• Zawody naszych rodziców

• Dnia 7 maja 2024 roku mama jednego z uczniów uczęszczających do świetlicy - Pani Jolanta Stawińska - opowiedziała nam o swoim zawodzie  jako kierownik działu analiz w firmie In Post. Dzieci mogły zapoznać się  z przygotowaną prezentacją w programie Power Point. Następnie miały do wykonania kilka zadań dotyczących paczkomatów. Na koniec zrobiliśmy sobie  wspólne pamiątkowe zdjęcie i wręczyliśmy dyplom z podziękowaniem dla rodzica za spotkanie.

• Działajmy razem!

• 24 kwietnia w ramach projektu "Działajmy razem" odbyło się spotkanie pod hasłem  "Gimnastyka dla Seniora". Uczniowie naszej szkoły przekonali osoby starsze jak ważna jest aktywność fizyczna, dzięki której będą cieszyć się dobrą kondycją. Zaprezentowali ćwiczenia, które Seniorzy samodzielnie mogą wykonywać w domu. Była to również okazja do nawiązania relacji i integracji społecznej oraz  sposób na budowanie współpracy międzypokoleniowej.

• Klasy 2b i 2c w EKOSPALARNI

• W ramach projektu „Akademia Bohaterów Klimatu” uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Ekospalarni w Krakowie. Celem wycieczki  było poznanie przez uczniów prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście.

Wizytę w Ekospalarni rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie zakładu specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną, która przybliżyła najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów, czyli: przywóz i rozładunek odpadów, termiczne przekształcenie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej. Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał niezapominajkę.

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny".

• Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Z naszej szkoły brało udział 31 uczniów z klas I - VIII.

Laureatami zostali:

Dawid Kozub z kl. 2a - 13 miejsce w kraju,

Samson Śliżewski z kl. 2c- 13 miejsce w kraju,

Jan Kapuśniak z kl. 2c - 15 miejsce w kraju,

Jakub Gąsiorek z kl. 2a - 20 miejsce w kraju,

Wioletta Sośnicka z kl. 2c - 20 miejsce w kraju,

Mateusz Stanewicz z kl. 2b - 20 miejsce w kraju,

Bartosz Madejczyk z kl. 2a - 26 miejsce w kraju,

Jakub Woźniak z kl. 2b - 26 miejsce w kraju,

Mateusz Drużbacki z kl. 3a - 25 miejsce w kraju,

Jan Ostrowski z kl. 5c – 21 miejsce w kraju,

Ksawery Uryga z kl. 6a – 18 miejsce w kraju,

Hanna Rożek z kl. 7a - 19 miejsce w kraju,

Kacper Kubin z kl. 7b - 23 miejsce w kraju,

Franciszek Cygan z kl. 7b - 26 miejsce w kraju,

Adrian Karłowicz z kl. 8a – 17 miejsce w kraju.

Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu  26.04.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.  Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie klasy IVa i IVb  przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 – maja.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi  skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli:

Agnieszki Jasińskiej  i Justyny Zając

• ROWEROWY MAJ

• Nasza szkoła przystępuje do Kampanii Rowerowy Maj. Kampania realizowana jest przez Miasto Kraków. Uczestnikiem Rowerowego Maja może być każdy uczeń zgłoszonej do udziału placówki. Warunkiem uczestnictwa dziecka w Kampanii jest wyrażenie pisemnej zgody  przez rodzica/opiekuna i dostarczenie jej do wychowawcy klasy (zgoda może być wysłana przez dziennik elektroniczny). Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły rowerem, hulajnogą, a także w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami odbyte od dnia 6 maja do dnia 29 maja 2024 roku.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób. aktywny: na rowerze, hulajnodze, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczestnicy zabawy otrzymają ciekawe nagrody. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie organizatora Kampanii www.rowerowymaj.eu

ULOTKA DLA RODZICÓW

Szkolny koordynator: Ryszard Budkiewicz