• Dla Uczniów i Rodziców

     • Sukces Antosi Deptuły

      W dniu 20 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 19 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem „Śpiewać każdy może”. Uczestniczyło w nim aż 53 uczniów klas I-III z 13 krakowskich szkół.

      Naszą szkołę reprezentowała Antonina Deptuła z klasy 2a. Antosia wykonała piosenkę pt. "To nasza ojczyzna" i zdobyła wyróżnienie w kategorii soliści. Gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

     • Fotobudka

      Rok szkolny 2023/24 będzie obfitował w akcje poświęcone Zdrowiu, a nade wszystko zdrowemu odżywianiu. 20 listopada w obiektywie naszego szkolnego fotografa, Ignacego Boruty, znalazły się uczniowskie śniadaniówki, przede wszystkim wypełnione witaminami - owocami, warzywkami, płatkami...Pyszności !

     • Warsztaty - Odnawialne źródła energii

      W piątek 24 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące odnawialnych źródeł energii. Spotkanie rozpoczęło się teoretycznym wprowadzeniem do tematu. Podczas prezentacji uczniowie poznali, co kryje się pod skrótem OZE. Dowiedzieli się, jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Następnie uczniowie podzieleni na zespoły przeprowadzili eksperymenty, w trakcie których wykonali różnorodne testy i pomiary, aby sprawdzić, czy wielkość i kształt łopatek wiatraka ma znaczenie przy wytwarzaniu prądu elektrycznego. Sprawdzili również wydajność minipaneli słonecznych i spróbowali za ich pomocą uruchomić autko.

     • Koncert Międzypokoleniowy "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

      Uczniowie z koła teatralnego wystąpili na koncercie międzypokoleniowym "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Wydarzenie odbyło się 21.11.2023r. na scenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością oraz interakcji z osobami starszymi.

     • Wieczór z poezją i pieśnią patriotyczną

      16 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Prezentowane pieśni i wiersze na tle pięknej scenerii wprowadziły wszytskich w uroczysty nastrój. Zaproszeni goście oraz seniorzy współpracujący w tym roku z naszą szkołą nie kryli wzruszenia.

     • Klasa 2 c na Wawelu

      Uczniowie klasy 2 c uczestniczyli w lekcji muzealnej "Co archeolodzy znaleźli na Wawelu?" Celem zajęć było przybliżenie najdawniejszych dziejów wzgórza wawelskiego, jego budowli obronnych, rezydencjonalnych i kościelnych. Dzięki zabytkom i wykopaliskom archeologicznym prezentowanym na wystawie uczniowie poznali rolę archeologa w badaniu dawnych dziejów. Odwiedzili również Smoka Wawelskiego oraz zjedli tradycyjne krakowskie obwarzanki :)

     • Spotkanie kynologiczne z Zofią Stanecką w Radio Kraków

      We wtorek 14 listopada klasa 1c miała okazję odwiedzić Radio Kraków, by uczestniczyć w Festiwalu Literatury dla Dzieci: Niech żyje literatura! Temat spotkania brzmiał: Dobry pies! Było to spotkanie kynologiczne z Zofią Stanecką, skierowane przede wszystkim dla wielkich miłośników i miłośniczek psów

     • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole


      11 listopada obchodzimy rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii- odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wyemitowana została audycja radiowa przypominająca historię naszej ojczyzny. Przekazywane treści przeplatane były patriotycznymi piosenkami.

      Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali występ o charakterze patriotycznym. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i wspólnie zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienki”, „My Pierwsza Brygada”, „Piechota” oraz „Wojenko, wojenko”. W ramach ogólnopolskiej akcji #Szkoła do hymnu uczniowie wszystkich klas odśpiewali Hymn Polski.

     • Wyniki konkursu "Składamy hołd Orlętom Lwowskim"

      Z przyjemnością informuję, że międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII „Składamy hołd Orlętom Lwowskim” został rozstrzygnięty. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 123 w Krakowie.

      Celami konkursu było:

      •Zachęcenie uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat historii Orląt Lwowskich

     • Na krakowskim szlaku niepodległości Polski

      Uczniowie klasy 4c, aby uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości, w dn. 6 listopada wyruszyli szlakiem pamiątek historycznych po pokoleniach Polaków, którzy przez 123 lata zaborów walczyli o wolność ojczyzny.

      Na Rynku Głównym oglądali płytę upamiętniającą przysięgę Tadeusza Kościuszki, naczelnika pierwszego powstania narodowego oraz zapoznali się z jego historią. Następnie wyruszyli do kościoła oo. dominikanów, aby zobaczyć grób gen. Jana Skrzyneckiego, dyktatora powstania listopadowego. Kolejnym etapem wycieczki był kościół oo. franciszkanów, w którym przy grobie Anny Różyckiej, działaczce spiskowej, zapoznali się z historią powstania krakowskiego.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Ja i mój parasol w deszczowy dzień ”

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Ja i mój parasol w deszczowy dzień". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Anna Piwowarczyk.​​​​​​​

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić siebie z wymarzonym parasolem w deszczowy dzień. Wybór techniki wykonania pracy był dowolny.

     • Nauka przez zabawę

      W miesiącach październiku i listopadzie uczniowie klas 1-2 brali udział w warsztatach ceramiki. Zajęcia odbywały się dwukrotnie . Na pierwszych, dzieci miały okazję poznać podczas zabawy z gliną jej strukturę, właściwości. Mogły ją ugniatać, ściskać, skręcać i wałkować, rozwijając przy okazji sprawność dużej i małej motoryki. Zauważyć jak niepozorny kawałek gliny nabiera kształtu tylko pod wpływem ich dłoni. Spod ich palców wyłoniły się sówki, domki, jesienne świeczniki, świąteczne lampiony.

     • Na Wawel, na Wawel...

      3 XI klasa 1a udała się z wycieczką na Wawel. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt: „Legendy wawelskie”. Wspólnie z Panią przewodnik zobaczyliśmy wybrane sale Reprezentacyjne Komnat Królewskich oraz wystawę Obraz Złotego Wieku. Poznaliśmy historię oraz legendy wzgórza wawelskiego. Pani przewodnik przybliżyła nam sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z zamkiem na Wawelu.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych