• Coraz bliżej święta...

     • W tym roku szkolnym niestety znowu nie mogliśmy się spotkać na światecznej akademii, jednak uczniowie klas 1-3 podjęli się wykonania wspólnego projektu, którego efektami chcemy się podzielić w tym miejscu. 

      Zapraszamy do obejrzenia świątecznego montażu w wykonaniu uczniów klas 1-3. Pomysłodawcą i auorką scenariusza jest p. Wioletta Antosiewicz, która wraz z uczniami z klasy 2b przygotowała bożonarodzeniową inscenizaję zatytułowaną "Zmierzając do Betlejem". W projekcie wzięli udział także uczniowie pozostałych klas, wykonując kolędy i pastorałki. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i ... miłego odbioru! :)

     • Zbiórka żywności dla hospicjum Alma Spei - podsumowanie

     • W dniach 22.11 - 26.11 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności i chemii gospodarczej dla rodzin podopiecznych Hospicjum  w ramach wsparcia przed Świętami Bożego Narodzenia. 

       


       

      Uczniowie klas 4-8 mogli przekazać żywność wolontariuszom  pełniącym dyżur na długich przerwach, a uczniowie klas 1-3 swoim Wychowawcom.  Zbierane były produkty żywnościowe oraz chemia gospodarcza. 

      Akcja cieszyła się popularnością, zebraliśmy sporo jedzenia i kosmetyków, które zostały przekazane hospicjum Alma Spei. Dziękujemy!

     • Barbórka w 3a

     • "Ta czapka górnicza

      Ma puszyste piórka

      Pamięta tę czapkę

      Niejedna Barbórka

      Jest czapka jak węgiel

      Ze ścian korytarzy,

      A znaczek na czapce

      Wesoło się jarzy."

      Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko święto wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim święto górników obchodzone każdego roku 4 grudnia. 

      Święta Barbara uchodzi za patronkę tych, których zawód wiąże się z trudną pracą i poświęceniem, a więc nie tylko górników, ale także żołnierzy, hutników itp. Obrazy i rzeźby przedstawiające św. Barbarę można zobaczyć w wielu kościołach, muzeach i kopalniach znajdujących się na południu Polski. Najstarsza rzeźba patronki górników pochodzi z 1689 r. i mieści się w kopalni soli w Wieliczce.

     • Grudzień na świetlicy

     • Święta coraz bliżej. Wszyscy wokół zaczynamy się do nich przygotowywać. Dziś do świetlicy nadleciały Anioły, wszyscy z zapałem przyłączyli się do prac. Część z nich będzie dekoracją na przedstawieniu, a część zawiśnie w domach na choinkach.

      Mikołaje, choinki i kolorowe aniołki!

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • W poniedziałek 6 grudnia do naszej szkoły zawitał szczególny gość:  najpopularniejszy ze wszytskich świętych - Święty Mikołaj! Przybysz z dalekiej, zimnej Laponii odwiedził naszych najmłodszych uczniów i wręczył im świateczne podarunki. 

      Mikołaju! BARDZO CI DZIĘKUJEMY! Zapraszamy za rok!

     • Czekoladowe mikołajki

     • Dzień 6 grudnia klasa 2b spędziła na mikołajkowych warsztatach w Manufakturze Czekolady. Na początku mali czeladnicy poznali historię czekolady. Potem własnoręcznie z masy czekoladowej wycinali świąteczne ozdoby. Wykonane przez siebie  słodkości zabrali w ozdobnych kuferkach do domu. Chętni zaliczyli jeszcze  mikolajkowo-czekoladowy makijaż .Było bardzo słodko i wesoło, wszyscy stwierdzili, że ten pomysł to strzał w dziesiątkę. 

     • Święta godne, a nie głodne!

     • Takie motto towarzyszy tegorocznej zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności, do której przyłączyło się Szkolne Koło Wolontariatu. W zeszły piątek i sobotę – 26,27 listopada nasi wolontariusze w ramach akcji organizowanej przez Krakowski Bank Żywności zbierali produkty spożywcze dla potrzebujących w markecie Lidl przy ulicy Ćwiklińskiego. 

      W akcji brało udział 20 uczniów SP 123 oraz trzy nauczycielki – pani Monika Pepłowska, pani Katarzyna Siemieńska oraz pani Iwona Kondratiuk. Pracowaliśmy do późna i już pierwszego dnia zebraliśmy 272 kg żywności!

      Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy w dwa dni zebraliśmy pół tony produktów żywnościowych, które zostały pięknie posegregowane, spakowane i przekazane Bankowi Żywności. Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto pomagać, a swoją pozytywną energią zaraziliśmy też klientów marketu.

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Wycieczka klasy 2a

     • 2 XII 2021 uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni – najstarszej kopalni soli w Polsce. Sam początek wizyty budził wiele emocji gdyż zjechaliśmy pod ziemię autentyczną windą górniczą, zainstalowaną w 450-letnim szybie Campi.

      Mieliśmy okazję przejechać się podziemną kolejką, pograć w piłkę 250 m pod ziemią, wędrowaliśmy długimi podziemnymi korytarzami, spotykając po drodze historyczne postacie. Z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z Mikołajem, który z początkiem grudnia odwiedza zabytkowe solne wyrobiska, aby spotkać się z dziećmi i przekazać im swoją prawdziwą historię — historię Mikołaja, biskupa z Miry.

      Tym razem to Mikołaj zwraca się o pomoc do dzieci. W trakcie zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce zagubił on, worek na prezenty i bardzo chciałby, aby ktoś pomógł mu go odszukać. Zostawia w tym celu list ze wskazówkami, za pomocą, których będzie można odszukać zaginiony przedmiot i dotrzeć wprost na spotkanie z Mikołajem.

      Wycieczka była bardzo udana, mimo długich wędrówek podziemnych. Byliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni. :-)

     • Wyniki konkursu "Flaga Wielkiej Brytanii"

     • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych w ramach języka angielskiego. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką flagi Wilekiej Brytanii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów, inwencji oraz staranności wykonanych prac. A oto flagi nagrodzone w naszym konkursie. Gratulujemy!

      1 miejsce: Anna Łaskawiec 1b

      2 miejsce: Amelia Jankowicz 1a,  Wiktoria Bielecka 1b 

      3 miejsce: Dariia Mazurchuk 1b

      Wyróżnienia: Mateusz Drużbacki 1a, Alicja Maślanka 1a, Aleksander Góra 1b

       

      Jury konkursowe: Nika Kuliś, Magdalena Pala