• Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej

     • Z okazji Dnia Dziecka klasy 3a, 3b i 2b pojechały do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Osada znajduje się w pięknym otoczeniu pagórków, lasów , zielonych terenów . W dużym ogrodzie znajdowało się kilka kolorowych namiotów indiańskich-tipi. Przywitał nas gospodarz ubrany w tradycyjny strój indiański. Opowiadał o historii plemienia, tradycjach, zwyczajach i codziennym życiu. 

      Mogliśmy  zobaczyć wnętrze namiotu, wyposażenie, stroje, broń. Potem mieliśmy czas na zabawy i rozgrywki sportowe w indiańskim charakterze. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku i chodzenie trójkami na nartach. Na koniec mieliśmy warsztaty , podczas , których każdy z nas wykonał sobie amulet. Nasz święto spędziliśmy wesoło i bardzo atrakcyjnie.

     • KLASY 1 W ANIMAL ISLAND

     •  7 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Animal Island w Sierczy. Czekało na nas wiele atrakcji. Już na samym wejściu przywitały nas psy pasterskie. Były również kucyki, alpaki, papugi, kangur, sowy, lemury i jeżozwierz. Uczniowie mogli głaskać i karmić zwierzęta. To była świetna okazja by poznać lepiej te gatunki zwierząt i dowiedzieć się o ciekawostkach z ich życia. Na koniec ze smakiem zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska.

     • Dzień Dziecka na Kopcu Krakusa!

     • 1 czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach sportowych i integracyjnych na Kopcu Krakusa. Wzięli również udział w grze terenowej, podczas której uczyli się współpracy i sprawnej komunikacji. Spotkaniu towarzyszyły różnorodne atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda. 

     • "KRAKÓW W SŁOWACH WYPOWIEDZIANYCH"

     • 30 maja w Szkole Podstawowej nr 111 odbył się konkurs recytatorski  "Kraków w słowach wypowiedzianych". Naszą szkołę reprezentowały Antonina Deptuła- klasa 1a, Zofia Kostecka- klasa 1c, Pola Sadowska- 2 b oraz Maja Kuźniar- klasa 3 b. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai, która zajęła I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Klasa 1b  - Lekcja astronomii

     • W celu podsumowania realizacji zajęć związanych tematycznie z kosmosem klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Uczniowie wzięli udział w prelekcji „Gwiezdna przygoda”, następnie w warsztatach o Układzie Planet oraz wykonali paszporty, dzięki którym mogli wejść do kopuły i obserwować gwieździste niebo. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji astronomii.

     • KRAKÓW ŚLADAMI JANA MATEJKI

     • Jan Matejko to jeden z najwybitniejszych malarzy w historii Polski. Większość swojego życia mieszkał w Krakowie, dlatego 30 V klasa 3 a spacerując po mieście natrafiła na miejsca, z którymi był związany: plac Jana Matejki – Akademia Sztuk Pięknych i znajdująca się w pobliżu tablica pamiątkowa; pomnik Jana Matejki znajdujący się na plantach; Brama Floriańska; Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej. 

      Uczniowie zobaczyli na własne oczy jego mniej lub bardziej znane dzieła, jak również zobaczyły jego dom rodzinny, który obecnie jest Muzeum Jana Matejki.

     • Dzień Dziecka

     • W czwartek 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najwspanialszych dni w roku – Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele klas 1-3 zorganizowali wiele atrakcji. 

      Ten piękny dzień uczniowie rozpoczęli od zaśpiewania piosenki pt. Piosenka na Dzień Dziecka. Następnie Pani dyrektor złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Po krótkim otwarciu obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli w różnych rozgrywkach i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Były to m. in. różne konkurencje z piłką i woreczkami, zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych, zabawa z balonami, „wędki szczęścia.”Za rozgrywki i konkursy sportowe, każda klasa otrzymała nagrody: dyplomy i słodkości. Nastrój święta był miły i pogodny.

     • Poznajemy zawody naszych rodziców

     • W dniach 15.05.2023r. oraz 26.05.2023r. gościliśmy w naszej świetlicy mamy uczniów, w ramach zajęć " poznajemy zawody naszych rodziców". Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się na czym polega praca maszynistki pociągów Intercity.  Uczniowie oglądali reportaż dotyczący jedynej kobiety maszynistki w Małopolsce, którą była właśnie zaproszona mama.

      Podczas oglądania zdjęć uczniowie omawiali zasady bezpiecznej podróży, zapoznawali się z treścią biletu, wyglądem kokpitu oraz  z jaką prędkością mogą poruszać się pociągi. Na koniec dzieci miały okazję przymierzyć odblaskową kamizelkę maszynisty.

      Na drugich zajęciach poznaliśmy zawód animatora kultury. Uczniowie  wykonali  zaproszenia na imprezę w formie plakatu - praca w grupach. Dowiedzieli się także kim był Stanisław Wyspiański. Za pomocą otrzymanych mapek uczniowie odczytali gdzie można zobaczyć jego dzieła. Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie włożone w prezentację swojego zawodu.

     • Klasa 1 c w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach

     • Dnia 26 maja, uczniowie klasy 1 c odwiedzili Obserwatorium w Niepołomicach. Uczestniczyli w warsztatach "Gwiezdna Przygoda". Na początku odbyła się projekcja, podczas której uczniowie poznali Układ Słoneczny. Następnie uczniowie wykonali Paszport Międzyplanetarny, dzięki któremu mogli odbyć podróż kosmiczną. Na koniec zajęć poszliśmy do planetarium, gdzie oglądaliśmy widok nieba nocą.

      Poznaliśmy gwiazdozbiory i polecieliśmy na niektóre planety. W drodze powrotnej weszliśmy na dziedziniec Zamku w Niepołomicach i zjedliśmy pyszne lody.

     • Klasa 1 c na Targach BOOKGame !

     • 2 maja uczniowie klasy 1 c aktywnie uczestniczyli w targach gier planszowych. Był to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją i integracją. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

     • ENGLISH AROUND US - wyniki konkursu

     • W szkolnym konkursie języka angielskiego dla klas czwartych ,, ENGLISH AROUND US” przyznano 2 wyróżnienia. Otrzymali je: 

      DARIA LASAK i JAN OSTROWSKI z klasy 4 c.

      Gratulujemy!

     • Moje serce to jest muzyk

     • W piatek 19 maja troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w przesłuchaniach do II Wojewódzkiego Konkursu na Interpretację Pisoenki Polskiej "Moje serce to jest muzyk". Konkurs odbył się w Młodziezowym Domu Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie. 

      Uczennica z klasy 4c Ania Stefan-Sadzikowska wykonała pisoenkę "Wszystko mi mówi, że mnei ktoś pokochał" zespołu Skaldowie. Zosia Tatoń z klasy 4b zaśpiewała piękną pisoenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Jaś Ostrowski również z klasy 4c zaprezentował pisoenkę "Między ciszą, a ciszą" Grzegorza Turnaua.

      Serdecznie gratulujemy udanych występów! Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

     • Wiosenny Turniej Sportowy klas 1-3

     • 20  kwietnia reprezentanci klas 1-3 brali udział w Wiosennym Turnieju Sportowym klas 1-3. Gry i zabawy sportowe rozegrały się w Szkole Podstawowej nr 57.Impreza była organizowana pod patronatem Rady Dzielnicy XII. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klas trzecich. 

      Po  zwycięstwie w półfinałach, 11 maja zmierzyli się
      z najlepszymi szkołami, które się zakwalifikowały do drugiego etapu. Gra była zacięta a różnice w czasie i zdobytych punktach minimalne. Końcowy wynik to III miejsce. Szczęśliwi  zawodnicy wrócili do szkoły z pucharem, medalami i nagrodami.

     • Laureaci konkursu plastycznego „ Cudze chwalicie , swego nie znacie ”

     • Uczniowie klasy 3a uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ Cudze chwalicie , swego nie znacie". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie.

      Uczniowie mieli za zadanie przedstawić mało popularne miejsce w Polsce , które warto zobaczyć. Celem konkursu było min. :

      - propagowanie turystyki polskiej;

      -pokazywanie nieodkrytych miejsc w Polsce oraz atrakcyjności i różnorodności turystycznej naszego kraju.

      Spośród wielu pięknych dzieł uczennica Liliana Kusiak  zdobyła II miejsce.

      W swojej pracy przedstawiła Dom Malarek w Zalipiu, którego ściany są zdobione tradycyjnymi motywami kwiatowymi.

      Gratuję i życzę dalszych sukcesów

       

      Dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczniom.

      Dobranowski Wiktor kl. 3a

      Figiel Alina 3a