• Klasa 1a w Muzeum Inżynierii Miejskiej

     • W dniu 11 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1a odwiedzili Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, które jest ulokowane w starej zajezdni tramwajowej. Uczniowie odbyli podróż w czasie budując kosmiczny pojazd oraz zwiedzając wystawę zabytkowych pojazdów szynowych. Korzystając z wyobraźni stworzyli własne projekty i konstrukcje. Zabawa wielkimi, miękkimi klockami pozytywnie wpłynęła na rozwój umiejętności społecznych i kreatywność.

     • Animal Island

     • W miniony czwartek klasy 1b, 3b odwiedziły Animal Island w niedalekiej Sierczy. Dzieci spędziły czas obcując bezpośrednio z rożnymi gatunkami zwierząt, również takimi  które nie żyją w Polsce. Od prowadzącej dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich życia a potem mogły je głaskać, karmić, brać na ręce. Było wiele radości i należało czasem wykazać się nie lada odwagą , biorąc np węza do ręki.

     • Nasza szkoła oczami uczniów

     • Uczniowie klasy 7a i 7b nakręcili  filmiki promujące szkołę. Wykazali się kreatywnością, aktywnością i  zaangażowaniem w przedstawieniu nowoczesnej szkoły, która jest przyjazna każdemu uczniowi. Jeden z filmów znajduje się poniżej, zapraszamy do wspólnego spaceru po Naszej szkole.

      Nauczyciel plastyki- Agnieszka Jasińska

     • Zawody naszych rodziców

     • Dnia 9 maja 2024 roku w naszej świetlicy gościliśmy mamę jednego z uczniów klasy pierwszej , która jest fotografem. Pani  opowiedziała  nam o swoim zawodzie i pokazała dzieciom profesjonalny sprzęt fotograficzny..

      Dnia 17 maja 2024 roku mieliśmy przyjemność poznać zawód mamy Antosi Deptuły, która jest przedstawicielem firmy Thermomix.  Poznaliśmy zasady i wiele funkcji tego sprzętu gospodarstwa domowego. Na koniec spotkania odbyła się degustacja  soku cytrynowego i  lodowego sorbetu truskawkowego.

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka klasa 1b brała udział w dniu otwartym 8 Bazy  Lotnictwa Transportowego w Balicach. W tym dniu przy okazji zaliczyliśmy mała powtórkę ze środków transportu; najpierw jechaliśmy tramwajem na dworzec w Płaszowie, następnie pociągiem na lotnisko w Balicach. Stamtąd autobusem już na platformę lotniska gdzie były zgromadzone różne pojazdy zarówno samoloty wojskowe jak i potrzebne do obsługi np pojazdy straży pożarnej.Mieliśmy okazję wejść do ich wnętrza, usiąść za sterami.A nawet wypróbować swoich umiejętności w  strzelaniu do celu.Ponieważ było dość ciepło można było ochłodzić się pod armatkami wozów strażackich.To była wesoła przygoda.

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W CENTRUM MŁODZIEŻY JORDAN

     • Uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach z cyklu Miasto - "Architekt, konstruktor, urbanista – kim są i czym się zajmują”. Podczas zajęć mali architekci szukają, tworzą, oglądają -  łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą się współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy. Uwrażliwiają się na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane. Było to nowe ciekawe doświadczenie.

     • Gwiezdna przygoda

     • 27 maja klasa 1b uczestniczyła w warsztatach "Gwiezdna przygoda" w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. 

      Warsztaty składały się z trzech części . Najpierw był krótki wykład o tematyce astronomicznej, podczas której dzieci poznawały wygląd planet oraz ciekawostki na ich temat. Następne  wykonywały swoje paszporty kosmonauty i planowały podróż na wybraną planetę. Potem był seans podczas, którego mogły poznać jak wygląda życie kosmonauty w rakiecie kosmicznej oraz pokazy nieba. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zobaczyć przez teleskop Słońce. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy jeszcze do pobliskiego parku , gdzie jest ogród doświadczeń .

     • Projekt "Działajmy razem"

     • 29 maja odbyło się kolejne spotkanie z Seniorami z Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej z młodzieżą naszej szkoły pod hasem "Gry planszowe- łączą pokolenia". Nowoczesne gry planszowe oferują bogactwo korzyści. W swojej różnorodności uczą, bawią, stymulują umysł do pracy, relaksują i sprzyjają kontaktom interpersonalnym. 

      Dla seniorów gry planszowe mogą być świetną formą “gimnastyki umysłu”,  otwierają na nowe doświadczenia i gwarantują nieustanną stymulację szarych komórek, wspomagając pamięć i koncentrację. Międzypokoleniowe spotkania przy wspólnym stole niosą bezcenne wartości. 

     • Wycieczka 1a i 1c do Relaksowiska Red Raj

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka w dniu 29.05.2024 r. klasy 1a i 1c wybrały się do Zagrody Edukacyjnej Red Raj w Młoszowej. Na miejscu uczniowie skorzystali z wielu atrakcji: park linowy, zamek dmuchany, park Ninja, tor do zjazdu na oponach, plac zabaw wyposażony w trampoliny, kręgielnię, tyrolkę.

      Dzieci miały możliwość zobaczyć także zwierzęta hodowlane takie jak: alpaki, strusie, pawie, kaczki, gęsi i króliki. W przerwie od wesołego szaleństwa uczniowie zjedli grillowaną kiełbaskę. Było wspaniale! Pogoda i humory nam dopisały.

     • WARSZTATY "SMAKI ŚWIATA" W 2C i 2A

     • 28 maja uczniowie klasy 2ai 2c uczestniczyli w warsztatach „Smaki Świata” prowadzone przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Uczniowie mieli okazję odkryć różnorodność kulinarną świata. Podczas warsztatów uczniowie za pomocą zmysłów wzroku, smaku, węchu i dotyku poznawali przyprawy. To była fascynująca podróż przez smaki i aromaty, które skrywają różne kuchnie. Dzieci również miały okazję spróbować niecodziennych przysmaków i nauczyć się jeść pałeczkami, co było dla nich nie tylko zabawą, ale także lekcją o kulturze i tradycjach.

     • KLASA 2B NA WARSZTATACH W AKADEMII KROPELKI

     • Uczniowie klasy 2b w ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Dzieci zmierzyły się z trudnymi tematami jak obieg wody w przyrodzie czy technologie jej uzdatniania, a wszystko przybliżone zostało dzieciom w sposób przystępny i przyjemny :) Dziękujemy :)

     • Wykonanie naczyń z gliny samoutwardzalnej

     • Uczniowie klasy 7a  w czasie lekcji plastyki lepili naczynia z gliny samoutwardzalnej. Powstały piękne miseczki, talerzyki , kubeczki oraz inne naczynia , które po wyschnięciu zostały pomalowane farbami. 

      Praca z gliną miała działanie terapeutyczne i relaksujące. 

      Nauczyciel plastyki 

      Agnieszka Jasińska

     • KLASA 2 C W  KRAKOWSKIM CENTRUM EDUKACJI KLIMATYCZNEJ

     • W ramach projektu Akademia Bohaterów Klimatu, 24 maja uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach  „EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy. Warsztat w duchu ekologii z nutą artystycznego szaleństwa”.  Spotkanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na działania, które same mogą wykonać, a które związane są z ochroną  środowiska naturalnego, poprzez nadanie rzeczom drugiego życia. Podczas wizyty dzieci stworzyły niebanalną instalację artystyczną wykorzystując materiały, które  posiadamy, choć przez niektórych uznawane są za odpady.

     • Szkolny konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk"

     • 18 kwietnia w naszej skzole odbył się konkurs piosenki "Moje serce to jest muzyk" przeznaczony dla klas 4-8.

      Laureatami zostali:

      I miejsce: Amelia Opałka kl.6a

      II miejsce: Jan Ostrowski kl. 5c

      III miejsce ex aequo: Milena Syrek kl.7a i Kinga Misiuda kl. 7b

      Serdecznie gratulujemy odwagi i muzycznych zdolności oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach i konkursach.

      Maria Cebula

     • Konkurs "Mistrz kaligrafii"

     • W dniu 20 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kaligraficzny dla klas I-III pt. „Mistrz Kaligrafii”.Każdy z uczestników miał za zadanie napisać - najładniej jak potrafi wybrany przez organizatora tekst. W klasach I był to tekst ,,Abecadło” Juliana Tuwima, w klasach II - ,,Co dzieci widziały w drodze” Marii Konopnickiej, w klasach III - ,,Ptasie radio” Juliana Tuwima.

       

      W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Po wnikliwej analizie prac przez komisję w składzie: p. Katarzyna Stala, p. Marta Oprocha, p. Anna Tokarska wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach.

      Wyniki kategorii klas I:

      I miejsce – Oliwia Gałka z klasy I c

      II miejsce – Lena Stokłosa z klasy I b

      III miejsce – Karolina Kowalczyk z klasy I c

      Wyniki kategorii klasy II:

      I miejsce – Oliwia Maciejewska z klasy II b

      II miejsce – Łucja Chachlowska z klasy II c

      III miejsce – Julia Zator z klasy II c

      Wyniki kategorii klas III:

      I miejsce – Anna Miszkiel z klasy III c

      II miejsce – Zuzanna Czajka z klasy III a

      III miejsce – Patryk Pajda z klasy III b

      Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik konkursu zostanie nagrodzony uwagą pozytywną.

      Organizator

      Katarzyna Stała

     • Ósmoklasiści z wizytą w Auschwitz-Birkenau

     • 10 maja uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą udali się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Szcześciogodzinny pobyt wzbogacił ich wiedzę na temat II wojny światowej i stworzył możliwość do głębokich refleksji.