• Dla Uczniów i Rodziców

 •  


  Aktualności


     • Certyfikat uczestnictwa w projekcie #SU-w-ak”

      Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym tegoroczną edycję Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak”. Szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w Projekcie. Uczniowie już snują plany na kolejne projekty w nowym roku szkolnym.

     • Szczególne wyróżnienie dla Wolontariuszy

      W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Bartłomiej Cichoń i Kacper Tyrawa otrzymali wyróżnienia za swoją wzorową postawę i ogromne zaangażowanie w pracę wolontaryjną.

      Wyróżnienia i nagrody przyznane przez Dom Pracy Twórczej ” Wielopole , Wielopole” w Krakowie wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 123 Marta Dębosz – Warchoł.

     • Żywa lekcja gospodarskiej tradycji...

      Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w „Żywej lekcji przyrody” na Ranczu Artemidy w Nowej Górze. Dzieci między innymi: jeździły konno i mini bryczką, zwiedzały stajnię, doiły krowę, karmiły konie, króliki, barany, jadły zupę z pokrzyw i kiełbaski z grilla. Wzięły udział w warsztatach w Skansenie Jurajskim, gdzie dowiedziały się, jak dawniej żyli i pracowali ludzie na wsi. Podczas warsztatów ogrodniczych każdy zasadził swój kwiat na szczęście i zabrał go do domu, aby o niego dbać i obserwować jak rośnie. To była wspaniała wyprawa.

     • Dzień Dziecka i Dzień Sportu w klasach 1-3

      1 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu dla uczniów klas młodszych. Najpierw klasy pierwsze współzawodniczyły na zmianę w 8-osobowych zespołach klasowych. Zawodnicy stawali do rywalizacji w różnych dyscyplinach sportowych (noszenie piłeczek na paletkach, rzuty woreczkami do celu, zabawy z chustą animacyjną, strzelanie goli do bramki, przekładanie szarfy, biegi sztafetowe). Godzinę później do zabaw ruchowych gotowi byli uczniowie klas drugich.

     • Światowy Dzień Książki

      Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

     • Działaj świadomie. Po co oszczędzać wodę?

      Chcielibyśmy mocno zaakcentować obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zależy nam aby w tym roku skupić się na znaczeniu wody, problemach z jej deficytem w wielu częściach świata. Często słyszymy, żeby nie marnować wody, ale nie uzmysławiamy sobie dlaczego jest to takie ważne. Chcemy wspólnie dotrzeć do rzetelnych informacji, podejrzeć jak sytuacja braku wody wpływa na dzieci i młodzież na drugim końcu świata. Jeśli zrozumiemy problem, to łatwiej będzie nam świadomie działać.

     • Wielkanocne obyczaje

      Jeszcze w marcu klasy 1-3 wspólnie przygotowywały się do obchodów Świąt Wielkanocnych w szkole. Oto efekt ich pracy - jest radosny, świąteczny i pozwala poznać polskie, wielkanocne obyczaje. Chociaż tak - będąc osobno, możemy być razem. Życzymy wszystkim radosnych świąt!

     • Są takie święta raz do roku...

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowanego przez uczennice i uczniów z klasy 5a i 6a pod opieką wychowawców - Pani Anny Włosek i Pani Agnieszki Jasińskiej.

     • Krakowski panel klimatyczny


      KOMUNIKAT

      Wysyłka zaproszeń do Krakowskiego Panelu Klimatycznego –
      - pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie.

      Już wkrótce, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa rozpocznie się Krakowski Panel Klimatyczny – pierwszy panel obywatelski w Krakowie. Właśnie ruszyła wysyłka zaproszeń do 20 000 losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa. Rejestracja Panelistów i Panelistek potrwa do 26 marca 2021r.

     • Klasy I - III powitały wiosnę!

      19 marca 2021 r. dzieci z klas I – III wraz z wychowawczyniami powitały wiosnę. Aby podkreślić nastrój tego dnia oraz trochę na przekór aurze za oknem - przyszliśmy ubrani na zielono. Oprócz tego uczniowie mieli na głowach przepiękne, pomysłowe – WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY.

      Klasa 1a przygotowała układ taneczny do piosenki „Wiosno, wiosenko”, wiosenną dekorację, w klasie odbył się również pokaz talentów. Dzieci oglądały film o oznakach i zwiastunach wiosny jak również miały wiosenną, muzyczną gimnastykę na wesoło.

     • Rozwijamy talenty

      Jest nam bardzo miło poinformować, iż sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych przyczyniły się do wyróżnienia naszej szkoły Certyfikatem Placówki Rozwijającej Talenty. Dziękujemy i życzymy naszym uczniom i nauczycielom niegasnącego zapału do dalszego pogłębiania wiedzy, inspirowania i rozwijania talentów. Gratulujemy!

     • Dzień Patrona Szkoły

      Marzec to miesiąc, w którym przypada rocznica urodzin i dzień imienin patrona naszej szkoły - generała Józefa Bema. Z tej okazji chcemy zachęcić wszystkich uczniów - młodszych i starszych - do zapoznania się z życiorysem Józefa Bema przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego.

      Przygotowaliśmy dla Was również zabawy dzięki, którym sprawdzicie swoją wiedzę o patronie szkoły:

     • Warsztaty ceramiczne

      W ostatnich tygodniach uczniowie klas 1-2 dwukrotnie brali udział w warsztatach z ceramiki. W I części pod okiem pani Urszuli lepili różne wzory; motyle, patery, sówki, zajączki. Po procesie wypalania prace wróciły do nas i w dniu dzisiejszym dzieci malowały swoje prace. Wyszły piękne rękodzieła. Wszystkim podobała się taka nauka przez zabawę

     • Koło teatralne prezentuje "Walentynkowy serwis informacyjny"

      Mimo iż uczniowie klas 4-8 w dalszym ciągu uczą się zdalnie, to nie brakuje im chęci i zapału do podejmowania dodatkowych działań. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego postanowili z okazji zbliżających się walentynek przygotować krótki film. Tym razem zmierzyli się z formą mini programu telewizyjnego, w którym... zresztą zobaczcie sami! Miłego odbioru!

     • Projekt klas drugich - FOOD MINI BOOKS

      Zadaniem uczniów klas drugich z języka angielskiego było przygotowanie mini książeczek o jedzeniu. Dzieci miały zamieścić w nich obrazki i opisać o swoich preferencjach kulinarnych – co lubią jeść a za jakimi produktami nie przepadają. Uczniowie wykazali się ogromnymi zdolnościami plastycznymi i pomysłowością. Stworzyli przepiękne kolorowe książeczki z zabawnymi ilustracjami. Ciekawym pomysłem była zakładka i strona bonusowa, na której opisany został ulubiony przysmak kotka.

  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych