• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. To organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci, zaangażowana w zapewnienie szczególnej ochrony najbardziej poszkodowanym dzieciom, aby dzieciom żyło się lepiej, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii. Każdy ma prawo do zdrowegoi bezpiecznego dzieciństwa. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski.

     • #SzkołaDoHymnu

      Akcja #SzkołaDoHymnu odbyła się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju - w tym także nasza szkoła!

     • Festiwal literatury dla dzieci

      Od 16 – 20 XI w Krakowie odbywa się festiwal literatury dla dzieci. Celem tego festiwalu jest m.in. zainspirowanie do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe.

      W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3 a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Łucją Malec – Kornajew autorką książki pt: „Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”. Podczas spotkania dzieci próbowały odkryć tajemnice polskich dzieł sztuki. Przewodniczką była Fishka – sprytna, zaradna detektywka z najnowszej książki Łucji Malec - Kornajew.

     • Szlachetna Paczka 2022

      „Szlachetna Paczka” to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce. Jeśli znasz rodzinę lub osobę, która potrzebuje pomocy, zgłoś ją jak najszybciej. „Szlachetna Paczka” jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim drugiej konkretnej osoby. Paczka już od ponad 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają.

     • Od rycerza do żołnierza

      W dniu dzisiejszym klasa 3b uczestniczyła w warsztatach na Wawelu pt „Od husarza do rycerza”. Dzieci miały okazje bezpośrednio oglądać zbroje rycerskie, poznać historie rycerstwa polskiego, dzieje jak z giermka zostać rycerzem oraz wysłuchać ciekawych legend. Dzień wcześniej na zajęciach gościliśmy jednego z tatusiów w mundurze galowym, żołnierza wojsk lądowych. Również nasz klasowy kolega Bartek zaprezentował nam mundurek zuchowy.

     • 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

      10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas IV – VIII z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego uczniowie klasy 6b i 8c zaprezentowali spektakl teatralny przybliżający nam najważniejsze wydarzenia związane z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

     • Apel klas 1-3 z okazji 11 Listopada –Święta Odzyskania Niepodległości

      Doceń to że możesz żyć w wolnej Polsce. Pamiętaj, że twoi rówieśnicy nie zawsze żyli w wolnym kraju. Troska o dobro Ojczyzny to nasz wspólny obowiązek. Bądź patriotą, kochaj swój kraj.


      Takimi refleksjami uczniowie klasy 3b dzielili się podczas uroczystego apelu ze swoimi rówieśnikami. Po obejrzeniu prezentacji o historii odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz symbolach narodowych wszyscy uczniowie klas 1-3 odśpiewali 4 zwrotki hymnu. To były piękne wzruszające chwile. Swoją postawą udowodnili , że Ojczyzna to taka kraina , która się w sercu zaczyna.

     • A dopóki płynie, Polska nie zaginie!

      Z okazji Święta Niepodległości uczniowie ze szkolnego koła muzyczno-teatralnego przygotowali piosenkę patriotyczną "Płynie Wisła, płynie". Miłego odbioru!

      W nagraniu udział wzięli nastepujący uczniowie:

      Laura Kucia kl.4b,

      Wiktoria Łukasik kl.4b,

      Jan Ostrowski kl.4c,

      Anna Stefan-Sadzikowska kl.4c

     • Najpiękniejsza flaga - wyniki konkursu

      W naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas pierwszych. Był to konkurs prac plastycznych na najpiękniejszą flagę jednego z czterech krajów anglojęzycznych.

      Oto nasi finaliści:

      miejsce 1: Pola Iwańska 1a

      miejsce 2: Nina Łukaszewicz 1b, Julia Lalik 1c

      miejsce 3: Jaś Kapuśniak 1c, Hubert Cebula 1c, Emilia Rosiek 1a

     • Świetlica w biało-czerwonych barwach!

      Świetlica świętuje rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci wykonały w minionym tygodniu mnóstwo prac w polskich biało - czerwonych barwach. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych i patriotyzmie oraz słuchaliśmy pieśni patriotycznych.

     • Klasa 3a i 3b w Puszczy Niepołomickiej

      Korzystając z pięknej pogody 8 listopada uczniowie klas 3 a i 3 b wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-leśnych prowadzonych przez leśników Nadleśnictwa Niepołomice oraz odwiedzili Izbę Leśną. Podczas zajęć poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę na temat lasu. Poznali jego budowę oraz mieszkańców oraz specyfikę pracy leśnika. Starali się zrozumieć, jak nasze zachowanie wpływa na życie lasu.

     • Klasa 3c w bibliotece miejskiej

      Celem wycieczki było nie tylko rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, ale przede wszystkim poznanie niezwykłej książki o tytule „Czarna książka kolorów”. Pani bibliotekarka podkreśliła, że książka ta jest niezwykłym, magicznym miejscem spotkań między widzącymi i niewidzącymi. Jest przeznaczona dla wszystkich czytelników, nie tylko dla niewidzących, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na odmienność.

     • Wyniki konkursu "Pani Jesień"

      Z przyjemnością przedstaiwamy wyniki konkursu organizowanego przez świetlicę szkolną.

      I miejsce - Bartek Szęklewski kl.3b

      II miejsce - Ania Węgrzyn 2b

      III miejsce - Zuzia Kulig 1b

      Wyróżnienia:

      Pola Iwańska kl.1a

      Wojtek Kulig kl.2b

      Julia Lalik kl.1b

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Nowa akcja SU

      Kochani,

      zapewne kojarzycie projekt "Czyste Tatry", "Czyste Lasy", "Czysty Bałtyk". Akcję, którą pragnę zaproponować w ramach SU, akcję konieczną - "Czysta Szkoła, Czyste Korytarze".
      Z zachwytem stwierdzam, iż kulturalne zachowania stają się codziennym nawykiem naszej społeczności, tak kwestia czystości, choćby korytarzy, sal lekcyjnych, pozostawia wiele do życzenia, a przeciaż szkoła przed rozpoczęciem zajęć lśni czystością !
      Drodzy Uczniowie! Przed Wami nie lada wyzwanie. Od 7 listopada do 16 grudnia br. uczniowie klas ósmych, trzy razy w tygodniu, na wskazanych wcześniej lekcjach, będą przyglądać się poszczególnym salom, korytarzom, czy są utrzymane w czystości (w zasadzie to nic trudnego - sprzątam za sobą!).
      Bardzo proszę zespoły klasowe, a przede wszystkim klasowych (tygodniowych) dyżurnych, o pozostawianie klas w czystości.
      Końcem I i II półrocza - podsumowanie akcji !
      Wiem, że z

     • Szlakiem Niepodległości

      Trzecia klasa - więc zdobywamy trzeci kopiec, tym razem uczniowie klasy 3b udali się na Kopiec Józefa Piłsudskiego – najwyższy z pięciu istniejących w Krakowie kopców, usypany na szczycie Sowińca znajdującego się w Lesie Wolskim.

      Pogoda nam dopisała, a więc mogliśmy spacerkiem przejść alejkami , podziwiając uroki jesiennego lasu. Po dotarciu w okolice kopca mieliśmy krótka lekcję historii , którą poprowadził nam tato klasowego kolegi. Dowiedzieliśmy się kiedy, jak powstał Kopiec oraz o postaci marszałka Piłsudskiego. Potem weszliśmy na kopiec skąd podziwialiśmy panoramę Krakowa. To była ciekawa lekcja w wyjątkowym miejscu i przy urokliwej , jesiennej aurze.

     • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

      Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego przeszli uczniowie:

      Szymon Kisiel - klasa 8b

      Wiktor Łęcki - klasa 8c

      Aleksander Opiela - klasa 6b

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym!

     • Tydzień Świadomości Dysleksji

      Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych (dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia).

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych