• Dla Uczniów i Rodziców

     • Wycieczka do Planetarium w Niepołomicach

      8 V 2023 r. klasa 3 a wybrała się do Niepołomic. Spacerując uliczkami weszliśmy na dziedziniec zamku w Niepołomicach, mogliśmy pobawić się na placu zabaw, a docelowo wzięliśmy udział w „Gwiezdnej przygodzie” w planetarium w Niepołomicach.

      W trakcie zajęć obejrzeliśmy prezentację o tematyce astronomicznej, słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem opowieści bogatej w treść, obraz i dźwięk, wzbogaconej filmami edukacyjnymi oraz symulacjami komputerowymi. Uzupełnieniem tego był seans w nowym cyfrowym planetarium, gdzie pod sztucznym niebem zaprezentowano ciekawe zjawiska astronomiczne widoczne na sferze niebieskiej jak również mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli astronautami i poznawali jak wygląda życie na pokładzie pojazdu kosmicznego. Na koniec udało nam się przejść parkiem miejskim nazwanym – Błoniami Niepołomickimi. Znajduje się tu m.in.: ogród doświadczeń, park sensoryczny, ścieżki do bie

     • Klasa 3a na Zielonej Szkole

      W dniach od 24 – 28 IV 2023 r. klasa 3a wzięła udział w projekcie „Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz”. Tematem przewodnim programu jest „Natura i kultura w Zagórzańskich Dziedzinach”. Uczniowie klasy 3 a brali udział w licznych warsztatach kulturalno-oświatowych, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych oraz zajęciach przyrodniczych.

     • Brzechwa Dzieciom - konkurs recytatorski

      W środę 26 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Brzechwa Dzieciom". Uczestników konkusu oraz zebraną widownię powitała Pani Dyrektor życząc powodzenia wszystkim uczniom. Zadanie konkursowe polegało na pięknym wyrecytowaniu wybranego wiersza jednego z nasłynniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci poetów - Jana Brzechwy.

     • Śladami Jana Matejki

      Tuż przed majówką klasa 3b zaliczyła wycieczkę śladami naszego najwybitniejszego malarza dziejów Polski . Spacer zaczęliśmy od Placu Jana Matejki i szkoły obecnie Akademii Sztuk Pięknych, w której niegdyś studiował i był rektorem mistrz. Następnie wzdłuż Barbakanu przeszliśmy ul.Floriańsą , na której jest zaprojektowany przez Matejkę wizerunek Orła. Pod nr 41 znajduje się Dom Jana Matejki. W tym miejscu urodził się i zmarł malarz. Obecnie dom został przeznaczony na muzeum artysty.

     • ROWEROWY MAJ

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy przedszkolak/uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jestwyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy do piątku 29 kwietnia 2022 roku. (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny). Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 4 maja do dnia 31 maja 2022 roku.

     • Dzień Ziemi w klasie 1b

      Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1b zastanawiając się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety, postanowili posprzątać teren wokół szkoły. Zaopatrzyli się w potrzebny sprzęt (worki na śmieci oraz rękawiczki) i wyruszyli do akcji. Efekty można zobaczyć w naszej fotogalerii. Wykonaliśmy też piękne prace plastyczne i opaski, które będą przypominać nam, że o Ziemię należy dbać przez cały rok, nie tylko od święta.

     • "Solni detektywi"-wycieczka do Wieliczki

      21 kwietnia klasa 3b pojechała na wycieczkę do Wieliczki , gdzie w Muzeum Żup Krakowskich uczestniczyła w warsztatach „Solny detektyw”. Razem z przewodnikiem zjechaliśmy 135 m pod ziemię. Tam szliśmy podziemnymi korytarzami i podziwialiśmy jak wyglądało wnętrze kopalni. Dowiedzieliśmy się o pracy górników i zwierząt, jaki był sprzęt, jakimi narzędziami pracowali.

     • Światowy Dzień Ziemi 2023

      W ubiegłym tygodniu, 20 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 53. Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      Dzień Ziemi to święto, w trakcie którego promowane są postawy ekologiczne oraz zdrowy tryb życia. Obecnie co roku na całym Świecie podczas tego szczególnego dnia organizowane są różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, festyny, przedstawienia oraz akcje obejmujące porządkowanie najbliższej okolicy.

     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HUMANISTYCZNY „1, 2, 3 WIEDZĘ MASZ TY” POD PATRONATEM DZIELNICY XII

      W czwartek 30 marca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego „1, 2, 3 wiedzę masz Ty” wraz z uroczystym rozdaniem dyplomów i nagród.

      W konkursie brały udział drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu przewodnika po Krakowie. W drugiej części drużyny rozwiązywały quiz o legendach krakowskich (klasy IV-VI) i o Krakowie w okresie renesansu (klasy VII–VIII). W ostatniej części konkursu uczestnicy napisali legendę związaną z wybranym miejscem w okolicy.

     • Klasy czwarte w Europejskim Centrum Bajki

      W ubiegłym tygodniu, po przerwie świątecznej uczniowie klas czwartych udali się z wycieczką do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Niezwykła podróż do świata fantazji i iluzji dostarczyła naszym podopiecznym nie tylko wspaniałej zabawy, ale również wielu ciekawych informacji na temat animacji, bajek, baśni oraz spektakli teatralnych.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Wielkanoc 2023 ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc 2023 ”. Organizatorem konkursu był Dwór Czeczów- filiaCentrum Kultury Podgórza.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę plastyczną inspirowaną Świętami Wielkanocnymi (wielkanocna kartka, pisanka, palma, stroik, koszyczek, itp.) . Spośród wielu pięknych dzieł mali artyści Szkoły Podstawowej nr 123 zostali wyróżnieni. Dla laureatów został przygotowany uroczysty finał Konkursu i wręczenie nagród.
      W ramach finału Konkursu odbył się koncert pt. "Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu
      zespołu Pieśniara.
      Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Ib Zuzanna Kulig​​​​​​

     • Święta, święta biją dzwony....

      W dniu 5 kwietnia odbył się w naszej szkole apel wielkanocny. Uczniowe zaprezentowali zwyczaje i przybliżyli symbolikę Świąt. Na koniec uczniowie klas zaśpiewali piosenkę „ Święta, Święta biją dzwony”.

     • Wyniki konkursu pt. "Wiosna na łące"

      Z przyjemnością prezentujemy wyniki szkolnego konkursu dla klas I-III "Wiosna na łące"

      I miejsce - Amelia Jankowicz 2a

      II miejsce - Amelia Bochenek 2a

      III miejsce - Jakub Sikora 1a

      Wyróżnienia: Jakub Błaszczyk - 1b, Bartosz Madejczyk - 1a

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace, a zwycięzcom gratulujemy !

     • Zajęcia integracyjne w świetlicy

      Dnia 30 marca 2023 roku w świetlicy odbyły się z integracyjne zajęcia wiosenno - świąteczne z udziałem rodziców. Dzieci rozwiązywały zagadki tematyczne oraz quiz świąteczny. Następnie na kilku stanowiskach wykonaliśmy kurczaczki, zajączki oraz wspólny koszyczek Wielkanocny.

     • Klasy trzecie w Zalipiu

      Dnia 4 kwietnia 2023 roku klasy 3a, 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do Zalipia. Jest to niewielka wieś, położona w województwie małopolskim, niedaleko Tarnowa, która od dawna słynie z malowania domów w kwieciste wzory.

      Zwiedziliśmy zagrodę Felicji Curyłowej - obecnie oddział Muzeum Okręgowego, w której można podziwiać - obok malowanych ścian domu i zabudowań gospodarczych - przepięknie dekorowane wnętrze chaty. Dom artystki już za jej życia był licznie odwiedzany i przez lata stał się najważniejszym miejscem dla wszystkich zainteresowanych sztuką ludową. Obiekt został zachowany w identycznej postaci, jak za życia malarki.

     • Warsztaty ceramiczne w klasie 1 c

      Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Dzieci przygotowały pracę związaną ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podejrzewamy, że zajączki będą piękną ozdobą wielkanocnych stołów. :)

     • 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 

      Drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
      W tym czasie szkoły włączają się w akcję i organizują wydarzenia związane z tematyką autyzmu. Wszystkie działania zmierzają w kierunku poszerzania świadomości społecznej, zwiększają wiedzę i wspierają osoby ze spektrum. Warto zgłębić ten temat zanim zaświecimy na niebiesko(kolor autyzmu).

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach sensorycznych. Poznawali świat poprzez zmysł wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm a poprzez udział w doświadczeniach sensorycznych przenieśli się do świata autyzmu i poczuli, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

     • Świąteczny kogel-mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku.

      Uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory. Zwiedzili przepiękne sale muzealne oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach „ Świąteczny kogel - mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku”. W trakcie zajęć poznali zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedzieli się, czym jest Rękawka, odpust Emaus oraz pucheroki. Uczniowie malowali też drewniane jaja. Wycieczkę zakończyliśmy wysłuchaniem hejnału z Wieży Mariackiej, spacerem po Rynku, ulicą Grodzką, aż pod Wawel.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych