• Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”

     • 1 października 2021 r. klasa Va wybrała się na zajęcia ekologiczne do Lasu Wolskiego. W Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Kształt przyrody”, zwiedzali ekspozycję „Opowieść buka o swoim życiu”, a na zakończenie wybrali się z edukatorem na spacer po jesiennym lesie. Taka lekcja biologii w terenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 1 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Aby przygotować się do tej dość nietypowej akcji, w ostatnim tygodniu września wszyscy uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia i uzupełniali wakacyjne zaległości.
      Nie lada wyzwaniem były łamigłówki związane z tabliczką mnożenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponieważ hasło przewodnie ŚDTM brzmi „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, jak co roku czwartoklasiści pełnili funkcję egzaminatorów.

      Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólne „tabliczkowe zmagania”, a tym, którzy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Chłopaka

     • Dzisiaj, 30 września 2021 roku klasa 2a świętowała Dzień Chłopaka. Po złożeniu życzeń chłopcom, zostali oni obdarowani drobnymi upominkami. Każdy z chłopców otrzymał m.in. CERTYFIKAT SUPER CHŁOPAKA, aby poczuli się wyjątkowo w tym szczególnym dla nich dniu. 

      Razem z naszą wychowawczynią świetnie bawiliśmy się przy znanych i lubianych przebojach muzycznych w JUST DANCE. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Tańce, zabawy i prezenty dla naszych chłopców umiliły dzisiejszy dzień.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W środę 29 września obchodziliśmy 20. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Tradycyjnie dołączyliśmy do tej akcji.

      Na lekcjach uczniowie, ale również i nauczyciele głośno czytali fragmenty wybranych książek z biblioteki szkolnej.

     • Wycieczka do ZOO

     • 29 października 2021 roku klasy 2a i 2c wraz z opiekunami odwiedzili ogród zoologiczny. Tuż za bramą ZOO powitały uczniów niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem m.in.: koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty jak i wiele innych. 

      Spacerując alejkami ogrodu dzieci, miały okazję zobaczyć z bliska ich wygląd, a także poznać tryb życia – czytając informacje na tabliczkach jak również słuchając uważnie Pani przewodnik. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

     • Klasa 2b na wycieczce w Wieliczce

     • 28 IX klasa 2b postanowiła zadbać o swoje zdrowie i kondycję. W tym celu pojechaliśmy do Wieliczki, gdzie w  Tężni Solankowej przypominającej zamek obronny  inhalowaliśmy się. Potem spacerkiem przez Rynek przeszliśmy do Parku Pod Baranem. Krętymi alejkami wspinaliśmy się na stok, skąd roztaczał sie piękny widok. Skorzystaliśmy też z wielu atrakcji do ćwiczeń na wolnym powietrzu, które są ukryte w leśnym zaciszu oraz placów zabaw. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj ze swoimi rodzicami.

     • Wybory do "Małego Samorządu"

     • W bieżącym roku szkolnym swoją działalność wznowił Mały Samorząd Uczniów klas I-III. Powołanie Małego Samorządu ma na celu przygotowanie najmłodszych uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu naszej szkoły. Poprzez rozwijanie samorządności uczymy aktywności, umiejętności pracy w zespole, indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych oraz rozwijania własnych zainteresowań. 

      Wybory do samorządu poprzedzone kampanią wyborczą odbyły się w poniedziałek 27 września 2021r. Swoją kandydaturę zgłosiło 7 uczniów z klas trzecich. W drodze głosowania najmłodsi uczniowie wybrali swoich przedstawicieli; zostali nimi:

      Bartosz Korzeń  z klasy IIIa

      Anna Stefan - Sadzikowska z klasy IIIc

      Patryk Syrek z klasy IIIb

      Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom, a nowemu Samorządowi życzymy  owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

      Opiekun
      mgr Justyna Zapiór

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W piątek, 24 września 2021 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 123, poprzedzone kampanią wyborczą. Swoją kandydaturę do tegorocznych wyborów zgłosiło 11 uczniów. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Marysia Mika z klasy VIII c.                       

      W skład Rady Samorządu weszły następujące osoby:

      Lidia Łyczak (VIII a)

      Marita Kowalczyk (VII c)

      Dawid Knapik ( V a )

      Maksymilian Gruszecki ( VII a )

      Victoria Paprocka ( IV b )

      Krzysztof Nowak ( VII b )

      Milena Jacak ( VI a )

      Alicja Urban ( V b )

      Kacper Kubin ( V b )

      Ksawery Uryga ( IV a )

      Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy wyników, a Przewodniczącej SU życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2021/2022 ! Niebawem zostanie zamieszczony plan pracy SU, z uwzględnieniem różnorodnych akcji. Nie lada wyzwaniem okaże się całoroczny konkurs dedykowany klasom IV – VIII, pod honorowym patronatem Rady Rodziców ! 

       

      Opiekunowie SU

      mgr Ewelina Dranka                                                                                                      mgr Agnieszka Piskorska

     • Trzecie klasy z wizytą w Wygiełzowie...

     • W poniedziałek 20 września uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Skanseny to miejsca, w których możemy zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie na wsi. Możemy przyglądać się przedmiotom z przeszłości, wsłuchiwać się w opowiesci o dawnych czasach, a nawet spacerować po całych domostwach sprzed pokoleń. 

      Tak było i tym razem. Dzieci wraz z panią przewodnik odwiedziły m.in. okazały dwór zamożnej szlachty, dom chłopski, młyn i piękny niemal 400-letni kościół. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli również udział w warsztatach "PAWIE PIÓRA U CZAPECZEK, KRASNE WSTĄŻKI U DZIEWECZEK – STRÓJ KRAKOWSKI OD PODSZEWKI" podczas których dowiedzieli się z czego składa się nasz strój krakowski oraz na jakie okazje się go zakłada. Na zkończenie warsztatów uczniowie ozdabiali bawełniane torby kwiatowym wzorem. Dzięki temu każdy przywiózł ze sobą piekną, oryginalną i przede wszystkim samodzielnie wykonaną pamiątkę.

     • Bezpieczeństwo w szkole i poza nią

     • W ramach zajęć na świetlicy dzieci z klas drugich poznawały plan naszego osiedla, a potem same tworzyły makietę przestrzenną oraz plan najbliższej okolicy. Rozpoznawały też podczas zabawy znaki drogowe oraz stosowały poznane zasady ruchu drogowego w grze planszowej.

     • Wizyta klasy 2b w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W minionym tygodniu w ramach zajęć edukacyjnych i rozwijających, klasa 2b była w Muzeum Inżynierii Miejskiej . Tam w Strefie kreatywności  dzieci posługując się klockami o dużych wymiarach projektowały swój własny świat . Dzięki swojej wyobraźni mieli okazję wybudować  w grupach Miasto przyszłości. Było przy tym dużo zabawy, współpracy i  emocji .

      Potem zwiedzili jeszcze wystawę interaktywną Więcej światła, gdzie z zaangażowaniem wykonywali ciekawe doświadczenia.

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22

     • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 1 września w nastepujących godzinach:

      - godz. 8.00 - kl. 7 i 8

      - godz. 9.00 - kl. 5 i 6

      - godz. 10.00 - kl. 3 i 4

      - godz. 11.00 - kl. 1 i 2

       

      Przydział sal dla poszczególnych klas będzie znajdował się na  drzwiach wejściowych do szkoły. Prosimy o zachowanie wszelkich srodków ostrożności - zakrycie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

       

      Rodziców zapraszamy  na zebranie organizacyjne:

      -  31 sierpnia 2021 godz. 17:00  -   klasy 1

      -  2 września 2021 godz. 17:00   -   klasy 2, 4, 5, 6

      -  2 września 2021 godz. 18:00   -   klasy 3, 7, 8

       

      Informacje dotyczące zapisów i funkcjonowania stołówki szkolnej w nowym roku szkolnym  dostępne są TUTAJ.

       

     • Sukcesy Uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

     • W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 40 uczniów klas II – VIII. Niestety, ze względu na jego formę zdalną, nie przyznawano miejsc. W naszej szkole najlepsze wyniki na każdym z poziomów uzyskali uczniowie:

      Adam Piekarski kl. 2c, 
      Pistol Piotr kl. 3b,
      Kacper Kubin kl. 4b,
      Milena Jacak 5a,
      Łukasz Romański kl. 6c,
      Zuzanna Maciaszek kl. 7b,
      Zuzanna Ślusarczyk kl. 8b

      Serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

     • Radosny Dzień Dziecka

     • Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali piękne, słodkie bukiety dla swoich rówieśników - Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Rucianej. Podarunki wraz z życzeniami zostały przekazane opiekunom Podopiecznych. Dziękujemy za ten cenny dar, który ofiarowały Dzieci-Dzieciom. 

      Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

       

     • Podsumowanie konkursu "1, 2, 3 wiedzę masz Ty"

     • We wtorek 22 czerwca podsumowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Matematyczny  „1, 2, 3 wiedzę masz Ty”. Brały w nim udział  drużyny składające się z uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dzielnicy XII w Krakowie.

      Zespół uczniów naszej szkoły zajął w nim III miejsce.

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i ich Opiekunom.

      Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu!

     • "Mój sposób na kontrolę złości"

     • Kochani uczniowie klas IV-VI! Ogłaszam wyniki konkursu na najlepszy plakat na temat "Mój sposób na kontrolę złości"!

      I miejsce: Alicja Urban - klasa IVb

      II miejsce: Franciszek Cygan - klasa IV b

      III miejsce: Paweł Mazan klasa - IVa

      Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz dziękuję wszystkim za udział w konkursie!

      Szkolny psycholog - Artemi Skalińska

     • Projekt "Wsparcie na starcie"

     • Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach „Wsparcie na starcie”, których celem jest budowa pozytywnego obrazu korzystania z pomocy psychologicznej. Metody zastosowane przy realizacji warsztatów to działania aktywizujące uczestników: mini wykład, gry i zabawy integracyjne, dyskusja na forum grupy, praca indywidualna, wykorzystujące oraz rozwijające kreatywność uczestników.