• Próbny egzamin ósmoklasisty

     • Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

      Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

      • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
      • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
      • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

      Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE. 

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Szanowni Państwo

      Informujemy, że w dniach 12.03. i 13.03.2020r. w szkole odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16.03. do 25.03.2020r. wszystkie zajęcia są odwołane. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. 

      Nauczyciele będą przekazywali za pośrednictwem dziennika elektronicznego materiały do samodzielnej pracy dydaktycznej. Proszę na bieżąco monitorować informacje przekazywane drogą elektroniczną.

      Bardzo prosimy aby uczniowie unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, przestrzegali zasad higieny, jak również traktowali okres kwarantanny jako czas szczególnej ostrożności i skupienia się na pracy własnej w domu.

      Wszelkie informacje o koronawirusie znajdziecie Państwo na stronie:

      https://www.gov.pl/web/koronawirus 

       

     • Zabawa karnawałowa

     • 20 lutego nasi uczniowie świetnie bawili się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców. W związku z tym, że impreza przypadła na Tłusty Czwartek, wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek – pączki! Uczniom dopisywały świetne humory, chętnie brali udział w zabawach i tańcach prowadzonych przez przedstawicieli samorządu. Były też konkursy – na najlepsze przebranie oraz maskę karnawałową.

      Zabawa była przednia, aż żal było wracać do domu. Karnawał 2020 można zaliczyć do udanych! 

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

     • Dzień otwarty

     • W dniu 25 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich Rodziców. Po krótkim spotkaniu z panią dyrektor Martą Dębosz - Warchoł na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: gry i zabawy sportowe, muzyczno-ruchowe, plastyczne, układanki, rozgrywki szachowe, labirynty matematyczne, pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych, zabawy z tablicą interaktywną i  zabawy z językiem angielskim. Na koniec dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek.

       

       

     • Biznes kontra smog – warsztaty promujące dbałość o środowisko naturalne wśród dzieci.

     • Biznes kontra smog to program, który powstał z inicjatywy firmy PwC pod auspicjami Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy i ASPIRE. Kilkanaście firm zaangażowało się w ten bezpłatny program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w którym wolontariusze - pracownicy firm - prowadzą zajęcia edukacyjne w przedszkolach i szkołach.

      W ramach tego programu 26 lutego 2020 r. zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy 2a. Zajęcia poprowadziły 4 wolontariuszki, w tym mamy naszych uczniów – Marty Błaszczyk i Aleksandra Paciorka.

      Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie zagrożenia niesie dla zdrowia i życia ludzi oraz co można i należy robić, aby móc oddychać czystszym powietrzem. Otrzymali także pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz ulotki, kolorowanki, ołówki i długopisy.

      Organizatorki liczą, że dzieci, które wzięły udział w warsztatach, zaniosą zdobytą wiedzę do swoich domów i będą edukować też rodziców.

     • Krakowski Tydzień Zawodowców

     • KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW – edycja VI 2020

      OTWARTE SOBOTY W SAMORZĄDOWYCH SZKOŁACH
      PROWADZĄCYCH KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowieuprzejmie informuję, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się VI już edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce od 2 do 6 marca 2020 r.Jednocześnie przypominam, że ww. wydarzeniom towarzyszą również Otwarte Soboty we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Wspólny termin ustalono na:7 marca 2020 r.,25 kwietnia 2020 r.

      Z roku na rok przygotowywana przez krakowskie technika i szkoły branżowe oferta jest bogatsza i bardziej atrakcyjna. Rzetelna i obiektywna wiedza pomaga zarówno Uczniom, jak i ich Rodzicom podjąć optymalną decyzję co do dalszego kształcenia. Podczas Otwartych Sobót we wszystkich szkołach technicznych dyżury dla rodziców pełnić będą doradcy zawodowi.

      Harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.

     • Szkolne Walentynki

     • 14 lutego to dzień, w którym możemy wyrazić swoją sympatię wobec osób, które lubimy czy kochamy.

      W związku z tym świętem w naszej szkole została uruchomiona Poczta Walentynkowa. Uczniowie bardzo chętnie wysyłali kartki, które potem przedstawiciele samorządu szkolnego rozdali adresatom.

      Pamiętajmy jednak, że każdy dzień – nie tylko Walentynki – jest dobry do wyrażenia swojej sympatii.

       

       

     • Jasełka klas I-III

     • 20 grudnia w bożonarodzeniowy nastrój młodszych kolegów wprowadzili uczniowie klasy 1c, którzy pod opieką p. Justyny Zapiór przygotowali i zaprezentowali widowisko jasełkowe. Przy akompaniamencie najpiękniejszych polskich kolęd mali aktorzy opowiedzieli zebranym gościom tradycyjną historię Bożego Narodzenia. Na scenie oprócz świętej rodziny w można było zobaczyć m.in. pasterzy, trzech króli, gwiazdkę oraz zastępy aniołów czuwające przy żłóbku. Uroku widowisku dodawała piękna scenografia, kostiumy oraz zbudowana specjalnie przez pana konserwatora szopka. Na zakończenie do pierwszoklasistów dołączyli ich koledzy i koleżanki z klas I-III uczęszczający na kółko wokalne i wspólnie wykonali radosną pastorałkę.

      Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym gościom – uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia świąteczne, po czym uczniowie udali się do swoich klas na spotkania wigilijne.

     • Erasmus+ – konkurs o świątecznych zwyczajach w Europie

     • W dniu  17 grudnia 2019 odbył się drugi interaktywny międzynarodowy konkurs w ramach programu ERASMUS+ sprawdzający wiedzę uczniów o zwyczajach świątecznych w Europie. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale i refleksem. Wzięło w nim udział 13 drużyn z 7 szkół partnerskich. Naszą szkołę reprezentowała jedna drużyna w składzie dwuosobowym: Natalia Król i Aleksandra Paluch z klasy VII b. Nasze uczennice spisały się znakomicie, pokonały wszystkie zespoły i zdobyły ponownie zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Opłatek w Domu Opieki

     • Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami udali się do Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej, aby złożyć życzenia  przebywającym tam Pacjentom.Uczniowie w trakcie odwiedzin Podopiecznych w ośrodku dzielili się z Nimi opłatkami, składali życzenia świąteczne i noworoczne  oraz wręczali wykonane przez siebie kartki bożonarodzeniowe. Pacjenci bardzo się cieszyli, dziękowali i wzajemnie składali życzenia, byli bardzo wzruszeni.

      To było piękne i niezwykłe spotkanie.Dzielenie się opłatkiem – dobrocią, ciepłem i sercem.

      Opiekunki SZKW: Agnieszka Jasińskai  Magdalena Wójtowicz

     • Góra Grosza

     • JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE,ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

      W grudniu nasza szkoła włączyła się do akcji „Góra Grosza”. Akcja ma na celu pomoc dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych oraz pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi.

      W zbiórce wzięło udział piętnaście klas, w sumie zebraliśmy 51,67 kg monet, co daje kwotę  921.19 zł.

      W akcję najbardziej zaangażowali się uczniowie z klasy 3a, którzy zebrali prawie sześć kilogramów groszy (181.08 zł). Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 2a, którzy zebrali 123.87 zł. Trzecie miejsce zajęła klasa 4a z kwotą 92.28 zł.

      Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w „Górze Grosza” za rok!

      Podziękowania składamy również koordynatorowi akcji – pani Justynie Zając, specjalnej komisji w składzie: Jan Jurek, Radosław Puchalski, Gosia Czernek, Wiktoria Fabian oraz nauczycielom, którzy pomogli w liczeniu i ważeniu pieniędzy.

      Samorząd Uczniowski

     • Erasmus+ – wyjazd do Chorwacji

     • Kolejne spotkanie projektowe zorganizowano w dniach 14-19 października 2020 r. w Chorwacji. Gospodarzem była Osnovna Škola Veceslava  Holjevca z Zagrzebia. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VII – Patrycja Orłowska, Kinga  Pawlak i Bartek Cichoń. Opiekunami grupy były Agnieszka Jasińska i Teresa Starzec. Uczniowie mieszkali u rodzin, zostali bardzo serdecznie przyjęci, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

      W programie przewidziano zajęcia warsztatowe w szkole, rozgrywki sportowe, obserwację lekcji związanych z tematyką projektu oraz zasadzenie dębu ERASMUSA na podwórku szkolnym. Zwiedziliśmy również muzeum neandertalczyka w Krapinie, Muzeum Iluzji w Zagrzebiu oraz Park Jezior Plitwickich. Na zakończenie została nagrana  audycja radiowa z serii Eradius+ na temat wrażeń z pobytu w Chorwacji.