• Koło teatralne prezentuje "Walentynkowy serwis informacyjny"

     • Mimo iż uczniowie klas 4-8 w dalszym ciągu uczą się zdalnie, to nie brakuje im chęci i zapału do podejmowania dodatkowych działań. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego postanowili z okazji zbliżających się walentynek przygotować krótki film. Tym razem zmierzyli się z formą mini programu telewizyjnego, w którym... zresztą zobaczcie sami! Miłego odbioru! 

      Wystąpili:

      Ignacy Boruta, kl.4a

      Milena Jacak, kl.5a

      Natalia Nowak,  kl.6a

      Wiktoria Gwiazdowicz, kl.6b

      Szymon Kisiel, kl.6b

      Opieka: p. Dorota Cienkosz i  p. Justyna Zapiór

       

     • Projekt klas drugich - FOOD MINI BOOKS

     • Zadaniem uczniów klas drugich z języka angielskiego było przygotowanie mini książeczek o jedzeniu. Dzieci miały zamieścić w nich obrazki i opisać o swoich preferencjach kulinarnych – co lubią jeść a za jakimi produktami nie przepadają. Uczniowie wykazali się ogromnymi zdolnościami plastycznymi i pomysłowością. Stworzyli przepiękne kolorowe książeczki z zabawnymi ilustracjami. Ciekawym pomysłem była zakładka i strona bonusowa, na której opisany został ulubiony przysmak kotka. 

     • Uśmiechy, tańce, zabawa – karnawał klas I-III

     • Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Mimo, że z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 nie było jak co roku odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej i każda klasa bawiła się w oddzielnych terminach, zabawa dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji, radości i zachwytu.

      Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania. Nie zabrakło księżniczek, kowbojów, zwierzątek czy superbohaterów. Dzieci podczas zabawy miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, szczególnie ulubionymi tańcami okazały się makarena, kaczuchy czy marsz krasnoludka. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy, przygotowane przez wychowawców. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy: taniec zamrażaniec, robot dance, „limbo” - świetna hawajska zabawa, uczestnicy zabawy w rytm muzyki przechodzą pod tyczką, wyginając się do tyłu (głowa skierowana w stronę sufitu), następnie zwiększany jest poziom trudności, poprzez obniżanie tyczki coraz niżej.W celu zregenerowania swoich sił i nabrania nowej energii do karnawałowych szaleństw wychowawcy wraz z rodzicami zapewnili dzieciom poczęstunek.Punktem kulminacyjnym zabaw karnawałowych był wybór króla i królowej balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

     • Laureaci Olimpusa

     • Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Nina Jarosz i Zuzanna Maciaszek zostały laureatkami ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z biologii OLIMPUS sesja jesienna. Nina zajęła 6 miejsce wśród 201 uczestników, a Zuzanna 15 miejsce wśród 322. Gratulujemy!