• Dla Uczniów i Rodziców

 •                  

     • Nauka przez zabawę

      W miesiącach październiku i listopadzie uczniowie klas 1-2 brali udział w warsztatach ceramiki. Zajęcia odbywały się dwukrotnie . Na pierwszych, dzieci miały okazję poznać podczas zabawy z gliną jej strukturę, właściwości. Mogły ją ugniatać, ściskać, skręcać i wałkować, rozwijając przy okazji sprawność dużej i małej motoryki. Zauważyć jak niepozorny kawałek gliny nabiera kształtu tylko pod wpływem ich dłoni. Spod ich palców wyłoniły się sówki, domki, jesienne świeczniki, świąteczne lampiony.

     • Na Wawel, na Wawel...

      3 XI klasa 1a udała się z wycieczką na Wawel. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt: „Legendy wawelskie”. Wspólnie z Panią przewodnik zobaczyliśmy wybrane sale Reprezentacyjne Komnat Królewskich oraz wystawę Obraz Złotego Wieku. Poznaliśmy historię oraz legendy wzgórza wawelskiego. Pani przewodnik przybliżyła nam sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z zamkiem na Wawelu.

     • Nagrodzeni w konkursie plastycznym

      Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu plastycznego z języka angielskiego dla klas pierwszych.

      Miejsce 1: Róża Piąstka kl. 1a, Hubert Mazur kl. 1c
      Miejsce 2: Mikołaj Wróbel kl. 1a, Kamila Kaczor kl. 1a
      Miejsce 3: Weronika Czech kl. 1b, Antoni Pelczar kl. 1b


      Wyróżnienia:
      Lena Sadowska kl. 1b
      Karol Kubin kl. 1b
      Lena Gruca kl. 1a
      Milena Kasprzyk kl. 1a

      Dyplomy za udział w konkursie:
      Maja Syrek kl. 1c
      Sabina Simonides kl. 1c
      Dawid Jurczyk kl. 1c
      Mykhailo Ustymenko kl. 1c
      Bartosz Klaczak kl. 1c

      GRATULUJEMY!
      Wszystkim uczniom dziękujemy za pomysły i czas poświęcony na wykonanie pracy.

      Organizatorzy: Nauczyciele języka angielskiego w klasach pierwszych

     • "Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !!!" - Akcja SU

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w udział w akcji Samorządu Uczniowskiego pt. "Żyj Zdrowo, Jedz Zdrowo !!". Wśród wyróżnionych przez uczniów prezentacji multimedialnych znalazły się prace: Wiktora Cepila (6a), Marty Błaszczyk (6a) oraz Franciszka Cygana (7b). Gratulujemy !!!

      Poniżej prezentujemy wyróżnione prezentacje

     • Szkoła pamięta!

      Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

      W ramach akcji uczniowie klas 4 i 5 pojechali na wycieczkę do Tarnowa, gdzie udali się na spacer śladami obecności Józefa Bema- Patrona Szkoły Podstawowej nr 123. Upamiętniając bohaterstwo Orląt Lwowskich, został zorganizowany konkurs plastyczny „Składamy Hołd Orlętom Lwowskim”.
      16 listopada w naszej szkole odbędzie się „Wieczorek Patriotyczny” podczas którego uczniowie z koła teatralnego wystąpią przed publicznością lokalną i wspólnie odśpiewają piosenki i pieśni patriotyczne.

     • Ślubowanie klas 1

      Dnia 23 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak również ich rodziców. Najmłodsi uczniowie w obecności Pani Dyrektor, wychowawców i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

     • W Układzie Słonecznym wirują planety...

      W środę 25 października uczniowie klasy 2a odwiedzili Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. W pierwszej części wykorzystując aparaturę planetarium i możliwości WorldWide Telescope, dzieci udały się w podróż przez nasz Układ Słoneczny. W prosty i bardzo atrakcyjny sposób przedstawione zostały podstawowe informacje dotyczące naszego miejsca we Wszechświecie, budowy planet i przyszłych losów naszego Słońca.

     • K-jak klocki, K jak- KOSMOS

      26 X klasa 1b była na warsztatach w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tym razem byliśmy w Strefie Klocków. Celem zajęć było popularyzacja dziedzictwa techniki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. A wszytko to dzięki specjalnie dobranym mega klockom w różnych kształtach.dzięki czemu rozwijają małą motorykę , uczą zręczności, rozbudzają wyobraźnię oraz uczą współpracy w zespole.

     • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego

      Redakcja Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego ma przyjemność poinformować, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Ponadto nominację otrzymał pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Pani Dorota Cienkosz.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

     • Dawid Pękala mistrzem Małopolski w szachach! 

      Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

      Miło mi poinformować, że wspaniały sukces odniósł Dawid Pękala z klasy 6a, który został Drużynowym Mistrzem Małopolski w Szachach i równocześnie zdobył złoty medal na pierwszej szachownicy w kategorii do lat 12!

      Zawody odbyły się w Krakowie, gdzie rywalizowało ponad 100 najlepszych szachistów z całej Małopolski. Każdy uczeń rozegrał 9 rund tempem 3 minuty plus 2 sekundy za każdy ruch dla zawodnika, przy czym grano w kategoriach wiekowych. Dawid uzyskał 7,5 punktów i zdobył 1 miejsce, złoty medal i puchar oraz dodatkowo nagrody rzeczowe. Szczegóły w poniższych linkach do zawodów i galerii zdjęć z turnieju:

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji - podsumowanie.

      Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji dobiegł końca. W tym roku świętowaliśmy w dniach 2-6 października pod hasłem "Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie". Jak co roku w tych dniach w naszej szkole podejmowane były działania propagujące wiedzę o dysleksji.

      Na korytarzach szkoły wyeksponowano gazetkę na temat specyficznych trudności w nauce typu: dysleksja, dysgrafia, dysortografia i dyskalkulia. Znalazły się tam również zdjęcia sławnych osób z dysleksją.

     • Sztuka lepienia pierogów

      18 października uczniowie naszej szkoły uczyli się lepić pierogi. Kulinarne zajęcia zorganizowano w ramach projektu "Działajmy razem" realizowanym wraz z Miejskim Dziennym Domem Pomocy Społecznej nr 6 w Krakowie. Celem projektu jest integracja pokoleń i budowanie więzi społecznych oraz wspólna aktywność kulturalna uczniów z osobami starszymi.

     • Tydzień Jesiennych Kolorów 2023

      Jesień już powoli zachwyca nas pięknymi kolorami, więc tradycyjnie jak co roku zapraszamy uczniów klas 1-3 do kolorowej jesiennej zabawy. Każdego dnia postarajmy się przyjść do szkoły ubrani w jesienne barwy i wykonać wspólną klasową fotografię.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych