• Dla Uczniów i Rodziców


 • Aktualności


     • Apel klas 1-3 z okazji 11 Listopada –Święta Odzyskania Niepodległości

      Doceń to że możesz żyć w wolnej Polsce. Pamiętaj, że twoi rówieśnicy nie zawsze żyli w wolnym kraju. Troska o dobro Ojczyzny to nasz wspólny obowiązek. Bądź patriotą, kochaj swój kraj.


      Takimi refleksjami uczniowie klasy 3b dzielili się podczas uroczystego apelu ze swoimi rówieśnikami. Po obejrzeniu prezentacji o historii odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz symbolach narodowych wszyscy uczniowie klas 1-3 odśpiewali 4 zwrotki hymnu. To były piękne wzruszające chwile. Swoją postawą udowodnili , że Ojczyzna to taka kraina , która się w sercu zaczyna.

     • A dopóki płynie, Polska nie zaginie!

      Z okazji Święta Niepodległości uczniowie ze szkolnego koła muzyczno-teatralnego przygotowali piosenkę patriotyczną "Płynie Wisła, płynie". Miłego odbioru!

      W nagraniu udział wzięli nastepujący uczniowie:

      Laura Kucia kl.4b,

      Wiktoria Łukasik kl.4b,

      Jan Ostrowski kl.4c,

      Anna Stefan-Sadzikowska kl.4c

     • Najpiękniejsza flaga - wyniki konkursu

      W naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas pierwszych. Był to konkurs prac plastycznych na najpiękniejszą flagę jednego z czterech krajów anglojęzycznych.

      Oto nasi finaliści:

      miejsce 1: Pola Iwańska 1a

      miejsce 2: Nina Łukaszewicz 1b, Julia Lalik 1c

      miejsce 3: Jaś Kapuśniak 1c, Hubert Cebula 1c, Emilia Rosiek 1a

     • Świetlica w biało-czerwonych barwach!

      Świetlica świętuje rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci wykonały w minionym tygodniu mnóstwo prac w polskich biało - czerwonych barwach. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych i patriotyzmie oraz słuchaliśmy pieśni patriotycznych.

     • Klasa 3a i 3b w Puszczy Niepołomickiej

      Korzystając z pięknej pogody 8 listopada uczniowie klas 3 a i 3 b wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-leśnych prowadzonych przez leśników Nadleśnictwa Niepołomice oraz odwiedzili Izbę Leśną. Podczas zajęć poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę na temat lasu. Poznali jego budowę oraz mieszkańców oraz specyfikę pracy leśnika. Starali się zrozumieć, jak nasze zachowanie wpływa na życie lasu.

     • Klasa 3c w bibliotece miejskiej

      Celem wycieczki było nie tylko rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie szacunku dla książek, ale przede wszystkim poznanie niezwykłej książki o tytule „Czarna książka kolorów”. Pani bibliotekarka podkreśliła, że książka ta jest niezwykłym, magicznym miejscem spotkań między widzącymi i niewidzącymi. Jest przeznaczona dla wszystkich czytelników, nie tylko dla niewidzących, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na odmienność.

     • Wyniki konkursu "Pani Jesień"

      Z przyjemnością przedstaiwamy wyniki konkursu organizowanego przez świetlicę szkolną.

      I miejsce - Bartek Szęklewski kl.3b

      II miejsce - Ania Węgrzyn 2b

      III miejsce - Zuzia Kulig 1b

      Wyróżnienia:

      Pola Iwańska kl.1a

      Wojtek Kulig kl.2b

      Julia Lalik kl.1b

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Nowa akcja SU

      Kochani,

      zapewne kojarzycie projekt "Czyste Tatry", "Czyste Lasy", "Czysty Bałtyk". Akcję, którą pragnę zaproponować w ramach SU, akcję konieczną - "Czysta Szkoła, Czyste Korytarze".
      Z zachwytem stwierdzam, iż kulturalne zachowania stają się codziennym nawykiem naszej społeczności, tak kwestia czystości, choćby korytarzy, sal lekcyjnych, pozostawia wiele do życzenia, a przeciaż szkoła przed rozpoczęciem zajęć lśni czystością !
      Drodzy Uczniowie! Przed Wami nie lada wyzwanie. Od 7 listopada do 16 grudnia br. uczniowie klas ósmych, trzy razy w tygodniu, na wskazanych wcześniej lekcjach, będą przyglądać się poszczególnym salom, korytarzom, czy są utrzymane w czystości (w zasadzie to nic trudnego - sprzątam za sobą!).
      Bardzo proszę zespoły klasowe, a przede wszystkim klasowych (tygodniowych) dyżurnych, o pozostawianie klas w czystości.
      Końcem I i II półrocza - podsumowanie akcji !
      Wiem, że z

     • Szlakiem Niepodległości

      Trzecia klasa - więc zdobywamy trzeci kopiec, tym razem uczniowie klasy 3b udali się na Kopiec Józefa Piłsudskiego – najwyższy z pięciu istniejących w Krakowie kopców, usypany na szczycie Sowińca znajdującego się w Lesie Wolskim.

      Pogoda nam dopisała, a więc mogliśmy spacerkiem przejść alejkami , podziwiając uroki jesiennego lasu. Po dotarciu w okolice kopca mieliśmy krótka lekcję historii , którą poprowadził nam tato klasowego kolegi. Dowiedzieliśmy się kiedy, jak powstał Kopiec oraz o postaci marszałka Piłsudskiego. Potem weszliśmy na kopiec skąd podziwialiśmy panoramę Krakowa. To była ciekawa lekcja w wyjątkowym miejscu i przy urokliwej , jesiennej aurze.

     • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

      Z przyjemnością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego przeszli uczniowie:

      Szymon Kisiel - klasa 8b

      Wiktor Łęcki - klasa 8c

      Aleksander Opiela - klasa 6b

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie rejonowym!

     • Tydzień Świadomości Dysleksji

      Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych (dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia).

     • Jesienny Kolorowy Tydzień - fotorelacja

      Tydzień jesiennych kolorów za nami! Było bardzo kolorowo i bardzo jesiennie, ale najważniejsze, że wszyscy świetnie się bawiliśmy! Zobaczcie sami!

      DZIEŃ CZERWONY

      DZIEŃ POMARAŃCZOWY

      DZIEŃ ŻÓŁTY

      DZIEŃ BRĄZOWY

     • Klasa 3a na Wawelu

      28 X klasa 3 a wybrała się na Wawel, aby odkrywać zakamarki wzgórza wawelskiego.
      Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Życie codzienne na zamku”. Celem zajęć było przybliżenie życia codziennego dawnych mieszkańców zamku, w tym obyczaju, kultury i ceremoniału dworu królewskiego.

      Pani przewodnik pokazała i zwróciła uwagę na przeznaczenie poszczególnych sal oraz na najważniejsze elementy wyposażenia ekspozycji, omówiła rolę i obowiązki postaci związanych z rezydencją oraz organizację życia dworskiego. W drodze powrotnej udaliśmy się na spacer ulicami Starego Miasta i cieszyliśmy się przepiękną pogodą i piękną, polską jesienią. Oczywiście nie zapomnieliśmy o obwarzankach. Wycieczka była bardzo udana.

     • Dzień Kundelka

      W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Jest to nieformalne polskie święto społeczne. Dzień został ustanowiony w dniu 25 października, zaś data nie jest przypadkowa – to również „Dzień o Ustawie Ochrony Zwierząt”.

      Październik jest także miesiącem dobroci dla zwierząt.Chętni uczniowie klas 1-3 pochwalili się swoimi sympatycznymi pupilami.Można było zobaczyć kundelki na korytarzy szklonej galerii. Właściciele powiedzieli o ich przyzwyczajeniach i historiach. Jak widać wszystkie psiaki są szczęśliwe ze swoimi właścicielami.

     • Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

      24 października klasa 2a odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Krakowie, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt. W dawnej szkole. Podczas zajęć dzieci oglądały chatę podhalańską z XIX w. oraz dawną salę lekcyjną. W formie zabawy poznawały dawne zwyczaje i pomoce szkolne. Miały też okazję pisać i rysować stalówką zanurzoną w atramencie, twórczo dekorować kleksy i wykonać stemplowane obrazki. Zajęcia dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

     • Turniej Straży Pożarnej

      W piątek 21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju organizowanym przez Straż Pożarną i SP 24. Turniej był związany tematycznie z patronem Szkoły Podstawowej nr 24 czyli Krakowską Strażą Pożarną i składał się z części sprawnościowej, artystycznej i teoretycznej. Przed częścią konkursową strażacy zrobili pokaz jak używać sprzętu gaśniczego w przypadku pożaru samochodu.

     • Dzień Krawata

      W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Krawata. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wzięli udział w organizowanej akcji. W ramach konkursu Samorządu Uczniowskiego pt. "Klasa z Klasą ", zliczyliśmy w każdej klasie uczniów, którzy przyłączyli się do organizacji tego wydarzenia. Wszystkim zaangażowanym klasom zostały przyznane punkty !

     • Zajęcia integracyjne

      W miniony piątek uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w formie placu zabaw na sali gimnastycznej. Dzieci miały możliwość spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, które wymagały od nich sprytu, zręczności, a niekiedy także sporo wytrwałości i cierpliwości. Po serii ćwiczeń na kolejnych urządzenaich dzieci przystepowały do konkursu, w którym zdobywały punkty za poprawne wykonanie zadań. Wszyscy nagrodzeni zostali cukierkami.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października to ważny dzień dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty.

      W tym roku święto to umiliły Koncertem Życzeń klasy 8a i 8b. Nauczyciele, w nastrojowej atmosferze kawiarenki, wysłuchali humorystycznych życzeń im dedykowanych, przeplatanych piosenkami, które wykonywały dziewczynki z klasy 8a. Oby te wszystkie życzenia się spełniły, a nauczyciele i pracownicy szkoły mieli dużo sił, cierpliwości i dobrego humoru. ​​​​​​​

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych