odbył się szkolny Konkurs Piosenki „Rozśpiewane podwórka”. Uczestniczki prezentowały swoje wokalne talenty, prezentując się w repertuarze piosenek dziecięcych. Jak powiedziała przewodnicząca jury pani Barbara Leśniak – wszystkie mają możliwości i powinny rozwiać swój talent. Cieszymy się, że mają radość ze śpiewania i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Ciężkowic

      27 maja 2022 r klasy 8b i 8c były na wycieczce w Ciężkowicach. Po stresujących egzaminach uczniowie potrzebowali dnia relaksu na świeżym powietrzu.

      Przeszliśmy trasą turystyczną w Skamieniałym Mieście i zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze. Pogoda dopisała i nastroje też były dobre.

      Katarzyna SiemieńskaElżbieta Pasionek

     • Ósmoklasiści w Oświęcimiu

      5 maja 2022 r. klasy ósme odbyły wycieczkę do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Była to prawdziwa lekcja historii. Słuchaliśmy niezwykłych opowieści o historii powstania tego okrutnego miejsca, jego funkcjonowania, losach ludzi, którzy się tam znaleźli oraz okrucieństwie nazistów w tej „fabryce śmierci”.

     • Relacja z Dnia Dziecka na Sportowo!

      W naszej szkole Dzień Dziecka cała społeczność szkolna świętowała zdrowo, czyli na sportowo. Był to dzień pełen wspólnych zabaw ruchowych, umysłowych w trakcie turnieju szachowego oraz przy budowaniu i testowaniu robotów Mbot, zdobywaniu i sprawdzaniu swojej wiedzy na kartę rowerową oraz przy malowaniu twarzy i fotografowaniu się na wesoło w fotobudce.

     • Dzień Dziecka – na sportowo, kolorowo i wesoło.

      To był wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od zabaw na basenie. Potem sportowe konkurencje w szkole , nawet chwilowy deszcz nam nie przeszkodził. Później wyścigi i mecze na boisku. Kolejno atrakcje przygotowane przez starszych kolegów; malowanie twarzy i fotobudka. Na koniec jeszcze pizza zafundowana przez rodziców, upominki i kino w klasie.

     • Sukces naszych uczniów

      Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Albus tytuł laureata uzyskali:

      Aleksander Opiela, klasa 5b

      Szymon Kisiel klasa 7b.

      Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Firlej, Kaja Kudłek, Mikołaj Trojanowski, Piotr Główczyński, Aurelia Figiel, Laila Ropek, Lidia Łyczak i Mikołaj Frasik.

     • MOD czyli Dzień Matki, Ojca i Dziecka w 2b

      Do tego dnia przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Jeszcze podczas pobytu na zielonej szkole, na warsztatach w Izbie Pracy Twórczej w Kasinie Małej, malowaliśmy wzory na płóciennych torbach, które stały się idealnym prezentem dla mam. Natomiast na początku maja uczestniczyliśmy w rewelacyjnych warsztatach ekologicznych „Z sercem do drzew”- podczas, których mogliśmy majsterkować i stworzyliśmy piękny obrazek. ​​​​​​​

     • Rodzinny, majowy weekend - akcja SU - Klasa z Klasą !

      Kochani,

      serce rośnie, patrząc na Wasze rodzinne zdjęcia z majowego wypadu. Piękne jest to, że celebrujecie wspólnie spędzony czas, czas z rodziną ! Te cudowne chwile zawsze będą częścią Was samych, będą Was kształtowały.

      Dziękuję za Wasze zaangażowanie i włączenie się w akcję !

      Agnieszka Piskorska

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasa 7b wraz z wychowawcą przygotowała krótki apel. W rytmach muzyki rockowej przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenia z historii naszego kraju, znalazł się też czas na refleksje i śpiewanie tradycyjnych pieśni patriotycznych.

     • KLASY 6a i 7a NA ZIELONEJ SZKOLE

      W dniach 25-29 kwietnia uczniowie klas 6a i 7a wraz z wychowawcami byli na zielonej szkole w Ośrodku Sportu i Rekreacji ALPINA SPORT w miejscowości Muszyna-Złockie. Podczas pobytu dzieci miały okazję się zintegrować, doskonalić umiejętność pracy w zespole, a także popracować nad kondycją.

     • „Śmieciowa EKO Zabawka” – wyniki konkursu

      Z radością prezentujemy wyniki szkolnego konkursu pt. „Śmieciowa EKO zabawka”. Poniżej lista tegorocznych laureatów.

      I miejsce: Łucja Korczek (5B)

      II miejsce: Franciszek Cygan (5B)

      III miejsce: Wiktor Cepil (4A)

      Wyróżnienia: Mateusz Ofierski (4A), Hanna Rożek (5A), Kacper Kubin (5B), Karolina Sosin (6A), Kacper Trybuła (6A).

     • Tworzymy szkolny ogródek

      W piątek 29 kwietnia w szkole zbieraliśmy kwiaty do SZKOLNEGO OGRÓDKA. Była to jedna z akcji samorządu uczniowskiego "Klasa z Klasą". Następnie uczniowie klasy 7c zasadzili przed budynkiem szkoły przyniesione, przepiękne, kwitnące rośliny, m.in. bratki, stokrotki, goździki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji.

     • Dzień Ziemi 2022

      22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 52. Międzynarodowy Dzień Ziemi, który jest największym dorocznym świętem ekologicznym na świecie, poświęconym naszej planecie i jej środowisku naturalnemu.

      W ramach szkolnych obchodów tego święta, nasza społeczność szkolna miała okazję zakupić sadzonki roślin wyhodowanych specjalnie na tą okazję. Na naszym stoisku dominowały rośliny z rodzaju Geranium, Chlorophytum oraz wielobarwne trzykrotki i fitonie. Sam kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zakupione rośliny na pewno staną się ozdobą naszych domów i przyczynią do poprawy jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

     • Rowerowy Maj

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy do piątku 29 kwietnia 2022 roku (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny).

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych