• Dla Uczniów i Rodziców

• Dzień Patrona Szkoły

Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin patrona naszej szkoły - generała Józefa Bema. Z tej okazji chcemy zachęcić wszystkich uczniów - młodszych i starszych - do zapoznania się z życiorysem Józefa Bema przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego.

Przygotowaliśmy dla Was również zabawy dzięki, którym sprawdzicie swoją wiedzę o patronie szkoły:

• Warsztaty ceramiczne

W ostatnich tygodniach uczniowie klas 1-2 dwukrotnie brali udział w warsztatach z ceramiki. W I części pod okiem pani Urszuli lepili różne wzory; motyle, patery, sówki, zajączki. Po procesie wypalania prace wróciły do nas i w dniu dzisiejszym dzieci malowały swoje prace. Wyszły piękne rękodzieła. Wszystkim podobała się taka nauka przez zabawę

• Koło teatralne prezentuje "Walentynkowy serwis informacyjny"

Mimo iż uczniowie klas 4-8 w dalszym ciągu uczą się zdalnie, to nie brakuje im chęci i zapału do podejmowania dodatkowych działań. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego postanowili z okazji zbliżających się walentynek przygotować krótki film. Tym razem zmierzyli się z formą mini programu telewizyjnego, w którym... zresztą zobaczcie sami! Miłego odbioru!

• Projekt klas drugich - FOOD MINI BOOKS

Zadaniem uczniów klas drugich z języka angielskiego było przygotowanie mini książeczek o jedzeniu. Dzieci miały zamieścić w nich obrazki i opisać o swoich preferencjach kulinarnych – co lubią jeść a za jakimi produktami nie przepadają. Uczniowie wykazali się ogromnymi zdolnościami plastycznymi i pomysłowością. Stworzyli przepiękne kolorowe książeczki z zabawnymi ilustracjami. Ciekawym pomysłem była zakładka i strona bonusowa, na której opisany został ulubiony przysmak kotka.

• Uśmiechy, tańce, zabawa – karnawał klas I-III

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Mimo, że z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 nie było jak co roku odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej i każda klasa bawiła się w oddzielnych terminach, zabawa dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji, radości i zachwytu.

• Laureaci Olimpusa

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Nina Jarosz i Zuzanna Maciaszek zostały laureatkami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z biologii OLIMPUS sesja jesienna. Nina zajęła 6 miejsce wśród 201 uczestników, a Zuzanna 15 miejsce wśród 322. Gratulujemy!

• Ogólnopolski konkurs "Orzeł Matematyczny"

W dniach 27.10.20 r oraz 10.11.20 r odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” oraz Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” online.

W konkursie brało udział łącznie 31 uczniów z naszej szkoły z klas II – VIII.

Laureatami konkursu zostali:

Bartosz Korzeń z kl. 2a

Andrzej Reich z kl. 2b

• Szachiści z SP123 z sukcesami w Mistrzostwach Małopolski w Szachach

​​​​​​Szachiści z naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Małopolski Juniorów, które rozgrywane były przez trzy dni (od 20-22.11.2020r.) w Hotelu Galaxy w Krakowie pod nazwą

W tegorocznych rozgrywkach wzięli udział nasi uczniowie:

- Bartłomiej Cichoń (z klasy 8a) grał w kategorii do lat 18 i zdobył 9 miejsce drużynowo wraz z bratem Jakubem,

• Challenge sportowy - kalendarz adwentowy

Już od 1 grudnia, ale też później od dowolnego dnia w grudniu zapraszamy i zachęcamy Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia w szczególny sposób. Każdego dnia korzystamy z zestawu ćwiczeń na konkretny dzień. To od nas zależy ile serii i ile powtórzeń wykonamy, ale pamiętajmy aby wykonywać ćwiczenia w bezpiecznym miejscu.

• Szkoła Do Hymnu 2020!

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu.

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wspólnie hymn podczas zajęć on-line ze swoimi nauczycielami. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji chcieliście włączyć się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy!

• Szkoła do hymnu!

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy połączenie się za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

• Najmłodsi uczniowie w kolorach jesieni...

Czy jesień musi być szara i ponura? Zdecydowanie nie! Jak co roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zabawie pod hasłem "Jesienny kolorowy tydzień". To za ich sprawą każdego dnia korytarze naszej szkoły mieniły się cudnymi kolorami jesieni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

• Na tropie jesieni

W minionym tygodniu kl.1b odbyła spacer do Parku Jerzmanowskich. Dzieciaki chętnie obserwowały zmiany jakie poczyniła pani Jesień. Badały przyrodę, odnalazły pomniki przyrody i nawet udało im się spotkać wiewiórkę. Dla podtrzymania kondycji zaliczyły jesienny bieg . Na koniec sprawdziły swoją sprawność na placu zabaw. Ze skarbów jesieni wykonały mandale. A na zajęciach w szkole plastyczna wersję parku. Edukacja na spacerze jest super! :)