• Nauczanie zdalne 2020/21

  Chcielibyśmy w tym miejscu podzielić się efektami pracy zdalnej naszych uczniów.
  • Sposób na Elfa...

   19.12.2020 10:04
   W czasie zajęć zdalnych klasa 3a omawiała lekturę - książkę pana Marcina Pałasza "Sposób na Elfa". Przygody pieska ze schroniska bardzo się dzieciom podobały, a na zajęciach plastycznych tworzyły kartonowe zwierzaki, na wystawę których serdecznie zapraszamy.

   ► GALERIA PRAC
  • Ozdoby bożonarodzeniowe klas 4-6

   18.12.2020 10:08
   Uczniowie klas IV - VI w ramach lekcji techniki robili ozdoby bożonarodzeniowe. Większość wykonywała papierowe choinki oraz gwiazdy i bombki na choinkę. Niektórzy wykazali się pomysłowością i stworzyli piękne ozdoby, które w tym szczególnym czasie będa zdobiły ich mieszkania.

   ►GALERIA PRAC
  • Foto-przepis na zdrową przekąskę

   14.12.2020 20:18

   Przy okazji omawiania układu pokarmowego w klasach VII, ogłoszono konkurs na zdrową przekąskę. Uczniowie samodzielnie wykonywali proste dania, dokumentowali swoją pracę fotograficznie, dołączali przepis i komentarz udowadniający zdrowotne działanie swoich efektów.

   Do konkursu przystąpiło w sumie 24 osoby i choć poszukiwania  informacji naukowych nadal musimy się uczyć, to cel polegający na propagowaniu zdrowej żywności i dostrzeganiu zależności pomiędzy odżywianiem a zdrowiem  został osiągnięty! 

   W składach królował błonnik warzywno-owocowy usprawniający przesuwanie treści pokarmowej w jelitach. W łaski wkupiły się także nasiona chia bogate w wapń, żelazo magnez i potas. Zachęcamy całą społeczność szkolną do wprowadzania w codzienne żywienie zdrowych akcentów. Poniżej przedstawiamy fotorelacje naszych zapalonych ,,dietetyków”. 

   ► FOTO - KSIĄŻKA KUCHARSKA

  • Karmniki klasy 1b

   10.12.2020 12:04
   Zima zbliża się wielkimi krokami. W tym tygodniu realizujemy blok tematyczny "Myślimy o innych", dlatego pomyśleliśmy ptakach, dla których jest to trudny czas. Oto nasze prace.

   ► GALERIA
  • Kapelusz Pani Wrony

   09.12.2020 20:00

   Po wysłuchaniu rozdziału lektury Danuty Perlak „Kapelusz Pani Wrony”, uczniowie klasy 1c kierując się hasłem kręgu tematycznego: „Myślimy o innych”, postanowili pomóc odnaleźć Pani Wronie jej zaginiony kapelusz. Z tej okazji, dały wyraz swej inwencji twórczej i przygotowały dla niej całą garderobę pięknych, wytwornych kapeluszy. Teraz Pani Wrona codziennie może wybierać inny, równie elegancki. 

   … Oby tylko nie spóźniła się na piątkowe spotkanie pod dębem!

   Zapraszamy do obejrzenia 
   GALERII PRAC