• Dla Uczniów i Rodziców

• Zajęcia integracyjne w świetlicy

Dnia 30 marca 2023 roku w świetlicy odbyły się z integracyjne zajęcia wiosenno - świąteczne z udziałem rodziców. Dzieci rozwiązywały zagadki tematyczne oraz quiz świąteczny. Następnie na kilku stanowiskach wykonaliśmy kurczaczki, zajączki oraz wspólny koszyczek Wielkanocny.

• Klasy trzecie w Zalipiu

Dnia 4 kwietnia 2023 roku klasy 3a, 3b i 3c wybrały się na wycieczkę do Zalipia. Jest to niewielka wieś, położona w województwie małopolskim, niedaleko Tarnowa, która od dawna słynie z malowania domów w kwieciste wzory.

Zwiedziliśmy zagrodę Felicji Curyłowej - obecnie oddział Muzeum Okręgowego, w której można podziwiać - obok malowanych ścian domu i zabudowań gospodarczych - przepięknie dekorowane wnętrze chaty. Dom artystki już za jej życia był licznie odwiedzany i przez lata stał się najważniejszym miejscem dla wszystkich zainteresowanych sztuką ludową. Obiekt został zachowany w identycznej postaci, jak za życia malarki.

• Warsztaty ceramiczne w klasie 1 c

Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Dzieci przygotowały pracę związaną ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podejrzewamy, że zajączki będą piękną ozdobą wielkanocnych stołów. :)

• 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
            W tym czasie szkoły włączają się w akcję i organizują wydarzenia związane z tematyką autyzmu. Wszystkie działania zmierzają w kierunku poszerzania świadomości społecznej, zwiększają wiedzę i wspierają osoby ze spektrum. Warto zgłębić ten temat zanim zaświecimy na niebiesko(kolor autyzmu).

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w warsztatach sensorycznych. Poznawali świat poprzez zmysł wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm a poprzez udział w doświadczeniach sensorycznych przenieśli się do świata autyzmu i poczuli, jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

• Świąteczny kogel-mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku.

Uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory. Zwiedzili przepiękne sale muzealne oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach „ Świąteczny kogel - mogel, czyli Wielkanoc po krakowsku”. W trakcie zajęć poznali zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedzieli się, czym jest Rękawka, odpust Emaus oraz pucheroki. Uczniowie malowali też drewniane jaja. Wycieczkę zakończyliśmy wysłuchaniem hejnału z Wieży Mariackiej, spacerem po Rynku, ulicą Grodzką, aż pod Wawel.

• Palmy wielkanocne

W ostatni piątek w klasie 3b odbyły się warsztaty wielkanocne. Tym razem robiliśmy palmę wielkanocną. Wykonywaliśmy ją pod czujnym okiem i z pomocą Mamy Karola. Nauczyła nas jak zrobić piękne kwiaty z bibuły i połączyć odpowiednio wszystkie elementy. Jesteśmy gotowi na Niedzielę Palmową , a niektórzy postanowili oddać swoje palmy na konkurs. Święta nadchodzą wielkimi krokami.

• Klasa 3b w kosmosie!

28 kwietnia uczniowie klasy 3b odwiedzili Kosmopark. W tym wyjątkowym miejscu mogli przenieść się na odległe planety. Na początku dawka wiadomości o pierwszych lotach w kosmos. Następnie oglądali filmiki jak przebiega życie w rakiecie. Potem chętni próbowali czy zaliczą kurs zanim wsiądą do rakiety na symulatorach. Mogli też sprawdzić swoją wagę, czy usłyszeć swój głos na różnych planetach. Kto wie , może kiedyś te loty staną się dla nich realne?:)

• Klasy pierwsze w Cinema City

Klasy pierwsze w Cinema City.W marcu klasa 1a, 1b i 1c w ramach integracji i wzmacniania więzi koleżeńskiej - wybrały się do Cinema City na seans „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona”. Film oparty na podstawie bestselerowej serii książek dla dzieci Martina Widmarka dostarczył wiele wrażeń i emocji oraz zachęcił do czytania kolejnych przygód młodych detektywów.

• Klasa 1a w Żywej Pracowni

Zbliża się Wielkanoc, a więc to najwyższa pora, by rozpocząć przedświąteczne przygotowania. Uczniowie klasy 1a zazęli je od warsztatów z wyplatania niezbędnych na te święta koszyczków. Zajęcia odbyły się w Żywej Pracowni - niezwykłym i inspirującym miejscu, które od wejścia zachwyciło pierwszoklasistów niesamowitą atmosferą.

• Dzień Książki dla Dzieci

W niedzielę 02.04 przypada 218 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, a wraz z nią święto najmłodszych czytelników – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – obchodzone nieprzerwanie od 1967. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem literackim Grecji. Przewodzi mu hasło zaczerpnięte z wiersza Vangelisa Iliopoulosa „Jestem książką, przeczytaj mnie”.

• Projekt "WYBITNI NAUKOWCY" - wyróżnienia

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły, Nina Jarosz (8c) i Marta Błaszczyk (5a) otrzymały wyróżnienie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za aktywny udział w przyrodniczym projekcie pt. "WYBITNI NAUKOWCY". Gratulujemy sukcesu !

• Wycieczka do teatru na spektakl „Brzydkie kaczątko”

W piątek 24 marca uczniowie klas 3a i 3c naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Teatru Groteska, aby zobaczyć przedstawienie „Brzydkie kaczątko”oparte na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. Był to przepiękny spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie.

• Kto czyta, żyje podwójnie...

W marcu został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy dla klas 2-8 na najwięcej przeczytanych książek w pierwszym półroczu. Oto wyniki:

I miejsce: Jan Ostrowski kl. 4c

II miejsce: Alicja Gąsiorek kl. 4c

III miejsce: Kacper Kubin kl. 6b

Gratulujemy i cieszymy się, że czytanie książek ma grono pasjonatów!