• Dla Uczniów i Rodziców

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu:

      - godz. 9:00 - klasy 1-3

      - godz. 10:00 - klasy 4-5

      - godz. 11:00 - klasy 6-8

      Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych:

     • Apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8

      23 czerwca o godz. 9:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły, miał miejsce uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas 4-8. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.

      W części oficjalnej apleu miało miejsce wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom poszczególnych klas oraz nagród Dyrektora Szkoły. Pani Dyrektor złożyła również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za współpracę w mijającym roku szkolnym. Do uczniów oraz absolwentów naszej szkoły skierowała wakacyjne życzenia.

     • Zakończenie Roku Szkolnego

      23 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Apel przygotowali uczniowie klas trzecich razem z wychowawcami.

      Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców podsumowując miniony rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce.

     • Pożegnanie klas ósmych

      22 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych. Specjalnie na tą okazję uczniowie klasy 7a i 6a przygotowali pożegnalne przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu, radości oraz wzruszających wspomnień. Po zakończeniu pożegnania, nasi absolwenci wzięli udział w przygotowanym przez rodziców komersie.

     • I Ty możesz zmieniać świat ...

      Alicja Urban - uczennica klasy 6b

      Pogodna twarzyczka. Delikatny, ciepły, subtelny uśmiech ! Za Jej sprawą przestrzeń wokół nabiera barw, a rzeczywistość mieni się różnorodnością kolorów. Niewątpliwie w dłoniach zdiagnozowany talent malarski. Zanim jednak ręka nabrała precyzji i mistrzowskich ruchów, ściany w domu służyły za sztalugę. Nikt by wówczas nie pomyślał, że Jej dzieła będą zachwycać i zdobić szkolne korytarze i nie tylko…

     • Nauczyciele ponownie górą !

      21 czerwca doszło do rewanżowego meczu siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów naszej szkoły. Pierwsze spotkanie obu ekip miało miejsce 1 czerwca podczas zawodów sportowych organizowanych w ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka. Górą wówczas okazali się nauczyciele, którzy po zaciętym spotkaniu wynikiem 2:1 pokonali drużynę uczniów. W tym spotkaniu nasi podpieczni upatrzyli jednak swoją szansę i zażądali rewanżu. Przygotowali nawet w tej sprawie specjalną petycję, którą złożyli na ręce Dyrekcji szkoły. W trakcie drugiego spotkania dyspozycja nauczycieli oraz ich postawa na boisku były na wyraźnie wyższym poziomie, a szybkie rozegranie piłki na siatce oraz mocna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszych pedagogów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem nauczycieli 3:0.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Na morzach i oceanach ”

      Uczniowie klas 1 uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Na morzach i oceanach". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 w Krakowie.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną tytułem konkursu.

      Celem konkursu było min. :

     • Kopciuszek w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego

      Z okazji zakończenia roku szkolnego i zbliżających się wakacji Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Justyny Zapiór i pani Doroty Cienkosz przygotowało spektakl pt. „Kopciuszek” dla uczniów klas 1-6.

      W przedstawieniu wystąpili aktorzy:

      Anna Stefan- Sadzikowska - 4c - Kopciuszek

      Joanna Krawczyk - 5a - Macocha

     • Bezpieczne wakacje

      Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Niezależnie od tego, gdzie je spędzamy – w Krakowie, czy na wyjeździe, na rowerowej wycieczce czy na basenie, nad morzem czy w górach, nad jeziorem czy nad rzeką - żeby wakacje uznać za radosne i udane, muszą być one przede wszystkim bezpieczne. Dlatego Strażnicy Miejscy przypomnieli uczniom klas 1-3 jak bezpiecznie bawić się, odpoczywać i podróżować.

     • Klasa 1b  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie 

      Klasa 1b wybrała się na warsztaty „W krainie wyobraźni” do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej. Uczniowie zapoznali się z różnymi typami ilustracji książkowej, zobaczyli też, że w pracy ilustratora najważniejsza jest wizja własna i każdy może zostać ilustratorem. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali elementy ogrodu wykorzystując materiały pochodzące w znacznej części z recyklingu.

     • Laureaci konkursu plastycznego pt. „ Weteran na okładkę ”

      Uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ Weteran na okładkę ”. Organizatorem konkursu był Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego.

      Konkurs dotyczył upamiętnienia Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie mieli za zadanie nadać tytuł książki o weteranie oraz zaprojektować jej okładkę. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich przez sztukę.

     • Wycieczka do Wrocławia

      W dniach 14-16 czerwca klasy 7a, 8a, 8b oraz 8c uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia.

      Wczesnym rankiem w środę 14 czerwca ruszyliśmy autokarem do Wrocławia na intensywne zwiedzanie miasta i jego atrakcji. Po szybkiej podróży mieliśmy okazję obejrzeć Panoramę Racławicką. Po południu udaliśmy się na długi spacer po wrocławskim zoo, pod hale stulecia oraz na pokaz fontann.

     • Laureaci XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt. „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”

      Uczniowie klas czwartych wzięli udział w XII Edycji Dzielnicowego Konkursu pt.„ Żyj zdrowo i bezpiecznie ”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 41 w Krakowie, patronat konkursu : Dzielnica XII

      W roku szkolnym 2022/2023 konkurs dotyczył tematu „ Zdrowo , bo sportowo ”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zachęcającą do zabaw ruchowych oraz aktywności sportowej.

     • "Kraków w obiektywie"

      Prezentujemy wyniki konkursu "Kraków w obiektywie"

      I miejsce

      Hubert Cebula - Ic

      II miejsce

      Jakub Sikora - Ia

      III miejsce

      Ewa Łopatka - Ib

      Anna Miszkiel - IIb

      Wyróżnienia:

      Adam Piwowar - Ib

      Mateusz Stanewicz - Ib

      Jan Kapuśniak - Ic

      Wojciech Kulig - IIb

      Gratulujemy !

      Dziękujemy za udział wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)

     • Dzień Dziecka na sportowo

      W czwartek, 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo.

      Rozgrywki międzyklasowe w grę w Dwa Ognie oraz piłkę nożną na każdym poziomie klas przyniosły sporo emocji. Duże zaangażowanie zostało osłodzone!

      Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy dwoma drużynami. Nauczyciele kontra Uczniowie. Pojedynek do samego końca był zacięty! Tym razem zespół uczniów musiał zadowolić się 2 miejscem i zapowiedział rewanż tuz przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Klasa 1b  na Wystawie  EkoEksperymentarium

      Klasa 1b wybrała się na wystawę doświadczalną EkoEksperymentarium na Zakrzówku, aby poznać proste sposoby na to, jak być eko w domu na co dzień. Uczniowie szukali sposobów na oszczędzanie energii, wody, gotowanie zero warte i dlaczego warto mieć mniej. Dowiedzieli się jak małymi krokami ratować świat.

     • EkoEksperymentarium

      ​​​​​​Dziś klasa 3b była na wycieczce, na Zakrzówku. Tam w budynku przy nowo otwartym kąpielisku odbyły się warsztaty w EkoEksperymentarium. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      W ciekawy sposób zwiedzaliśmy ekomieszkanie i próbowaliśmy rozwiązać wszystkie zadania, aby uświadomić sobie jak podczas codziennych czynności można zadbać o środowisko.Po warsztatach zaliczyliśmy spacer po zielonej części parku. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Następnie przez las, doszliśmy do Skałek Twardowskiego, gdzie zorganizowaliśmy sobie rozgrywki sportowe.Chętnie wrócimy tutaj na wakacyjny wypoczynek z rodzicami. To była super wycieczka na zakończenie klasy trzeciej.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Mój przyjaciel z kosmosu ”

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z kosmosu". Organizatorem konkursu były wychowawczynie świetlicy : Agnieszka Jasińska i Maria Mika.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić przestrzennego przyjaciela z kosmosu wykonanego z różnorodnych materiałów.

     • III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego Dzielnicy XII

      W dniu 31 V 2023 r. w siedzibie Rady Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba 3 tradycyjnie już odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego dzielnicy XII dla szkół podstawowych. Udział wzięły szkoły: nr 24, 111, 117 ( obecnie ZSP -19), 123, 148 i 157. Była to III edycja.

      Konkurs tradycyjnie zorganizowała nauczycielka fizyki Jolanta Popiel, a patronat objął p. Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz Rady Rodziców. Dzięki ich wsparciu finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Do Konkursu stanęło ok. 40 uczniów z w/w szkół a do Finału przeszli uczniowie ( po jednym z każdej szkoły), którzy w szkolnych eliminacjach zdobyli tytuł Najlepszego Fizyka w szkole.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych