• Szachiści SP 123 w Krakowie finalistami drużynowych mistrzostw Polski w Igrzyskach Dzieci !

          • Szachiści naszej Szkoły w składzie: Marceli Trześniowski (klasa 7b), Jakub Leski (klasa 6c), Dawid Pękala (klasa 3a), Milena Jacak (klasa 5a) i Aurelia Figiel (klasa 6b)   okazali się najlepszymi szachistami Miasta Krakowa w kategorii klas 1-6 (rocznik 2007 i młodsi) oraz brązowymi medalistami Mistrzostw Małopolski w roku szkolnym 2019/2020. Dzięki temu awansowali do FINAŁÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH W KATEGORII - IGRZYSKA DZIECI, które odbyły się w dniach 13-16.09.2020r. w Kompleksie Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy” w Szklarskiej Porębie.

            Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 11 rund tempem 15 minut plus 10 sekund na ruch dla zawodnika. Drużyna szkolna w każdej kategorii wiekowej składała się z  4 zawodników w każdym meczu - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

            Turniej nasi szachiści rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa 4:0 z ZSP Szybowice i wysoko jeszcze wygraliśmy z SP 5 Goleniów 3,5:0,5 oraz SPKP Łowicz i SP 10 Łomża po 3:1. Wygraliśmy jeszcze mecz z ZSO Włoszakowice 2,5;1,5 oraz zremisowaliśmy z SP Chocianów. Bardzo dobra gra i nieznaczne przegrana z SP 71 Wrocław 1,5:2,5 uplasowała nasza drużynę na 5 miejscu przed ostatnią runda i szansą walki o medal drużynowy. Zagraliśmy na pierwszym stole i transmisji video online z przyszłymi Mistrzami Polski ZSzP 10 Rybnik. 

            Pomimo, ze przegraliśmy ostatni mecz to zostaliśmy najlepsza drużyną z Małopolski  i zdobyliśmy piękne 8-miejsce w Polsce !. 

            Dodatkowo indywidualnie 2 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobył Dawid Pękala na trzeciej szachownicy, który przegrał tylko jedną partię z jedenastu, dwie zremisował, wygrał pozostałe osiem partii i w sumie zgromadził 9 punktów.

            Bardzo dziękujemy Wszystkim Sponsorom naszego wyjazdu, bez których nie byłoby tak znacznego sukcesu naszej Szkoły: Urzędowi Miasta Krakowa, Zarządowi Dzielnicy XII, Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły. 

            Ze sportowym pozdrowieniem,

            Ryszard Budkiewicz

            >>> GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW <<<

          • Środki ochrony osobistej dla krakowskich rodzin

          • Fundacja Inteligentna Małopolska realizując projekt "Razem z Rodziną"  wspiera krakowskie rodziny w dostępie do środków ochronnych (maseczki i przyłbice). Projekt sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wsparcia Organizacji Pozarządowych w zakresie Przeciwdziałania Covid 19. Do wsparcia uprawnione są Rodziny zamieszkujące obszar Miasta Krakowa. Gdzie można odebrać pakiet rodzinny:

            FABLAB MAŁOPOLSKA
            ul. Królewska 65a
            30-081 Kraków
            tel.665 770 994, 665 770 995
            .

            Dodatkowe informacje dostępne pod adresem:

            https://www.fablabmalopolska.pl/fundacja-inteligentna-malopolska-wspiera-krakowskie-rodziny

          • Ogólnopolski konkurs przedmiotowy LEON

          • Uczniowie klas 2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Sesja wiosenna została przeprowadzona online.

            Mamy LAUREATÓW !!!  Są nimi Joasia Krawczyk z kl.2a oraz dwukrotny laureat  Kacper Kubin z kl.3b.

            Gratulujemy Im jak również wszystkim , którzy wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

          • Giganci programowania

          • Drodzy uczniowie!

            W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python! 

             

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

            “Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które mogą być dla uczniów okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.

            >  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python.

            >  Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

            “Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

            Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

            Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

            Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

            >>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>

            >>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>>

            Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

            >>FORMULARZ ZAPISU<<

          • Góra Grosza

          • Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli  udział w XX edycji akcji "Góra Grosza" w roku szlolnym 2020/21. Ten dyplom jest dla WAS! 

          • UWAGA KONKURS!

          • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. „Szachy z komputerem” . Konkurs organizowany jest przez  https://infoszach.pl/ oraz https://mogalo.pl/ 

            Temat pracy plastycznej to SZACHY Z KOMPUTEREM .

            Do wyboru  technika :
            a)  rysunkowa
            b)  malarska
            c)  grafika komputerowa

            Zgłoszenie musi zawierać dane autora (imię, nazwisko oraz wiek), a także dwa pliki graficzne:

            1.Praca konkursowa w postaci obrazka

            2.Zdjęcie przedstawiające autora wraz z pracą

            Prace konkursowe prosimy wysyłać do środy 27 maja na adres:

            agnieszkajasinska@opoczta.pl - nauczyciel plastyki

            erbudkiewicz@poczta.fm - trener szachowy

            Dziękujemy

             

          • Charytatywny turniej szachowy online - pomoc dla szpitali

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            Serdecznie dziękuję i gratuluję WSZYSTKIM, którzy wzięli udział w CHARYTATYWNYM TURNIEJU SZACHOWYM ONLINE - POMOC DLA SZPITALI, którego organizatorami byli: Łukasz Sęk - Radny Miasta Krakowa oraz Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków.

            Wspólnie mogliśmy pomóc, a przy okazji miło spędzić czas przy szachowym stoliku online. Turniej był przeznaczony dla każdego chętnego, nie było żadnych ograniczeń wiekowych ani posiadania kategorii szachowych. Graliśmy na Serwisie Internetowym Chess.com przez 9 rund, tempem 5 minut plus 1 sekunda za ruch.

            Organizatorzy zebrali w sumie 2365,00 złotych, które zostaną przekazane na pomoc dla krakowskich szpitali.

            Ponadto zostały ufundowane dodatkowe puchary dla trzech najlepszych zawodników oraz książki szachowe dla najlepszego juniora i juniorki do lat 12. Nagrody będą wysłane pocztą.

            Wiele osób z naszej szkoły, zarówno uczniów jak i rodziców wzięło udział w akcji, wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, natomiast na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli najwyższe miejsca w turnieju: Bartek Cichoń (uczeń klasy 7a), Franek Cygan i Kacper Kubin (obaj z klasy 3b),  Milenka Jacak (z klasy 4a), Maksymilian Gruszecki, Rafał Oczkowicz i Łukasz Romański (uczniowie klas 5-tych).

            Pozdrawiam serdecznie,
            koordynator akcji - Ryszard Budkiewicz.

             

             

             

          • Drużyna Energii

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

            Nasza Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu sportowo-edukacyjnego „Drużyna Energii”, realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a jej celem jest aktywizacja uczniów i zachęcanie do ruchu młodzieży szkoły podstawowej.

            Szczegółowe informacje na temat projektu mozna znaleźć na stronie   https://druzynaenergii.pl/

            Mimo trudności wynikających z obecnej sytuacji udało nam się stworzyć wymagany filmik. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w akcję. 

            Trzymamy mocno kciuki i gorąco wierzymy, że zakwalifikujemy się do projektu.

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

          • Próbny egzamin ósmoklasisty

          • Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

            Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

            • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
            • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
            • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

            Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE. 

          • Kształcenie na odległość

          • Informujemy, że kształcenie na odległość zostało przedłużone do 10 kwietnia 2020r. Informujemy również, że w dniach 25.03 do 10.04 będzie prowadzone nauczanie zdalne. Szczegółowe informacje będą przekazywane przez dziennik elektroniczny. Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości. Prosimy również o zapoznanie się z informacjami psychologa. 

             PRZESLANIE_PSYCHOLOGA.pdf

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Szanowni Państwo

            Informujemy, że w dniach 12.03. i 13.03.2020r. w szkole odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16.03. do 25.03.2020r. wszystkie zajęcia są odwołane. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. 

            Nauczyciele będą przekazywali za pośrednictwem dziennika elektronicznego materiały do samodzielnej pracy dydaktycznej. Proszę na bieżąco monitorować informacje przekazywane drogą elektroniczną.

            Bardzo prosimy aby uczniowie unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, przestrzegali zasad higieny, jak również traktowali okres kwarantanny jako czas szczególnej ostrożności i skupienia się na pracy własnej w domu.

            Wszelkie informacje o koronawirusie znajdziecie Państwo na stronie:

            https://www.gov.pl/web/koronawirus 

             

          • Zabawa karnawałowa

          • 20 lutego nasi uczniowie świetnie bawili się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. W związku z tym, że impreza przypadła na Tłusty Czwartek, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek – pączki! Uczniom dopisywały świetne humory, chętnie brali udział w zabawach i tańcach prowadzonych przez przedstawicieli samorządu. Były też konkursy – na najlepsze przebranie oraz maskę karnawałową.

            Zabawa była przednia, aż żal było wracać do domu. Karnawał 2020 można zaliczyć do udanych! 

            Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

          • Dzień otwarty

          • W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich Rodziców. Po krótkim spotkaniu z panią dyrektor Martą Dębosz - Warchoł na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy sportowe, muzyczno-ruchowe, plastyczne, układanki, rozgrywki szachowe, labirynty matematyczne, pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych, zabawy z tablicą interaktywną i  zabawy z językiem angielskim. Na koniec dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek.

             

             

          • Biznes kontra smog – warsztaty promujące dbałość o środowisko naturalne wśród dzieci.

          • Biznes kontra smog to program, który powstał z inicjatywy firmy PwC pod auspicjami Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy i ASPIRE. Kilkanaście firm zaangażowało się w ten bezpłatny program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w którym wolontariusze - pracownicy firm - prowadzą zajęcia edukacyjne w przedszkolach i szkołach.

            W ramach tego programu 26 lutego 2020 r. zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy 2a. Zajęcia poprowadziły 4 wolontariuszki, w tym mamy naszych uczniów – Marty Błaszczyk i Aleksandra Paciorka.

            Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie zagrożenia niesie dla zdrowia i życia ludzi oraz co można i należy robić, aby móc oddychać czystszym powietrzem. Otrzymali także pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz ulotki, kolorowanki, ołówki i długopisy.

            Organizatorki liczą, że dzieci, które wzięły udział w warsztatach, zaniosą zdobytą wiedzę do swoich domów i będą edukować też rodziców.

          • Krakowski Tydzień Zawodowców

          • KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – edycja VI 2020

            OTWARTE SOBOTY W SAMORZĄDOWYCH SZKOŁACH
            PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowieuprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VI już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 6 marca 2020 r.Jednocześnie przypominam, że ww. wydarzeniom towarzyszą również Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na:7 marca 2020 r.,25 kwietnia 2020 r.

            Z roku na rok przygotowywana przez krakowskie technika i szkoły branżowe oferta jest bogatsza i bardziej atrakcyjna. Rzetelna i obiektywna wiedza pomaga zarówno Uczniom, jak i ich Rodzicom podjąć optymalną decyzję co do dalszego kształcenia. Podczas Otwartych Sobót we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi.

            Harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.

          • Szkolne Walentynki

          • 14 lutego to dzień, w którym możemy wyrazić swoją sympatię wobec osób, które lubimy czy kochamy.

            W związku z tym świętem w naszej szkole została uruchomiona Poczta Walentynkowa. Uczniowie bardzo chętnie wysyłali kartki, które potem przedstawiciele samorządu szkolnego rozdali adresatom.

            Pamiętajmy jednak, że każdy dzień – nie tylko Walentynki – jest dobry do wyrażenia swojej sympatii.

             

             

          • Jasełka klas I-III

          • 20 grudnia w bożonarodzeniowy nastrój młodszych kolegów wprowadzili uczniowie klasy 1c, którzy pod opieką p. Justyny Zapiór przygotowali i zaprezentowali widowisko jasełkowe. Przy akompaniamencie najpiękniejszych polskich kolęd mali aktorzy opowiedzieli zebranym gościom tradycyjną historię Bożego Narodzenia. Na scenie oprócz świętej rodziny w można było zobaczyć m.in. pasterzy, trzech króli, gwiazdkę oraz zastępy aniołów czuwające przy żłóbku. Uroku widowisku dodawała piękna scenografia, kostiumy oraz zbudowana specjalnie przez pana konserwatora szopka. Na zakończenie do pierwszoklasistów dołączyli ich koledzy i koleżanki z klas I-III uczęszczający na kółko wokalne i wspólnie wykonali radosną pastorałkę.

            Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym gościom – uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia świąteczne, po czym uczniowie udali się do swoich klas na spotkania wigilijne.

          • Erasmus+ – konkurs o świątecznych zwyczajach w Europie

          • W dniu  17 grudnia 2019 odbył się drugi interaktywny międzynarodowy konkurs w ramach programu ERASMUS+ sprawdzający wiedzę uczniów o zwyczajach świątecznych w Europie. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale i refleksem. Wzięło w nim udział 13 drużyn z 7 szkół partnerskich. Naszą szkołę reprezentowała jedna drużyna w składzie dwuosobowym: Natalia Król i Aleksandra Paluch z klasy VII b. Nasze uczennice spisały się znakomicie, pokonały wszystkie zespoły i zdobyły ponownie zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

          • Opłatek w Domu Opieki

          • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udali się do Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej, aby złożyć życzenia  przebywającym tam Pacjentom.Uczniowie w trakcie odwiedzin Podopiecznych w ośrodku dzielili się z Nimi opłatkami, składali życzenia świąteczne i noworoczne  oraz wręczali wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Pacjenci bardzo się cieszyli, dziękowali i wzajemnie składali życzenia, byli bardzo wzruszeni.

            To było piękne i niezwykłe spotkanie.Dzielenie się opłatkiem – dobrocią, ciepłem i sercem.

            Opiekunki SZKW: Agnieszka Jasińskai  Magdalena Wójtowicz

          • Góra Grosza

          • JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

            W grudniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Góra Grosza”. Akcja ma na celu pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych oraz pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi.

            W zbiórce wzięło udział piętnaście klas, w sumie zebraliśmy 51,67 kg monet, co daje kwotę  921.19 zł.

            W akcję najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy 3a, którzy zebrali prawie sześć kilogramów groszy (181.08 zł). Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2a, którzy zebrali 123.87 zł. Trzecie miejsce zajęła klasa 4a z kwotą 92.28 zł.

            Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w „Górze Grosza” za rok!

            Podziękowania składamy również koordynatorowi akcji – pani Justynie Zając, specjalnej komisji w składzie: Jan Jurek, Radosław Puchalski, Gosia Czernek, Wiktoria Fabian oraz nauczycielom, którzy pomogli w liczeniu i ważeniu pieniędzy.

            Samorząd Uczniowski