• Wielkanocne obyczaje

• Jeszcze w marcu klasy 1-3 wspólnie przygotowywały się do obchodów Świąt Wielkanocnych w szkole. Oto efekt ich pracy - jest radosny, świąteczny i pozwala poznać polskie, wielkanocne obyczaje. Chociaż tak - będąc osobno, możemy być razem. Życzymy wszystkim radosnych świąt!

• Są takie święta raz do roku...

• Zapraszamy do obejrzenia filmu z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowanego przez uczennice i uczniów z klasy 5a i 6a pod opieką wychowawców - Pani Anny Włosek i Pani Agnieszki Jasińskiej.

• Krakowski panel klimatyczny

Wysyłka zaproszeń do Krakowskiego Panelu Klimatycznego –
            pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie.

Już wkrótce, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa rozpocznie się Krakowski Panel Klimatyczny – pierwszy panel obywatelski w Krakowie. Właśnie ruszyła wysyłka zaproszeń do 20 000 losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa. Rejestracja Panelistów i Panelistek potrwa do 26 marca 2021r.

Panel obywatelski jest sposobem podejmowania ważnych decyzji przez losowo wyłonioną grupę mieszkańców, której rolą jest rozstrzygnięcie danej sprawy biorąc pod uwagę dobro wspólne. Pierwszy w Krakowie panel obywatelski poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: Jak Miasto Kraków
            i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?

Wysyłka zaproszeń jest pierwszym etapem doboru Panelistów i Panelistek. Spośród osób, które otrzymają zaproszenie i które następnie wyrażą chęć udziału w panelu,  wyłoniona zostanie grupa 60 osób wraz z 10-osobową grupą rezerwową. Wylosowane osoby będą stanowić grupę reprezentatywną dla całego miasta pod względem cech społeczno-demograficznych
            i przestrzennych (płeć, grupa wiekowa, dzielnica zamieszkania, poziom wykształcenia).

Planowane terminy spotkań Panelu:

1. 10 kwietnia 2021 r. – spotkanie inauguracyjne i edukacyjne;
            2. 17 kwietnia 2021 r. – spotkanie edukacyjne;
            3. 24 kwietnia 2021 r. – spotkanie edukacyjne;
            4. 15 maja 2021 r. – spotkanie deliberacyjne;
            5. 29 maja 2021 r. – spotkanie deliberacyjne;
            6. 12 czerwca 2021 r. – głosowanie i spotkanie podsumowujące.

Spotkania odbywać się będą w godzinach 9.00-15.00 w krakowskiej Tauron Arenie.

Za udział w panelu przewidziano wynagrodzenie.

Ze względu na sytuację pandemiczną, która może uniemożliwić odbycie spotkań w trybie stacjonarnym, istnieje możliwość, iż spotkania uczestników panelu będą się odbywać w formule on-line. Operator panelu zapewni pełne wsparcie techniczne dla panelistów.

Rekomendacje przyjęte z poparciem na poziomie co najmniej 80% głosujących panelistów będą przedłożone Prezydentowi Miasta Krakowa do realizacji.

Operatorem Krakowskiego Panelu Klimatycznego jest Fundacja Instytut Polityk Publicznych, niezależna organizacja pozarządowa o profilu społeczno-eksperckim.

Dodatkowe informacje nt. Panelu znajdują się na stronach internetowych:

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

• Klasy I - III powitały wiosnę!

• 19 marca 2021 r. dzieci z klas I – III wraz z wychowawczyniami powitały wiosnę. Aby podkreślić nastrój tego dnia oraz trochę na przekór aurze za oknem - przyszliśmy ubrani na zielono. Oprócz tego uczniowie mieli na głowach przepiękne, pomysłowe – WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY.

Klasa 1a przygotowała układ taneczny do piosenki „Wiosno, wiosenko”, wiosenną dekorację, w klasie odbył się również pokaz talentów. Dzieci oglądały film o oznakach  i zwiastunach wiosny jak również miały wiosenną, muzyczną gimnastykę na wesoło.

Uczniowie 1b wzięli udział w wiosennych zabawach ruchowych pt: „Wiosna na sportowo”.

Klasa 1c zaśpiewała piosenkę „Idzie do nas Wiosna” , dzieci odgadywały zagadki związane z rozpoznawaniem wiosennych ptaków i kwiatów, wykonały z kolorowego papieru bociana i pszczółkę.

Klasa 2a powitała wiosnę pyszną, zdrową surówką, a klasa 2c miała okazję wykazać się wiedzą w klasowym, wiosennym turnieju.

Uczniowie korzystali również z wiosennych gier na tablicy interaktywnej.

Był to wspaniały dzień i radośnie spędzony czas, na twarzach dzieci gościł nieustanny uśmiech, oby towarzyszył im jak najdłużej, bo nie ma nic piękniejszego niż dziecięca radość.

• Rozwijamy talenty

• Jest nam bardzo miło poinformować, iż  sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych przyczyniły się do wyróżnienia naszej szkoły Certyfikatem Placówki Rozwijającej Talenty. Dziękujemy i życzymy naszym uczniom i nauczycielom niegasnącego zapału do dalszego pogłębiania wiedzy, inspirowania i rozwijania talentów. Gratulujemy!

• Dzień Patrona Szkoły

• Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin patrona naszej szkoły - generała Józefa Bema. Z tej okazji chcemy zachęcić wszystkich uczniów - młodszych i starszych - do zapoznania się z życiorysem Józefa Bema przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego.

Przygotowaliśmy dla Was również zabawy dzięki, którym sprawdzicie swoją wiedzę o patronie szkoły:

>>>   UZUPEŁNIJ TEKST

>>>   ZAGRAJ W MILIONERÓW

Uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału  w QUIZIE ONLINE na temat dokonań naszego bohatera. Klasa, która osiągnie najwyższe wyniki, otrzyma nagrodę!

>>>    QUIZ DLA KLAS 4-8

QUIZ będzie aktywny od poniedziałku (15.03) od 8.00 przez dwa tygodnie do piątku 26.03.

Zachęcamy również do udziału w konkursach plastycznych organizowanych z okazji Dnia Patrona Szkoły. Więcej informacji w zakładce  konkursy.

• Warsztaty ceramiczne

• W ostatnich tygodniach uczniowie klas 1-2 dwukrotnie brali udział w warsztatach z ceramiki. W I części pod okiem pani Urszuli lepili różne wzory; motyle, patery, sówki, zajączki. Po procesie wypalania prace wróciły do nas i w dniu dzisiejszym dzieci malowały swoje prace. Wyszły piękne rękodzieła. Wszystkim podobała się taka nauka przez zabawę