• Wielkanocne obyczaje

     • Jeszcze w marcu klasy 1-3 wspólnie przygotowywały się do obchodów Świąt Wielkanocnych w szkole. Oto efekt ich pracy - jest radosny, świąteczny i pozwala poznać polskie, wielkanocne obyczaje. Chociaż tak - będąc osobno, możemy być razem. Życzymy wszystkim radosnych świąt!

     • Są takie święta raz do roku...

     • Zapraszamy do obejrzenia filmu z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowanego przez uczennice i uczniów z klasy 5a i 6a pod opieką wychowawców - Pani Anny Włosek i Pani Agnieszki Jasińskiej.

     • Krakowski panel klimatyczny


     • KOMUNIKAT

      Wysyłka zaproszeń do Krakowskiego Panelu Klimatycznego –
      pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie.

       

      Już wkrótce, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa rozpocznie się Krakowski Panel Klimatyczny – pierwszy panel obywatelski w Krakowie. Właśnie ruszyła wysyłka zaproszeń do 20 000 losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa. Rejestracja Panelistów i Panelistek potrwa do 26 marca 2021r.

       

      Panel obywatelski jest sposobem podejmowania ważnych decyzji przez losowo wyłonioną grupę mieszkańców, której rolą jest rozstrzygnięcie danej sprawy biorąc pod uwagę dobro wspólne. Pierwszy w Krakowie panel obywatelski poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: Jak Miasto Kraków 
      i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?

       

      Wysyłka zaproszeń jest pierwszym etapem doboru Panelistów i Panelistek. Spośród osób, które otrzymają zaproszenie i które następnie wyrażą chęć udziału w panelu,  wyłoniona zostanie grupa 60 osób wraz z 10-osobową grupą rezerwową. Wylosowane osoby będą stanowić grupę reprezentatywną dla całego miasta pod względem cech społeczno-demograficznych 
      i przestrzennych (płeć, grupa wiekowa, dzielnica zamieszkania, poziom wykształcenia).

       

      Planowane terminy spotkań Panelu:

      1. 10 kwietnia 2021 r. – spotkanie inauguracyjne i edukacyjne;
      2. 17 kwietnia 2021 r. – spotkanie edukacyjne;
      3. 24 kwietnia 2021 r. – spotkanie edukacyjne;
      4. 15 maja 2021 r. – spotkanie deliberacyjne;
      5. 29 maja 2021 r. – spotkanie deliberacyjne;
      6. 12 czerwca 2021 r. – głosowanie i spotkanie podsumowujące.

       

      Spotkania odbywać się będą w godzinach 9.00-15.00 w krakowskiej Tauron Arenie.

      Za udział w panelu przewidziano wynagrodzenie.

      Ze względu na sytuację pandemiczną, która może uniemożliwić odbycie spotkań w trybie stacjonarnym, istnieje możliwość, iż spotkania uczestników panelu będą się odbywać w formule on-line. Operator panelu zapewni pełne wsparcie techniczne dla panelistów.

      Rekomendacje przyjęte z poparciem na poziomie co najmniej 80% głosujących panelistów będą przedłożone Prezydentowi Miasta Krakowa do realizacji.

       

      Operatorem Krakowskiego Panelu Klimatycznego jest Fundacja Instytut Polityk Publicznych, niezależna organizacja pozarządowa o profilu społeczno-eksperckim. 

       

      Dodatkowe informacje nt. Panelu znajdują się na stronach internetowych:

      Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

     • Klasy I - III powitały wiosnę!

     • 19 marca 2021 r. dzieci z klas I – III wraz z wychowawczyniami powitały wiosnę. Aby podkreślić nastrój tego dnia oraz trochę na przekór aurze za oknem - przyszliśmy ubrani na zielono. Oprócz tego uczniowie mieli na głowach przepiękne, pomysłowe – WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY. 

      Klasa 1a przygotowała układ taneczny do piosenki „Wiosno, wiosenko”, wiosenną dekorację, w klasie odbył się również pokaz talentów. Dzieci oglądały film o oznakach  i zwiastunach wiosny jak również miały wiosenną, muzyczną gimnastykę na wesoło. 

      Uczniowie 1b wzięli udział w wiosennych zabawach ruchowych pt: „Wiosna na sportowo”. 

      Klasa 1c zaśpiewała piosenkę „Idzie do nas Wiosna” , dzieci odgadywały zagadki związane z rozpoznawaniem wiosennych ptaków i kwiatów, wykonały z kolorowego papieru bociana i pszczółkę.

      Klasa 2a powitała wiosnę pyszną, zdrową surówką, a klasa 2c miała okazję wykazać się wiedzą w klasowym, wiosennym turnieju.

      Uczniowie korzystali również z wiosennych gier na tablicy interaktywnej. 

      Był to wspaniały dzień i radośnie spędzony czas, na twarzach dzieci gościł nieustanny uśmiech, oby towarzyszył im jak najdłużej, bo nie ma nic piękniejszego niż dziecięca radość. 

     • Rozwijamy talenty

     • Jest nam bardzo miło poinformować, iż  sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych przyczyniły się do wyróżnienia naszej szkoły Certyfikatem Placówki Rozwijającej Talenty. Dziękujemy i życzymy naszym uczniom i nauczycielom niegasnącego zapału do dalszego pogłębiania wiedzy, inspirowania i rozwijania talentów. Gratulujemy!

     • Dzień Patrona Szkoły

     • Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin patrona naszej szkoły - generała Józefa Bema. Z tej okazji chcemy zachęcić wszystkich uczniów - młodszych i starszych - do zapoznania się z życiorysem Józefa Bema przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego.

      Przygotowaliśmy dla Was również zabawy dzięki, którym sprawdzicie swoją wiedzę o patronie szkoły:

       

      >>>   UZUPEŁNIJ TEKST

      >>>   ZAGRAJ W MILIONERÓW


      Uczniów klas 4-8 zapraszamy do udziału  w QUIZIE ONLINE na temat dokonań naszego bohatera. Klasa, która osiągnie najwyższe wyniki, otrzyma nagrodę!

       

      >>>    QUIZ DLA KLAS 4-8

      QUIZ będzie aktywny od poniedziałku (15.03) od 8.00 przez dwa tygodnie do piątku 26.03.

       

      Zachęcamy również do udziału w konkursach plastycznych organizowanych z okazji Dnia Patrona Szkoły. Więcej informacji w zakładce  konkursy.

       

     • Warsztaty ceramiczne

     • W ostatnich tygodniach uczniowie klas 1-2 dwukrotnie brali udział w warsztatach z ceramiki. W I części pod okiem pani Urszuli lepili różne wzory; motyle, patery, sówki, zajączki. Po procesie wypalania prace wróciły do nas i w dniu dzisiejszym dzieci malowały swoje prace. Wyszły piękne rękodzieła. Wszystkim podobała się taka nauka przez zabawę