• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • 6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Szkolne korytarze przemierzali bajkowi bohaterowie, do których wciąż mamy sentyment. Niektórych udało się utrwalić na zdjęciu ...

     • Wyniki konkursu plastycznego pt. „Kraków moje miasto. Jesienne impresje”

     • Uczniowie klas  piątych  wzięli udział w  konkursie plastycznym pt.„ Kraków moje miasto. Jesienne impresje” . Organizatorem konkursu był  Klub 16 Batalionu Powietrznodesantowego. 

      Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań  historią, architekturą oraz dziedzictwem kulturowym stolicy Małopolski.

      Na konkurs wpłynęły prace o wysokim poziomie artystycznym .

      Uczeń Jan Ostrowski z klasy 5c znalazł się w gronie uczestników nagrodzonych WYRÓŻNIENIEM. Odbiór nagród oraz dyplomów odbył się 27 października o godzinie 11.00 w Sali Tradycji VI Batalionu.

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów plastycznych

      Agnieszka Jasińska

     • Nauka przez zabawę

     • W miesiącach październiku i listopadzie uczniowie klas 1-2 brali udział w warsztatach ceramiki. Zajęcia odbywały się dwukrotnie . Na pierwszych, dzieci miały okazję poznać podczas zabawy z gliną jej strukturę, właściwości. Mogły ją ugniatać, ściskać, skręcać i wałkować, rozwijając przy okazji sprawność dużej i małej motoryki.  Zauważyć jak niepozorny kawałek gliny nabiera kształtu tylko pod wpływem ich dłoni. Spod ich palców wyłoniły się sówki, domki, jesienne świeczniki, świąteczne lampiony.

      Po zakończeniu pierwszej części  warsztatów prace zostały przewiezione do pracowni i przygotowywane do wypału. Po naturalnym suszeniu w temperaturze pokojowej wypalane są w piecu elektrycznym, przez około 30 godzin, w temperaturze przekraczającej 1000 stopni C. Po wypaleniu wszystkie prace wróciły do szkoły.

      Na drugiej części warsztatów dzieci  kończyły malowanie dzieł, farbami akrylowymi przeznaczonymi do ceramiki. Efekty można zobaczyć na zdjęciach.

     • Na Wawel, na Wawel...

     • 3 XI klasa 1a udała się z wycieczką na Wawel. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt: „Legendy wawelskie”. Wspólnie z Panią przewodnik zobaczyliśmy wybrane sale Reprezentacyjne Komnat Królewskich oraz wystawę Obraz Złotego Wieku. Poznaliśmy historię oraz legendy wzgórza wawelskiego. Pani przewodnik  przybliżyła nam sylwetki legendarnych i historycznych postaci związanych z zamkiem na Wawelu.

     • Nagrodzeni w konkursie plastycznym

     • Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu plastycznego z języka angielskiego dla klas pierwszych.

      Miejsce 1: Róża Piąstka kl. 1a, Hubert Mazur kl. 1c
      Miejsce 2: Mikołaj Wróbel kl. 1a, Kamila Kaczor kl. 1a
      Miejsce 3: Weronika Czech kl. 1b, Antoni Pelczar kl. 1b


       

      Wyróżnienia:
      Lena Sadowska kl. 1b
      Karol Kubin kl. 1b
      Lena Gruca kl. 1a
      Milena Kasprzyk kl. 1a

      Dyplomy za udział w konkursie:
      Maja Syrek kl. 1c
      Sabina Simonides kl. 1c
      Dawid Jurczyk kl. 1c
      Mykhailo Ustymenko kl. 1c
      Bartosz Klaczak kl. 1c

      GRATULUJEMY!
      Wszystkim uczniom dziękujemy za pomysły i czas poświęcony na wykonanie pracy.

      Organizatorzy: Nauczyciele języka angielskiego w klasach pierwszych

     • Szkoła pamięta!

     • Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.

       

      W ramach akcji uczniowie klas 4 i 5 pojechali na wycieczkę do Tarnowa, gdzie udali się na spacer śladami obecności Józefa Bema- Patrona Szkoły Podstawowej nr 123. Upamiętniając bohaterstwo Orląt Lwowskich, został zorganizowany konkurs plastyczny „Składamy Hołd Orlętom Lwowskim”.
      16 listopada w naszej szkole odbędzie się „Wieczorek Patriotyczny” podczas którego uczniowie z koła teatralnego wystąpią przed publicznością lokalną i wspólnie odśpiewają piosenki i pieśni patriotyczne.

      W klasach młodszych zostały zrealizowane lekcje „Pamiętamy o poległych za ojczyznę”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali gazetki nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

     • Ślubowanie klas 1

     • Dnia 23 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla najmłodszych, jak również ich rodziców. Najmłodsi uczniowie w obecności Pani Dyrektor, wychowawców i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

      Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

      Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, a po odśpiewaniu hymnu i złożeniu przysięgi Pani Dyrektor Marta Dębosz-Warchoł dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Imienia Generała Józefa Bema. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez wychowawców. ​​​​​​​

      Uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.

     • W Układzie Słonecznym wirują planety...

     • W środę 25 października uczniowie klasy 2a odwiedzili Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. W pierwszej części wykorzystując aparaturę planetarium i możliwości WorldWide Telescope, dzieci udały się w podróż przez nasz Układ Słoneczny. W prosty i bardzo atrakcyjny sposób przedstawione zostały podstawowe informacje dotyczące naszego miejsca we Wszechświecie, budowy planet i przyszłych losów naszego Słońca. 

      Druga część dotyczyła wyglądu nocnego nieba i niezwykłych zjawisk jakie możemy często obserwować na sklepieniu niebieskim. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda praca astronautów w stacji kosmicznej. Zajęcia były naprawdę bardzo ciekawe!

     • K-jak klocki, K jak- KOSMOS

     • 26 X klasa 1b była na warsztatach w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tym razem byliśmy w Strefie Klocków.  Celem zajęć było popularyzacja dziedzictwa techniki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. A wszytko to dzięki specjalnie dobranym mega klockom w różnych kształtach.dzięki czemu rozwijają małą motorykę , uczą zręczności, rozbudzają wyobraźnię oraz uczą współpracy w zespole. 

      Dzieci konstruowały: bazę kosmiczną , kosmitę , robota,kosmonautę i rożne pojazdy. Wykazały się dużą wyobraźnią i pomysłowością  budując obiekty wg własnych pomysłów a zarazem świetnie się bawiły.

     • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego

     • Redakcja Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego ma przyjemność poinformować, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Ponadto nominację otrzymał pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Pani Dorota Cienkosz.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.gazetakrakowska.pl/nauczyciel

      Linki do głosowania:

      >>> Szkoła

      >>> P. Dorota Cienkosz

     • Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie!

     • Serdecznie zapraszamy uczniów i uczennice klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursach związanych z poezją Juliana Tuwima. Już w listopadzie w naszej szkole odbędą się dwa konkursy - plastyczny i recytatorski.

      Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu!

      REGULAMIN KONKURSU <

       

      Organizatorki:

      p.Wioletta Antosiewicz, p. Justyna Zapiór, p. Magdalena Feliks

       

     • Dawid Pękala mistrzem Małopolski w szachach! 

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

      Miło mi poinformować, że wspaniały sukces odniósł Dawid Pękala z klasy 6a, który został Drużynowym Mistrzem Małopolski w Szachach i równocześnie zdobył złoty medal na pierwszej szachownicy w kategorii do lat 12!

       

      Zawody odbyły się w Krakowie, gdzie rywalizowało ponad 100 najlepszych szachistów z całej Małopolski. Każdy uczeń rozegrał 9 rund tempem 3 minuty plus 2 sekundy za każdy ruch dla zawodnika, przy czym grano w kategoriach wiekowych. Dawid uzyskał 7,5 punktów i zdobył 1 miejsce, złoty medal i puchar oraz dodatkowo nagrody rzeczowe. Szczegóły w poniższych linkach do zawodów i galerii zdjęć z turnieju:

      Krakowski Klub Szachistów 1893 - KKSz | Facebook
       

      Nadmieniam również, że Dawid awansował do Finałów Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych po zdobyciu 3 miejsca w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów – Mistrzostwach Strefy w Bystrem.

      Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów,
      Ryszard Budkiewicz 

     • Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji "Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji"

     • Miło nam poinformować Państwa o wynikach konkursów zorganizowanych dla uczniów naszej szkoły  z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

      KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów klas I-III  „Ortografia na wesoło” – rebus ortograficzny:

      I miejsce JAKUB SIKORA kl.2a

      II miejsce MATEUSZ STANEWICZ kl. 2b; JAN KAPUŚNIAK kl.2c

      III miejsce JAKUB BŁASZCZYK kl.2b

      Wyróżnienie BARTOSZ MADEJCZYK kl.2a

       

      KONKURS GRAFICZNY promujący dysleksję dla uczniów klas IV-VIII:

      I miejsce ANASTAZJA LELEKA kl. 5a

      II miejsce JAN OSTROWSKI kl. 5c

      III miejsce OLIWIA KRAMARSKA kl. 7b; PATRICK DOBROŚ kl. 7a

       

      Nagrody zostały ufundowane przez zespół ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej w składzie:

      Artemi Skalińska, Anna Zając, Kinga Mirowska.

      Bardzo serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom!!!

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji - podsumowanie.

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji dobiegł końca. W tym roku świętowaliśmy w dniach 2-6 października pod hasłem "Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie". Jak co roku w tych dniach w naszej szkole podejmowane były działania propagujące wiedzę o dysleksji.

      Na korytarzach szkoły wyeksponowano gazetkę na temat specyficznych trudności w nauce typu: dysleksja, dysgrafia, dysortografia i dyskalkulia. Znalazły się tam również zdjęcia sławnych osób z dysleksją.

       

      Podczas tego tygodnia młodsi uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w grach, zabawach i ćwiczeniach interaktywnych pozytywnie wpływających na naukę czytania i pisania. Mieli również okazję spróbować swoich sił podczas bieganego dyktanda „Tropiciele ortografii”. Uczestnicząc i weryfikując swoje umiejętności w różnorodnych zadaniach uczniowie świetnie się bawili i uśmiechnięci pokonywali kolejne przeszkody. Dla klas I-III dodatkowo został zorganizowany konkurs plastyczny „Ortografia na wesoło” który polegał na przygotowaniu rebusu ortograficznego.

      Starsze klasy natomiast mogły wykazać się podczas czytania książeczek młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych oraz uczestnicząc w konkursie graficznym, polegającym na przygotowaniu plakatu promującego dysleksję.

       

      Rodziców uczniów z dysleksją zachęcamy do zapoznania się z  podstawowymi informacjami na temat tego, jak wspierać dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce.

      https://www.ptd.edu.pl/odysleksji.html

       

      Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji zorganizowały: Artemi Skalińska, Anna Zając, Kinga Mirowska.

      Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach!

      Do zobaczenia za rok!

     • Sztuka lepienia pierogów

     • 18 października uczniowie naszej szkoły uczyli się lepić pierogi. Kulinarne zajęcia zorganizowano w ramach projektu "Działajmy razem" realizowanym wraz z Miejskim Dziennym Domem Pomocy Społecznej nr 6 w Krakowie. Celem projektu jest integracja pokoleń i budowanie więzi społecznych oraz wspólna aktywność kulturalna uczniów z osobami starszymi. 

       

      Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach, podczas których poznali tajniki wykonania tradycyjnych, polskich pierogów. Wychowankowie wraz z seniorami wspólnie przygotowali i wałkowali ciasto, wycinali kółka  oraz układali farsz. Starali się, aby każdy wyszedł im jak najpiękniej. Było wesoło, praktycznie, a na koniec... smacznie.

     • Tydzień Jesiennych Kolorów 2023

     • Jesień już powoli zachwyca nas pięknymi kolorami, więc tradycyjnie jak co roku zapraszamy uczniów klas 1-3 do kolorowej jesiennej zabawy. Każdego dnia postarajmy się przyjść do szkoły ubrani w jesienne barwy i wykonać wspólną klasową fotografię.