• Dla Uczniów i Rodziców


 • Aktualności


     • Dzień Chłopaka

      Dzisiaj, 30 września 2021 roku klasa 2a świętowała Dzień Chłopaka. Po złożeniu życzeń chłopcom, zostali oni obdarowani drobnymi upominkami. Każdy z chłopców otrzymał m.in. CERTYFIKAT SUPER CHŁOPAKA, aby poczuli się wyjątkowo w tym szczególnym dla nich dniu.

      Razem z naszą wychowawczynią świetnie bawiliśmy się przy znanych i lubianych przebojach muzycznych w JUST DANCE. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Tańce, zabawy i prezenty dla naszych chłopców umiliły dzisiejszy dzień.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      W środę 29 września obchodziliśmy 20. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tradycyjnie dołączyliśmy do tej akcji.

      Na lekcjach uczniowie, ale również i nauczyciele głośno czytali fragmenty wybranych książek z biblioteki szkolnej.

     • Wycieczka do ZOO

      29 października 2021 roku klasy 2a i 2c wraz z opiekunami odwiedzili ogród zoologiczny. Tuż za bramą ZOO powitały uczniów niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem m.in.: koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty jak i wiele innych.

     • Klasa 2b na wycieczce w Wieliczce

      28 IX klasa 2b postanowiła zadbać o swoje zdrowie i kondycję. W tym celu pojechaliśmy do Wieliczki, gdzie w Tężni Solankowej przypominającej zamek obronny inhalowaliśmy się. Potem spacerkiem przez Rynek przeszliśmy do Parku Pod Baranem. Krętymi alejkami wspinaliśmy się na stok, skąd roztaczał sie piękny widok. Skorzystaliśmy też z wielu atrakcji do ćwiczeń na wolnym powietrzu, które są ukryte w leśnym zaciszu oraz placów zabaw. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj ze swoimi rodzicami.

     • Wybory do "Małego Samorządu"

      W bieżącym roku szkolnym swoją działalność wznowił Mały Samorząd Uczniów klas I-III. Powołanie Małego Samorządu ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Poprzez rozwijanie samorządności uczymy aktywności, umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych oraz rozwijania własnych zainteresowań.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      W piątek, 24 września 2021 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 11 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Marysia Mika z klasy VIII c.

     • Trzecie klasy z wizytą w Wygiełzowie...

      W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Skanseny to miejsca, w których możemy zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Możemy przyglądać się przedmiotom z przeszłości, wsłuchiwać się w opowiesci o dawnych czasach, a nawet spacerować po całych domostwach sprzed pokoleń.

     • Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

      W ramach zajęć na świetlicy dzieci z klas drugich poznawały plan naszego osiedla, a potem same tworzyły makietę przestrzenną oraz plan najbliższej okolicy. Rozpoznawały też podczas zabawy znaki drogowe oraz stosowały poznane zasady ruchu drogowego w grze planszowej.

     • Wizyta klasy 2b w Muzeum Inżynierii Miejskiej

      W minionym tygodniu w ramach zajęć edukacyjnych i rozwijających, klasa 2b była w Muzeum Inżynierii Miejskiej . Tam w Strefie kreatywności dzieci posługując się klockami o dużych wymiarach projektowały swój własny świat . Dzięki swojej wyobraźni mieli okazję wybudować w grupach Miasto przyszłości. Było przy tym dużo zabawy, współpracy i emocji .

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22

      Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 1 września w nastepujących godzinach:

      - godz. 8.00 - kl. 7 i 8

      - godz. 9.00 - kl. 5 i 6

      - godz. 10.00 - kl. 3 i 4

      - godz. 11.00 - kl. 1 i 2

      Przydział sal dla poszczególnych klas będzie znajdował się na drzwiach wejściowych do szkoły. Prosimy o zachowanie wszelkich srodków ostrożności - zakrycie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

     • Sukcesy Uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

      W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 40 uczniów klas II – VIII. Niestety, ze względu na jego formę zdalną, nie przyznawano miejsc. W naszej szkole najlepsze wyniki na każdym z poziomów uzyskali uczniowie:

      Adam Piekarski kl. 2c,
      Pistol Piotr kl. 3b,
      Kacper Kubin kl. 4b,
      Milena Jacak 5a,
      Łukasz Romański kl. 6c,
      Zuzanna Maciaszek kl. 7b,
      Zuzanna Ślusarczyk kl. 8b

     • Radosny Dzień Dziecka

      Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali piękne, słodkie bukiety dla swoich rówieśników - Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Rucianej. Podarunki wraz z życzeniami zostały przekazane opiekunom Podopiecznych. Dziękujemy za ten cenny dar, który ofiarowały Dzieci-Dzieciom.

      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Podsumowanie konkursu "1, 2, 3 wiedzę masz Ty"

      We wtorek 22 czerwca podsumowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny „1, 2, 3 wiedzę masz Ty”. Brały w nim udział drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Zespół uczniów naszej szkoły zajął w nim III miejsce.

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom.

     • "Mój sposób na kontrolę złości"

      Kochani uczniowie klas IV-VI! Ogłaszam wyniki konkursu na najlepszy plakat na temat "Mój sposób na kontrolę złości"!

      I miejsce: Alicja Urban - klasa IVb

      II miejsce: Franciszek Cygan - klasa IV b

      III miejsce: Paweł Mazan klasa - IVa

      Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

     • Projekt "Wsparcie na starcie"

      Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach „Wsparcie na starcie”, których celem jest budowa pozytywnego obrazu korzystania z pomocy psychologicznej. Metody zastosowane przy realizacji warsztatów to działania aktywizujące uczestników: mini wykład, gry i zabawy integracyjne, dyskusja na forum grupy, praca indywidualna, wykorzystujące oraz rozwijające kreatywność uczestników.

     • Sukces ucznia klasy 4b

      Miło nam poinformować, że Kacper Kubin uczeń klasy 4b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu KRAKOWSKA MATEMATYKA 2021.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Pierwsza pomoc - warsztaty dla uczniów

      W życiu, jak to w życiu… zdarzają się chwile radosne, ale i bardzo niebezpieczne. Poznanie zasad pierwszej pomocy to jednak nie wszystko. Na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego uczniowie klasy 2a, 2b i 2c wzięli udział w warsztatach, dzięki którym mogli się dowiedzieć, jak ważna jest każda minuta podczas walki o życie i jak w prawidłowy i bezpieczny sposób udzielić pierwszej pomocy.

     • Certyfikat uczestnictwa w projekcie #SU-w-ak”

      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym tegoroczną edycję Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak”. Szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w Projekcie. Uczniowie już snują plany na kolejne projekty w nowym roku szkolnym.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych