• Dla Uczniów i Rodziców

     • KLASY 6a i 7a NA ZIELONEJ SZKOLE

      W dniach 25-29 kwietnia uczniowie klas 6a i 7a wraz z wychowawcami byli na zielonej szkole w Ośrodku Sportu i Rekreacji ALPINA SPORT w miejscowości Muszyna-Złockie. Podczas pobytu dzieci miały okazję się zintegrować, doskonalić umiejętność pracy w zespole, a także popracować nad kondycją.

     • „Śmieciowa EKO Zabawka” – wyniki konkursu

      Z radością prezentujemy wyniki szkolnego konkursu pt. „Śmieciowa EKO zabawka”. Poniżej lista tegorocznych laureatów.

      I miejsce: Łucja Korczek (5B)

      II miejsce: Franciszek Cygan (5B)

      III miejsce: Wiktor Cepil (4A)

      Wyróżnienia: Mateusz Ofierski (4A), Hanna Rożek (5A), Kacper Kubin (5B), Karolina Sosin (6A), Kacper Trybuła (6A).

     • Tworzymy szkolny ogródek

      W piątek 29 kwietnia w szkole zbieraliśmy kwiaty do SZKOLNEGO OGRÓDKA. Była to jedna z akcji samorządu uczniowskiego "Klasa z Klasą". Następnie uczniowie klasy 7c zasadzili przed budynkiem szkoły przyniesione, przepiękne, kwitnące rośliny, m.in. bratki, stokrotki, goździki. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji.

     • Dzień Ziemi 2022

      22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 52. Międzynarodowy Dzień Ziemi, który jest największym dorocznym świętem ekologicznym na świecie, poświęconym naszej planecie i jej środowisku naturalnemu.

      W ramach szkolnych obchodów tego święta, nasza społeczność szkolna miała okazję zakupić sadzonki roślin wyhodowanych specjalnie na tą okazję. Na naszym stoisku dominowały rośliny z rodzaju Geranium, Chlorophytum oraz wielobarwne trzykrotki i fitonie. Sam kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zakupione rośliny na pewno staną się ozdobą naszych domów i przyczynią do poprawy jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

     • Rowerowy Maj

      Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Głównym celem zabawy jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy do piątku 29 kwietnia 2022 roku (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny).

     • Wielkanoc

      Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu własnoręcznie wykonali kartki wielkanocne. Zostały one przekazane Seniorom uczestniczącym w zajęciach "Z kulturą na ty - od malucha do seniora", organizowanych na terenie Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Kozłówce". Uczniowie spotkali się z Seniorkami, złożyli życzenia i wręczyli pięknie zdobione kartki.

     • Pomagamy Polakom na Ukrainie

      Uczniowie naszej szkoły tuż przed Świętami Wielkanocnymi przyłączyli się do akcji pomocy Polakom na Ukrainie.

      Na pomoc czekały osoby polskiego pochodzenia, które pozostały na Ukrainie. Najczęście ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co mówiąc wojny. Wielkanocne Paczki zostały przygotowane przez uczniów klasy 7a i 3c oraz przekazane zostały do Domu Polonii w Krakowie. Stamtąd zostały dowiezione do rodaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim.

     • Świąteczna środa w szkole…

      Kochani,

      13 kwietnia w naszej szkole królowała świąteczna, wielkanocna wrzawa, przepełniona JAJEM w roli głównej, a nade wszystko śmiechem !

      Mieliśmy okazję poznać zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy, z różnych zakątków świata, a celem każdej klasy było zdobycie gigantycznej pisanki z niespodzianką w środku dla wszystkich uczniów.

     • U progu Wielkanocy...

      W dniu dzisiejszym odbył się apel klas 1-3 pod tytułem Przy wielkanocnym stole. Był to wspólny program wszystkich klas w trakcie, którego Panie odczytywały wiersze a uczniowie śpiewali wesołe piosenki o tematyce świątecznej.​​​​​​​

      W klasach odbyły się spotkania przy wielkanocnym stole, zaś uczniowie klasy 2b odwiedzili kolegów z klas pierwszych z inscenizacją Wielkanocny alfabet.​​​​​​​

     • Wielkanocne warsztaty z ceramiki

      W minionym tygodniu odbyła się druga część warsztatów z ceramiki tym razem o tematyce wielkanocnej. Dzieciaki jak zawsze świetnie sobie poradziły i wykonały piękne prace, które na pewno będą ozdobą w domach podczas nadchodzących świąt Wielkanocnych.

     • Klasa 3c z wizytą w bibliotece

      Po długiej przerwie spowodowanej pandemią Filia nr 44 Biblioteki Publicznej ponownie otworzyła drzwi dla młodych czytelników. W czwartek 31 marca uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą i panią Magdaleną Feliks odwiedzili osiedlową bibliotekę. Dzieci czestniczyczyły w bardzo ciekawych zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki w oparciu o książkę pt. "Czarna książka kolorów".

     • Zbiórka na rzecz osób pokrzywdzonych wojną w Ukrainie

      W dniach od 9 do 11 marca w naszej szkole, w ramach pomocy Ukrainie, odbywała się sprzedaż ciast, babeczek oraz innych słodkości przygotowanych przez dzieci, rodziców i grono pedagogiczne. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i podczas każdej przerwy wokół stoiska ze słodyczami nie brakowało chętnych do ich zakupu. Udało się zebrać niesamowitą kwotę 4150 zł, która w całości została przeznaczona na pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej wspierającej uchodźców oraz osoby dalej przebywające na terenach Ukrainy.

     • Tydzień matematyczny - podsumowanie

      PODSUMOWANIE TYGODNIA MATEMATYKI

      W dniach 14 – 18 marca 2022 r. w naszej szkole królowała matematyka. Zaproponowane zabawy i konkursy cieszyły się wśród uczniów klas IV – VIII dużym zainteresowaniem.

      Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursów.

      „Matematyka jest wszędzie” – konkurs plastyczno – literacki

     • Z wizytą w Teatrze Groteska

      W marcu uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc wybrali się do Teatru Groteska w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w spektaklu pt.: „Detektyw Pozytywka”, przygotowanym na podstawie książki autorstwa Grzegorza Kasdepke.

      Podczas przedstawienia uczniowie mieli możliwość rozbudzenia swoich zainteresowań teatralnych, uczenia się kultury odbioru sztuki i świadomego z nią obcowania. Kształtowali nawyki właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz integrowali się podczas wspólnego wyjścia.

     • Informacja Dyrektora SP 123

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 w Krakowie informuje o liczbie wolnych miejsc w poszczególnych klasach:

      Klasa I - 1

      Klasa II - 23

      Klasa III - 16

      Klasa IV- 9

      Klasa V - 5

      Klasa VI - 0

      Klasa VII - 18

      Klasa VIII - 14

      Директор початкової школи № 123 у Кракові повідомляє про кількість вільних місць у кожному класі:

     • Powitanie wiosny 2022

      ​​​​​W tym roku nadejście wiosny widać było gołym okiem. Pierwszy dzień wiosny był ciepły i pełen słońca. Uczniowie klas I-III poprzez ubiór, okrzyki, śpiew, wspólną zabawę zaakcentowali nadejście wiosny. Na korytarzach królował kolor zielony oraz wiosenne opaski na głowach.

      ​​​

      Na boisku szkolnym wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa zaśpiewała przygotowaną wiosenną piosenkę, dwójka uczniów z klasy 3a zagrała na dzwonkach „Stokrotkę”, dzieci rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania dotyczące wiosny. Na koniec podążając za Marzanną przeszliśmy marszem dookoła szkoły. Dzień był radosny, pełen wiosny.

     • Wycieczka klas trzecich do Kopalni Soli w Bochni

      Uczniowie klasy IIIa, IIIb I IIIc odwiedzili zabytkową, najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.

      Podróż rozpoczęła się od zjazdu pod ziemię. Panie Przewodniczki - bardzo ciekawie przybliżyły nam historię kopalni, opowiedziały o ciężkiej pracy górników, o tradycjach, obyczajach i legendach z nią związanych. Mieliśmy możliwość podziwiania prawdziwych arcydzieł wykonanych z soli oraz odbyć podróż podziemną kolejką zwaną „Kuba”. Ciekawostką okazała się Kaplica Św. Kingi, ponieważ jest ona jedynym na świecie kościołem, przez który biegną tory kolejowe i przejeżdża pociąg. Na koniec spotkaliśmy się z dobrym duchem kopalni Skarbnikiem, który sprawdził naszą wiedzę i obdarował woreczkami soli tzw. „białym złotem”. Były też gry i zabawy na boisku sportowym w komorze Ważyn.

     • Wycieczka do Tarnowa - Spacer "Szlakiem pamiątek po Generale Bemie”

      16 marca 2022 r. klasy 5a, 5b i 6a wzięły udział w wycieczce do Tarnowa "Szlakiem pamiątek po Generale Bemie".

      Miejsca i zabytki, które mieliśmy okazję zobaczyć to:

      - Galeria "Panorama" na dworcu PKP (oddział Muzeum Okręgowego) – uczniowie zapoznali się z biografią naszego patrona J. Bema i obejrzeli fragmenty "Panoramy Siedmiogrodzkiej" autorstwa Jana Styki,

     • Klasa 2b na ZIELONEJ SZKOLE

      W dniach 7 -11 marca, w ramach programu organizowanego przez KSOS, klasa 2b była na zielonej szkole w Bazie Wypoczynkowo-Szkoleniowej „Lubogoszcz” w Kasinie Małej. Podczas pobytu dzieci intensywnie doskonaliły sprawności pokonywania naturalnych przeszkód w terenie górskim, pracowały nad kondycją, na boisku i sali ćwiczeń. Pod fachowym okiem ratowników GOPR uczyli się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia lawiną, udzielać pierwszej pomocy, pakować się na wyprawy górskie oraz pokonali most linowy.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych