• Dla Uczniów i Rodziców

 •  

  Aktualności

     • "Dokąd za dnia tupta jeżyk?"

      W drugiej połowie września uczniowie klas 4b, 4c, 6a oraz 6b wzięli udział w drużynowej grze terenowej zorganizowanej przez Centrum Kultury Podgórza. Uczniowie mieli okazję odbyć jesienny spacer tropem znanego na Dąbiu w Krakowie jeżyka Igiełki.

      W ramach zabawy uczniowie rozwiązywali przygotowane wcześniej zagadki i łamigłówki, podążając śladami tropiciela podgórskiej fauny. Zajęcia wymagały dużej uważności i spostrzegawczości, a każda grupa korzystając z konkretnych wskazówek musiała odnaleźć postacie zwierząt ukryte w przestrzeni miejskiej.

     • MAŁE AKTY MIŁOŚCI - AKCJA SU

      Kochani, nowy rok szkolny, nowe wyzwania przed SU. Jednym z nich, niesienie nadziei głodującemu światu ! Brzmi górnolotnie, ale z Waszą pomocą, bardzo realnie.

      Fundacja Mary's Meals (str. do sprawdzenia - www.marysmeals.pl) wprowadza programy żywienia do szkół w najbiedniejszych rejonach świata, gdzie bieda i głód uniemożliwiają dzieciom zdobycie edukacji !

     • Dzień jabłka

      28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Do tego wydarzenia szczególnie przygotowali się uczniowie kl.3 b. Samodzielnie wyszukali informacji na temat historii jabłka, jego budowy, odmian, znaczenia, wykorzystania a potem przygotowali plakaty. Urządzili ciekawą wystawę, którą mogli obejrzeć na korytarzach rówieśnicy.

     • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW - AKCJA LIDLA

      Nasza szkoła została zarejestrowana do akcji Lidla: Szkoły pełne talentów!

      Robiąc zakupy w Lidlu za min.50, - w tym jedno warzywo lub owoc - można odebrać przy kasie kupon TALENCIAKA i wrzucić w szkole do specjalnego pudełka, znajdującego się w przedsionku. Szkoła będzie mogła je zamienić na sprzęt sportowy, elektroniczny lub pomoce dydaktyczne.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego !

      ​​​​W poniedziałek, 19 września 2022 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 10 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Wiktoria Gwiazdowicz z klasy VIII b.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

      Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Skąd się wzięło?

      Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i po

     • Bajkowy piknik z książką

      Zapraszamy na wielkie święto książki, bajki i biblioteki!

      KIEDY? Sobota 10 września w godzinach 11.00-15.00

      GDZIE? Dziedziniec Biblioteki al. F. Focha 39 (przy Błoniach)

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      Kochani,

      ruszamy z kampanią wyborczą (SU - klasy 4 - 8). Od 5 września br. można przynosić plakaty wyborcze (imię, nazwisko, klasa, program wyborczy - TABLICA SU - I PIĘTRO). 13-14 września kandydaci zaprezentują się w poszczególnych klasach ! Wybory do SU odbędą się 16 września (szczegóły zostaną podane).

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23 odbędzie się w czwartek 1 września według nastepującego harmonogramu:

      godz. 9:00 - klasy 7a, 8a, 8b, 8c

      godz. 10:00 - klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b, 3c

      godz. 11:00 - klasy 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b

      Rodziców zapraszamy na zebrania organziacyjne:

      Klasy 1 - 31 sierpnia godz. 17:00

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      24 czerwca nadszedł długo oczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Po raz pierwszy wybrzmiały dwa hymny – Polski oraz naszej szkoły ! Podziękowań nie było końca…

      Nie mniej uczniowie wyczekiwali momentu, w którym Pani Dyrektor Marta Dębosz – Warchoł, wręczy nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżnienia. Nie sposób pominąć NAGRÓD DYREKTORA SZKOŁY dla absolwentów klas ósmych: Lidii Łyczak, Mateusza Żołnierczyka, Wojciecha Kasprzaka oraz ORDERU UCZNIA Z KLASĄ dla Julii Sali z klasy 5 a. A wszystko w przepięknej, zwłaszcza dla ucha, aranżacji muzycznej pod przewodnictwem Pani Basi Leśniak.

     • Pożegnań nadszedł czas ...

      Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…

      23 czerwca br. miało miejsce uroczyste pożegnanie klas ósmych. Siódmoklasiści przygotowali część artystyczną, w której słowami przewodnimi były: TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZESZŁOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ.​​​​​​​​​​​​​​

     • Regionalny Program Stypendialny

      Z radością informujemy, że pięciu podopiecznym naszej szkoły zostało przyznane stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych na rok szkolny 2021/2022 w ramach projektu pn. „Regionalny Program Stypendialny”. Celem wskazanego projektu jest wzmocnienie potencjału uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki oraz przedsiębiorczości. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Ignacy Boruta (5a), Franciszek Cygan (5b), Kacper Kubin (5b), Hanna Rożek (5a) oraz Milena Syrek (5a).

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu EDI

      Na początku czerwca otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego EDI. Uczniowie klasy 2b mogą być dumni z uzyskanych wyników.

      Franciszek Jurkowski został laureatem zajmując 4 miejsce, natomiast Michał Trojanowski oraz Szymon Kugler 7 i 8 miejsce otrzymując wyróżnienie.

      Gratulujemy uzyskanych wyników!

     • KOMERS KLAS 8

      WSPOMNIENIA ZAPISANE W KADRZE ...

      15 czerwca 2022 r. o godzinie 17 uczniowie klas ósmych bawili się na komersie. Dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy elegancko ubrani, wyglądali zjawiskowo ! Zabawie przyświecała różnorodna muzyka oraz pyszne słodkości. Na twarzach uczniów królował uśmiech świadczący o wyśmienitej zabawie. Wyjątkowe chwile upamiętniają zdjęcia…

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych