• X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Program:

      28.09.-01.10.2020 -  Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      02.10.2020 - Egzaminy z tabliczki mnożenia - PRZYKŁADOWY EGZAMIN

      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Koordynatorzy Lokalni: Katarzyna Siemieńska, Ewelina Dranka, Justyna Zając

     • Pierwszaki żegnają lato

     • Uczniowie klasy 1b wraz  z wychowawczynią p. Wiolettą Antosiewicz pożegnali lato w legendarnym miejscu i przy letniej jeszcze pogodzie. Kopiec zdobyty, bieg wokół zaliczony, gry i zabawy w pięknej scenerii i na świeżym powietrzu -  na wesoło i kolorowo! Oby jesień była równie piękna jak ten dzień ! 

     • Szachiści SP 123 w Krakowie finalistami drużynowych mistrzostw Polski w Igrzyskach Dzieci !

     • Szachiści naszej Szkoły w składzie: Marceli Trześniowski (klasa 7b), Jakub Leski (klasa 6c), Dawid Pękala (klasa 3a), Milena Jacak (klasa 5a) i Aurelia Figiel (klasa 6b)   okazali się najlepszymi szachistami Miasta Krakowa w kategorii klas 1-6 (rocznik 2007 i młodsi) oraz brązowymi medalistami Mistrzostw Małopolski w roku szkolnym 2019/2020. Dzięki temu awansowali do FINAŁÓW DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W SZACHACH W KATEGORII - IGRZYSKA DZIECI, które odbyły się w dniach 13-16.09.2020r. w Kompleksie Wypoczynkowym „Królowa Karkonoszy” w Szklarskiej Porębie.

      Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 11 rund tempem 15 minut plus 10 sekund na ruch dla zawodnika. Drużyna szkolna w każdej kategorii wiekowej składała się z  4 zawodników w każdym meczu - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4).

      Turniej nasi szachiści rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa 4:0 z ZSP Szybowice i wysoko jeszcze wygraliśmy z SP 5 Goleniów 3,5:0,5 oraz SPKP Łowicz i SP 10 Łomża po 3:1. Wygraliśmy jeszcze mecz z ZSO Włoszakowice 2,5;1,5 oraz zremisowaliśmy z SP Chocianów. Bardzo dobra gra i nieznaczne przegrana z SP 71 Wrocław 1,5:2,5 uplasowała nasza drużynę na 5 miejscu przed ostatnią runda i szansą walki o medal drużynowy. Zagraliśmy na pierwszym stole i transmisji video online z przyszłymi Mistrzami Polski ZSzP 10 Rybnik. 

      Pomimo, ze przegraliśmy ostatni mecz to zostaliśmy najlepsza drużyną z Małopolski  i zdobyliśmy piękne 8-miejsce w Polsce !. 

      Dodatkowo indywidualnie 2 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobył Dawid Pękala na trzeciej szachownicy, który przegrał tylko jedną partię z jedenastu, dwie zremisował, wygrał pozostałe osiem partii i w sumie zgromadził 9 punktów.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim Sponsorom naszego wyjazdu, bez których nie byłoby tak znacznego sukcesu naszej Szkoły: Urzędowi Miasta Krakowa, Zarządowi Dzielnicy XII, Radzie Rodziców i Dyrekcji Szkoły. 

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Ryszard Budkiewicz

      >>> GALERIA ZDJĘĆ Z MISTRZOSTW <<<