• Ósmoklasiści w Oświęcimiu

     • 5 maja 2022 r. klasy ósme odbyły wycieczkę do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.  Była to prawdziwa lekcja historii. Słuchaliśmy niezwykłych opowieści o historii powstania tego okrutnego miejsca, jego funkcjonowania, losach ludzi, którzy się tam znaleźli oraz okrucieństwie nazistów w tej „fabryce śmierci”.

      Towarzyszyło nam wzruszenie, niedowierzanie i wiele innych trudnych do wyrażenia emocji. 

      Katarzyna Siemieńska
      Elżbieta Pasionek

     • Relacja z Dnia Dziecka na Sportowo!

     • W naszej szkole Dzień Dziecka cała społeczność szkolna świętowała zdrowo, czyli na sportowo. Był to dzień pełen wspólnych zabaw ruchowych, umysłowych w trakcie turnieju szachowego oraz przy budowaniu i testowaniu robotów Mbot, zdobywaniu i sprawdzaniu swojej wiedzy na kartę rowerową  oraz przy malowaniu twarzy i fotografowaniu się na wesoło w fotobudce.

      Starsi uczniowie, klasy IV - VIII uczestniczyli w rozmaitych konkurencjach sportowych, takich jak: bieg sprinterski na 50 m, skok w dal ze strefy, strzały piłkarskie na bramkę, rzuty do kosza. Wszystko odbywało się pod okiem nauczycieli wychowawców, wychowania fizycznego i opiekunów. Następnie na boisku szkolnym Orlik odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klas 8-mych a Resztą Świata, który zakończył się remisem 2:2. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i grę fair play.

      Na zakończenie sportowego Dnia Dziecka odbył się mecz siatkówki pomiędzy Reprezentacją Dzieci-Uczniami a Nauczycielami, przy gromkim dopingu cheerleaderek, który zakończył się zwycięstwem pedagogów 2:0. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni ponieważ każdy uczestnik zawodów zasługuje na ogromne gratulacje - bardzo miło obserwowało się zmagania naszych uczniów, hart ducha, zdrową rywalizację i przestrzeganie zasad.

      Po zakończonych zmaganiach sportowych dla osłodzenia tego wyjątkowego dnia każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek: soczek (ufundowany przez Radę Rodziców) i ciasteczko upieczone przez rodziców i nauczycieli. Podsumowując, tak naprawdę w tym dniu liczyło się coś więcej niż sukces sportowy. Liczył się uśmiech i zadowolenie.

      Dziękujemy również Dyrekcji Szkoły i Organizatorom Dnia Dziecka za ogromne zaangażowanie i przygotowanie tego jakże wyjątkowego Dnia.
      Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń.

     • Dzień Dziecka – na sportowo, kolorowo i wesoło.

     • To był wyjątkowy dzień. Zaczęliśmy od zabaw na basenie. Potem sportowe konkurencje  w szkole , nawet chwilowy deszcz nam nie przeszkodził. Później wyścigi i  mecze na boisku. Kolejno  atrakcje przygotowane przez starszych kolegów; malowanie twarzy i fotobudka. Na koniec jeszcze pizza zafundowana przez rodziców, upominki i kino w klasie. 

      W takie dni szczególnie lubimy chodzić do szkoły.  :)

     • Sukces naszych uczniów

     • Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Albus tytuł laureata uzyskali:

      Aleksander Opiela, klasa 5b

      Szymon Kisiel klasa 7b.

      Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Firlej, Kaja Kudłek, Mikołaj Trojanowski, Piotr Główczyński, Aurelia Figiel, Laila Ropek, Lidia Łyczak i Mikołaj Frasik.

      Serdecznie gratulujemy!

      Elżbieta AdamskaElżbieta Pasionek