• Szczególne wyróżnienie dla Wolontariuszy

     • W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Bartłomiej Cichoń i Kacper Tyrawa otrzymali wyróżnienia za swoją wzorową postawę  i ogromne zaangażowanie w pracę wolontaryjną.

      Wyróżnienia i nagrody przyznane przez Dom Pracy Twórczej ” Wielopole , Wielopole”  w Krakowie wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 Marta Dębosz – Warchoł.

      Dziękujemy za charytatywną pracę Laureatom i wszystkim zaangażowanym w działalność   Szkolnego Koła Wolontariatu.

      Opiekunki

      Agnieszka Jasińska 

      Magdalena Wójtowicz

     • Dzień Dziecka i Dzień Sportu w klasach 1-3

     • 1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla uczniów klas młodszych. Najpierw klasy pierwsze współzawodniczyły na zmianę w 8-osobowych zespołach klasowych. Zawodnicy stawali do rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych (noszenie piłeczek na paletkach, rzuty woreczkami do celu, zabawy z chustą animacyjną, strzelanie goli do bramki, przekładanie szarfy, biegi sztafetowe). Godzinę później do zabaw ruchowych gotowi byli uczniowie klas drugich. 

      Każda klasa otrzymała dyplom za zaangażowanie w aktywny udział w rozgrywkach sportowych, których celem było nie tyle, wyłonienie zwycięzców, lecz radość ze wspólnej zabawy. Zabawy sportowe miały na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów oraz umiejętność przestrzegania zasad gry fair-play. 

      Po emocjonujących rywalizacjach uczniowie poszczególnych klas powrócili do sal lekcyjnych, gdzie kontynuowali świętowanie Dnia Dziecka m.in. oglądając bajki, śpiewając karaoke, grając w kalambury. 

      Klasy trzecie integrowały zespół klasowy spacerując po zrewitalizowanym Parku im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. Dzieci poznały krótką historię Prokocimia i pałacowo-parkowego zespołu zabytkowego oraz sylwetkę Erazma Jerzmanowskiego. Szukały pomników przyrody na terenie parku oraz bawiły się na odnowionym placu zabaw. 

      W tym, zapewne najwspanialszym dla dzieci dniu, nie zapomniano również o obdarowaniu wszystkich upominkami i słodkościami. Można było zauważyć, że zaproponowane gry i zabawy ruchowe oraz wycieczki dla najmłodszych były bardzo atrakcyjne. Dzieci świetnie się bawiły, grom i zabawom towarzyszyło wiele śmiechu i radości.